Rynki akcji w obliczu „zwijania” QE

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Rynki akcji w obliczu „zwijania” QE

wtorek 13 sie 2013, 16:51

Rynki akcji w obliczu „zwijania” QE – czy Fed stworzył mit?

http://comparic.pl/listings/rynki-akcji ... orzyl-mit/

Zapraszam do przeczytania artykułu i do dyskusji w temacie.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Rynki akcji w obliczu „zwijania” QE

wtorek 13 sie 2013, 17:09

Nie interesuję się fundamentalnie rynkiem akcji i ciężko mi się wypowiedzieć na jakim poziomie są wskaźniki, co w sumie i tak niewiele może powiedzieć, bo spółki mogą osiągnąć dużo lepsze, bądź dużo gorsze wyniki w przyszłości.

Natomiast ciekawie obserwuje się spółki w Ichimoku. Mając przegląd tych 80 w sumie topowych spółek w USA i cały WIG20 również w obserwacji, Ichimoku bardzo ładnie określa trendy.

Cały czas są one wyraźnie wzrostowe w USA, natomiast w Polsce różnie - na wielu spółkach raczej dopatrywać się należy sygnałów sprzedaży, chociaż banki radzą sobie świetnie.

Zwijanie QE może nie być aż tak ważne, jak to, że jest sygnałem poprawy w gospodarce, a za tym może iść podwyższanie stóp procentowych. A jest co podwyższać. Może się okazać niedługo, że nastąpi ożywienie, a krótko po nim załamanie na giełdach, spowodowane właśnie podwyższaniem stóp.

Jak zwykle najlepiej nie teoretyzować tylko patrzeć na wykresy ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Rynki akcji w obliczu „zwijania” QE

wtorek 13 sie 2013, 17:14

Witam :)

Dzięki za artykuł Marcin :) Bardzo ciekawe spojrzenie na sytuację gospodarczą USA ma Pan Jim Paulsen. Chyba otwarł już shorty i naciska by FED spełnił jego oczekiwania !bzdura! Generalnie ciężko się zgodzić z jego poglądem. Na papierze wszystko wygląda bardzo ładnie, jednak jak porówna się realną gospodarkę USA z przed kryzysu z tym co mamy teraz w USA to już różowo nie jest. Dla mnie to jest jak ogromna dywergencja, która zrealizuje się po decyzji FEDu o zwijaniu.

Strach jaki teraz panuje na rynkach dotyczący decyzji o "zwijaniu QE" jest jak perpetuum mobile, bo paradoksalnie dobre dane z USA mogą wywoływać jeszcze większy strach, że FED w końcu podejmie decyzję i wyłączy drukarki.

Pozdrawiam
Karo Marchewka

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Rynki akcji w obliczu „zwijania” QE

środa 14 sie 2013, 06:56

Cześć Karolu!
Dzięki za artykuł Marcin :) Bardzo ciekawe spojrzenie na sytuację gospodarczą USA ma Pan Jim Paulsen.
Głównie dlatego przetłumaczyłem artykuł o nim i pewnie dlatego też marketwatch zamieścił jego opinię. Generalnie wyróżnia się z tłumu pt. "Wszystko runie". Nie wiem co się wydarzy, ale wiem, że zawsze przy ważnych wydarzeniach wszyscy huczą jaki to będzie rozpierdziel i armageddon. Potem nagle okazuje się, że jednak nic wielkiego się nie stało i świat dalej kręci się tak, jak dotychczas !smail!

PS.
http://www.youtube.com/watch?v=AiYI8Lh3EJk
np. 3 lata temu US był bankrutem i nikt o tym nie wiedział !dziwne! , 3 lata później nadal nikt o tym nie wie !bzdura!
Trzeba zawsze wyszukać złoty środek. Jeśli wszyscy nadają wartość papierowej stuzłotówce, to my też w pewnym stopniu jesteśmy do tego zmuszeni.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości