Konta i użytkownicy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Konta i użytkownicy

wtorek 10 wrz 2013, 16:49

Nie zawsze zakładanie konta idzie całkowicie gładko. Zakładanie wielu kont na forum nie powinno mieć miejsca, nawet jeśli chodzi o zmianę istotnych parametrów konta. W wypadku chęci założenia drugiego konta proszę uprzednio skontaktować się z administracją Forum (kontakt poniżej).

Często pojawiają się różne problemy z kontem:

1. Nie przychodzi e-mail aktywacyjny. W tym wypadku użytkownik powinien:
- sprawdzić skrzynkę SPAM'ową na podanym koncie pocztowym. Jeśli to nie pomoże,
- należy ze strony "logowania" kliknąć opcję "ponownie wyślij e-mail aktywacyjny". Jeśli to nie pomoże,
- należy odczekać 2-3 godziny i ponownie sprawdzić skrzynkę odbiorczą oraz skrzynkę SPAM. Jeśli to nie pomoże,
- należy skontaktować się z administracją Forum za pośrednictwem adresu e-mail użytego do założenia konta: marcin.nowogorski@comparic.pl lub marcin.wenus@comparic.pl

2. Użytkownik zapomniał hasło. W tym wypadku użytkownik powinien:
- ze strony logowania kliknąć opcję "zapomniałem hasło", podać nazwę użytkownika oraz adres e-mail użyty przy logowaniu. Jeśli to nie pomoże,
- należy skontaktować się z administracją Forum za pośrednictwem adresu e-mail użytego do założenia konta: marcin.nowogorski@comparic.pl lub marcin.wenus@comparic.pl

3. Użytkownik zapomniał nazwę użytkownika. W tym wypadku użytkownik powinien:
- skontaktować się z administracją Forum za pośrednictwem adresu e-mail użytego do założenia konta: marcin.nowogorski@comparic.pl lub marcin.wenus@comparic.pl

4. Użytkownik utracił dostęp do skrzynki pocztowej. W tym wypadku użytkownik powinien:
- zalogować się na swoje konto na forum i w ustawieniach profilu zmienić adres e-mail na aktualny.
- zalogować się na swoje konto na forum i skontaktować się przez PW z administracją Forum, użytkownikami: Marcin_N lub Akhh

5. Użytkownik chciałby zmienić nazwę funkcjonującego prawidłowo konta. Nie zawsze pierwsza nazwa jest tą właściwą.
Użytkownik, który pragnie zmienić nazwę użytkownika proszony jest o kontakt z administracją Forum użytkownikami: Marcin_N lub Akhh.
Kosmetyczne poprawki wprowadzane są od razu.
Całkowita zmiana nazwy użytkownika możliwa jest tylko pod pewnymi warunkami.

6. Użytkownik chciałby zmienić hasło do funkcjonującego prawidłowo konta.
Opcję taką można znaleźć w "Moje konto - Profil - Ustawienia Konta".
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Konta i użytkownicy

piątek 10 paź 2014, 11:57

Prośba do Moda,proszę usunąć moje konto.

Pozdrawiam

mod: załatwione

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Konta i użytkownicy

czwartek 07 maja 2015, 06:08

Z tego co sie orientuje, na forum za multikonta jest ban. Prosze zatem zbanowac konta Bobry i bor jako, ze lamia ta zasade i ewidentnie troluja. Ostatnie posty doskonale o tym swiadcza.
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Konta i użytkownicy

czwartek 07 maja 2015, 06:28

Czas najwyższy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Konta i użytkownicy

piątek 08 maja 2015, 14:38

Tak. Wczoraj zablokowałem Bora i Bobrego.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Konta i użytkownicy

środa 18 lis 2015, 11:18

Odnosnie punktu 5.Chciałbym zmienić nazwę użytkownika - jakie to są warunki ?

no avatar
telegrafista
Posty: 48
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 18:20

Re: Konta i użytkownicy

środa 18 lis 2015, 18:43

Witam. czy można samemu utworzyć tutaj kolejny post? Nie tyle chodzi o to że mam potrzebę utworzenia ile o grupę osób na forum dla której głównym tematem rozmów jest para EUR/USD i tematy pochodne.
Dziękuje za odpowiedz.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Konta i użytkownicy

czwartek 19 lis 2015, 09:35

camaro69 pisze:Odnosnie punktu 5.Chciałbym zmienić nazwę użytkownika - jakie to są warunki ?
Warunki są mocno indywidualne. Co do zasady zmiana nicku nie jest dobrym pomysłem tak generalnie, bo np. Ciebie już tutaj wszyscy znają po Twoim nicku. Jeśli natomiast ktoś nie pisze postów tylko czyta, to sprawa jest już łatwiejsza.
Podobnież, jeśli ktoś narobi smrodu wokół siebie i nagle chce zmienić nick, żeby się od tego odciąć, to trudno na to przyzwolić. To tak ogólnie. Reszta tematu na PW.

@telegrafista
Jak najbardziej można. Najlepszy wydaje się do tego dział Trading Floor, tam spokojnie możesz założyć tego typu temat. Generalnie, można tworzyć tematy jakie się uważa za stosowne i gdzie. Najwyżej ktoś z moderatorów przesunie do właściwego działu.

Można też raportować tematy, które Waszym zdaniem nie pasują do danego działu i powinny być w innym, bo my moderatorzy nie wszystko jesteśmy w stanie kontrolować na bieżąco - niestety nie mamy żadnego etatu na forum. Dlatego zachęcam do używania przycisku "zgłoś" wraz z krótkim uzasadnieniem. Na pewno ktoś z redakcji przeczyta i odniesie się do tego. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Konta i użytkownicy

czwartek 19 lis 2015, 11:23

Nick użytkownika camaro69 zminiony na Tommip na prośbe użytkownika.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
telegrafista
Posty: 48
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 18:20

Re: Konta i użytkownicy

czwartek 19 lis 2015, 11:28

No i super. Dziękuje za odpowiedz.
nie pozostało nic innego jak ZAPROSIĆ do dyskusji wszystkich tych dla których "EDEK" jest prawdziwym nieokiełznanym WYZWANIEM ;-)
p.s (które miejsce dla takiej dyskusji będzie najlepsze ?)

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Konta i użytkownicy

czwartek 19 lis 2015, 12:02

Typowo tradingowy to możesz tutaj wrzucić:
http://forum.comparic.pl/viewforum.php?f=95
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Konta i użytkownicy

środa 03 lut 2016, 17:20

Na forum ( zreszta i większości podobnych ) brakuje możliwosci usunięcia konta wraz z wszystkimi wpisami.

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Konta i użytkownicy

środa 03 lut 2016, 18:17

Mnie się wydaje, że usuwanie postów i zewnętrzny hosting zdjęć powinny być zabronione. Bo przyjdzie taki Kerimb, napisze głupot, albo co gorsza coś mądrze napisze, a potem strzeli focha, dezorganizacja na forum gdyż całe wątki są do wywalenia bo się nie trzymają kupy. Na Navi tak było siedem razy. Jest tam też mnóstwo przykładów na to jak po latach odkopujesz wątek z ciekawym sysem i okazuje się, że zdjęcia były ale się zbyły. BTW - myślcie sobie o mnie jak o zazdrośniku - wali mnie to, na forum jest tajny wątek Kerimba, ciekawym kiedy był ostatni wpis skoro miszczu kolejny raz zaginął, i teraz jaki jest sens trzymania tego jeśli dostęp ma pięć osób w sześciu rzędach, więc jeśli to taka tajna wiedza, niech zainteresowani dopuszczeni sobie to skopiują, i wywalić w kosmos skoro szanujemy wolę autora do tajemnic bo nikt inny i tak z tego nie skorzysta.

EDIT: sprawdziłem - nigdzie nie widać tego forum więc sorry za burzę w szklance wody, pewnie już usuniete ale skoro już jesteśmy przy temacie to proponuję nałożyć na dział "subfora prywatne i zamknięte" jakieś ograniczenia czasowe. Ostatni wpis to Dagu z 2013 roku.

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Konta i użytkownicy

środa 03 lut 2016, 18:33

No i fajnie T-REX - zbyłeś każdy mój argument :D .A serio,doskonale rozumiem te postulaty,są w zupełności słuszne.Ale co w przypadku gdy ktoś jest w zupełności i całkowicie ordynarny ? Albo po prostu plecie bzdury ? Ciężki dylemat niewątpliwie dla moderatora i to ,,liberalnego''... ale co jesli ktoś z góry o to prosi ?I mowa tutaj o autorze wpisów bynajmniej nie obraliwych,lecz kogoś kto po prostu chce zakończyć przygodę z forum.

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Konta i użytkownicy

środa 03 lut 2016, 18:47

Wiem, że jest specjalny kosz na takie posty (parę moich tam trafiło :mrgreen: ) a co do permanentnie niegrzecznych chłopców to jeszcze nie było chyba precedensu... Za to co najmniej jedno na życzenie użytkownika usunięto : http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?p=38712#p38712

no avatar
Tommip
Gaduła
Posty: 293
Rejestracja: piątek 20 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Silesia

Re: Konta i użytkownicy

środa 03 lut 2016, 19:01

T-REX pisze:a co do permanentnie niegrzecznych chłopców to jeszcze nie było chyba precedensu...
Własnie,zakładając ze ktos jest nim... i zdaje sobie z tego sprawę - co może zrobic ? Tylko przestać pisać.Nie ma opcji kasuj wszystko - myslę ze powinna byc - aczkolwiek na wiekszosci miejsc w necie nie ma tego z powodów które sam wymieniłeś.A szkoda...

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Konta i użytkownicy

czwartek 04 lut 2016, 15:02

Funkcja usunięcia użytkownika wraz z postami, albo z ich zachowaniem, jest dostępna z panelu administratora dla osób zarządzających forum. Używam jej głównie wobec spambotów, które co jakiś czas się tu wdzierają.

Ze względów organizacyjnych raczej nie usuwamy kont normalnych użytkowników razem z postami, bo jak słusznie T-Rex zauważył, niszczy to dyskusję na forum. Posty każdego użytkownika stają się własnością forum w momencie publikacji, a wysyłając post przekazuje on prawa autorskie do tych treści. Stąd do redakcji forum decyzja, czy je skasować czy nie. Wynika to ze specyfiki dyskusji forumowych i przez wzgląd na innych uczestników forum. Podejście na zasadzie "piszę co chcę najwyżej potem usunę wraz z kontem" nie może mieć miejsca na forum.

Co do usunięcia samego konta z forum, to możemy to przeprowadzać na żądanie (może być przez PW).
Ale co w przypadku gdy ktoś jest w zupełności i całkowicie ordynarny ?
Trzeba wejść w jego profil -> posty użytkownika i odsiewać wszystkie wulgarne posty raz za razem.
Albo po prostu plecie bzdury ?
Był taki jeden tutaj i starałem się być wyrozumiały. Ostatecznie sam sobie poszedł. Posty w większości zostały. Jak by to wyglądało, jak się na niego 5 osób zrzymało i nagle bym usunął jego posty? Ktoś by teraz czytał tamten wątek i wyglądało by jak wariatkowo :wink: . Trzeba mieć na uwadze też adwersarzy danego użytkownika.
ale co jesli ktoś z góry o to prosi ?I mowa tutaj o autorze wpisów bynajmniej nie obraliwych,lecz kogoś kto po prostu chce zakończyć przygodę z forum.
Po prostu musi zakończyć i tyle. Człowiek, który pisze na forum - bądź co bądź medium ogólnie dostępnym - musi mieć świadomość, że jego posty są ogólnie widoczne i że powinien zachować powściągliwość. Jeśli trzyma się tej myśli, nie powinno być problemu z pozostawieniem postów za sobą. Sam zresztą dużo pisałem na nawi, a teraz już prawie w ogóle. Niech sobie tam leżą te posty spokojnie, nic złego nie zrobiłem :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość