Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

Czy chcesz aby na forum pojawiły się reklamy w zamian za nagrody w konkursach?

Tak. Chcę reklamy za nagrody.
44
55%
Nie. Nie chcę reklam w ogóle.
32
40%
Nie wiem.
4
5%
 
Liczba głosów: 80
no avatar
napipsy
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 20:53
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

sobota 20 wrz 2014, 15:53

Zdecydowane nie dla wszystkiego co zabiera przestrzeń w poziomie lub wyskakuje na tekst.

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

sobota 20 wrz 2014, 20:09

-----
Ostatnio zmieniony sobota 20 wrz 2014, 20:19 przez cajto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

sobota 20 wrz 2014, 20:18

Heh, no tak w polsce jesteśmy, polskę na każdym kroku czuć będziemy...

Jest miejsce do wymiany uwag, doświadczeń i spostrzeżeń - cena 0 PLN
Jest PROPOZYCJA administracji forum na wstawkę reklam - cena 0 PLN (w banku oczywiście też was pytają o zdanie przy wszelkich zmianach w tabelach opłat... - NIE?! Kurna, jaka szkoda, tam macie wasze pieniądze , tutaj tylko pisaninę...)
Jest (są) programy blokujące reklamy w odwiedzanych witrynach, które nie przeszkadzają w ich użytkowaniu - cena 0 PLN

Reasumując, mamy 3x0PLN i 2/3 głosów na NIE... choć nikogo to złamanego grosza nie kosztuje :facep:

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

sobota 20 wrz 2014, 20:39

cajto pisze:Heh, no tak w polsce jesteśmy, polske na każdym kroku czuc bedziemy...

Jest miejsce do wymiany uwag, doświadczeń i spostrzeżeń - cena 0 PLN
Jest PROPOZYCJA administracji forum na wstawkę reklam - 0 PLN(w banku oczywiście też was pytają o zdanie przy wszelkich zmianach w tabelach opłat... - NIE?! K...wa, jaka szkoda, tam macie wasze pieniądze , tutaj tylko pisaninę z reguły psińco wartą, no ale tu pytają... wię NIE dla zasady i podkreślenia własnej warto
Odnośnie reklam, to mają koledzy portal Comparic i niech tam ładują reklamy ile wlezie. Forum niech pozostanie w obecnej formie. Argumentacja o przeznaczeniu ewentualnych przychodów z reklam na nagrody jest żałosna. Zaczyna mi to przypominać zbiórkę pieniędzy przez Trójkę Klasową na wycieczkę klasy do kina. Trochę powagi. Jesteśmy tu po to żeby zarabiać pieniądze, a nie zdobywać nagrody książkowe. Ja w żadnych konkursach nie startuję i nie zamierzam tego robić. Nie mam na to czasu i chęci po prostu. Tym bardziej nie mam chęci czytania setki a może i tysiące razy tych samych bannerów reklamowych. Jeśli tutejsze wpisy są "psińco" warte to z pewnością reklamy nie podniosą ich wartości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

niedziela 21 wrz 2014, 18:57

Cajto: nie bardzo rozumiem stwierdzenie, że "Polskę czuć będziemy". Na zagranicznych forach z reguły jest pełno reklam albo np. członkowie komercyjni płacą za dostęp do forum w ogóle. Albo jest płatny mailing w usługach.

Jarek: Banner to nie jedyna możliwa opcja. Ale rozumiem, że jesteś zdecydowanie na 'nie' i ok. Nie oczekujemy, że wszyscy będą na tak i po to właśnie to głosowanie, żeby każdy mógł się wypowiedzieć. Szczerze powiedziawszy, to mnie to obojętne co wybierze społeczność forum. Najwyżej będę miał mniej na głowie :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

niedziela 21 wrz 2014, 20:02

Witam :)
Marcin_N pisze:Cajto: nie bardzo rozumiem stwierdzenie, że "Polskę czuć będziemy". Na zagranicznych forach z reguły jest pełno reklam albo np. członkowie komercyjni płacą za dostęp do forum w ogóle. Albo jest płatny mailing w usługach.
Przekaz Cajto jest raczej w kierunku uświadomienia użytkownikom tego forum, że reklama nie jest złem, bo i tak nic ich to nie kosztuje, a wręcz odwrotnie, może pomóc w rozwoju serwisu i forum.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
cajto
Stały Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2012, 21:51
Lat na Forex: 3
Lokalizacja: Inny wymiar

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

niedziela 21 wrz 2014, 20:06

Marcin, stwierdzenie o polsce celowo z małej litery i bynajmniej nie odnosi się do pomysłu umieszczania reklam na forum (jestem za - ja nic nie tracę, ktoś inny może zyskać) tylko do malkontenckiego podejścia grupy userów zdaje się orbitujących poza rzeczywistością.
Pisząc tego posta mam otwarte ok 30 kart, karta forum comparic jako jedyna nie posiada reklam, skąd to wiem? Korzystam z ADB i o obecności reklam informuje mnie tylko cyferka przy ikonie dodatku... darmowego dodatku. Czyżby jego instalacja była trudniejsza niż napisanie kolejnego robota do FX?
Czy dacie reklamę, czy nie, dla mnie nic się nie zmieni, jakby to skwitował mój dawny dowódca plutonu - problem typu kut...s.

Karol, niby nie kosztuje, niby mogłoby pomóc, ale żenada, dziecinada... narzekanie to nasza cecha narodowa. Niestety.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

poniedziałek 22 wrz 2014, 06:15

Dla nas tak naprawdę wygodniej żeby tego nie było. Bo jeśli byłby baner na górze, to wiąże się z kolejnymi negocjacjami (niełatwymi) z brokerami o reklamę. Później jeśli ufundujemy sami nagrody w konkursie trzeba to rozliczać itp. itd.
A jasno jest powiedziane, że wszystko tutaj pójdzie na forum - pół złotówki nie trafi do prywatnej kieszeni.

Ja sobie tak myślałem, żeby nagradzać najaktywniejszych na forum, a także autorów najbardziej wartościowych tematów/wpisów.
+ oczywiście czasami jakiś konkurs.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

poniedziałek 22 wrz 2014, 07:25

Na forum FX Open wręcz płacą za posty jakiegoś centa czy nawet mniej i można sobie to potem dodać do depo u nich. To jest dość skrajne podejście, ale taki pomysł skoro już mowa o nagradzaniu za posty :wink: . Ciężko rozwiązać kwestię nagród, bo wyświetlenia można nabijać botami, postami spamować, etc. Chyba że by jakaś komisja głosowała, ale to już komplikacje są. :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
fibo-oscylator
Stały Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 17:05
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

poniedziałek 22 wrz 2014, 07:57

Nie przeszkadzają mi, można dać.

Awatar użytkownika
T-REX
Stały Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 10:46

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

poniedziałek 22 wrz 2014, 20:48

Co to właściwie znaczy dokładnie "szczytny cel" i ile on jest wart na forum i portalu który drukuje wywiady ze światową śmietanką traderów, i wiodącymi instytucjami finansowymi na świecie? Bo dla mnie jeśli wymaga tego dobro i istnienie forum reklamy nie są niczym złym. ALE jeśli faktycznie robicie to tylko dla dobrej zabawy (konkursy itp) lub przyciągnięcia userów to czy nie warto pomyśleć bardziej o merytorycznej części? Ilu nowych userów przyciągnie konkurs, a ilu jakiś nowy Nial Fuller? (przykład). Chodzi mi o to, żeby nagroda rzędu 500PLN nie przysłoniła dotychczasowego dorobku forum. navi czytam dla rozrywki, kącik humoru, muzyczny itp. jest lepszy niż tutaj- z całym szacunkiem. Kalkowanie tematów typu "zegarki traderów" ,"bryki traderów" kompletnie (w mojej opinii) mija się z celem. To zupełnie ślepe zaułki, i na przyszłość proszę autorów o nie przenoszenie w/w tematów na to forum. Tamto już jest stracone - właścicielowi wisi co tam piszemy byle by była odpowiednia ilość wejść. Tutaj - jak sądzę jest inaczej i postarajmy się to zachować. Reklamodawca może być pożyteczny jeśli wpłynie pozytywnie na wizerunek forum. Ale reklamodawca może postawić w trudnej sytuacji gdy gro ludzi wiesza na nim psy bo nie mogą wypłacić kasy a on właśnie sponsoruje konkurs. Pisałem już tu kilka razy o zaufaniu. Po aferze z przed kilku lat związanej z tajnymi kontami-naganiaczami brokerów nie mam do navi zaufania na tyle aby sugerować się ich opinią przy wyborze brokera. Zróbcie najpierw bilans zysków i strat, czy chcecie aby ( za przeproszeniem tych szlachetnych osób) leszcze przychodziły na to forum po bonus 50 PLN u broka niewiadomego pochodzenia czy po rzetelną i skonsolidowaną wiedzę. Nie chciałbym aby powtarzać błędy innego, podobno największego w Polsce forum ale iść swoją drogą którą wytyczył wojtek_ea i Inni. Zastanówcie się, czy to paręset PLN coś zmieni, chyba że rząd wielkości zwiększymy co najmniej kilka razy. Ja w żadne konkursy z główną nagrodą poniżej 100k nie wchodzę :tongue: choćbyście nie wiem jak prosili. A poważnie-komu to potrzebne?Jak potrzeba na utrzymanie serwera etc to oczywiście: proza życia. Nie ma sensu się pytać bo ani nie jestem współwłaścicielem forum, ani Wy - WOŚP żeby się z tego rozliczać. Ale konkursy? Panowie, ten portal to naprawdę Coś co można z dumą wpisać do CV, do tej pory świetnie obywał się bez jakichś konkursów. Bazował na rzetelności i transparentności. ANI JEDEN post z forum nie zniknął w czeluściach "prześlij do kosz",ANI JEDEN...Żaden temat nie został zamknięty przez moderatora bo "temat wyczerpany". Komuś to za mało? chce konkursów, waty cukrowej? Ja będę czytał to forum nawet jak wycofam na zawsze całą kasę od brokerów. Wzór/konspekt wszystkich forów EVER! Róbcie co uważacie za słuszne, ja po prostu trzymam kciuki. Dzięki za dotychczasowy wysiłek który niech w (niedalekiej) przyszłości uczyni Was bogaczami (pięknymi i zdrowymi of course).

no avatar
kingsize4
Stały Bywalec
Posty: 147
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 20:21

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

poniedziałek 22 wrz 2014, 21:15

T-REX pisze:Co to właściwie znaczy (...) Dzięki za dotychczasowy wysiłek który niech w (niedalekiej) przyszłości uczyni Was bogaczami (pięknymi i zdrowymi of course).
Ręcami i nogami się pod tym podpisuję :) A szczególnie pod końcówką!

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

wtorek 23 wrz 2014, 07:27

Reklamodawcą nie byłby byle kto - jakiś broker z raju podatkowego, czy coś. Brokerom, którzy są wątpliwi co do uczciwości dziękujemy za współpracę w portalu i tak samo byłoby w przypadku forum.
Nie chciałbym aby powtarzać błędy innego, podobno największego w Polsce forum ale iść swoją drogą którą wytyczył wojtek_ea i Inni.
Proponujemy tylko skromne przywileje, nie aż tak nachalne reklamy jak w przypadku nawi. Możliwości są różne, opracowalibyśmy coś nienachalnego.

Wśród możliwości:
- płatny dostęp komercyjnych /np. odpłatność za post/
- mailing/PW reklamowy raz w miesiącu
- mały bannerek u góry, albo w ogóle bez bannera
- przywileje w kwestii sygnaturki albo tematu brokera, typu przyklejony temat, mały bannerek w sygnaturce albo tylko w dziale brokerów, etc.
Zastanówcie się, czy to paręset PLN coś zmieni
paręset PLN miesięcznie wydaje się max co można uzyskać. I to Was, użytkowników prosimy o zastanowienie. Jeśli chodzi o forum to zamierzamy podążać własną drogą nastawioną na komfort użytkowników, którzy tworzą to forum - tylko tyle i aż tyle.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

wtorek 23 wrz 2014, 09:31

Na tą chwile widzę, że opcja nie przejdzie.

Myślę, że ponowimy pytanie za kilka miesięcy, tylko z jasnym projektem.

Dzięki T-REX za ciepłe słowa ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
naydah
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 15 mar 2012, 15:15
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

niedziela 28 wrz 2014, 21:13

e tam reklamy za nagrody - po prostu niech będą. Kto chce niech kliknie - nagrodą moze sie okazac ze ktoś znajdzie brokera swoich marzeń a strona dzieki temu niech przy okazji zarabia.
tak, oglądam PodziemnaTV

no avatar
Nazare931
Stały Bywalec
Posty: 206
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 19:48

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

poniedziałek 29 wrz 2014, 08:58

Jestem na tak, jesli reklamy nie beda natarczywe i przeszkadzac w poruszaniu sie po forum

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

środa 08 paź 2014, 09:16

Przypominam, że temat jest wciąż aktualny. Na razie głosy ZA i PRZECIW rozkładają się mniej więcej po połowie. Przyznam szczerze, że pomysł wzbudził więcej kontrowersji niż sądziłem... :wink: . Proszę głosować, nie trzeba się wypowiadać. 37 głosów to szalenie mało jak na tylu użytkowników forum...
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
Q600
Stały Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: środa 30 paź 2013, 12:18

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

poniedziałek 20 paź 2014, 13:30

Generalnie nie biore udzialu nigdy w zadnych konkursach, ale banner gorny czy dolny plus ewentualna reklama jakiegos produktu na forum jest spokojnie akceptowalne.
Swoja droga myslalem ze tematem jest kasa na utrzymanie forum, tudziez podzial kosztow comparic i forum :) Wiec jesli na jakies nagrody to tym bardziej milo.

no avatar
Miron82
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 12:42

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

środa 22 paź 2014, 20:27

Jestem na Tak, ale tylko wtedy jeśli pomoże to w rozwoju stronki.

no avatar
MKR
Stały Bywalec
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 08:15

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 24 paź 2014, 20:47

Nie mam nic przeciw reklamom. Czy moderatorzy forum w jakiś sposób sprawdzają reklamodawców, ich ofertę itp. W miarę możliwości i czasu mógłbym skorzystać z niektórych propozycji ale chciałbym na tym forum uzyskać w miarę wiarygodne informacje od użytkowników w/w platform.
btw. forum coraz bardziej mi się podoba :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości