Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

Czy chcesz aby na forum pojawiły się reklamy w zamian za nagrody w konkursach?

Tak. Chcę reklamy za nagrody.
44
55%
Nie. Nie chcę reklam w ogóle.
32
40%
Nie wiem.
4
5%
 
Liczba głosów: 80
Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

czwartek 18 wrz 2014, 21:01

Witam wszystkich.

Właśnie pojawił się długo kreślony regulamin i pojawia się też propozycja. Ponieważ doceniam fakt, że to użytkownicy tworzą i kształtują forum, dlatego też chciałbym poddać mój pomysł pod głosowanie.

Jest taka opcja, żeby umożliwić komercyjnym podmiotom promowanie się na forum, np. przez:
- banner na forum
- banner w podpisie
- bezpośrednią promocję
- etc.

Całość przeznaczylibyśmy na nagrody w forumowych konkursach. Więc byłoby więcej konkursów lub więcej nagród. Szczególnie, że ostatnio były różne problemy ze znalezieniem chętnych do sponsorowania konkursów. Niech będzie z tego kilkaset złotych miesięcznie i już można zbierać na fajne nagrody.

Żeby nie było niejasności całość zrobimy transparentną tak, żeby każdy użytkownik forum mógł zobaczyć ile pieniędzy wpłynęło oraz ile poszło na nagrody.

Pomysł poddaję pod Wasze głosowanie. Czy będziecie tolerować reklamy i komercyjnych użytkowników w zamian za większe/ciekawsze/częstsze nagrody w konkursach?

Czy zostajemy przy tym, co teraz jest?

W temacie można dyskutować!
Raz oddany głos może być zmieniony!
Ankieta trwa do końca listopada.
Jeśli głosów będzie mniej niż 100, ankieta zostanie przedłużona aż do uzyskania przynajmniej 100 głosów.
Zmiany wprowadzimy jeśli na każdy głos PRZECIW przypadną przynajmniej 2 głosy ZA tak, żeby uniknąć sytuacji kiedy 51 użytkowników narzuca coś 49 użytkownikom.

Członków redakcji Comparic, moderatorów forum oraz przedstawicieli firm zapraszam do dyskusji, ale proszę aby nie oddawali głosu.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
kingsize4
Stały Bywalec
Posty: 147
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 20:21

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

czwartek 18 wrz 2014, 22:02

Jeżeli pieniądze z reklam miałyby iść tylko na nagrody dla forumowiczów, jestem przeciwny. Podoba mi się przejrzystość forum.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

czwartek 18 wrz 2014, 22:45

Ja jestem za. Oczywiscie denerwuja rozne kolorowe migawki ale cel jest wyzszy - pomoze to Wam utrzymac serwis. Nagrody nagrodami ale samo utrzymanie portalu to niemale koszta. Nie widze potrzeby zebyscie sie z czegolwiek rozliczali - idea dobra ale jak znam zycie i tak wszystkim nie dogodzisz :D Wlasciciele sami powinni zdecydowac ile % przeznaczyc na utrzymanie, rozwoj czy inne rzeczy zwiazane z tym miejscem. Tak naprawde nagroda sama w sobie jest to forum - takie moje zdanie. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 05:58

Jestem przeciw.
Obrazek

Awatar użytkownika
mosek
Stały Bywalec
Posty: 142
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 17:18
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 06:47

JAREK67 pisze:Jestem przeciw.
Ja również.
Open mind for a different view
and nothing else matters...

https://www.youtube.com/watch?v=mk48xRzuNvA

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 07:28

Jasne że tak, reklama dobrze zaprojektowana w dobrym miejscu nie będzie przeszkadzać.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

no avatar
kingsize4
Stały Bywalec
Posty: 147
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 20:21

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 07:34

MarcinN, wydaje mi się, że powinieneś pogrubić stwierdzenie "całość kasy zostanie przeznaczona na nagrody".
Moim zdaniem, jeśli kasa ma iść tylko na nagrody i na to jest potrzebna - lepiej zostawić jak jest.
Jeśli kasa ma pójść na rozwój serwisu/ dla Was - jak najbardziej tak :)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 07:38

Jeśli chodzi o kasę z forum dla samego Comparic to tutaj nie. Forum ma być darmowe, zarabiać ma sam serwis.

Jeśli miałoby coś się pojawić (tylko oczywiście tego nie ma być dużo - może jakiś baner + tematy dla użytkowników komercyjnych) to tylko po to, żeby przeznaczać to na dalszy rozwój forum/konkursy etc.

Miło by to być też w pełni przejrzyste - czyli publikowane byłyby wyniki "sprzedaży" i użytkownicy mieliby wpływ na co zostałyby wydane środki.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
rafal_r
Stały Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 06:25
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Odp: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym ce

piątek 19 wrz 2014, 08:01

Jestem na tak!


Wysyłane z mojego U8815 za pomocą Tapatalk 2

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 08:23

kingsize4 pisze:MarcinN, wydaje mi się, że powinieneś pogrubić stwierdzenie "całość kasy zostanie przeznaczona na nagrody".
Moim zdaniem, jeśli kasa ma iść tylko na nagrody i na to jest potrzebna - lepiej zostawić jak jest.
Jeśli kasa ma pójść na rozwój serwisu/ dla Was - jak najbardziej tak :)
Na ten moment jesteśmy zgodni z Akhh, że nie musimy zarabiać na forum. Takie było założenie od początku, że forum będzie dla użytkowników, będzie niekomercyjne - nie licząc niektórych wpływów portalu Comparic.

Natomiast zrobiliśmy konkurs na dziennik opcji binarnych, sponsor się wycofał, trzeba było jakieś nagrody ufundować. Więc nie musimy zarabiać, ale też nie bardzo chcemy dokładać do forum.

Promocja? Jasne. Ale co jest lepszego niż konkursy? Bannery byśmy kupowali na nawi? :wink:

Reklamy, etc. miałyby być nienachalne. Niech to będą skromne przywileje za skromne kwoty i ziarnko do ziarnka coś się uzbiera. Może to być mały banner na górze - taki leaderboard, albo jakieś przywileje dla przedstawiciela brokera - np. przyklejenie tematu, banner w sygnaturce, etc. Myślę, że nie raziłoby to bardzo.

Przypominam:
Ewentualne zyski z forum szły by w całości dla użytkowników.
Raz oddany głos można zmienić, gdyby ktoś np. w trakcie dyskusji przekonał się do odmiennej opcji.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 08:30

Zdecydowane nie dla reklam!

Swoją drogą zastanawia ileż można tego śmiecia produkować. Ktoś w końcu za to płaci, ciekawe czy faktycznie przynosi to wymierne korzyści reklamodawcom, bo np. ja jeszcze nic nie kupiłem pod wpływem spamu i reklam na stronach, tylko zamykam blokuje i kasuje czym prędzej.

Na koniec rzucę trochę krytyki pod rozwagę. Strona Comparic to jeden wielki chaos, jest mało czytelna źle zorganizowana tragedia. To najlepszy przykład jak nie powinno się robić serwisów. Ileż musiałem się dzisiaj zastanawiać gdzie podział się link do forum. Obawiam się, że po dodaniu reklam z forum to samo się stanie.
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 08:34

Dzięki za opinię Wdfx. Być może powinniśmy umieścić przycisk w lepszym miejscu - gdzie np. byś go widział?
Czy jest coś jeszcze z czym miałeś problem w portalu?
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 08:47

Jeśli chodzi o serwis to opinie są bardzo pozytywne. Teraz z trafieniem do najważniejszych działów nie powinno być problemu. Zmiana była nieunikniona ponieważ pojawia się coraz więcej artykułów. Dlatego osoby zainteresowane np. analizami forex, mogą teraz obserwować tylko ten dział i nie widzą analiz GPW etc.

Na forum widziałbym tylko baner górny + ewentualnie jakieś tematy dla użytkowników komercyjnych. Raczje nie powinno to być uciążliwe.

Z reklamami Wdfx to jest złe podejście. Dlaczego złe? Dlatego, że gdyby każdy takie miał to nie byłoby praktycznie nic w internecie - nie ma reklamodawców, nie ma środków dla portali, nie ma portali dla użytkowników.

W TV też staram się reklam nie oglądać, czasami jednak człowiek coś zobaczy. Podobnie w internecie - wiekszość reklam mnie nie interesuje, ale często pojawiają się ciekawe - a to konferencja, a to fajna promocja od brokera (np. kasa na konto do wypróbowania). Nie można generalizować.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 08:51

Ja przeglądam internet na 17' wyświetlaczu no i jest dramat, może na większym byłoby inaczej. Belka z menu jest ok ale już niżej jest coraz gorzej. Przede wszystkim za dużo bloków aż strona nie przewija się płynnie. Tak jakby ktoś chciał wszystko wyświetlić na stronie głównej. Layout spoko, ale układ strony przeładowany.
Ostatnio zmieniony piątek 19 wrz 2014, 08:57 przez wdfx, łącznie zmieniany 1 raz.
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 08:55

Im większy monitor tym lepiej wygląda. W sumie nie trzeba specjalnie przewijać strony bo wszystko co najnowsze jest z boku widoczne. Staraliśmy się zrobić tak, żeby to co najważniejsze było w zasięgu ręki - z samego menu też można w sumie wszędzie trafić. Podział na głównej jest dla ułatwienia. Jeśli masz mały monitor to możesz spokojnie używać menu + boczna belka z najnowszymi artykułami.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 09:33

Doskonale zdaję sobie sprawę, że prowadzenie tego typu przedsięwzięcia to sporo roboty - niestety nie kończącej się roboty a i tak wszystkim się nie dogodzi.

Jeśli chodzi o moje podejście do reklam to są media nastawiane na komercyjną egzystencję i przedsięwzięcia czysto merytoryczne. Jedno może żyć obok drugiego, mnie nachalne reklamy drażnią i nie interesują. Na przykład dzwoni do mnie pani z banku i mówi, że muszę więcej wydawać, żeby oszczędzać... sama nie rozumie jakie głupoty plecie ale to inna historia.
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
Damian_C
Pasjonat Forex
Posty: 782
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 16:10
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 13:44

Zgodzę się, że część rzeczy może być jeszcze prezentowana chaotycznie, ale z czasem będzie tylko coraz lepiej. Co do samego przycisku forum jest chyba jednak dobrze widoczny? :)

Nie o tym tutaj jednak dyskutujemy. Nie wiem w jaki sposób reklama mogłaby przeszkadzać - szczególnie, że ma przynosić profity tylko i wyłącznie użytkownikom w postaci nagród. Praktycznie każde forum jest oblepione reklamami (nawet pomiędzy samymi postami są reklamowe konta. Jeżeli się nie chce, po prostu nie zwraca się na to uwagi lub adblockuje i po problemie :)

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 14:18

mozecie dogadac sie z reklamodawcami powiedzmy na okres probny? Najlepiej wrzucic powiedzmy na kilka dobrych tygodni i wtedy zobaczyc co i jak. Reklamy pomoga w rozwoju, napewno nie zaszkodza.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 14:20

To na razie pomysł. Dogadanie się z reklamodawcami to nie taka prosta sprawa ;) Ja byłbym za 1 banerem i nic więcej.

Jak będzie aprobata na forum, to dopiero wtedy zaczniemy szukać.

Jestem przeciwny google adwords itp. bo tam pojawiają się często rzeczy, z którymi nie chciałbym mieć nic wspólnego.

A pomysłów do wykorzystania środków troszkę by pewnie było ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Głosujemy: Czy forum ma mieć reklamy w szczytnym celu?

piątek 19 wrz 2014, 14:59

Witam :)

Jeżeli ma to pomóc w rozwoju forum i serwisu to jestem na "TAK".

Pozdrawiam
Karol Marchewka

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości