Komunikaty na Temat pracy forum.

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Rozbudowa Forum o nowe funkcje - komunikaty

niedziela 11 mar 2012, 08:03

Włączyłem możliwość korzystania z drugiej Theme: polsilver. Będą tylko te dwie do wyboru przez Użytkowników. W polsilver nie ma jeszcze loga - pojawi się wkrótce.

Theme dla swojego konta można zmienić i wybrać w ustawieniach witryny w Panelu zrządzania kontem.

Pozdrawiam

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Sprawy Techniczne związane z Forum i jego pracą.

poniedziałek 12 mar 2012, 08:13

Dziś uaktywniono konfiguracje na forum połączenia z serwerami Jabbera, co umożliwia kontakt z sieciami IM i korzystanie z powiadomień o aktywności forum.

Serwer jabster.pl z sieci http://www.jabbim.pl/

-----
Jeżeli macie konto Jabberowe i zarejestrujecie je w profilu Moje konto -> Profil -> Profil -> Adres Jabber,

a później wybierzecie opcję wysyłania powiadomień przez Jabbera

Moje konto -> Profil -> Ustawienia witryny -> Ustawienia globalne -> Sposób powiadomienia -> Tylko Jabber lub Oba sposoby

Za każdym razem, gdy dostalibyście maila od forum dostaniecie także/zamiast tego wiadomość w Waszym komunikatorze. Możecie także wysyłać przez forum wiadomości jabberowe na stronie profilu każdego użytkownika.

Rozpoczęcie korzystania z Jabbera jest proste. Wystarczy ściągnąć kompatybilny komunikator. Jeżeli nadal korzystacie z klasycznego komunikatora Gadu-Gadu z jednym protokołem i nie chcecie się na nic innego przesiąść, to trudno.

Innym, którzy są zainteresowani komunikatorami z obsługą wielu protokołów, także Jabbera (nawet jeżeli korzystają tylko z Gadu-Gadu) polecam ściągnięcie jednego z następujących komunikatorów:

Windows: AQQ, Konnekt, Miranda IM, Pidgin, Spik, Tlen,
Linux: Kopete, Pidgin
Mac OS: Adium

Osobiście używam Mirandy http://www.miranda-im.pl/ do obsługi zarówno GG jak i Jaberra. Minimalne obciążenie systemu, ogromne możliwości konfiguracji i całkowity brak SPAMU i nachalnych reklam oraz niepotrzebnych wodotrysków to największa zaleta tego komunikatora.

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Sprawy Techniczne związane z Forum i jego pracą.

poniedziałek 12 mar 2012, 14:22

Wstępnie uaktywniłem konfigurację RSS dla całego Forum http://forum.rynek-forex.pl/feed.php

forum.rynek-forex.pl/feed.php

Konfiguracja dla działów i tematów w toku.

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Twitter i Facebook

poniedziałek 12 mar 2012, 22:25

Zainstalowałem dodatek umożliwiający udostepnianie Tematu na 2 najpopularniejszych portach społecznościowych.

Pierwszy post tematu - prawy dolny róg pojawiły się dwie dodatkowe ikony

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Sprawy Techniczne związane z Forum i jego pracą.

środa 14 mar 2012, 07:58

Uaktywniłem dodatek forum phpbb "ReIMG Image Resizer" ułatwiający obsługę wgrywanych na serwer plików graficznych. Maksymalny obsługiwany rozmiar obrazków i grafik to 1920x1280

Wszystkie wgrane bezpośrednio na serwer lub pokazywane przez link grafiki - wstępnie prezentowane są jako maksymalnie 640x480 - zapobiega to "rozdymaniu" witryny w przeglądarkach.

Pełna grafika pokazuje się po najechaniu myszką i naciśnięciu obrazka.

Pozdrawiam

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Komunikaty na Temat pracy forum.

środa 14 mar 2012, 17:43

Witam

Informuję o wprowadzeniu do użytku multikonta Administrator i wojtek_ea - to ta sama osoba.

Konto Administrator będzie używane wyłącznie do wypowiedzi w sprawach organizacyjnych pracy forum.

Konto wojtek_ea będzie używane do normalnej aktywności na Forum oraz Moderacji.

Powodem jest szczególne wyróżnienie na Forum nazwy konta Głównego Administratora . Nie chcę włączając się do normalnej aktywności na forum używać konta, które jest uprzywilejowane w oznaczeniu aktywności.

Pozdrawiam
Wojtek

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Sprawy Techniczne związane z Forum i jego pracą.

czwartek 15 mar 2012, 07:53

Małe a cieszy - Avatary na liście użytkowników

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Sprawy Techniczne związane z Forum i jego pracą.

sobota 17 mar 2012, 12:53

Dodano zaawansowany edytor do postów i wiadomości prywatnych oparty o BBCode, co znacząco poszerza możliwości edycji postów oraz zamieszczania informacji na forum

Zapraszam do testów i wykorzystania

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Rozbudowa Forum o nowe funkcje - komunikaty

sobota 17 mar 2012, 14:39

Dodano nową funkcjonalność - zwijanie kategorii na stronie głównej przez zalogowanych użytkowników.

Na stronie głównej po prawej stronie pojawiły się zamiennie [-] i [+] w zależności od opcji

Pozdrawiam

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Rozbudowa Forum o nowe funkcje - komunikaty

sobota 17 mar 2012, 20:06

Uaktywniłem system podziękowań połączony automatycznie z system oceny postów, tematów i forów na podstawie ilości podziękowań.

Po prawej stronie posta pojawiła się nowa ikona - obrazek "kciuka" przez naciśniecie której możemy ocenić pozytywnie posta.

Aktualnie działa tylko moduł podziękowań Użytkownikowi za wartościowego posta lub posta czy rozwiązaniem problemu.

System wymaga jeszcze kilkunastu minut pracy na przetłumaczenie komunikatów co zostanie zrobione w ciągu najbliższych kliku dni jak pojawią się podziękowania.

System jest bardzo rozbudowany - nasze forum dopiero startuje, więc kolejne opcje będę włączał wraz z wzrostem ruchu na forum.

Pozdrawiam

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Rozbudowa Forum o nowe funkcje - komunikaty

poniedziałek 02 kwie 2012, 06:34

Poprawiłem stronę Administracyjną forum przez zamontowanie dwu nowych dodatków ułatwiających moderacje, oraz modułu ułatwiającego indeksowanie forum przez wyszukiwarki,
Poprawiłem konfigurację modułu załączników i plików graficznych,

Pozdrawiam

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Rozbudowa Forum o nowe funkcje - komunikaty

poniedziałek 02 kwie 2012, 14:25

https://twitter.com/#!/RynekForexForum - Teoretycznie nowe tematy będą się ukazywać automatycznie na koncie Forum na Twitter - wymaga jeszcze przetestowania.

Ostatecznie po testach zdecydowałem, że nowe tematy będą się ukazywać na Twitter po zatwierdzeniu ręcznym. Publikowanie wszystkiego automatycznie spowoduje bałagan na koncie Twittera.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Komunikaty na Temat pracy forum.

piątek 04 maja 2012, 10:59

W związku z faktem, ze na forum jest już trochę treści od dziś rozpoczynamy aktywną promocję forum w Internecie.

Ponieważ czasy "wszystko free" już minęły nasz na razie nie ujawniony sponsor (firma informatyczna !!! nie związana z Forex) poniesie ryzyko i wyłoży realne pieniądze na ten cel. W przyszłości jeśli forum się rozkręci, na forum będą ukazywać reklamy tej firmy, aż do zbilansowania kosztów.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Rozbudowa Forum o nowe funkcje - komunikaty

piątek 04 maja 2012, 12:27

Zmieniłem mechanizm przeszukiwania forum na bardziej efektywny oparty o bazę mysql - jedyny limit to minimalna długość hasła wyszukiwania 3 znaki (aktualnie 4) trzeba poczekać do najbliższej indeksacji w nocy aż zmieni się 4 na 3
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Komunikaty na Temat pracy forum.

piątek 18 maja 2012, 08:24

Po wpisaniu do google PL: forum forex nasze forum jest już na 3 stronie wyników (26-27 miejsce) a tydzień temu było na 5 stronie.

Oczywiście układ Google gdzie domyślnie jest tylko 10 wyników na pierwszej stronie powoduje, że jak nie ma cię w pierwszej 10, to właściwie nie istniejesz. Sądzę za dojdziemy na pierwszą stronę w ciągu miesiąca.

Od kilku dni rośnie też oglądalność forum

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Komunikaty na Temat pracy forum.

piątek 01 cze 2012, 16:51

Właśnie - wpisałem w Google PL podstawowe hasło: forex forum - druga strona w połowie czyli 15 pozycja w Google. To już całkiem nieźle - podziękowania dla wszystkich piszących teksty.

Jak przejdziemy na pierwszą stronę można liczyć na dalszy rozwój forum.

Dowiedziałem się niedawno , że wg badań zrobionych przez jednego z polskich Brokerów, spada zainteresowanie giełdą i Forex wśród detalistów. Broker badał czemu i jak zrobić reklamę. To oczywiste przy tym co się dzieje na giełdzie. Wiedza o finansach + fakt coraz bardziej znany, że tylko mała ilość osób jest na PLUS też robi swoje.
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Komunikaty na Temat pracy forum.

sobota 25 sie 2012, 07:40

Witam

Nie robiłem tego od ostatniego wpisu do dziś - hasło: forex forum, podaje nasze forum na pierwszej stronie wyników Goolge.pl.
Odwrotność: forum forex w połowie drugiej strony.

Sprawdzone z dwu lokalizacji i na wyczyszczonych ciasteczkach w przeglądarce !

To świetne rezultaty jak na tak krótki okres w sieci.

Pozdrawiam
Wojtek

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Komunikaty na Temat pracy forum.

sobota 25 sie 2012, 09:12

wojtek_ea pisze:Witam

Nie robiłem tego od ostatniego wpisu do dziś - hasło: forex forum, podaje nasze forum na pierwszej stronie wyników Goolge.pl.
Odwrotność: forum forex w połowie drugiej strony.

Sprawdzone z dwu lokalizacji i na wyczyszczonych ciasteczkach w przeglądarce !

To świetne rezultaty jak na tak krótki okres w sieci.

Pozdrawiam
Wojtek
Rezultat bardzo dobry :)

BTW, w Bingu nie chciał o mi się przechodzić już do kolejnych stron. Bing suks! :mrgreen:

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Komunikaty na Temat pracy forum.

sobota 25 sie 2012, 12:49

Fakt w Bing całkowita plaża - założyłem konto Webmastera w systemie Binaga i dodałem wszystko zgodnie z ich zaleceniami. Zobaczymy czy pomoże i Bing zauważy więcej jak dotychczasowe 3 ! strony z forum.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Komunikaty na Temat pracy forum.

sobota 25 sie 2012, 13:09

Oj nie mogę nie napisać, między założeniem konta i podaniem mapy, a poprzednim postem minęły jakieś 3 h.

Gdybym nie sprawdził rano, że faktycznie nie było to bym nie uwierzył. Na te same hasła jest już 3 strona. Indeksowanie zaczęło wg logu kilkanaście minut po tym jak założyłem konto i jeszcze trwa bo ciągną tak na oko 1 stronę co minutę - super.

Coż, jak się ma tylko niecałe 5% rynku to się trzeba starać.

Dzięki a przypomnienie, bo zapomniałem o peryferiach. W Yahoo (niecałe 4% rynku) też jest 3 strona, ale minimalna aktywność w logu, bo tam szybko robią tylko za kasę - pomyślę.

Pozdrawiam
Wojtek

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości