Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

piątek 27 lut 2015, 21:39

xspojlerx pisze:Rozwinę na pw bo nie chce tutaj spamowac za dużo :)
Dziękuję za wyjaśnienie - najwyraźniej nie chodzi o mnie.
Mam co prawa jakieś tam mniejsze lub większe zdolności i w prawdziwej sztuce grafiki, i w tym co jest mylnie nazywane “grafiką” komputerową ale najwyraźniej nie mam tej ciekawości żeby się skusić na coś tak efemerycznego :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
xspojlerx
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 17 lut 2014, 16:44

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

sobota 28 lut 2015, 00:16

Tak czy inaczej, wysłałem Ci pw ;)

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

sobota 28 lut 2015, 23:14


Awatar użytkownika
Mighty Baz
Gaduła
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 13:47

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

niedziela 01 mar 2015, 18:45

hm, jaki audyt FED? Jest decyzja czy na razie o tym dyskutują?
DAYTRADER
外汇交易是简单

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Gaduła
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 13:47

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

niedziela 01 mar 2015, 18:45

jakos link o Chinach przemknął niezauwazony :conf:

jeszcze o bitcoinach: http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosc ... 23026.html
DAYTRADER
外汇交易是简单

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

wtorek 03 mar 2015, 12:05

Ropa z łupków zupełnie zmieniła ten rynek:
Get ready for an L-shaped oil recovery.

A growing consensus is emerging from the likes of BP Plc, the International Energy Agency, shale wildcatters and even the Saudis that a near-term recovery to $100-a-barrel crude isn’t in the cards. Instead, expect a range of $50 to $60 for at least the next few years.
(...)
Unlike other petroleum formations, the nature of shale -- with multiple inexpensive, short-lived wells -- means producers can stop and start drilling on a dime. On the one hand, this allows them to quickly cut costs in a downturn; on the other, every time prices tick up, so will their output -- renewing downward pressure on prices.
(...)
The flexibility to increase or slow output quickly has now made shale companies -- whose 4.3 million barrels a day represents about 5 percent of global output -- the world’s “swing producers,” according to Bloomberg Intelligence and the IEA.
(...)
EOG said this month that, thanks to improved technology and cost reductions, it can make more money with oil at $65 a barrel than it did three years ago when oil was $95.
(...)
“The knowledge curve and the technology curve of shale are improving every six months,” said Harvard’s Maugeri. “This correlates to big improvements in cost and productivity” that will allow most producers to keep drilling through the downturn.
(...)Even as drilling rigs declined by a third since October, there’s been less than a 15 percent reduction in the growth of new output, showing how improved efficiencies will continue to prop up production rates, according to Drillinginfo Inc., an Austin, Texas-based oil and gas analytics firm.
Więcej:
http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... -optimists
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Gaduła
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 13:47

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

czwartek 05 mar 2015, 20:26

Ustawa o OZE, - jeden z najciekawszych aktów prawnych, ostatnio uchwalonych przez Sejm RP. Jeszcze urzadzenia fotowoltaiczne są zbyt drogie , nawet przy bezzwrotnych dotacjach (max 7500 zl dla gosp domowego), ale temat jest niezwykle przelomowy dla polskiej gospodarki.
Jest też zgodny z dawno postawiona teza o decentralizacji wytwarzania energii elektrycznej. Widze w tym gigantyczne rezerwy proste do wykorzystania w przeciagu dekady max. Z jednej strony pobudzenie nowego sektora gospodarczego (produkcja, montaż, sprzedaż), z drugiej olbrzymiego potencjału innowacyjnności.
Zasięg rynkowy jest naprawdę duży: 5,5 mln domków jednorodzinnych http://stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/lu_ ... 032012.pdf
Jedyna bariera to wysoka cena zakupu kompletnej instalacji ok 10 zł/ W, zas okres zwrotu inwestycji ok 15 lat.
DAYTRADER
外汇交易是简单

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Gaduła
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 13:47

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

piątek 06 mar 2015, 19:24

ropa znowu będzie spadać do $49, zaś złoto powinno zjechać do $1120 - retest ostatniego dołka, tam wisi dużo tłustych zleceń.
jeszcze dodam ze przebicie ceny złota $1170 sugeruje mocne swingi między 1156-1170 a później lot w dół.
a propos wartości USD, index zmierza wyraźnie do 104, a później aż strach się bać :eager:
DAYTRADER
外汇交易是简单

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

piątek 06 mar 2015, 19:52

Mam nadzieję bo już tak długo nasiedziałem się w S-kach co i rusz wracając do punktu wejścia, że powoli mam już dosyć tej całej ropy...
To cholerstwo co zacznie spadać i już, już zaczyna być widać trend zaraz jest skupowane i odbijane z powrotem.
Na szczęście jest też ciśnienie w drugą stronę - tylko dlatego jeszcze z tego nie wyleciałem :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

piątek 06 mar 2015, 20:36

Znowu to samo - już było tuż, tuż do mojego celu i znów zwrot.
Za każdym razem nieco wyżej niż poprzednio - ja podnoszę TP, rynek zawraca też wyżej.
"Już był w kurniku, już witał się z gąską"...
I tak już z trzeci tydzień :facep:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Gaduła
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 13:47

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

poniedziałek 09 mar 2015, 19:12

grasz automatycznie? czy z palca?
DAYTRADER
外汇交易是简单

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

poniedziałek 09 mar 2015, 19:36

Ręcznie.
Dopiero dzisiaj udało mi się pozbyć większości tego co sprzedałem dość nisko. Resztę sprzedaną na górkach zostawiam na ew. wyłom w dół.
Wydaje mi się, że jest jeszcze szansa na spadki w okolice $46-7 WTI i $56.40 BRENT przed kwietniem.
Później podaż może dać po hamulcach. A przynajmniej jest takie oczekiwanie.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

wtorek 10 mar 2015, 07:40

Jak to u Was wygląda ,bo Ja mam z tym problem :) Chodzi mi zwłaszcza o TP. Ustawiam sobie TP a potem zamykam z palca i w większości przypadków za wcześnie :) ze SL nie mam problemów,ale te nieszczęsne TP !problem!

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

wtorek 10 mar 2015, 08:04

Różnie. Choć prawdę mówiąc większy problem mam z SL o który rynek mi zawadza po to tylko, żeby zawrócić :wink:

Zazwyczaj nie stawiam twardych SL/TP i oceniam czy wyjść po rozwoju akcji. Twarde stawiam jak nie mogę obserwować rynku i reagować na bieżąco.
Przeważnie wychodzę za wcześnie. Czasami za późno. Rzadko udaje się wcelować "w punkt".
To dotyczy zarówno zysków jak i strat.
Ale nie ma takiej potrzeby. O ile nie wylecę przed zwrotem akcji wszystko jest ok.
Ważny jest też czas - pora dnia i nadchodzące wydarzenia.
Np. od 12 GMT do 9:30 NY jest zazwyczaj czasem realizacji zysków gdzie ruchy międzysesyjne się kończą.
O ile wcześniej nie wydarzyło się coś mocnego albo nie nadciąga jakieś istotne wydarzenie po drugiej stronie oceanu.
Albo inaczej: jeżeli po południu w Nowym Jorku rynek gdzieś pędzi to będzie pędził prawie do zakończenia sesji - nie ma co szukać górek/dołków, trzeba dać stadu dolecieć do końca. W okolicach 16:00 NY zaczyna się zwijanie z rynku i wtedy można szukać miejsca gdzie rynek się zatrzyma.
Oczywiście to nigdy nie jest żadna ostra granica. Dlatego też wolę obserwować i reagować zamiast z góry zakładać.

Przydatne są orderbooki z forexlive - używam ich do wyznaczania celów jak już jest blisko. Zazwczaj TP (wszystko jedno twardy czy nie) stawiam jakieś 5-10 pips poniżej/powyżej zleceń wiszących na rynku w okolicach jakiegoś istotnego oporu/wsparcia technicznego.
Jak zwykle najlepiej sprawdza się to w konsolach.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

wtorek 10 mar 2015, 09:04

magura2004 pisze:Jak to u Was wygląda ,bo Ja mam z tym problem :) Chodzi mi zwłaszcza o TP. Ustawiam sobie TP a potem zamykam z palca i w większości przypadków za wcześnie :) ze SL nie mam problemów,ale te nieszczęsne TP !problem!
Ja przyzwyczaiłem sie dzielić pozycję na trzy porcje. Nie stawiam TP tylko jadę z ceną, aż mnie wywali na SL. Jedna jest dość blisko ceny, druga idzie po lokalnych dołkach a trzecia podąża po średniej. Robię tak ponieważ zauważyłem, że 95% trejdów na początku zarabia a potem nie zawsze cena szła tam gdzie by sie chciało i tracimy zyski lub łapiemy nawet stratę. W ten sposób nie oddaję całego zysku w oczekiwaniu na TP a kiedy cena odpali nadal siedzę w pociągu. Metoda w pełni obiektywna nie mam problemów i rozmyślań z tym czy zrobię dobrze czy źle.
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Gaduła
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 13:47

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

wtorek 10 mar 2015, 14:45

magura2004 pisze:Jak to u Was wygląda ,bo Ja mam z tym problem :) Chodzi mi zwłaszcza o TP. Ustawiam sobie TP a potem zamykam z palca i w większości przypadków za wcześnie :) ze SL nie mam problemów,ale te nieszczęsne TP !problem!

za mniej wiecej miesiac wstecz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DAYTRADER
外汇交易是简单

no avatar
kingsize4
Stały Bywalec
Posty: 147
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 20:21

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

wtorek 10 mar 2015, 15:52

magura2004 pisze:Jak to u Was wygląda ,bo Ja mam z tym problem :) Chodzi mi zwłaszcza o TP. Ustawiam sobie TP a potem zamykam z palca i w większości przypadków za wcześnie :) ze SL nie mam problemów,ale te nieszczęsne TP !problem!
Mam ustawione sztywno SL:TP równe 1:3. Jak mnie korci, żeby coś klikać przy otwartej transakcji, wyłączam kompa :P Na początku było to nie do zniesienia (jak to, nie mogę patrzeć na notowania?!), ale po pewnym czasie zaczęło działać. Teraz komputer zdarza mi się wyłączyć może raz na miesiąc, bo paluszki za bardzo świerzbią ;)

Awatar użytkownika
mryko
Stały Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 12:36

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

środa 11 mar 2015, 08:54

Zastanawialiście się jaki czynnik jest w tym momencie wzmocnić na jakiś czas euro?
Sky is the limit

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

środa 11 mar 2015, 09:13

mryko pisze:Zastanawialiście się jaki czynnik jest w tym momencie wzmocnić na jakiś czas euro?
FED :wink:

Awatar użytkownika
mryko
Stały Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 12:36

Re: Pogaduchy przy kawie... - reaktywacja!

środa 11 mar 2015, 09:23

Właśnie nie dopisałem że pomysły z wyłaczeniem FEDu :-) I tu z pomysłami może być wiekszy problem...
Sky is the limit

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości