Trading 22 - 27 maja 2016

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

środa 25 maja 2016, 17:08

wlasnie czekam z shortami az go przebija :)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

środa 25 maja 2016, 17:13

alez jestem zly na siebie - wpakowalem sie w jakies kanadyjczyki i sie tam kisze gora dol a tymczasem kabelek idelanie sie ulozyl pod piramide... !zły!
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

środa 25 maja 2016, 17:35

Nie jesteś sam, mnie też dziś kanadyjczyk ostro zdenerwował w tej konsoli.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

środa 25 maja 2016, 17:54

Może trzeba było najpierw rzucić okiem w kalendarz? :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 09:54

alx pisze:Może trzeba było najpierw rzucić okiem w kalendarz? :wink:
przy mojej grze kalendarz nic nie wnosi - zazwyczaj kisze zlecenia powyzej tygodnia. W tym czasie tam caly kalejdoskop zdarzen na kazdej parze :)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 10:30

Były w nim dwa, a nawet trzy wydarzenia które posłały USDCAD już ok. 160 pips w dół. Loonie znów jest vogue.
Jest szansa na 1.28-9.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 10:46

rownie dobrze mogly poslac w gore :)
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 11:02

Nie bardzo - jazda USDCAD w dół jest spowodowana głównie stanowiskiem BoC.
A właściwie rozczarowaniem, że BoC nie zmienił stanowiska co akurat łatwo było przewidzieć na podstawie wcześniejszych wypowiedzi Poloza i danych inflacyjnych.
Przyhamowanie dolara i spadek zapasów ropy tylko do tego dodały.
Ale nawet gdyby zapasy wzrosły to rynki by to zignorowały bo nasłuchały się już tyle negatywnych informacji na temat ropy, że puszczają je mimo uszu. Za to chętnie słuchają pozytywów.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 11:13

tylko to wszystko brzmi tak pieknie po fakcie. Ilez to przypadkow juz bylo gdzie mialo isc tak a poszlo przeciwko. Wtedy trzeba bylo niespodzianki ubierac w slowa - rowniez po fakcie...
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 11:41

Owszem, nie raz bywają niespodzianki, a po fakcie każdy mądry.
Tutaj chodziło mi jednak o szanse na scenariusz wzrostowy lub spadkowy jakie można było wcześniej spróbować oszacować.
Ten pierwszy miał małe, ten drugi znacznie większe.
Dodatkowo przed tymi wydarzeniami USDCAD zawędrował do strefy która wielokrotnie robiła już za wsparcie lub opór więc można było oczekiwać jakiegoś odbicia.
Jeżeli nawet wyrzucimy kalendarz do kosza to mamy na wykresie odbicie od oporu z kontynuacją ruchu w dół więc można teraz oczekiwać jazdy do najbliższego wsparcia:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 11:59

Alx wiesz, ze mozemy ciagnac ta dyskusje w nieskonczonosc hehe. Sam wiesz jak to jest z waznymi i wazniejszymi poziomami - albo bedzie reakcja albo nie. Tu akurat liczylem na wiecej ruchu choc fakt faktem - zlecenia ponizej zamknalem na szczycie. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 12:04

O, Bullardowi udało się powiedzieć coś bardzo mądrego:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Posty: 714
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 00:38
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 15:20

Z tymi danymi to loteria...dzisiaj same dobre dane dla USD ..a Ujek w dół... :tears: I kto to zrozumie...dlatego patrze tylko na te najważniejsze dane payrolsy i posiedzenia FED w sprawie rat...reszta to szklana kula nawet nie pomoże odgadnąć co Grube Ryby planują.. :eager:
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
mryko
Stały Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 12:36

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 15:53

Darro pisze:Z tymi danymi to loteria...dzisiaj same dobre dane dla USD ..a Ujek w dół... :tears: I kto to zrozumie...dlatego patrze tylko na te najważniejsze dane payrolsy i posiedzenia FED w sprawie rat...reszta to szklana kula nawet nie pomoże odgadnąć co Grube Ryby planują.. :eager:
Pamiętaj że w wynikach zawsze ważne są detale, które to już potrafią być mniej korzystne. Co do UJ, dziś to dziś CPI z Japonii.
Sky is the limit

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 15:57

Darro pisze:Z tymi danymi to loteria...dzisiaj same dobre dane dla USD ..a Ujek w dół... :tears: I kto to zrozumie...dlatego patrze tylko na te najważniejsze dane payrolsy i posiedzenia FED w sprawie rat...reszta to szklana kula nawet nie pomoże odgadnąć co Grube Ryby planują.. :eager:
http://news.forexlive.com/!/april-us-du ... d-20160526

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 16:00

Owszem, z większością tych raportów/wydarzeń tak jest, dlatego nie polecam gry pod wyniki.

Ale czasami daje się przynajmniej określić jakie ryzyko może z tego wynikać.
Z tym, że do tego trzeba jeszcze wiedzieć co rynek może mieć już w cenie.
Jak słusznie zauważyłeś dzisiejsze dane są teoretycznie dobre dla dolara, a ten w drugą stronę - sprzeczność.
Dolar zrobił już całkiem porządny rajd na różnych dobrych wiadomościach które sugerują podwyżkę stóp być może już nawet w czerwcu. Kolejne dobre dane nic nowego już tutaj nie wnoszą.
Za to dołożyły do ogólnego risk on na czym korzystają inne rynki.
EDIT: a przynajmniej tak mi się wydawało że się dołożyły bo nie odświeżyłem strony pokazującej S&P 500 :bigsmile:

To jest właśnie największa “tajemnica” tych wszystkich raportów, wydarzeń itp: liczy się nie tyle sam wynik ale jak on się ma do rynkowych oczekiwań.
Tak jak to było z ostatnim protokołem FOMC: po ostatnim komunikacje, potem bardzo wyraźnym i to dwukrotnym biadoleniu Yellen, że wszędzie czają się zagrożenia, po serii słabych wyników ekonomicznych rynki oczekiwały, że protokół będzie tylko nieco mniej pesymistyczny.
A tu zamiast tego wyraźnie napisane jest. że większość chce podnosić stopy w czerwcu, że zagrożenia są już w odwrocie, że gospodarka się rozwija….
Pełne zaskoczenie i natychmiastowy zwrot akcji.

Tak więc dla określenia tego ryzyka dobrze jest spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie: czego rynek oczekuje w stosunku do tego co może dostać i jak może na to zareagować?
Jeżeli nie można odpowiedzieć na tak postawione pytanie to można spróbować inaczej: jeżeli rynek wystrzeli w górę/dół 100-200 pips to czy to mi zaszkodzi?
Ostatnio zmieniony czwartek 26 maja 2016, 16:08 przez alx, łącznie zmieniany 1 raz.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 16:03

magura2004 pisze:
Darro pisze:Z tymi danymi to loteria...dzisiaj same dobre dane dla USD ..a Ujek w dół... :tears: I kto to zrozumie...dlatego patrze tylko na te najważniejsze dane payrolsy i posiedzenia FED w sprawie rat...reszta to szklana kula nawet nie pomoże odgadnąć co Grube Ryby planują.. :eager:
http://news.forexlive.com/!/april-us-du ... d-20160526
EDIT: czyli z dobrego zrobił się słaby...
Hehe, a to kolejnna historia z czymś z pozoru ok, a pod spodem takim sobie.
Tym niemniej bez transportu jest nadal nie najgorzej.
Ostatnio zmieniony czwartek 26 maja 2016, 16:07 przez alx, łącznie zmieniany 1 raz.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 16:06

Do tego miksu doszedł jeszcze Pending Home Sales:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Borus
Gaduła
Posty: 268
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 12:05
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: wro

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 17:01

Alx czesto uzywasz okreslenia risk on risk off, moglbys to rozszerzyc co na to wplywa i jak to sie ma do akcji, edka czy zlota?

Swoja droga, fus500 klepie sobie gorke pod wybicie, moze zostana ustanowione nowe maxima.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 22 - 27 maja 2016

czwartek 26 maja 2016, 17:40

Dobre pytanie.

Przede wszystkim risk on/off oznacza nastrój czy też jak to się pseudo-fachowo nazywa sentyment inwestycyjny:
- risk off to niechęć do ryzyka i poszukiwanie bezpiecznych przystani do przeczekania trudnych czasów,
- risk on to dobre pogoda inwestycyjna co przekłada się na poszukiwanie bardziej zyskownych inwestycji. A ponieważ im większy oczekiwany zysk tym większe ryzyko straty mamy “włączenie ryzyka”

Risk off jest wtedy gdy pojawiają się jakiekolwiek rzeczy odbierane jako zagrożenie dla zainwestowanych pieniędzy. Wszystko jedno realne czy też nie - jak ktoś zarządza milionami powierzonych przez klientów pieniędzy najpierw będzie z nimi uciekał, a potem patrzył co się dzieje.
Z tego też powodu jest to stan który pojawia się częściej i trwa dłużej niż risk on.

Risk on jest wtedy gdy rynki dochodzą do wniosku, że nic szczególnego nie zagraża, za to można zarobić.

Co idzie w górę, a co w dół to nie zawsze jest takie proste do określenia.
Ogólnie rzecz biorąc risk on będzie oznaczał apetyt na dobre akcje, dług krajów uważanych za bardziej ryzykowne przez co muszą płacić większą premię za ryzyko, waluty o większym oprocentowaniu (są jeszcze takie?). Tracić zaś będą tzw. bezpieczne przystanie czyli to co napisałem niżej:
Risk off będzie oznaczał wyrzucanie tego co kupiło się podczas risk on i ucieczkę do jena, franka, dolara, długu największych i najbardziej zaufanych krajów jak Japonia, USA, Niemcy.
Nawet jak trzeba do tego dopłacać.

Żeby nie było jednak za łatwo mamy przynajmniej dwa zakłócenia w tym wszystkim:

- SNB sztucznie podtrzymujący kurs EURCHF co nieco osłabia spadki franka podczas risk off (odwrotnie podczas risk on) oraz przekłada się też na inne waluty gdzie SNB usiłuje się rozładowywać z nadmiaru euro (to już nieco bardziej skomplikowane i może nawet mniej istotne bo rozłożone w dłuższym czasie).
- euro jako takie dołączyło do klubu walut fundujących w których jest jen, dolar i frank co daje podobny efekt jak bezpieczna przystań.

EDIT: Waluty fundujące to te które są najtańsze do pożyczenia czyli płaci się za to najniższe odsetki (ostatnio tego doszedł prezent w postaci otrzymywania odsetek za to, że się je pożyczyło :wink: )
Z walutami fundującymi jest tak, że słabną gdy jest risk on i rosną gdy jest risk off.
To wynika z otwierania i zamykania transakcji zabezpieczających na rynku walutowym. Np. Japończyk czy Amerykanin kupując akcje w EZ sprzeda również tyle samo euro za dolary czy jeny żeby zabezpieczyć się przed ryzykiem kursowym czym wpłynie na kurs euro. Z kolei gdy sprzeda te akcje zamknie również zabezpieczenie czyli kupi euro.

Tak to mniej więcej się kreci.

Risk on/off jest prawdę mówiąc jednym z najmniej fajnych zjawisk bo potrafi się błyskawicznie zmieniać, szczególnie na off co objawia się bezsensownymi za to znaczącymi skokami w górę czy w dół, zazwyczaj bez specjalnej kontynuacji.

Coś podobnego do tego co ostatnio robi kabel, parafrazując można to nazwać Brexit on/off: w górę, w dół co ktoś coś bąknie lub kolejny sondaż, czasami przez dwa-trzy dni, czasami jeden tylko dzień, a następnego dnia rano zwrot na pięcie o 180 stopni…

Aha, złoto - złoto trudno zaliczyć do czegoś co chodzi w schemacie risk on/off.
Kiedyś było w klubie off, później przeszło w bańkę która pękła z takim hukiem, że wszystkim się odechciało czy to risk on czy off.
Teraz zaś jakieś inne siły za nim stoją i jeżeli już coś ma jakiś większy aczkolwiek krótkotrwały wpływ do sam dolar.
Ostatnio zmieniony czwartek 26 maja 2016, 21:27 przez alx, łącznie zmieniany 1 raz.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości