Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

ODPOWIEDZ
no avatar
Dan
Stały Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 12:07
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

wtorek 31 maja 2016, 17:58

Szaleństwo na tym funcie - nic nie można zaplanować.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

wtorek 31 maja 2016, 18:02

Dlatego już dawno proponowalem aby go sobie odpuścić przed głosowaniem.

"poziomy padają jak muchy" :bigsmile:
http://technical-analysis.forexlive.com ... e-20160531
Jutro, pojutrze się może uspokoi albo pokażą się jakieś lepsze sondaże, albo znów jakieś gwiazdy od czegoś tam coś powiedzą i zawróci na pięcie. A potem znów coś gruchnie i poleci w dół. I tak przez kolejne trzy tygodnie.
Ostatnio zmieniony wtorek 31 maja 2016, 18:06 przez alx, łącznie zmieniany 2 razy.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

wtorek 31 maja 2016, 18:04

Natomiast chciałem zwrócić uwagę jak duży zaczyna to mieć wpływ na Euro - EURGBP zaczyna machać euro jak ogon psem...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

wtorek 31 maja 2016, 18:56

alx pisze:Natomiast chciałem zwrócić uwagę jak duży zaczyna to mieć wpływ na Euro - EURGBP zaczyna machać euro jak ogon psem...

Dożynki na kablu. Na eurgbp jakies 2 tygodnie wzrostow ale nie pomyslal bym, że spowoduje je kabel... Szedł najmocniej z calej 6stki i je****... Trzymam gnoja i czekam na jutrzejsze PMI.

Awatar użytkownika
Jifer
Stały Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 11:55

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

wtorek 31 maja 2016, 18:56

Wiem, że jestem leszczem, ale drugi tydzień z rzędu odechciewa mi się patrzeć na wykresy. Gdzie są trendy, gdzie są formacje, gdzie jakieś respektowanie poziomów? Może nie mam racji, ale dla mnie tu jest jakiś kompletny bajzel, ruchy których nie ma w cenie, nagłe i szybkie skoki.

Od początku jak traduje robię sobie na kartce taki codzienny spis, zerkam na kilka wybranych wykresów i zapisuję co sądzę: pójdzie w dół, czy w górę, jak jestem bardzo niepewny, to nic nie piszę. Do tej pory średnio trafiałem ok 6/10. W zeszłym tygodniu trafiłem DWA razy na 23 wpisy. WTF!

W zeszłym tygodniu zawarłem 6 transakcji, 4 już leżą, a dwie nie rokują jakoś szczególnie.

Takie transakcje smucą mnie najbardziej:
NZDCHFDaily.png
Edit.
Wyżaliłem się, już mi trochę lepiej.

Edit.2
I tak, widziałem ten poziom, ale go zignorowałem...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

wtorek 31 maja 2016, 19:08

Ze wstępu z zeszłego tygodnia:
alx pisze:Witam,

W już ostatni pełen tydzień miesiąca.
Co nie znaczy, że będzie nudny.
Z tego:
alx pisze: Tak w ogóle to ten tydzień nie będzie łatwy.
Nie dość że skrócony to jeszcze we wtorek zbiegają się dwie rzeczy: koniec tygodnia i reakcja na piątkowe komentarze Yellen.
Zwłaszcza podczas sesji londyńskiej gdy zderzą się ze sobą duży popyt na euro za funty i zwiększona podaż euro za dolary.
Plus tradycyjny popyt na jeny...
Nie można powiedzieć, że nie ostrzegałem... :bambam:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

wtorek 31 maja 2016, 19:26

Jifer pisze:
Od początku jak traduje robię sobie na kartce taki codzienny spis, zerkam na kilka wybranych wykresów i zapisuję co sądzę: pójdzie w dół, czy w górę, jak jestem bardzo niepewny, to nic nie piszę. Do tej pory średnio trafiałem ok 6/10. W zeszłym tygodniu trafiłem DWA razy na 23 wpisy. WTF!

W zeszłym tygodniu zawarłem 6 transakcji, 4 już leżą, a dwie nie rokują jakoś szczególnie.
Mam podobnie, od jakiegos czasu cisne Daily i nie mialem wiekszej obsuwy jak 5%, dzisiaj miałem akurat tylko jedna pozycje ale za to jaką... mimo to staram sie ciagle grac ta samą wielkością lota tak wiec na tym wykresie pojawi się dzisiaj dzida ale i tak nie wieksza niz 5% bo jednak musze to zamknac. Wole spokojny sen. Juz widac ze ten miesiac będzie nerwowy. Trzeba wierzyć w system, pozdro.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

wtorek 31 maja 2016, 20:50

Już wiem kto to są ci tajemniczy "oni" zawracający rynki żeby wyrwać biednym detalistom jak najwięcej pieniędzy:
http://www.marctomarket.com/2016/05/gre ... s-two.html
http://technical-analysis.forexlive.com ... d-20160531
Nie, nie Marc Chandler, nie Adam Buttom - to Bloomberg ze swoimi mediami i wykresami które ogląda cały świat.
Gdzie zatrzymał się kabel? Tam gdzie pokazał BB.
Tu powie, że górka, tam, że dołek, tu linia trendu... dorzuć do tego olbrzymie pieniądze jakie na tym zarabia dostarczając swoje serwisy dla tzw. "grubasów", dla maluczkich po cenach zaporowych i mamy gotową teorię spiskową
:wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
irmentruda
Maniak Forex
Posty: 1103
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 11:30
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Silesia

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

wtorek 31 maja 2016, 21:00

Jifer pisze:Wiem, że jestem leszczem, ale drugi tydzień z rzędu odechciewa mi się patrzeć na wykresy. Gdzie są trendy, gdzie są formacje, gdzie jakieś respektowanie poziomów? Może nie mam racji, ale dla mnie tu jest jakiś kompletny bajzel, ruchy których nie ma w cenie, nagłe i szybkie skoki.
czyli masz do czynienia z rynkiem tzw. dwustronnym, gdzie kazda ze stron nie jest w stanie go kontrolowac po swojemu i mamy konsolidacje. Rozwali to kazdy system oparty na trendzie. To jest cos co mnie rozwalalo do SO za kazdym razem. Trend postanowil skonczyc sie albo odpoczac a ja dalej wale w jednym kierunku, znow SL, to wale w drugim kierunku, znow SL i tak az broker ma na szampana. Niestety Ty masz dalej nadzieje, ze trend bedzie cisnal w gore albo dol, moze i bedzie ale jeszcze nie teraz ale Ty chcesz zarobic bo masz straty do odrobienia a je trzeba odrobic bo inaczej to nie ma sensu i trzeba bedzie sie przyznac, ze te wszystkie d...godziny, depozyty, analizy wszystko na darmo, gorzej, musiales zaplacic za przyjemnosc robienia sobie tego.

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

wtorek 31 maja 2016, 21:26

irmentruda pisze:
czyli masz do czynienia z rynkiem tzw. dwustronnym, gdzie kazda ze stron nie jest w stanie go kontrolowac po swojemu i mamy konsolidacje. Rozwali to kazdy system oparty na trendzie. To jest cos co mnie rozwalalo do SO za kazdym razem. Trend postanowil skonczyc sie albo odpoczac a ja dalej wale w jednym kierunku, znow SL, to wale w drugim kierunku, znow SL i tak az broker ma na szampana. Niestety Ty masz dalej nadzieje, ze trend bedzie cisnal w gore albo dol, moze i bedzie ale jeszcze nie teraz ale Ty chcesz zarobic bo masz straty do odrobienia a je trzeba odrobic bo inaczej to nie ma sensu i trzeba bedzie sie przyznac, ze te wszystkie d...godziny, depozyty, analizy wszystko na darmo, gorzej, musiales zaplacic za przyjemnosc robienia sobie tego.

Po to dywersyfikujesz portfel by w razie nie sprzyjających warunków na jednym rynku, zarobić na drugim. Na prawdę rzadko kiedy wszystko stoi w miejscu. Co do dupogodzin, placenia etc to boląca prawda każdego pro jak i amatoro tradera dlatego gram juz tylko Daily by nie marnowac czasu jak by ewentualnie nie poszlo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

środa 01 cze 2016, 06:18

Chińczycy nie zawiedli a Australia pokazała mocny PKB (co jest konsekwencją wczorajszego mocnego eksportu i sprzedaży domów).
Kangur wywalił jeszcze więcej stopów - short squeeze.
Teraz wszyscy się zastanawiają co na to RBA: z jednej strony słaba inflacja która już spowodowała obniżkę, z drugiej dobre dane gospodarcze które nie uzasadniają cięć.
W przyszłym tygodniu będzie posiedzenie i jeżeli była oczekiwane kolejne cięcie to teraz już raczej nie, a to znaczy, że na razie nie ma po co już sprzedawać A$ i trzeba się zwijać z zyskami ze sprzedaży.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

środa 01 cze 2016, 06:27

Yen znów w górę:
Yen demand returns in a rush as markets digest Abe's sales tax delay
Wed 1 Jun 2016 05:15:58 GMT
Author: Mike Paterson | Category: News

Author: Mike Paterson

We've seen a big demand for JPY in the wake of the sales tax hike delay 1 June

As I highlighted in my previous post yen demand now picking up in the wake of Abe's sales tax hike delay.

USDJPY 110.05 in a hurry from 110.55 after triggering stops through 110.50 and 110.30 .

Demand/support at 110.00 the next hurdle with bids/support at 109.75 behind that. Rallies now should be limited to 110.50-80. Yen demand across the board helping to put downward pressure on core pairs.

Nikkei still falling and now down -1.35%.

Market perception appears to be that Abenomics is running out of ammo for further easing and/or a relief that the fragile economy will not be subject to further taxation at this time.
Klasyka gatunku: jak w piątek pojawiły się pierwsze informacje, że Abe odroczy podatek rozpoczęła się wyprzedaż jena.
Do czasu aż zostało to potwierdzone i teraz mamy błyskawiczne kupowane: "buy rumors, sell facts"
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Borus
Gaduła
Posty: 268
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 12:05
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: wro

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

środa 01 cze 2016, 08:12

polskie PMI do gory, zaraz kolejne z uni, edek uklepal dolek i dzisija szansa na korekte

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

środa 01 cze 2016, 09:42

Nie ma to jak PMI GBP vs AT :)

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

środa 01 cze 2016, 10:29

No właśnie ostatnio waluty są ciężkie w użyciu, zastanawiam się czy nie przenieść się na towary, bo np. taka platyna dość kulturalnie się zachowuje.
The Winner Takes It All

Awatar użytkownika
Borus
Gaduła
Posty: 268
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 12:05
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: wro

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

środa 01 cze 2016, 11:18

zobaczymy czy korekta na dolarze sie rozwinie czy zostanie zaraz skasowana, ludzie graja teraz pod slaby wynik ISM o 16

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

środa 01 cze 2016, 13:54

Borus pisze:zobaczymy czy korekta na dolarze sie rozwinie czy zostanie zaraz skasowana, ludzie graja teraz pod slaby wynik ISM o 16

Mam nadzieje, ze ruszy kangurem. Kiwi ledwo go ciagnie, kabel dołuje i tak cały czas.

edit.Ci z kabla coś wiedzą i to ksiazkowe odbicie raczej sie sfinalizuje. Kazdy funt chyba ze dwie tony waży. :) Popyt po prostu zero :)

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

środa 01 cze 2016, 16:34

Na funciaku zaraz kolejna lawina

Awatar użytkownika
Borus
Gaduła
Posty: 268
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 12:05
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: wro

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

środa 01 cze 2016, 16:54

overall pisze:Na funciaku zaraz kolejna lawina

niby dlaczego ?

Awatar użytkownika
overall
Stały Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:45
Lat na Forex: 8

Re: Trading 29 maja - 3 czerwca 2016

środa 01 cze 2016, 16:58

Borus pisze:
overall pisze:Na funciaku zaraz kolejna lawina

niby dlaczego ?

wlasnie przebili kluczowy poziom na 1.4402, poszly stopy i tak jeszcze z 60 pipsow mogli by spasc

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości