Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

poniedziałek 27 cze 2016, 23:57

W dużym skrócie: sprzedawaj wszelkie stabilizacje w najbliższym czasie:
https://www.efxnews.com/story/33294/pos ... an-stanley
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Jifer
Stały Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 11:55

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 08:59

Wydaje mi się, że to nie poleci już wiele bardziej. Ludzie zaczną kumać, że tak naprawdę do Brexitu może nie dojść.
Teraz jest tyle możliwych ścieżek rozwoju wydarzeń, że ciężko to ocenić.
Jak dla mnie na H1 już rysują się wyższe dołki i wyższe szczyty.

Przy okazji pytanie: co się stało w 2008, że kurs GBP/USD tak zleciał?

Edit. Co nie zmienia faktu, że mam małego shorta na Kablu :p
Ostatnio zmieniony wtorek 28 cze 2016, 09:05 przez Jifer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 09:03

W 2008 bessa i kryzys.

Co do tego, że ludzie zaczną kumać to mi się też tak wydawało w piątek. Natomiast spadki się pogłębiły na niektórych parach z GBP, giełdy wcale nie odbijają. Na takim DAX bessa pełną gębą od kwietnia 2015 roku i jednak powinniśmy dalej spadać.

Niepewność jest ogromna - a zagrożeniem jest niepewność w City. I to może być gorsze niż samo Brexit.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Spekulant
Stały Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 09:54
Lat na Forex: 10
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 09:09

@Akhh niepewność jest zawsze. Giełda to nic pewnego. Kwestia jak bardzo jesteśmy bombardowani tymi złymi wiadomościami.

Teraz jest brexit, ale przed chwilą były Chiny, Grexit, zajęcie Krymu, emigranci, podnoszenie stóp w USA i dziesiątki innych 'straszaków'.

Wygląda to tak jakby komuś zależało na bombardowaniu nas złymi informacjami.

Pamiętajmy też że światowa hossa 2011/2012 też rozpoczęła się bez przyczyny, ot tak po prostu rynek miał dość już spadania i złych informacji :)

Awatar użytkownika
Jifer
Stały Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 11:55

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 09:19

Coś jakby nawał złych informacji prowadził do znieczulicy. Jak po ostatnich zamachach. To już tak normalne, że rynki nawet tego nie zauważyły.

Edit. Przez te piątkowe szpile kij widać na wykresach >.< Wszystkie świece są rozdeptane.

Awatar użytkownika
Jifer
Stały Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 11:55

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 13:34

Jifer pisze:Jak dla mnie na H1 już rysują się wyższe dołki i wyższe szczyty.
:cheers:

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 15:29

Mamy małą stabilizację
Co pisał na ten temat Morgan Stanley?

Z innej beczki: petycja o drugie referendum osiągnęła już prawie 4 miliony głosów choć nie jest pewne czy to są prawdziwe głosy.
Przez co posłowie nie prędko będą mogli się nią zająć, a nawet jeżeli to nic to jeszcze nie oznacza:
The Committee has decided to defer its decision on this petition until the Government Digital Service has done all it can to verify the signatures on the petition. We have already had to remove 77,000 fraudulent signatures. The Committee wishes to make clear that, although it may choose to schedule a debate on this petition in due course, it only has the power to schedule debates in Westminster Hall – the second debating chamber of the House of Commons. Debates in Westminster Hall do not have the power to change the law, and could not trigger a second referendum.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 15:37

To a'propos dzisiejszego "rajdu" - znaj proporcję mocium panie :bigsmile:
Bardziej to przypomina zdechłego kota niż cokolwiek innego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 17:52

Jifer pisze: Przy okazji pytanie: co się stało w 2008, że kurs GBP/USD tak zleciał?
Oj, to tak jakbyś pytał co się stało w 1929 roku...

Lato i wczesna jesień 2008 to szczyt Wielkiego Kryzysu Finansowego którego kulminacją było bankructwo Lehman Brothers.
Kryzys z którego efektami zmagamy się do dziś.
https://en.wikipedia.org/wiki/Financial ... E2%80%9308
Wielka Brytania była jednym z krajów który oberwał najmocniej (choć Islandia, Estonia i Łotwa mogą zaprotestować).

W sumie Brexit też jest jego konsekwencją - spora cześć starszych teraz ludzi straciła wtedy pracę, oszczędności, a nierzadko i majątki. Do tej pory się z tego nie wygrzebali za co między innymi obwiniają EU.
Co prawda EU nie miała z tym nic wspólnego ale to nieważne - jak komuś jest źle to szuka winnych wśród tych których nie lubi.
Ostatnio zmieniony wtorek 28 cze 2016, 19:32 przez alx, łącznie zmieniany 2 razy.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 18:02

Draghi jak Dr Doom:
Draghi said to see Brexit vote cutting Eurozone GDP by as much as 0.5 pp
Tue 28 Jun 2016 16:44:50 GMT
Author: Adam Button | Category: Central Banks

Author: Adam Button

Draghi scoop from Bloomberg

Bloomberg obtained Draghi comments from an EU Summit document.

Sees GDP reduction for at least 3 years
Concerned Brexit will lead to competitive devaluations

It's time to address bank vulnerabilities
'We cannot afford not to' fix bank vulnerabilities
Brexit recession would affect FX markets

European GDP doesn't have much room to spare. Growth is seen at 1.6% this year, according to economists polled by BBG.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 19:48

Jeszcze mocniej, teraz Draghi prawie grozi politykom w EU, że może być znacznie gorzej jak nie zaczną robić tego co powinni byli zrobić dawno temu:
Draghi told EU leaders that budget policy in Europe should be more growth oriented
Tue 28 Jun 2016 18:34:35 GMT
Author: Adam Button | Category: Central Banks

Author: Adam Button

Reports on what Draghi told EU leaders

Draghi told EU leaders there may be a perception outside of Europe that the EU could become ungovernable[/n]
Draghi told EU leaders that weaker growth in Eurozone from Brexit due to weaker UK growth, trade impact and rising cost of capital
Budget policy should be more growth oriented

I think Draghi is going to convince them to start spending more. Governments are going to see what happened to Cameron and get desperate to hold power and will abandon austerity.

Problem tylko polega na tym, że to trafia w te same głuche uszy którym to usiłuje wytłumaczyć już od połowy 2012 roku jak nie wcześniej.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 21:12

alx pisze: Soros nie sprzedawal funta :wink:
Ba, wręcz kupował:
http://news.forexlive.com/!/soros-wasnt ... t-20160627
Soros także inwestuje w złoto oraz w akcje kopalni złota, jego firma soros fund management llc ładuje w takie zagrania sporo kapitału co rzuciło się w oczy wall street journal

http://www.wsj.com/articles/a-bearish-g ... 1465429163

Soros twierdzi także że UE rozpadnie się poprzez problemy Grecji, wyjścia GB z UE oraz KRYZYSU MIGRACYJNEGO - w którego sam inwestuje wielkie pieniądze a to dobry sposób by zarobić na spekulacji - wywołać kryzys i zgarniać z niego profit.

http://theeconomiccollapseblog.com/arch ... t-happened

spowolnienie gospodarcze w Chinach też ma wpływ na jego decyzje.

Soros nie jest sam, GS też ostrzega.

http://businessinsider.com.pl/internati ... ow/zkhcn8q

Soros w 2007 na podobnych spekulacjach zarobił ponad miliard $ ! wiadomo co było w 2008.
Czy w tym roku czeka nas flashback 2008 ?

Może to i trochę demonizowanie, może GS nabija mapetów ale zagrania funduszu o kapitale 30 mld $ +++ GS daje do myślenia.
Wykres też pokazuje iż złoto jest skupowane, jedyne co w tym wszystkim się nie zgadza, to że EUROPEJSKIE indexy max formy mają już dawno za sobą więc spadać na ten moment ze szczytów nie mogą, za to inexy US.... inna bajka.

:cheers:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 21:24

Zapomniałeś jeszcze o templariuszach, masonach, illuminati, ostatnim Premierze i pewnym Prezesie... wszyscy oni bez przerwy spiskują przeciw nam :wink:

Sprzedawałeś może ostatnio funta lub euro albo kupowałeś jena? Może dolara?
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 21:45

huehuehue wiedziałem że zaleci to trochę spiskowaniem jednak umiejętność spekulacji pana Sorosa nie jest teorią, firmy i fundacje które jego firmy finansują też nie są teoriami, to że pan Soros dostał bana w Rosji też nie jest teorią. To że wykres złota na longterm pokazuje dołek to... no tu kwestia interpretacji.

Napisałem że to może demonizowanie z tego właśnie że mam świadomość iż wygląda to jak spiskownia, nie musisz tego aż tak tu tymi iluminatami podkreślać :P

259 ja nie ta liga spekulacji, by coś robić na dłużej jak Ty czy Soros tak że moje zagrania są zagrywkami hmmm hazardowymi.
Tak czy inaczej rozwiń zapytanie bo chyba chcesz coś zasugerować a ja chciałbym to przeczytać.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 21:55

Jest takie powierzenie: "czy mu ukradli rower, czy to on ukradł rower, jest zamieszany w kradzież".

Idąc tym tokiem myślenia nie tylko Soros i GS jest winny wszystkiego złego na świecie ale również i Ty jeżeli ośmieliłeś się starać zarobić na złych dla kogoś innego okolicznościach. Co na FX jest praktycznie nie do uniknięcia bo zawsze co dla Ciebie dobre jest dla tego co ma odwrotną pozycję złe.
Może i masz małe konto ale jak weźmie się miliony takich kont...
Widzisz jak to łatwo zrobić z kogoś paskudnego spekulanta siejącego zamęt żeby na nim zarobić?
A potem próbuj się z tego wytłumaczyć, że to nie Ty...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Jifer
Stały Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: czwartek 10 mar 2016, 11:55

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 22:01

alx pisze:
Jifer pisze: Przy okazji pytanie: co się stało w 2008, że kurs GBP/USD tak zleciał?
Oj, to tak jakbyś pytał co się stało w 1929 roku...

Lato i wczesna jesień 2008 to szczyt Wielkiego Kryzysu Finansowego którego kulminacją było bankructwo Lehman Brothers.
Wiesz jak to czasem jest... spojrzałem na wykres i kompletna zwiecha. Pyk pytanie, a gdy dostałem odpowiedź: :facep:
Tak naprawdę ten kryzys nigdy się nie skończył. Firma moich rodziców po dziś dzień nie wróciła na dawny pułap.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 22:13

259 my się chyba nie zrozumieliśmy :( ja nie stwierdziłem w tym co pisałem że Soros czy GS jest zły, ja pisałem tylko co oni zagrywają, co spekulują i zasugerowałem żeby wedle tego co oni robią i piszą, to sprzedawać akcje a kupować złoto, ja ich tu nie oceniłem z perspektywy moralności bo czegoś takiego na giełdzie nie ma, źle mnie zrozumiałeś chyba.

to że mam małe konto... może tego konta nie mam wcale bo może i na demie zagrywam huehue też nie o to mi chodziło a o horyzont czasowy, bo ja w ciągu ostatniego tygodnia takiego GBPJPY 3 razy mogłem sprzedawać jak i 4x kupić.

Coś mi chyba umiejętność pisania ze zrozumieniem spadła, bo zbyt wiele nieporozumień w tym co piszę.

A to że Soros inwestował w ułatwienie emigrantom dotarcia do europy to normalna inwestycja w późniejszą zagrywkę. Jeśli Ty miałbyś możliwości dmuchania bańki czy wywołania gdzieś kryzysu a żeby potem na nim zarobić nie zrobił byś tego ? Bo ja pewnie tak tylko że to inny poziom spekulacji który jest po za zasięgiem ludzi nie posiadających funduszy sięgających miliardów $.

Pozdrawiam :cheers:
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 22:22

Ja to tak jakoś odczytałem jakbyś oskarżył Sorosa, GS i podobnych o niemalże wszystkie grzechy świata.
Nie są to na pewno aniołki ale z uogólnieniami trzeba nieco uważać.

Ale nie ma problemu, czasami tak wychodzi, że mówi/pisze się jedno, a inni rozumieją coś innego.
Rzekłbym nawet, że wielu ma tym ostatnio sporo problemów i to w znacznie wyższych sferach mówiąc tak oględnie :wink:

Kontr-pozdrowienia :cheers:
Ostatnio zmieniony środa 29 cze 2016, 00:15 przez alx, łącznie zmieniany 1 raz.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

wtorek 28 cze 2016, 23:03

Znów się zaczyna mącenie wody z drugim referendum (a może to już z trzecim?):
UK MPs lodge formal notice for 2nd referendum
Tue 28 Jun 2016 21:52:28 GMT
Author: Eamonn Sheridan | Category: News

Author: Eamonn Sheridan

Geraint Davies (Labour) has formally submitted a notice for a 2nd Brexit referendum

Motion has been seconded by Jonathan Edwards (Welsh Plaid Cymru party)
Davies says "UK citizens must agree on the terms of leaving the EU and, if not satisfied, be given the opportunity to opt for the UK to remain an EU member"
Brexit plan should be put to a public vote before the "Article 50" legal process of leaving the EU is activated.
More than 4 million have signed a petition for another referendum

Reuters
-
One thing I haven't heard yet is the sound of a fat lady singing. This thing ain't over.
Ciekawe co na to ponad 17 milionów ludzi którzy głosowami, żeby wyjśc?
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 26 czerwca - 1 lipca 2016

środa 29 cze 2016, 08:08

Jak kabel utrzyma się dzisiaj powyżej 1.326 albo jeszcze zrobi rajd powyżej 1.42 to trzeba będzie odwołać zdechłego kota.
Na razie mamy drugi dzień risk on i odrabiania strat na giełdach.
EDIT: i popyt na funta na spadkach.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości