Konkurs inwestycyjny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wuza
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 16:42

Konkurs inwestycyjny

poniedziałek 09 cze 2014, 13:57

Wielokrotnie poruszany był na różnych forach pomysł konkursu mniej mainstreamowego niż organizowane przez brokerów zabawy z 20 stronicowymi regulaminami.. Ot tak po prostu zabawa, okazja do sprawdzenia się na tle znajomych z forum itp. Przy okazji możliwość wygrania mam nadzieję, że ciekawych nagród.

Mam nadzieję, że uda mi się zaproponować Wam ciekawą zabawę, na tą chwilę to tylko zarys ale pomysł z pewnością będzie zrealizowany. Jest to forma zabawy i tak należy ją traktować.

Zachęcam Was do zapoznania się z zarysem pomysłu na tego typu konkurs/zabawę, organizatorem jestem tylko i wyłącznie ja więc jeszcze tym razem w puli nagród nie będzie Ferrari.. Ale mam nadzieję, że wielu z Was zaciekawi tego typu inicjatywa. Kto wie może uda się jakoś podkręcić same nagrody i dorzucić coś do puli ;)

Zachęcam przede wszystkim do wypowiedzenia się na temat tego jak w Waszej ocenie powinny wyglądać zasady, czas trwania itp..

Więcej info i zarys pomysłu pod linkiem ~
http://tomaszgoljanfx.blogspot.com/p/konkurs.html
Fx-Zone - Nowy portal o rynku forex, pełen zakres informacji codziennie w "Dniu na żywo"

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Konkurs inwestycyjny

środa 18 cze 2014, 09:14

Konkurs ? jak dla mnie to kryptoreklama ING.

Ty czasem od tego gridującego kowboja adriana nie jestes ?

fakt teraz doczytałem
- Lista nagród nie jest jeszcze finalna, głównie chodzi o dobrą zabawę i poznanie nowej platformy ale postaram się dorzucić jakieś symboliczne nagrody także za inne miejsca poza pierwszym.

przynajmniej stawiasz sprawy jasno.

zachęcał bys niskimi kosztami i szybka egzekucją a nie konkursikami na demo.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

no avatar
MaciekH
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 21:33
Lat na Forex: 0

Re: Konkurs inwestycyjny

poniedziałek 23 cze 2014, 19:16

Wiedziałem, że ktoś napisze coś w tym stylu - sam miałem podobne odczucie jak zobaczyłem ten konkurs. Nie chciałem jednak atakować autora, bo to co osiągnął poprzez trading to niewątpliwie sukces i nie chce się wpisywać w "szary tłum", który potrafi tylko dołki kopać (piszę ogólnie!).

Plany sprzedażowe dzisiaj są wszędzie, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To czy Tomasz chce wypromować bloga poprzez konkurs, czy też pozyskać klientów dla ING, a pewnie i jedno i drugie - to już jego sprawa. Przynajmniej to robi w uczciwy sposób (moim zdaniem) a nie jak większość firm z branży finansowej, których osobiście mam już po dziurki w nosie (z każdej strony chcą wciskać jakieś "cudowne" fundusze inwestycyjne, itp.).

Nie atakuje Ciebie Little Scalper, bo zwróciłeś uwagę na coś co jest istotne. Swoim wpisem chciałem bardziej zwrócić uwagę na to, że żyjemy w czasach wszechobecnej sprzedaży i od tego nie uciekniemy. W konkursie nikt nie musi brać udziału, nikt nie musi podawać swoich danych osobowych.. tak samo jak jakiś specjalista "akwizytor" zechce nam sprzedać "wspaniały" produkt bez którego nie będziemy mogli dłużej żyć to nie musimy go wcale kupować (lepiej będzie jak takiego delikwenta nawet nie będziemy słuchać).

Co do konkursu to pewnie przyciągnie chętnych - zwłaszcza, że organizator z tego co wyczytałem zgodził się na spotkanie/obiad/kolacje czy coś tam ze zwycięzcą bądź osobą, która zajmie drugie miejsce - już nie pamiętam dokładnie, ale gdzieś znalazłem taką informacje.

Pozdrawiam!!
Dzisiaj jestem lepszy niż wczoraj... Jutro będę jeszcze lepszy!!

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Konkurs inwestycyjny

poniedziałek 23 cze 2014, 19:47

Ale ja nie atakuje ja po prostu pisze jak to widzę. Chciałbym by brokerzy promowali się poprzez konkurencje w zbijaniu koszt i szybkości egzekucji a nie nakręcanie demowych konkursów które niczemu nie służą. Oczywiście poprzez takie konkursiki możemy domyślać się w jaki target celowana jest kampania tj kogo ma zwabić do otwarcia rachunku. Ja tu nie napisałem nic osobistego a raczej stawiam sprawe jasno, by uświadmić może kogoś kto tego nie widzi.
Tak że luzz, większośc tak działą - niestety.

A czy autor jest długonogą, niebieskooką blondynką ? Kolacja jest nagroda ? no tego nie doczytałem, a stawiasz chociaż ? : )
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Konkurs inwestycyjny

poniedziałek 23 cze 2014, 20:09

Z tym konkurowaniem kosztem to bym uważał. Jeszcze jakiś czas temu wygodnie było kupować podstawową elektronikę w hipermarketach bo choć cena była nieco wyższa niż na allegro, to nie było problemów z reklamacjami. Teraz chyba się zrobiło krucho jeśli chodzi o konkurencję - podobno markety już zjechały z cenami do minimum - bo reklamacje idą jak po grudzie, a jakość sprzętu nie powala. Wniosek? Człowiek zaczyna kupować w bardziej renomowanych punktach, drożej i ta konkurencja cenowa ostatecznie do niczego nie prowadzi. Wiadomo, dobrze się trzymać w klinczu, ale pamiętać trzeba, że są kwestie ważniejsze niż 0.0001% prowizji w tę czy w tamtę.

Co do konkursu Wuzy to dziwię się takiej formie promocji 'na partyzanta', ale niech każdy robi jak uważa, o ile nikogo na kasę nie naciąga :wink: .
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
raposo
Główny Moderator
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:39
skype: pawel.mosionek
Lat na Forex: 11
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Konkurs inwestycyjny

wtorek 24 cze 2014, 10:12

Konkurowanie samą ceną prowadzi tylko i wyłącznie do spadku jakości usług... Wniosek? Powinno się konkurować przede wszystkim podnoszeniem jakości, a potem można myśleć o redukcji cen w rozsądnym zakresie... ;) Ale oponenci czasem są bezlitośni, a na końcu zazwyczaj płacze klient...
- RABATY u brokerów ECN STP
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl
- Tickmill (-10%) - IC Markets (-21%) - XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Wuza
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 16:42

Re: Konkurs inwestycyjny

wtorek 24 cze 2014, 11:02

No nieźle... "kowboj od gridującego Adriana".. nie mam nic wspólnego z tym "koleżnką" poza tonami błota którymi mnie obrzucał swego czasu :)

Ten "konkurs"/zabawa to wyłącznie mój pomysł a w zasadzie kontynuacja pomysłu z początku tego roku z forum nawigatora gdzie padł on po raz pierwszy ( nie pracowałem dla ING w tamtym okresie)

To, że konkurs jest przy wykorzystaniu infrastruktury brokera dla którego pracuje... trudno, żebym korzystał z innego rozwiązania ;) Jest to po części reklama, zachęta do poznania platformy ProTrader to jasne i nikt tego nie ukrywa. Zabawa planowana jest na koncie demo, nie zobowiązuje do żadnych działań w kierunku otwarcia rachunku rzeczywistego czy też w ogóle korzystania z usług DM ING.

Little Scalper, nie ukrywam nigdzie tego dla kogo pracuje i faktu, że niezręcznie byłoby mi raczej na własną rękę organizować taką zabawę przy wykorzystaniu konkurencyjnej infrastruktury. Zawiodę Cię niestety ale nie jestem długonogą blondynką, mam nadzieję że takowa wygra zabawę :) Co do kolacji/spotkania to tak ja stawiam. Po części rozumiem natomiast Twoje obawy i pewnie sam myślałbym podobnie, ja ze swojej strony mogę zapewnić, ze pomysł jest stary i nie jest to pomysł działu marketingu.
Fx-Zone - Nowy portal o rynku forex, pełen zakres informacji codziennie w "Dniu na żywo"

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Konkurs inwestycyjny

wtorek 24 cze 2014, 11:55

Haha Wuza dobrze by było jak by takie panie wygrywały konkursy ale przeważnie to działa w drugą stronę.

Nie napisałem że Ty kowboj od adriana, tylko Ty od gridujacego kowboja adriana, to on byl kowbojem, Ty tam jakoś też miałeś 5 min więc mi sie z tym kojarzysz.

No napisałem tak bo zawsze takie konkursiki działaja od strony martketingowej nie znam całej idei i oczywiście skoro gdzieś tam pracujesz to po co brac soft konkurencji. Ale po co też organizować konkurs kiedy się u nikogo nie pracuje a coś jest na oku, zorganizuje się jak przyjmią, się człowiek wykaże od strony marketingowej i przy okazji zrealizuje te wspaniała iniciatywe : )

Wuza nic osobistego jak pisałem wczesniej, po prostu dla mnie nic nie jest takie na jakie ma wyglądać to jest biznes.

Może faktycznie nie ma też co z tą konkurencja w kosztach, bo za drobne nikomu się nie będzie chciało prowadzić porządnej firmy.
Broker cypryjski krzak, 0 kosztów, 0 opłat ale jak dochodzi do większej wypłaty to nie jest ona realizowana a broker znika. No tego to chyba nikt by nie chciał.
Ale też nikt nie chce 3pkt spreadu na edku i egzekucja 30 sekundowa z 2 rekwotami i co 2 dzien wykresy zamulone badtickami że sie tradować nie da.

Po prostu tak widze pewne sprawy co nie znaczy że jest robione coś złego, bo lepszy taki konkurs niż żaden. Więc nikogo nie atakuje, nie potępiam, nie pochwalam.

Pozdrawiam.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości