Brokerzy w dziale komercyjnym.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Brokerzy w dziale komercyjnym.

sobota 10 sie 2013, 13:32

Witam :)

IMHO brokerzy powinni wrócić z działu komercyjnego do Forex, Metale, Towary.
Inaczej to trzeba by przenieść do działu komercyjnego brokerów CFD oraz Opcji Binarnych.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Brokerzy w dziale komercyjnym.

sobota 10 sie 2013, 13:53

Witam :)

Właśnie broniłem aktualnego układu przed Akhh, który mnie na gg o to zagadywał :).

No więc założenie jest takie, że brokerzy z CFD to z reguły ci sami brokerzy, którzy oferują też dostęp do FX i metali. Czyli jakby podgrupa... albo może nadgrupa ;). Użytkownik szukający brokera CFD trafi ostatecznie do tej samej puli - brokerów Forex - oferujących ponadto CFD. Stąd temat brokerów CFD jest tylko spisem brokerów Forex z dostępem do CFD i odnośnikiem do tematu "do dyskusji".

Z kolei brokerzy binarni to już odrębne grono.

Wiem, że jest to trochę zagmatwane, ale z drugiej strony robienie np. dwóch tematów o tym samym brokerze, tyle że jeden o CFD, a drugi o Forex jest moim zdaniem dzieleniem włosa na dwoje. Osoba szukająca opinii o brokerze jako takim musiałaby wertować dwa osobne tematy. Stąd Informacja w dziale CFD, którzy brokerzy oferują CFD i odnośnik do tematu "Brokerzy", gdzie będą wszyscy brokerzy.... oprócz binarnych !problem!

Dajmy temu chwilę, na razie zmiany są ciepłe i jeszcze dymią. Trzeba moim zdaniem chwilę oddechu i zobaczymy jak to będzie działało. Defacto przesunięcie działu to parę kliknięć myszką. Pytanie tylko, jak będzie funkcjonalnie lepiej?
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
esco
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 21:29

Re: Brokerzy w dziale komercyjnym.

sobota 10 sie 2013, 14:06

Moim zdaniem brokerzy opcyjni to oddzielna kategoria. Zazwyczaj oferują tylko opcje na oddzielnej platformie.

Tam gdzie jest dostępny Mt4 zazwyczaj wszystko jest razem FX+CFD. Nie ma sensu rozdzielać.
Można najwyżej wypisać ofertę lub dać link do listy instrumentów na stronie brokera.

A ze każdy broker jest komercyjny to chyba nie ma wątpliwości?
"Anyone who believes in indefinite growth in anything physical, on
a physically finite planet, is either mad - or an economist." - Kenneth Ewart Boulding

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Brokerzy w dziale komercyjnym.

sobota 10 sie 2013, 17:08

Witam :)

No właśnie albo robimy jeden dział o Brokerach w sekcji komercyjnej albo niech każda sekcja niech ma swój dział na temat brokerów. Brokerów CFD można skopiować z działu FX. Nie powinno się też zamykać takiego wątku, bo nikt kto będzie zainteresowany dodaniem opinii na temat brokera CFD nie będzie mógł tego zrobić w odpowiednim dziale.

Dla mnie stary układ był bardziej przejrzysty.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Brokerzy w dziale komercyjnym.

sobota 10 sie 2013, 19:16

No właśnie albo robimy jeden dział o Brokerach w sekcji komercyjnej albo niech każda sekcja niech ma swój dział na temat brokerów.
To jest słuszna uwaga. Zatem ja jestem za tematem w dziale "Komercyjnie" - a dokładniej dwoma tematami: Brokerzy oraz Brokerzy opcji binarnych... Te dwie grupy podmiotów z reguły się nie pokrywają - wyjątkiem chyba jest Saxo i TMS z mnie znanych. Gdyby zostawić tylko temat w "Komercyjnie", to trzeba by zrobić spis-listę brokerów CFD z linkami, bo nie każdy broker Forex świadczy CFD... więc trzeba jakąś zwięzłą informację zawrzeć, np w tematach przyklejonych.
bo nikt kto będzie zainteresowany dodaniem opinii na temat brokera CFD nie będzie mógł tego zrobić w odpowiednim dziale.
Odpowiedni dział, to dział o brokerach - i tam odsyłają tematy o Brokerach CFD. Nie może być tak, że dyskusja dotycząca defacto tego samego podmiotu, toczy się w dwóch tematach. Chcąc znaleźć opinie na jego temat, musiałbyś czytać jednocześnie dwa wątki.

Niestety robienie trzech osobnych działów o brokerach w trzech merytorycznych częściach forum stworzy duży chaos i będzie moim zdaniem nieporozumieniem. Zatem aby było prosto i jednoznacznie, a wydaje mi się, że tak będzie najlepiej, obstawałbym za wrzuceniem wszystkiego do "Komercyjnie".

Na razie niech będzie jakieś vacatio legis, niech te zmiany trochę ostygną, może jakieś dodatkowe głosy się pojawią - na co bardzo liczę - i rozstrzygniemy... oczywiście nieostatecznie, bo zmienić zmianę to żadna filozofia :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Brokerzy w dziale komercyjnym.

sobota 10 sie 2013, 19:28

Witam :)

Ja raczej optuję za tym co było kiedyś, czyli wątki o brokerach w odpowiednich sekcjach. Wkładanie brokerów do sekcji komercyjnej nie jest IMHO dobrym pomysłem.
Nie ma co na siłę przeciągać brokerów do sekcji komercyjnej, bo na forum będą też inne wątki, które będą dotyczyć komercji i będzie wtedy dziwnie to wyglądało, że brokerzy są w sekcji komercyjnej, a na przykład testy różnych EA (w większości płatnych) już nie lądują w sekcji komercyjnej.

Brokerzy są naturalną częścią FX, CFD, OP, także powinni być tam gdzie ich miejsce.
Sekcje komercyjną zostawiłbym raczej dla płatnych szkoleń, sprzedaży jakichś narzędzi czy komercyjnych ofert.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Brokerzy w dziale komercyjnym.

sobota 10 sie 2013, 19:31

OK, temat na razie zostaje otwarty. Ja też muszę pewne rzeczy jeszcze przemyśleć, bo wszystko jest świeże :)
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Moderator Forum
Posty: 827
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:15
skype: karol_marchewka
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Poznań

Re: Brokerzy w dziale komercyjnym.

sobota 10 sie 2013, 19:37

Witam :)
Marcin_N pisze:Nie może być tak, że dyskusja dotycząca defacto tego samego podmiotu, toczy się w dwóch tematach. Chcąc znaleźć opinie na jego temat, musiałbyś czytać jednocześnie dwa wątki.
A dlaczego nie? CFD to CFD, a FX to FX. Często różnica jest kolosalna. Może być tak, że broker jest MM i wszystko bierze na siebie. Może być tak, że broker na FX jest ECN/STP, a na CFD jest MM, a może być też tak, że na FX jest ECN/STP, a CFD wypycha do innego brokera.
Także "poziom obsługi" może być znacząco różny jeśli chodzi o FX i CFD, dlatego wątki o tych samych brokerach w różnych sekcjach są IMHO jak najbardziej uzasadnione.

Jeżeli będzie mnie interesować tylko FX to będę szukał opinii o brokerze w wątku FX, a nie w CFD i odwrotnie. A jak będę interesował się FX i CFD to looknę do obydwu wątków i sobie porównam opinie.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Brokerzy w dziale komercyjnym.

poniedziałek 12 sie 2013, 10:06

Ja jestem za rozwiązaniem z brokerami w każdym dziale.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości