Propozycje dla forum-ogólnie

Awatar użytkownika
Ral1n
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 22:14
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

wtorek 13 mar 2012, 07:27

2 kwestie:

a) proszę Admina o dodanie większej ilości emotek. :lol:

b) zróbmy gradację uczestników

W jaki sposób? W dziale moderacja - będą w wyszczególnionym do tego wątku zgłaszane kandydatury do nadania wyższego statutu na forum.
Zwróćcie uwagę, że dotychczasowa ocena użytkowników np. po napisaniu 377 postów na Navi wcale nie czyni go Pasjonatem a w dużej części spamerem.

Ja proponowałbym zastosowanie pewnej kolorystyki, która jest powszechna na innych tego typu forach. Nie znam się na phpbb, prawie nic mi to nie mówi, więc nie wiem, czy Admin ma szersze pole do popisu.

Do rzeczy:

Zwykły user: Ral1n (dookreślenie rangi)
Bold: Ral1n (dookreślenie rangi, po zgłoszeniu kandydatury na awans) Bold byłby ekspertem/specjalistą
Moderator: Ral1n
Elite Lounge: Ral1n

To tylko jakiś tam przykład - jestem zdecydowanym przeciwnikiem oceny userów przez pryzmat namachanych postów.

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

wtorek 13 mar 2012, 08:45

Witam
Ral1n pisze:a) proszę Admina o dodanie większej ilości emotek.
Zrobi się
Ral1n pisze:b) zróbmy gradację uczestników
Będzie ranking tematów i użytkowników - niestety instalacja rozszerzeń idzie wolniej jak planowałem - codziennie coś się pojawia http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?f=32&t=46
Ral1n pisze:np. po napisaniu 377 postów na Navi wcale nie czyni go Pasjonatem a w dużej części spamerem
W sumie racja - taki sam system jak na Nawi już działa tuataj , ale jest za mało postów na razie by się aktywował przy użytkowniku - temat jest otwarty
Cadermo pisze: Ja proponowałbym zastosowanie pewnej kolorystyki
To może być trudne technicznie i forum będzie jak choinka świąteczna z USA
mah1y pisze:Mianowicie: swieżaki czyli ludzie z ulicy nie mogli tak po prostu rejestrowac sie i pisać we wszystkich tematach
Taki system ograniczający prawa nowo zarejestrowanych uzytkownikóew jest tu natywnie w phppb3, ale będzie może w przyszłości aktywowany jak forum się rozwinie - sprawa otwarta
Terminator pisze:Ooo... a czemu odpowiedz musi zawierać ?najmniej? 10 znaków,
Dobra - jest 5 - ale będę obserwował czy uda się Tobie napisać coś merytorycznego w tych pięciu znakach - czy może takie posty będą tylko zaśmiecać forum

Pozdrawiam Wszystkich i dziękuje za propozycje

Awatar użytkownika
Ral1n
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 22:14
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

wtorek 13 mar 2012, 10:00

Niekoniecznie musi to wyglądać jak choinka z USA. Wiesz, że takich użytkowników nie powinno być w nadmiarze. Nie mniej jednak wypowiedź Bolda byłaby wizualnie interpretowana przez nowicjuszy jako wartościowa (zakładając przy tym brak spamu).

Decyzja oczywiście jest otwarta. To tylko moje przemyślenia wynikającego z kilkuletniego modowania na innym forum.

Awatar użytkownika
Cadermo
Stały Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 15:32
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

wtorek 13 mar 2012, 10:11

Mi się podoba również pomysł tej kolorystyki :) Teraz kwestia tego jak rozróżnić dobrego tradera(Elite Lounge) od normalnego usera :)
Przykładowo w Lufthansie naliczane są mile i to jest kryterium oceny użytkownika :D Ci ,którzy najwięcej latają mają prawie ,że niedostępny status Hon Circle(czarna karta) .Korzystają z udogodnień takich jak najbardziej priorytetowa odprawa,transport pod samolot limuzyną (można kilka minut przed odlotem się zgłosić ) lub mają specjalnie loże (jeszcze lepsze od First Class) . Takie porównanie :D
Świat należy do odważnych !

Awatar użytkownika
Ral1n
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 22:14
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

wtorek 13 mar 2012, 10:51

Zaczynamy od zera czy po znajomości z Navi? Może zastanówmy się na spokojnie, żeby ustrzec się przed krytyką - o kółku wzajemnej adoracji - że sobie stołki ponadawali jak w tym instytucie żeglugi powietrznej - ojciec i syn, teść, zięć, 3 szwagrów, 3 siostry - cała rodzina z nadaną sobie pensją 5-30K PLN.

Mamy na forum (będziemy mieli) zasłużonych userów, którym można z automatu przyznać Boldy. Osoby, które będą się wyróżniać (a nastąpi to z biegiem czasu) będą zapraszane do sekcji Elite. Tu, dobrym pomysłem - byłoby właśnie, aby Elite Lounge było sub forum ukrytym - niedostępnym dla innych. W nim można byłoby np. podzielić się jakąś bardziej rasową wiedzą (praktyczną).

Nie mówię w tej chwili o sobie - bo ja jestem osobą, która najmniej nadaje się do Elite - chodzi mi jednak o ideę elitarności (cokolwiek by ona oznaczała na Forex).

EDIT: Musicie to przeczytać. Znalazłem... hehe.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... _cale.html

Awatar użytkownika
mah1y
Stały Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:04
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

wtorek 13 mar 2012, 14:01

Ral1n pisze:Tu, dobrym pomysłem - byłoby właśnie, aby Elite Lounge było sub forum ukrytym - niedostępnym dla innych. W nim można byłoby np. podzielić się jakąś bardziej rasową wiedzą (praktyczną).
Ja bym jednak proponowal zeby nie bylo ukrytego forum tylko ograniczenia w pisaniu. Forum zyska na wartosci jak wszyscy nawet Ci z ulicy (po zarejestrowaniu) beda mogli popatrzec co elita pisze, lecz trzeba byc w elicie zeby wypowiedziec sie w takim watku.

Wydaje mi sie ze gdy zaczniecie robic ukryte forum to wszyscy beda wierzyc ze cala tajemnica tradowania jest zawarta wlasnie tam. Niech wszyscy widza ale trzeba zasluzyc sie zeby cos napisac w waznych dzialach.

taka moja sugestia.
pozdrawiam.
ps. mozna zrobic tak zeby linki z forum otwieraly sie w nowej zakladce? czy to sie ustawia u mnie w przegladarce?

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

wtorek 13 mar 2012, 15:07

Ral1n pisze:Tu, dobrym pomysłem - byłoby właśnie, aby Elite Lounge było sub forum ukrytym

Nie będzie na forum.rynek-forex.pl forów ukrytych i płatnych !

Mogą być tylko sub-fora z ograniczonym pisaniem - czytanie dostępne będzie dla wszystkich.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ral1n
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 22:14
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

wtorek 13 mar 2012, 16:00

Ok, no problem - była to tylko sugestia.

Nie widzę regulaminu forum - czy jest on gdzieś dostępny w sposób widoczny? Chciałbym skierować generalnie jedno pytanie - czy możemy linkować info np. z FF (kwestie systemów, itd.)?

Awatar użytkownika
Cadermo
Stały Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 15:32
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

wtorek 13 mar 2012, 16:06

Regulamin jest jeszcze w trakcie budowy :) http://forum.rynek-forex.pl/viewforum.php?f=46
Świat należy do odważnych !

Awatar użytkownika
Ral1n
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 22:14
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

wtorek 13 mar 2012, 23:20

Chłopaki, w jakim programie / w jaki sposób dokonywać uploadu screenów, żeby zachowały się na forum w przyszłości (nie wygasły)?

Thx.

Awatar użytkownika
Cadermo
Stały Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 15:32
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

wtorek 13 mar 2012, 23:21

Ja dodawałem jako załącznik na forum :) Ale lepiej niech Admin się wypowie.
Świat należy do odważnych !

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

środa 14 mar 2012, 05:21

Ral1n pisze:Chłopaki, w jakim programie / w jaki sposób dokonywać uploadu screenów, żeby zachowały się na forum w przyszłości (nie wygasły)?

Thx.
Można dodawać jako pliki do forum czyli załadować na serwer lub jako link zewnętrzny jeśli masz miejsce z którego nie znikną

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ral1n
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 22:14
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

środa 14 mar 2012, 11:13

Chciałbym aby były widoczne w dużej rozdzielczości np. 1200 x 800 od razu po otwarciu forum. Mam konto na image shack ale nie wiem jaka jest duracja uploadu...

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

środa 14 mar 2012, 15:17

Foto poprawione

Awatar użytkownika
mah1y
Stały Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 19:04
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 15 mar 2012, 00:30

Bylby sens zrobienia jakiegos dzialu typu powitalnia, zeby kazdy kto chce mogl napisac 3 zdania o sobie?
Chodzi o to ze czytam watki osob ktorych pierwszy raz nick widze na oczy i nie mam zadnych referencji odnosnie tej osoby.
Po dluzszej obecnosci na pewno samo wyjdzie na jaw kto jest kto ale fajnie byloby ten proces przyspieszyc.
Na nawi wiem czyje watki czytac a czyje omijac szerokim lukiem, tutaj dopiero proces weryfikacji zacznie sie.

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 15 mar 2012, 08:19

mah1y pisze:Bylby sens zrobienia jakiegos dzialu typu powitalnia, zeby kazdy kto chce mogl napisac 3 zdania o sobie?
Chodzi o to ze czytam watki osob ktorych pierwszy raz nick widze na oczy i nie mam zadnych referencji odnosnie tej osoby.
Po dluzszej obecnosci na pewno samo wyjdzie na jaw kto jest kto ale fajnie byloby ten proces przyspieszyc.
Na nawi wiem czyje watki czytac a czyje omijac szerokim lukiem, tutaj dopiero proces weryfikacji zacznie sie.
Ogólnie się zgadzam - na wielu forach jest taki zwyczaj - przyznam się jednak, że nie mam pomysłu gdzie. I tak już dużo osób zarzuca, że forum ma nadmierną ilość działów - może po prostu temat w dyskusjach ogólnych ?

Z drugiej strony każdy może dodać w profilu dowolne informacje łącznie z linkiem do własnej strony, jest podpis.

Może dodać Tylko dodatkowe większe pole w profilu np. "O mnie" i jeśli ktoś będzie chętny może tam napisać nawet CV ? Przecież nie ma obowiązku anonimowości na forum.

Sam nie wiem - może jeszcze jakieś opinie ?

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Gaduła
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 13:47

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 15 mar 2012, 13:02

troche za duzo tych watkow, osobiscie tworzylbym wtedy gdyby ktos zapodal ciekawy watek, nie wczesniej, bo faktycznie zniecheca sie tak potencjalnych uzytkownikow.

Propozycje dzialow:

Analizy / Prognozy/ Sygnaly
lista majorsow
podstawowe metale
podstawowe indexy

Automaty
free
na zamówienie
własne na sprzedaz
zlecenia dla programistow

Strategie
darmowe
płatne


Szkolenia
płatne
darmowe

Tymczasowy
dowolne,

Dzienniki


i wystarczy calkowiecie na start


edit:

jeszcze przydalby sie zrzut danych / zdarzen/ dla danego dnia..

edit 2: ogolnie zirytowali mnie na navigatorze bo za podanie linka do analizy na tym forum dostalem ostrzezenie, za spam i zasmiecanie watkow.
Nosz...od kiedy zasmiecam watki dot analizy? :evil:
DAYTRADER
外汇交易是简单

Awatar użytkownika
Anthem
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 21:56

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 15 mar 2012, 15:00

edit 2: ogolnie zirytowali mnie na navigatorze bo za podanie linka do analizy na tym forum dostalem ostrzezenie, za spam i zasmiecanie watkow.
Nosz...od kiedy zasmiecam watki dot analizy?
Dziwisz się? reklamowanie innego forum.. toż to świat konkurencji jest i ten kto nie walczy odchodzi w odstawkę. A jak to mówią że trzeba ucinać zagrożenie jeszcze w zalążku :D

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Gaduła
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 13:47

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 15 mar 2012, 15:03

pewnie tak, ale chyba dla starych wyjadaczy jakies bonusy sie naleza? A tam po glowie, jak pierwszego leszcza, latajacego z pipsometrem i pampersami.
DAYTRADER
外汇交易是简单

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 15 mar 2012, 15:37

Mighty Baz pisze:pewnie tak, ale chyba dla starych wyjadaczy jakies bonusy sie naleza? A tam po glowie, jak pierwszego leszcza, latajacego z pipsometrem i pampersami.
Witam

Jako organizator forum poszukuje osób, które były by chętne do współpracy przy tworzeniu tego projektu, choć czeka nas sporo pracy nad zapełnieniem forum treściami i zdobyciem użytkowników.

Osoba z doświadczeniem na Forex jak "Mighty Baz" jeśli zachciała by uczestniczyć w tym projekcie to oczywiście od razu z uprawnieniami Moderatora. (dalej na PW )

Pozdrawiam
Wojtek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości