Propozycje dla forum-ogólnie

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 15 mar 2012, 17:17

Mighty Baz pisze:troche za duzo tych watkow, osobiscie tworzylbym wtedy gdyby ktos zapodal ciekawy watek, nie wczesniej, bo faktycznie zniecheca sie tak potencjalnych uzytkownikow.
Witam

Nie miałem pomysłu jak rozwiać ten problem mimo, że kilka osób zwracało uwagę na to. Dopiero teraz otworzyła mi się klapka.

Utworzę na końcu strony jedno opisane Forum zamierające wszystkie propozycje wątków które będą oczekiwać, aż pojawią się zainteresowani lub tematy warte założenia osobnych wątków czy sub-forów w miarę rozwoju projektu i przybywania uczestników.

Dzięki za cierpliwość - czasami trzeba powtórzyć dwa razy by dotarło :-P

Co do kalendarza i danych oraz prognoz to napisałem w kilka miejsc z zapytaniem o zgodę na podlinkowanie tak by było zawsze aktualne info na forum i mam już zgody, choć czekam jeszcze na komplet odpowiedzi by wybrać najlepszą możliwość.

Mam pytanie o opinie i radę - czy wzorem Nawi zakładać codziennie w czasówkach wątek DayTrading z takimi danymi w pierwszym poście czy jakiś inny pomysł ? przyklejony temat ? - gdzie - może inaczej ?

Pozdrawiam

no avatar
zicmar58
Stały Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 17:41
skype: zbigniewczerski
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 15 mar 2012, 20:24

Witam,
Navi jest to Forum Towarzystwa Wzajemnej Adoracji, gdzie wszelkie inicjatywy odmienne w pogladach od tzw. ; smietanki ; są niszczone w zarodku, wyszydzanie, bany, prowokacje. Nowych uzytkowników mami sie hasłami, że na navi wszystko jest za darmo, że nie ma potrzeby szukac komercyjnych systemów, bo po co skoro tutaj masz wszystko podane na tacy, a wszelkie próby wprowadzenia czegos nowego to zdaniem głównodowodzących tym forum to oszustwo i naciąganie leszczy, no chyba, że szkolenia Fxlamera, to juz jest inna półka.
Nie twierdze, że na navi nie ma nic wartościowego, ale prawda jest taka, że jest to forum komercyjne, tylko bardzo sprytnie reklamowane jako niekomercyjne, tylko jak ma sie do tego Forexclub z Raposo na czele, szkolenie FXlamera, Luktom, i te komercyjne reklamy brooków.
Uważam, że w przypadku tego Forum jest duza szansa na zdobycie sobie miana najlepszego forum o FX, tylko po pierwsze nie może być dwulicowości takiej jak na navi a po drugie nie wolno powielać tamtego forum, należy iść własną drogą od początku a użytkowników bedzie przybywało z każdym dniem

Pozdrawiam
i życzę powodzenia
Zicmar
Poznaj interpretacje średnich a zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Gaduła
Posty: 289
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 13:47

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 15 mar 2012, 22:07

no tak, tylko po co tyle watkow na poczatek? Im mniej tym lepiej, najwyzej pozniej sie dopisze.
Innymi slowy za malo ludzi za duzo tematow.
To co ludzi moze przyciagnac to jakosc analiz, prezentowanie fundamentow, interpretacja, systemy, wzkazniki, roboty itd, czyli wszystko to co sie przydaje na codzien w pracy tradera.
takie rzeczy jak gospodarka ...technologie, czy jakkolwiek to moze byc w w ogolnych lub offtopach.

Czy jest taka mozliwosc, by zwinac czesc dzialow?
DAYTRADER
外汇交易是简单

no avatar
fanboy
Stały Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 19:14

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

sobota 17 mar 2012, 12:14

a ja zastanawiam sie czy nie zalozyc nowego tematu w czasowkach, ktorego ewidentnie brakuje, czyli daytradindu, napewno ktos moze powiedziec, ze bylaby to kopia nawigatora, ale napewno by sie przydalo i przyciagnelo nowych uzytkownkow

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

niedziela 18 mar 2012, 09:36

fanboy pisze:a ja zastanawiam sie czy nie zalozyc nowego tematu w czasowkach, ktorego ewidentnie brakuje, czyli daytradindu, napewno ktos moze powiedziec, ze bylaby to kopia nawigatora, ale napewno by sie przydalo i przyciagnelo nowych uzytkownkow
Witam
Dziękuje za wszystkie uwagi co do organizacji forum i pomysły. Staram się na bieżąco je wdrażać - http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?f=32&t=46 . Prawie codziennie udaje się dodać nową funkcjonalność. Prace mam rozpisane na najbliższe kilkanaście dni.

Najważniejszą modyfikację która powinna działać od następnego tygodnia będzie właśnie "moduł" DayTrading - szykuje się bardzo ciekawa funkcjonalność tego rozwiązania. Do tego czasu będę inicjował wzorem Nawi temat w czasówkach.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ral1n
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 22:14
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

niedziela 18 mar 2012, 22:19

W dziale Systemy i Strategie - można by zastosować opcję indeksowania tematów. Tak przyszło mi na myśl, bo wiele osób będzie zapominać o tym, żeby dookreślić temat. :-)

Przykład:

Zakładam nowy temat chcąc podzielić się strategią: przed wysłaniem jestem proszony o wybranie z menu rozwijanego u góry np. PA, Wskaźniki, PA/wskaźniki.

To tylko w ramach ciekawostki, którą podpatrzyłem na innym forum.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Helium
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 19:11

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

poniedziałek 19 mar 2012, 21:06

Witam. Czy jest możliwość zacytowania części wypowiedzi?? Tak jak to jest na navi.

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

środa 21 mar 2012, 06:46

Helium pisze:Witam. Czy jest możliwość zacytowania części wypowiedzi?? Tak jak to jest na navi.
Słuszana uwaga - jest modyfikacja forum która to umożliwia - wpisałem na listę do zainstalownia

no avatar
Administrator
Administrator
Posty: 74
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 15:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

środa 21 mar 2012, 06:54

Wczoraj praktycznie cały dzień byłem zajęty poza fx i offline i jak widzę serwer na którym stoi forum zaliczył jakieś przeciążenie i przerwę. To są właśnie uroki hostingu współdzielonego.
Zgodnie z deklaracja za mojego postu http://forum.rynek-forex.pl/viewtopic.php?f=1&t=30 w weekend rozpocznę migrację na dedykowaną maszynę. Nie przewiduje żadnych przerw - co najwyżej 2-3 minuty w momencie przepinania bazy.

Awatar użytkownika
Helium
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 19:11

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

środa 21 mar 2012, 21:04

gdzie można zamieszczać wskaźniki ipt. itd. do mt4??? W temacie dot. programowania??

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 22 mar 2012, 11:32

Helium pisze:gdzie można zamieszczać wskaźniki ipt. itd. do mt4??? W temacie dot. programowania??
Tak załóż taki temat w http://forum.rynek-forex.pl/viewforum.php?f=25

Na prośbę wielu osób połączyłem część działów by forum nie było takie rozległe na początku działalności. Jak forum się rozwinie to wrócę do tematu większej ilości działów.

Pozdrawiam
Wojtek
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

Awatar użytkownika
JohnyBravo
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:19

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 22 mar 2012, 14:17

A gdzie się podział moderator?

Zwątpił?

Awatar użytkownika
Cadermo
Stały Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 15:32
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 22 mar 2012, 14:58

Nie mam jednak czasu na "tworzenie nowego forum". Przyszła wiosna i zamiast siedzieć przed kompem wole sobie pojechać na rower ,czy nad jeziorko :) Oczywiście po skończonej pracy.
Świat należy do odważnych !

Awatar użytkownika
Ral1n
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 22:14
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 22 mar 2012, 15:30

:shock: Rewelacja :shock: :nie:

Ja też mam rower - ale przecież nie musisz siedzieć non stop na forum. 8-)

Awatar użytkownika
JohnyBravo
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 15:19

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 22 mar 2012, 15:37

królik pisze:Nie lubi samotności i wrócił do swoich. Cadermo zawróć z drogi komercji! x)
Nie rozumiem takiego podejścia

Awatar użytkownika
Cadermo
Stały Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 15:32
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 22 mar 2012, 16:09

Zapewne wiecie ,że żeby być moderatorem trzeba spędzać dużo czasu przed kompem. Po drugie na nowym forum trzeba pomagać je budować.
Stwierdziłem ,że naprawdę wolę spędzać czas w inny sposób ,np. aktywność fizyczna niż tworzyć forum. Przed chwilą wróciłem z roweru i czuje się świetnie. Przy okazji spotkałem dwa dziki i popracowałem nad kondycją. Nawet już z bloga zrezygnowałem ,bo nie chciało mi się codziennie wszystko opisywać i wrzucać. Wystarcza mi 8 godzin nudy na forexie i późniejszy czas wolę spożytkować głównie dla siebie.Pozdrawiam
Świat należy do odważnych !

Awatar użytkownika
Ral1n
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 22:14
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 22 mar 2012, 16:14

No dobrze, uszanujemy Twoją decyzję, ale powiedz chociaż jaki masz rower? Rama, osprzęt? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cadermo
Stały Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 15:32
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 22 mar 2012, 16:27

Zwykły rower ,już ma z 3-4 latka i sie rozsypuje :D Padły mi przerzutki i w najbliższym czasie zamierzam go wymienić na coś lepszego. A jako ,że dość dużo jeżdżę ,bo nad tereny zielone mam bardzo blisko to czaje się na jakiś lepszy model.Kolega ma firmy Kross i sobie chwali ,więc chyba też wezmę coś z tej firmy. Coś z serii MTB XC .Do tego dokupię tylko chwytak na telefon i odpalam "Moje Trasy" i gra gitarka :) Póki co telefon mam w kieszeni co jest dość niewygodne . Aplikacja bardzo ciekawa ,bo rejestruje Twoje trasy z danymi typu dystans ,średnia prędkość ,maks. prędkość,maksymalne wzniesienie i tak dalej. Można też porównywać czas przejechanych tras. Potem wszystko masz na kompie :) Naprawdę polecam ,jeśli ktoś często wsiada na rower .Przydaje się to również na wypady quadami w teren.Pozdrawiam
Świat należy do odważnych !

Awatar użytkownika
Ral1n
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 22:14
Lat na Forex: 6
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 22 mar 2012, 16:55

:-P Acha, no nie znam tej aplikacji szczerze mówiąc. Ja z kolei mam komputerek treningowy Sigma ROX 9.0 - na laptopie też sobie czasami odpalałem trasę, którą przejechałem - tętno, przewyższenia, V max, V średnie, kadencja. 3 lata temu zaszalałem z rowerem i kupiłem coś konkretnego, ale od prawie dwóch nie jeżdżę, bo się dorobiłem (czyt. zakatowałem organizm). Wracam do zdrowia i w tym sezonie - bez partyzantki - spokojnie 20-25 kmh będę sobie pomykał.

Nie mniej jednak MTB to jest to. :-P :-P
Ostatnio zmieniony czwartek 22 mar 2012, 16:57 przez Ral1n, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wojtek_ea
Maniak Forex
Posty: 1119
Rejestracja: sobota 10 mar 2012, 17:45
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: PL/UK
Kontakt:

Re: Propozycje dla forum-ogólnie

czwartek 12 kwie 2012, 08:06

Helium pisze:Witam. Czy jest możliwość zacytowania części wypowiedzi?? Tak jak to jest na navi.
Tak, ale nie w szybkiej odpowiedzi.

Trzeba kliknąć najpierw odpowiedz i pokazuje się pełny edytor. Tam po przewinięciu ekranu/strony w dół jest podgląd tematu i można tam zaznaczać myszką tylko fragment wypowiedzi do zacytowania jak na Nawi.

Pozdrawiam
Największe ograniczenie zysków Tradera tkwi w jego umyśle.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości