LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

Zablokowany

Propozycje zmian na kolejne edycje konkursu (można zaznaczyć 2 opcje)

Po 2 fazie grupowej rozgrywamy fazę pucharową (więcej niż 16 zawodników, maksymalnie 32)
3
17%
Zostawiamy 3 fazy grupowe i faza pucharowa złożona z 16 zawodników (tak jak obecnie)
12
67%
Zostawiamy 3 fazy grupowe ale faza pucharowa składa się z więcej niż 16 zawodników
3
17%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 30 paź 2019, 08:35

Mamy już wyniki 4 kolejki -- https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/
Zaczynamy typować w 5 kolejce.Są już odpowiednie tematy do typowania.
UWAGA !!! Typujemy do godziny 23:00 naszego czasu - spóźnienie = walkower. :bambam:

Wysyłam powiadomienia e-mailowe ( można sprawdzić SPAM lub dać znać jakby nie dochodziło)

Jakiekolwiek pytania czy rozmowy - tutaj lub w komentarzach pod wpisami na comparic.pl.
Jakby były jakieś problemy z logowaniem czy ogólnie z forum - typ awaryjnie można dodać także na e-mail (szczegóły w każdym wpisie ligowym na comparic.pl)

Przypominamy także o możliwości pobrania darmowego wskaźnika, który działa na każdej platformie i pokazuje wyniki meczy ligowych na żywo.
MT4 - https://megawrzuta.pl/download/80a7fbc5 ... fa245.html
MT5 - https://megawrzuta.pl/download/e0e4972d ... 4d3c1.html
Instrukcja - https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/

Statystyki 4 kolejki - 24/48 czyli 50% - wszystkie cztery kolejki 2 fazy dużo lepiej niż średnia za 1 fazę (38%) Widać, że nieprzypadkowi zawodnicy :joy:
Gratuluję awansu kilku graczom i życzę powodzenia w ostatniej kolejce II fazy :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
MKR
Stały Bywalec
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 08:15

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 30 paź 2019, 08:52

Mój rywal nie trafił swojego typu a mimo to przyznano mu 0.5 pkt, mój był trafiony a wg regulaminu najpierw liczą się trafiienia

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 30 paź 2019, 09:02

MKR pisze:
środa 30 paź 2019, 08:52
Mój rywal nie trafił swojego typu a mimo to przyznano mu 0.5 pkt, mój był trafiony a wg regulaminu najpierw liczą się trafiienia
Wszystko jest ok. Oceniając 1 mecz - Ty trafiłeś, a on nie - więc w punktacji patrzymy u Ciebie na typy trafione, a u niego a nietrafione. Różnica wynosi do 0,20% więc jest remis - Ty masz remis z typem zyskownym i 2,5 pkt, a on remis ze stratnym typem więc 0,5 pkt.

"3. W pojedynkach grupowych mogą występować remisy. Remis zostanie stwierdzony jeżeli różnica między zawodnikami wyniesie nie więcej niż 0,2%. Przykład: Zawodnik 1: +0,56% , Zawodnik 2: +0,36%. Różnica wynosi 0,2%, a więc stwierdzony jest remis." https://comparic.pl/ligi-traderow-2019- ... do-piatku/

Powodzenia w ostatniej kolejce, bo w Waszej grupie bardzo zacięta rywalizacja :joy:
W ogóle, dawno już nie było tak zaciętej i wyrównanej fazy grupowej jak obecna :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 30 paź 2019, 09:07

No własnie, też mi się wydaje, że jakoś tak bardzo wyrównane te mecze i sytuacje w grupach się porobiły. Aż miło się gra :joy:

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 30 paź 2019, 09:15

Miło... więc też szkoda odpaść z takiej wyrównanej rywalizacji, a ktoś będzie musiał :joy:
Stąd też w ankiecie pytałem, bo pomysł się na podstawie tej fazy narodził, czy może nie rozszerzać fazy pucharowej do więcej niż 16 zawodników, 24 albo nawet 32? Ale na razie większość na nie jest.

Ty jesteś akurat już 1 nogą w III fazie.... a w zasadzie chyba na 100% Ty i lider tabeli.... bo nawet przy porażce i spadku na 4 miejsca, bo niżej nie spadniecie, to w rankingu 4 miejsc na końcu są gracze z 4 i 3,5 pkt... więc jakby wygrali to oznacza, że 7,5 pkt gwarantuje awans.... sorry, że nie zaznaczyłem, ale dokładnie nie zliczałem, kto z kim, tylko tak ogólnie, że można spaść na 4 miejsce wciąż :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 01 lis 2019, 07:59

Czy NFP wywróci notowania?
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 01 lis 2019, 08:28

Idefiks pisze:
piątek 01 lis 2019, 07:59
Czy NFP wywróci notowania?
Powiem popołudniu :joy:
A zerknąłem na typ... to już wiem skąd te błagania do USA :joy:
Pierwszy raz się tak na złocie lub srebrze rozjechałeś. A sytuacja w grupie fatalna po pierwszej połowie... punktują Ci, których gonisz.... zobaczymy jak druga połowa :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 01 lis 2019, 10:21

longtrader pisze:
piątek 01 lis 2019, 08:28
Idefiks pisze:
piątek 01 lis 2019, 07:59
Czy NFP wywróci notowania?
Powiem popołudniu :joy:
A zerknąłem na typ... to już wiem skąd te błagania do USA :joy:
Pierwszy raz się tak na złocie lub srebrze rozjechałeś. A sytuacja w grupie fatalna po pierwszej połowie... punktują Ci, których gonisz.... zobaczymy jak druga połowa :)
Dokładnie. :bigsmile:

Rynek, jak dla mnie, chodzi nienormalnie, co prawda dwa dni temu zamieszanie spowodowało, że wykorzystałem wywracanie się rynku (10% wzrost wartości portfela :) ) , i liczyłem na uspokojenie i dalsze ruchy zgodne z taktyką, a tu psikus - trochę pod prąd (wolumen nie potwierdza wzrostów, raczej to wygląda na realizacje zysków - zobaczymy). No nic, czekam na NFP, ustawiam stoplosy i takeprofity. Jak się nie przewróci to to był mój ostatni typ w tej edycji. A jak dopisze szczęście (choć źle nie życzę przeciwnikom) to może z 4-go miejsca cudem będzie kolejna runda.... :wink:
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 01 lis 2019, 23:40

Dziękuję za kilka tygodni i emocji i rywalizacji, sprawdzenia siebie w przewidywaniu i błagań, aby rynek szybciej zareagował zgodnie z typowaniem :wink: :bigsmile: :sceptic: (wiem, że mam rację w typowaniu, ale zazwyczaj wyprzedzam rynek o dobre kilka dni, gdy tylko dwa dni to wygrywałem, gdy trzy, cztery to efekt jak widać- w realu idzie lepiej ;) ) . Pozostałym zawodnikom w grze życzę szczęścia - niech wygra najlepszy. :gj: !Brwoo!
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 02 lis 2019, 08:41

My też dziękujemy :joy: I zapraszamy za rok na rewanż w IX edycji :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 02 lis 2019, 10:05

Mamy już wyniki 5 kolejki -- https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... rozgrywek/
Zaczynamy typować w 1 kolejce III fazy. Są już odpowiednie tematy do typowania.
UWAGA !!! Typujemy do niedzieli do godziny 23:00 naszego czasu - spóźnienie = walkower. :bambam:

Wysyłam powiadomienia e-mailowe ( można sprawdzić SPAM lub dać znać jakby nie dochodziło)

Jakiekolwiek pytania czy rozmowy - tutaj lub w komentarzach pod wpisami na comparic.pl.
Jakby były jakieś problemy z logowaniem czy ogólnie z forum - typ awaryjnie można dodać także na e-mail (szczegóły w każdym wpisie ligowym na comparic.pl)

Przypominamy także o możliwości pobrania darmowego wskaźnika, który działa na każdej platformie i pokazuje wyniki meczy ligowych na żywo.
MT4 - https://megawrzuta.pl/download/80a7fbc5 ... fa245.html
MT5 - https://megawrzuta.pl/download/e0e4972d ... 4d3c1.html
Instrukcja - https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/

Gratuluję awansu i życzę powodzenia w ostatniej fazie grupowej. Dziękuję także wszystkim, którzy nie zdołali awansować za podjętą rywalizację - zapraszam na rewanż w IX edycji za niespełna rok :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 02 lis 2019, 10:13

Kuarek - trochę szkoda, nie potrzebnie się w tego Bitcoina ładowałaś, pod prąd statystykom, że mało kto go potrafi trafić :joy:

Cała II faza miała bardzo dobre statystyki typowania, poziom chyba najbardziej wyrównany w historii 8 edycji Ligi Traderów, zobaczymy jak będzie w III fazie. :joy:

Niestety, odpadł Wozetka - obrońca tytułu. Do awansu zabrakło 0,15% - klątwa triumfatora nadal więc zostaje podtrzymana - w 8 edycjach konkursu, obrońca trofeum nie dochodzi do fazy pucharowej w kolejnej edycji.

Mam nadzieję, że zwycięzca obecnej edycji, za rok przełamie klątwę triumfatora :joy:
Wśród 30 graczy zostało aż 4 zwycięzców wcześniejszych edycji: EURUSD, Manio235, pmleczko, Rexex oraz jeden medalista: Exodus24.

Wszystkim życzę powodzenia w III fazie... dotarcie tutaj oznacza, że jesteście lepsi od 64% zawodników biorących udział w VIII edycji :joy: .... każdy ma 3,33% szans na końcowy triumf :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Francuz91
Posty: 44
Rejestracja: sobota 19 gru 2015, 11:46

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 02 lis 2019, 12:12

tak jak w 1 fazie i tak tez w 2 trafilem na ciezka grupe ale udalo sie awansowac

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 02 lis 2019, 14:18

Dzięki za dobrą zabawę. !smail! No nie posłużyło mi dołożenie nowych instrumentów, ale tym razem "prawie" miałem rację, :wink: wzrosty na bitku zostawili sobie jednak na weekend. Poza tym poddaję pod przemyślenia organizatorów punktację, minimalna pomyłka na BTC gorsza od grubej pomyłki na edku. Może tutaj wynik w zakresie np. 0,5% powinien być uznany za "brak zmiany"? Albo inny pomysł, jeżeli 1. zawodnik z pojedynku typuje parę walutową, to 2. też musi, analogicznie typ inny niż waluty. Byłoby chyba sprawiedliwiej.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 02 lis 2019, 14:41

To by za bardzo skomplikowało.... w końcu wolny wybór mamy, każdy może grać co chce, bardziej lub mniej zmienne instrumenty.
Dzięki za grę i do zobaczenia za rok :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 04 lis 2019, 01:06

Wszyscy oddali typy, więc mogę napisać. stawiałbym ponownie gold/silver sell , spora grupa na złocie dała buy. No ciekawe czy moje opisywane powyżej przewidywania sprawdzą się. ;)
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 04 lis 2019, 07:50

Oby się nie sprawdziły :joy: bo akurat dałem buy :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 05 lis 2019, 15:36

longtrader pisze:
poniedziałek 04 lis 2019, 07:50
Oby się nie sprawdziły :joy: bo akurat dałem buy :)
No sorry. :(

Nie moja wina.
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 05 lis 2019, 17:50

Za bardzo w fundamenty poszedłem, że na wojnie handlowej znowu się zaostrzy nieco :joy:
Trzeba będzie odrabiać, niby w poprzedniej grupie 2 razy nie trafiłem... ale sam wiesz, że najgorzej jak się nie trafia 1 kolejki.... o początku trzeba gonić :joy:

A jaki typ na 2 kolejkę byś dał? :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 05 lis 2019, 20:16

longtrader pisze:
wtorek 05 lis 2019, 17:50
Za bardzo w fundamenty poszedłem, że na wojnie handlowej znowu się zaostrzy nieco :joy:
Trzeba będzie odrabiać, niby w poprzedniej grupie 2 razy nie trafiłem... ale sam wiesz, że najgorzej jak się nie trafia 1 kolejki.... o początku trzeba gonić :joy:

A jaki typ na 2 kolejkę byś dał? :)
:bigsmile: co bym obstawił, hmm

część złota właśnie zrealizowałem, na resztę dałem optymistycznie TP 1430 :aaaa: , walczę na EURZAR :mrgreen: i zastanawiam się kiedy zamknąć (mam s po 16,72), skupuję NZDUSD, i czaję się na USDJPY na kupno (by zamknąć w okolicach 110), na USDMXN może być solidny zarobek na spadkach, miom zdaniem USDCAD jeszcze nie powiedział ostatniego słowa i bacznie obserwuję. Czy srebro przełamie jutro 17,40? Czy zacznie pojutrze odbicie? :wtf: !dziwne!

To co piszę widzicie wszyscy na wykresach, wsparcia opory każdy może sobie narysować, ale czy ropa nie będzie hitem, może eur się obudzi? Nie wiem. Walczcie, będę obserwował. !Brawo!!
Pozdrawiam
Idefiks

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości