Vital trading - ktoś? Coś?

ODPOWIEDZ
no avatar
Zeziu07
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 19 gru 2013, 20:16

Vital trading - ktoś? Coś?

środa 24 lut 2016, 09:45

Cześć,

Jak wyżej - jest tu osoba, która tam pracuje/ pracowała/ ma jakieś opinie?

Wszelkie info mile widziane :)

Ewentualnie zapraszam na priv.

Pozdro

Awatar użytkownika
vitaltrading
Posty: 1
Rejestracja: środa 16 wrz 2015, 16:16
Kontakt:

Re: Vital trading - ktoś? Coś?

poniedziałek 04 kwie 2016, 07:34

Witam serdecznie,

Wraz z nastaniem wiosny, chcielibyśmy zaprosić wszystkich na „drzwi otwarte” VT, których rolą będzie zaprezentowanie naszej filozofii tradingu. Nie wymyśliliśmy nic nadzwyczajnego. Po prostu wdrożyliśmy w życie to o czym mądrzejsi pisali już od kilku dekad.
Będziemy umieszczać różne myśli, sentencje, słowa klucze, które definiują nasze postrzeganie.

Jeśli jest taka chęć, możemy na forum publikować nasze treści, ewentualnie odsyłamy na naszego bloga: www.vitaltrading.pl/blog/


Pierwsze zagadnienie:

Reaguj, nie analizuj.

Dlaczego to jest takie ważne? Tworząc analizę potencjalnego ruchu ceny budujemy w głowie pewne przekonania, co prowadzi do zawężenia perspektywy i bagatelizowania innych rozwiązań. Zapewne nieraz mieliście sytuację, w której czekaliście na realizację założonego scenariusza, a cena dawała skuteczne sygnały w przeciwną stronę.
Dlatego wychodzimy z założenia, że zadaniem tradera jest zarabianie pieniędzy, a do tego nie potrzebuje szczegółowych analiz, czarodziejskiej kuli ani innych magicznych narzędzi. Nieistotne jest czy kurs eurusd będzie wynosił 1.0 czy 1.5. Odrzucamy wszelkie przekonania i skupiamy się wyłącznie na zachowaniu ceny. Ta zasada dotyczy otwierania pozycji, ale również jej zamknięcia. Aktywnie zarządzamy pozycją, ważne jest, aby zabezpieczać wypracowane zyski i pozwalać im rosnąć oraz ciąć szybko straty (Gdzieś pewnie już to słyszałeś?)
A i najważniejsze, każdy trader ma swój system i na swój sposób interpretuje wykres. Nie ma jednej prawdy, to co dla jednego jest trendem dla drugiego może być korektą.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość