K.I.S.S moje proste setupy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

ZŁOTO – linia trendu pokonana, spodziewane kolejne spadki – 20.04.2020

wtorek 21 kwie 2020, 08:34

ZŁOTO będzie jeszcze tańsze?GOLD – miniony tydzień zakończył się silnym akcentem, cena pokonała lokalną linię trendu i zakończyła piątkowe notowania na poziomie 1681 $/oz.
Spełniła się “przepowiednia” z poprzedniej analizy tego szlachetnego metalu, przerwana została sekwencja wyższych szczytów (HH) i wyższych dołków (HL) i możemy uznać, że cena złota rozpoczęła korektę spadkową .Scenariusz ten wspiera pojawienie się maksimum na oscylatorze MACD co zazwyczaj jest sygnałem do zmiany kierunku na wykresie ceny. Przyczynkiem do niższej ceny złota, będącego bezpieczna przystanią, może być optymizm na rynkach finansowych wywołany obiecującymi wynikami testów nowego lekarstwa remdesivir – leku na chorobę powodowaną przez koronawirusa.

wykresy: https://comparic.pl/zloto-linia-trendu- ... 0-04-2020/

Przechodząc do wykresu M15, możemy wyróżnić kilka kolejnych poziomów mogących być celem podaży. Są to kolejno : 1662, 1648 i 1641. Planując zlecenia sell trzeba uwzględnić próbę re-testu pokonanej linii trendu, która znajduje się około 30 $ powyżej.

Przy okazji zapraszam na webinar, który poprowadzę we wtorek 21.04.2020 o godz. 20:00.

Tematem będzie strategia transakcyjna “OPOS”. Strategia oparta jest na zleceniach oczekujących i może być dobrym rozwiązaniem dla osób pracujących, traktujących handel na forex jako dodatkowe zajęcie “po pracy”.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Kontakt:

EURAUD – Na ważnym wsparciu, w czwartek ECB – 27.04.2020

wtorek 28 kwie 2020, 12:43

EURAUD – Na ważnym wsparciu, w czwartek ECB – 27.04.2020

EURAUD przez ostatnie 3 lata porusza się w trendzie wzrostowym. Od stycznia 2017 do połowy marca 2020 kurs wzrósł o 5600p, chociaż największe wzrosty zanotowaliśmy w bieżącym roku, wyniosły one 3600p zakończyły się ustanowieniem maksimum na 1.9780. Aktualnie cena dotarła po dość intensywnych spadkach do poziomu wsparcia i oporu 1.6780.

Patrząc na wykres H4, możemy rozróżnić formacje RGR, nie jest ona zbyt regularna i dla ortodoksyjnych traderów pewnie nie do przyjęcia… jednak spełnia warunek – 4 punkty na jednej linii – czyli formują linię szyi (zielona) tego koślawego RGR-a.

wykresy: https://comparic.pl/euraud-na-waznym-ws ... 7-04-2020/

Z wykresu wynika, że została w zeszłym tygodniu pokonana i ewentualne Stop Lossy zleceń sprzedaży powinny się znaleźć ponad nią i oporem kanału (czerwona linia), które przecinając się tworzą punkt konfluencji oporów.

Jak wspomniałem cena aktualnie leży na poziomie S/R, i dopiero jego skuteczne pokonanie może być sygnałem do dalszych spadków. Zasięg pierwszego shorta wypada w okolicy pierwszej strefy popytu czyli 1.6650.

Możliwe, że impulsem do spadków będzie posiedzenie ECB w czwartek (30.04) i decyzje o stopach procentowych i przyszłej polityce monetarnej w strefie Euro.

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Kontakt:

AUDJPY – wybicie dołem z klina wznoszącego – 04.05.2020

poniedziałek 04 maja 2020, 21:59

Para AUDJPY od ponad 6 tygodni poruszała się w trendzie wzrostowym, który dość dokładnie respektował dwie ukośne linie, tworzące formację klina wznoszącego. Co ciekawe, to ten 6 tygodniowy wzrost zatrzymał się dokładnie na 61.8% zniesienia fibo mierzonego od szczytu 76.50 z 30.12.19 i minimum tego roku z 19 marca znajdującego się na poziomie 59.85.
wykres: https://comparic.pl/audjpy-wybicie-dole ... 4-05-2020/

Można z tego wysnuć wniosek, że właśnie skończyła się korekta impulsu spadkowego trwającego od początku bieżącego roku i możemy spodziewać się kontynuacji spadków.
Najbliższy poziom S/R mogący być celem podaży znajduje się na 67.25.

Scenariusz spadkowy wspiera malejący MACD ( drugi dzień z kolei) oraz wzniecana na nowo wojna handlowa USA-Chiny, która może mieć negatywny wpływ na eksport surowców z Australii do Państwa Środka.

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex

USDJPY – Objęcie hossy i klin – 11.05.2020

poniedziałek 11 maja 2020, 16:12

Para USDJPY od 5 tygodni porusza się w trendzie spadkowym, notowania przyjęły kształt klina zniżkującego. Zazwyczaj ta formacja jest formą akumulacji, w czasie której notowania spadają przy malejącym wolumenie.

Klin zwyżkujący najczęściej zapowiada wzrosty. MACD na wykresie dziennym wszedł w fazę wzrostową.
Dzienna świeca z czwartku objęła swoim zakresem środową, tworząc objęcie hossy.
Zakres formacji to 105.95- 106.65. Pokonanie, któregoś z tych poziomów i wybicie z formacji może zainicjować bardziej dynamiczne ruchy ceny.

wykresy H4 i D1 https://comparic.pl/usdjpy-objecie-hoss ... 1-05-2020/

Na wykresie H4 trwa dywergencja wzrostowa, co może sugerować, że wybicie nastąpi w kierunku północnym. Jeśli dojdzie do pokonania oporu klina, wzrosty mogą przybrać na sile.

Wybicie dołem z objęcia hossy byłoby równoznaczne z pokonaniem wsparcia klina co mogłoby się stać silnym sygnałem spadkowym. Decyzja należy do rynku, dopiero wtedy możemy dołączyć składając zlecenie w kierunku wybicia z formacji.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Kontakt:

GBPUSD spadków ciąg dalszy… 18.05.2020

środa 20 maja 2020, 18:01

Czy możemy spodziewać się "no deal" Brexit?

Dość często ostatnio analizuję brytyjskiego funta w relacji do amerykańskiego dolara czyli pary GBPUSD. Wynika to z tego, że pojawiają się tam dość czytelne formacje wskazujące na jedynie “słuszny” kierunek – południe.

Wszystko zaczęło się pod koniec marca, kiedy to pojawił się na wykresie dziennym “krzyż śmierci” – czyli średnia krocząca SMA50 przebiła od góry średnią SMA200. Jest to dość mocny sygnał nadchodzących spadków.

wykresy: https://comparic.pl/gbpusd-spadkow-ciag ... 8-05-2020/

W kwietniu trwała budowa kolejnej niedźwiedziej formacji- RGR, pojawiły się lewe i prawe ramię i “głowa”. Dodatkowo głowa formacji wraz z prawym ramieniem utworzyły formację podwójnego szczytu (double top), co jeszcze bardziej umocniło moje niedźwiedzie podejście do tej pary.

Opisane formacje dobrze widać na załączonym poniżej wykresie H4, a opis co takie formacje potrafią sygnalizować zawarłem w poprzedniej analizie tej pary.

Jeśli moje prognozy się sprawdzą, to możemy oczekiwać w nadchodzącym tygodniu kontynuacji spadków do okrągłego poziomu 1.2000 , a być może i niżej, bo najbliższa strefa popytu znajduje się dopiero w okolicy 1.1980.

Dodatkowym czynnikiem wspierającym scenariusz spadkowy są wiadomości płynące z UK.
W Sunday times opublikowano artykuł w którym wspomniano między innymi, że:”Wielka Brytania zintensyfikowała działania na wypadek wyjścia z EU bez traktatu handlowego (no deal Brexit). Wysokie rangą osoby z rządu stwierdziły, że Wielka Brytania przygotowuje się do zerwania rozmów handlowych z Brukselą w przyszłym miesiącu, o ile UE nie udzieli poparcia ich żądaniom.” . Wojna psychologiczna rozpoczęta… kto kogo zmusi do ustępstw?

Awatar użytkownika
Darro
Pasjonat Forex
Kontakt:

GBPUSD – wybija dołem z Inside Bara – 25.05.2020

poniedziałek 25 maja 2020, 12:52

Rozpoczyna się ostatni tydzień maja, miesiąca zdecydowanie niekorzystnego dla funta brytyjskiego w czasie którego para GBPUSD straciła ponad 420p.

Przyznam, że nie jest to dla mnie niespodzianką, spadki były już zasygnalizowane 1 kwietnia pojawieniem się “krzyża śmierci”– gdy SMA50 pokonała od góry SMA200.

W kwietniu cena dwukrotnie próbowała nieskutecznie pokonać poziom 1.2650 gdzie w tym czasie znajdowała się średnia SMA200.

wykresy: https://comparic.pl/gbpusd-wybija-dolem ... 5-05-2020/

Powstała niedźwiedzia formacja podwójnego szczytu (Double Top) gdzie za dno formacji możemy przyjąć poziom 1.2240. Podwójny szczyt tworzy opór trójkąta wznoszącego, którego wsparcie jest zarazem linią szyi RGR.
Aktualnie cena wybiła dołem z formacji inside bara utworzonego przez dzienną świecę z 19.05. Wydaje się, że to sygnał do kontynuacji spadków w kierunku najbliższej strefy popytu 1.2080. Scenariusz spadkowy wspierają złe wyniki makro gospodarki UK i słaby postęp rozmów dotyczących umowy handlowej pomiędzy UE i UK, rośnie prawdopodobieństwo “no deal” Brexit po 1.01.2021.

ODPOWIEDZ