Nowinki ze świata kryptowalut

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Największe kryptowaluty tracą po uruchomieniu śledztwa przez CFTC

poniedziałek 11 cze 2018, 08:02

Na rynkach kryptowalutowych doszło dziś do silnych spadków po tym, jak pojawiła się informacja o rozpoczęciu śledztwa przez amerykańską agencję CFTC. Pod lupą instytucji znalazły się cztery ważne giełdy kryptowalutowe. W rezultacie spadki zaliczyły wszystkie z pierwszej setki największych monet.

Według danych CoinMarketCap, całkowita kapitalizacja rynku krypto zmniejszyła się w ciągu doby o około 40 mld USD. Bitcoin w ciągu ostatniej doby stracił blisko 10% wartości, obecnie kosztuje niecałe 6800 USD.
Jeszcze więcej stracił Ethereum. W niedzielę cena drugiej najpopularniejszej kryptowaluty zanurkowała blisko o 12%. Obecnie znajduje się w okolicach 530 USD.

Amerykański urząd zajmujący się rynkami surowców oraz futures zażądał danych tradingowych od czterech dużych giełd – Bitstamp, Coinbase, itBit oraz Kraken. Należą one do grona największych giełd na świecie pod względem wolumenu handlowego, wszystkie znajdują się w pierwszej 50. najważniejszych podmiotów.

CFTC wybrało akurat te cztery giełdy, ponieważ dostarczają one danych dla CME Group. Spółka ta oferuje kontrakty terminowe na Bitcoina. Żądanie CFTC jest częścią śledztwa dotyczącego możliwej manipulacji cenowej na rynku kryptowalut. Mocny spadek cen w weekend może się pogłębić w nadchodzącym tygodniu. Z drugiej strony tak silne reakcje rynku zazwyczaj kończą się korektami wzrostowymi.

https://comparic.pl/najwieksze-kryptowa ... rzez-cftc/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

50-latka wyprała BTC o wartości 9,5 mln USD.

wtorek 12 cze 2018, 23:24

Dynamiczne wzrosty wyceny kryptowalut z drugiej połowy 2017 roku sprawiły, że rynkiem tym zaczęło interesować się coraz większe grono osób. Oprócz doświadczonych inwestorów, spora grupa to fanatycy i entuzjaści nowych technologii, którzy także postanowili wziąć udział i skorzystać na rewolucji, która dzieje się na naszych oczach. Tak dynamicznie rosnące zainteresowanie ze strony konsumentów sprawiło, że wiele osób wyczuło okazję do zrobienia biznesu. W ten oto sposób zaczęły powstawać liczne giełdy i kantory wymiany krypowalut oraz biznesy związane pośrednio bądź bezpośrednio z obsługą wirtualnych walut.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy z przedsiębiorców działają w sposób legalny. W Los Angeles właśnie zapadł wyrok skazujący wobec kobiety, która prowadząc nielegalną, niezarejestrowaną działalność opierającą się na wymianie BTC na gotówkę zarabiała co najmniej 300 000 USD rocznie. Sprawa ta jest uważana za pierwszą tego typu w Południowej Kaliforii.

50-letnia Teresa Tetley która działała pod nazwą “Bitcoin Maven”, przyznała się już do winy. Zdaje ona sobie sprawę, że prowadziła działalność w zakresie wymiany pieniędzy, która nie była zgodna z federalnymi wymogami rejestracyjnymi. Według amerykańskiej prokuratury, transakcje finansowe, których się dopuściła mogły służyć praniu brudnych pieniędzy pochodzących z handlu narkotykami.

więcej: https://comparic.pl/50-latka-wyprala-bt ... -wolnosci/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Bitcoin i inne główne kryptowaluty nadal spadają

środa 13 cze 2018, 11:45

Bitcoin i inne główne kryptowaluty nadal spadają w środę, to najniższe poziomy od lutego 2018 roku. Kapitalizacja rynku spada wyraźnie poniżej 300 miliardów dolarów.

Bitcoin jest handlowany po 6,532 dolary na giełdzie Bitfinex po spadku o 4% w ciągu ostatnich 24 godzin. Ethereum druga co do wielkości kryptowaluta na świecie potaniała o 5,9% schodząc do 496 dol. Token XRP Ripple również spadł o 5 procent.

To już ponad 2/3 spadku od szczytu ustalonego w grudniu ubiegłego roku na 19,511 dolarów.

“Nie sądzę aby było to napędzane konkretnymi wiadomościami, to raczej ogólny trend po silnym wzmocnieniu z 2017 roku. Wiele osób, które kupiły bitcoina w kwietniu po 9 tysięcy dolarów, teraz zdaje sobie sprawę, że szybko na tym nie zarobią i naturalnie próbują uciec z rynku.” – tłumaczy Kyle Samani z funduszu kryptowalutowego Multicoin Capital w Texasie.

Ceny kryptowalut są pod presją od początku tygodnia po informacji o kradzieży tokenów z koreańskiej giełdy Coinrail, natomiast Apple zbanował wszystkie aplikacje do kopania kryptowalut na urządzeniach mobilnych.

“Rynek jest teraz bardzo płytki, główny handel pochodzi z rachunków detalicznych a ci goście są teraz bardzo wystraszeni. Naprawdę, nie potrzeba wiele pieniędzy aby przesunąć znacząco ten rynek” – powiedział Stephan Innes z azjatyckiego oddziału Oanda.

People’s Daily zacytowała także wysokiego urzędnika Sun Hui z szanghajskiego oddziału banku centralnego który powiedział, że Chiny nadal będą walczyć z nielegalną zbiórką przez internet a oczyszczanie z ICO i wymiany bitcoinów zostało już prawie zakończone.

https://comparic.pl/bitcoin-spada-najni ... od-lutego/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ban na kryptowaluty w Indiach

piątek 15 cze 2018, 08:14

Bank Rezerw Indii (RBI) odpowiedział na pytanie o wyjaśnienie powodów zakazu nałożonego bankom na interesy z sektorem kyrptowalutowym. Jak się okazało, przed wprowadzeniem zakazu nie przeprowadzono żadnych badań.

Na żądanie o prawa do uzyskania informacji (RTI) złożone przez krajowego prawnika Varuna Sethiego, Bank Rezerw Indii był wielokrotnie, wyraźnie pytany o przyczyny stojące za wprowadzonym w kwietniu zakazem, który uniemożliwia wszystkim regulowanym instytucjom finansowym świadczenie usług firmy kryptowalutowym.

Decyzja Banku Rezerw Indii odnośnie ‘kryptowalutowego zakazu’ była szybka oraz niepoparta żadnymi wewnętrznymi czy też niezależnymi badaniami. Widać, że działania RBI były arbitralne, a na inne pytania sondujące zawarte w żądaniu o prawo do uzyskania informacji pozostały bez odpowiedzi.

Zobacz też: Indie: Największe banki zawieszają rachunki giełd kryptowalutowych

Urzędnicy banku centralnego byli pytanie między innymi o to, czy organ powołał wewnętrzną komisję mającą na celu określić, czy istniało ryzyko związane z handlem kryptotwalutami. Odpowiedź była krótka i zwięzła: “Nie”.


Ponadto RBI odmówił wyjaśnień odnośnie określenia ryzyka publicznego wynikającego z zaangażowania w kryptowaluty już 2013 roku. Pozostałe pytanie także zostały uchylone, Ban Rezerw Indii powołał się przy tym na lukę w ustawie o RTI, która zwalnia go z udzielenia odpowiedzi.

https://comparic.pl/ban-na-kryptowaluty ... nsultacji/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

BIS: kryptowaluty mogą przestać funkcjonować, powodując całkowitą utratę wartości

poniedziałek 18 cze 2018, 08:05

Nie od dziś wiadomo, że dynamiczna aprecjacja kryptowalut sprawiła, iż instrumentami tymi zaczęli interesować się spekulanci, inwestorzy a nawet osoby, które nigdy wcześniej nie inwestowały ale postanowiły dorobić się na obecnej “rewolucji finansowej”. Fakt ten sprawił, że w rzeczywistości coś co koncepcyjnie miało służyć jako “peer-to-peer electronic cash system” stało się głównie przedmiotem spekulacji i sposobem na zarobienie poważnych pieniędzy.

Z technicznego punktu widzenia zdecydowana mniejszość osób wykorzystuje bowiem waluty wirtualne do dokonywania codziennych mikropłatności. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy na notowaniach zdecydowanej większości coinów obserwujemy spadki i wszystkim wydaje się, że jeszcze sporo na tym zarobią. Ba, z opublikowanych niedawno statystyk firmy Chainalysis wynika, że ilość Bitcoinów będących własnością inwestorów długoterminowych jest teraz prawie identyczna, jak ilość BTC należąca do krótkoterminowych spekulantów.

W rzeczywistości może okazać się zatem, że w przyszłości totalna adpocja i próba realnego wykorzystania kryptowalut na masową skalę może w negatywny sposób odbić się na wycenie walut wirtualnych. Bank of International Settlements (BIS) przyznał w swoim niedzielnym ostrzeżeniu, że kryptowaluty nie są skalowalne i bardziej prawdopodobne jest, że ucierpią z powodu spadku zaufania i skuteczności.
Zaufanie do kryptowlaut może natychmiast zniknąć

Bank Rozrachunków Międzynarodowych stwierdza w swoim raporcie rocznym, że w stosunku do każdej formy pieniędzy przeznaczonej na pracę w dużych sieciach, wymaga się zaufania do stabilności jej wartości i zdolności do skutecznego skalowania. W przypadku kryptowalut zaufanie to może jednak natychmiast zniknąć z powodu niestabilności sieci zdecentralizowanych.

Sieci te nie są przystosowane do obsłużenia odpowiedniej ilości transakcji. Podatne są one na zatory komunikacyjne, co w konsekwencji doprowadzi do powstania wysokich opłat transakcyjnych i paraliży sieci.

“Zaufanie może w każdej chwili wyparować z powodu niestabilności zdecentralizowanego konsensusu, w ramach którego rejestruje się transakcje” – stwierdziła grupa ze Szwajcarii w swoim sprawozdaniu. “Oznacza to, że kryptowaluta może po prostu przestać funkcjonować, powodując całkowitą utratę wartości” – dodano.

Kierownik badań BIS, Hyun Song Shin, powiedział, że pieniądz państwowy ma wartość, ponieważ ma użytkowników. W przypadku kryptowalut wielu ich posiadaczy to spekulanci i inwestorzy, którzy trzymają coiny jedynie w celach zarobkowych. “Bez użytkowników byłby to po prostu bezwartościowy znak. Nie ma znaczenia, czy jest to kawałek papieru z czyjąś podobizną, czy cyfrowy token” – dodał.
“Bitcoin to połączenie bańki, piramidy finansowej i katastrofy naturalnej”

Zdaniem BIS zależność użytkowników od tzw. górników w zakresie rejestrowania i weryfikacji transakcji kryptograficznych również jest wadliwa i wymaga dużego i kosztownego zużycia energii. Przypomnijmy także, że już w lutym br. Agustin Carstens, szef Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) wezwał banki centralne do walki z kryptowalutami, aby powstrzymać ich “wtłaczanie” w główne instytucje, stając się tym samym “zagrożeniem dla stabilności finansowej”. Zdaniem szefa BIS, Bitcoin jest “połączeniem bańki, piramidy finansowej i katastrofy naturalnej”.

BIS stwierdził również w swoim sprawozdaniu rocznym, że skuteczne regulacje dotyczące walut wirtualnych powinny mieć charakter globalny i być skierowane zarówno do regulowanych instytucji finansowych, jak i do spółek oferujących usługi związane z kryptografią.

https://comparic.pl/bis-kryptowaluty-mo ... -wartosci/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość