Nowinki ze świata kryptowalut

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 245
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Novogratz zmienia swoje prognozy. Rynek krypto wart $800 mld?

środa 25 lip 2018, 08:35

Niegdyś zarządzający funduszem hedge miliarder, założyciel Galaxy Digital oraz wielki orędownik Bitcoina Mike Novogatz aktualizuje swoje prognozy dotyczące tego rynku. Pokonanie poziomu $8000 przez BTC popchnęło niektórych do stwierdzeń, jakoby “Bitcoin znalazł się na krawędzi największego rajdu byka w historii“. Również Novogratz z optymizmem patrzy w przyszłość wieszcząc wzrost kapitalizacji rynku kryptowalut do poziomu $800 mld.

Do tej pory miliarder przekonywał, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Najwyraźniej wzrosty na BTC/USD nastąpiły zbyt późno ponieważ w ostatnim wywiadzie dla CNBC zmienił on swoje prognozy dając bykom jeszcze dwanaście miesięcy na osiągnięcie tego poziomu.

Sądzę, że [na Bitcoinie] powoli tworzy się dołek (…) nie jestem z tego zadowolony, ale najwyraźniej tak jest (…) budujemy stabilną podstawę do dalszych wzrostów – przekonywał Novogratz w kuluarach konferencji Beyond Blocks w Korei Południowej. Miliarder jest również zdania, że rosnące uregulowanie przestrzeni kryptowalutowej i podmiotów działających w jej obrębie jedynie przyspieszy masową adopcję kryptowalut, a przez to – również wzrost ich wyceny.

wykresy: https://comparic.pl/novogratz-zmienia-s ... t-800-mld/

Instytucjonalne FOMO?

Novogratz odwołując się między innymi do konferencji na której udzielał wywiadu zauważa, że coraz więcej ludzi zaczyna interesować się kryptowalutami, uczęszczać na konferencje poświęcone temu tematowi lub angażować się w projekty z tym związane. Jednak podkreśla on wagę odpowiednich i przejrzystych regulacji tego rynku – sytuacji w której działać mogą duże, dobrze dokapitalizowane podmioty.

Inwestujący $52 mln w platformę kredytową opartą na kryptowalutach Novogratz stwierdza, że z całą pewnością można już mówić o zjawisku FOMO wśród inwestorów indywidualnych. Akronim, który jest skrótem od Fear Of Missing Out oznacza znaną również indywidualnym traderom skłonność do wejścia w rynek w obawie przed brakiem partycypacji w silnym ruchu. Okazuje się, że psychologia oddziałuje również na ludzi stojących za wielomilionowymi instytucjami.
W pierwszej połowie roku Novogratz optymistycznie wieszczył wzrost kapitalizacji całego kryptorynku do poziomu $800 mld. Niemniej jednak ze względu na przedłużające się spadki głównych kryptowalut (a przede wszystkim Bitcoina) miliarder musiał zmienić swoje prognozy. Obecnie, połączenie przejrzystości regulacyjnej oraz wspomnianego już instytucjonalnego FOMO zdaniem Novogratza pociągnie rynek do poziomu $800 mld całkowitej kapitalizacji w przeciągu następnych dwunastu miesięcy.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 245
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Spencer Bogart: “Wszystko może sprawić, że cena Bitcoina eksploduje”

czwartek 26 lip 2018, 10:14

Bitcoin odnotował silną zwyżkę w ciągu ostatniego tygodnia, do poziomu 8200 dolarów w czwartek o poranku, jednak do poziomów z przełomu roku jeszcze bardzo daleko. Inwestorzy czekają na dalszy dynamiczny impuls lub korektę.

“Teraz każdy katalizator może sprawić, że cena Bitcoina eksploduje” – powiedział Spencer Bogart z funduszu VC Blockchain Capital. Te czynniki to między innymi napięcia w handlu międzynarodowym, potencjał utworzenia funduszu ETF bitcoina czy ogłoszenie firmy Mastercard, która mogłaby umożliwić transakcje na kartach kredytowych.

https://comparic.pl/teraz-kazdy-kataliz ... er-bogart/

“Bitcoin jest jak beczka prochu, czeka tylko na jakiś impuls” – dodał Bogart.

W maju podczas gdy bitcoin spadał a wiele dużych banków i instytucji zaczęło akceptować kryptowaluty, Bogart mówił, że to jedyna cyfrowa moneta warta zakupu. Inne były bardzo obiecujące ale z niską adopcją, bitcoin jest tym który przewyższa je wszystkie – mówił inwestor.

W środę Bogart powiedział, że spodziewa się “zdecydowanie nowych szczytów” choć nie wykluczył, że cena nie zejdzie jeszcze w pobliże dołka. Dodał również, że oczekuje większej aprobaty ze strony regulatorów oraz w przestrzeni prawnej w kolejnych latach.

“Jeśli SEC się tym dostatecznie nie zajmie, to innowacja pójdzie sobie gdzie indziej” – skwitował.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 245
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Pracownik rosyjskiej firmy wykopał lata temu pół miliona Bitcoinów

poniedziałek 30 lip 2018, 08:16

Qiwi – duża rosyjska spółka zajmująca się płatnościami – odegrała dużą rolę w rozwoju technologii blockchain w kraju, głównie za sprawą CEO oraz głównego udziałowcy – Siergieja Solonina. Niedawno wyszła na jaw przyczyna jego zainteresowania się kryptowalutami. Wszystko za sprawą wykorzystania w 2011 roku komputerów spółki przez byłego już pracownika, który na firmowym sprzęcie wykopał około 500 tys. Bitcoinów.

Bitcoiny warte dziś miliardy

Jak wyglądała historia zuchwałego oszustwa pracownika Qiwi? W 2011 roku szef ochrony dał znać Soloninowi, że komputery są włączone w trakcie nocy. Po trzech miesiącach dochodzenia okazało się, że jeden z wyżej postawionych techników wykopał za ich pomocą pół miliona BTC wartych wtedy około 5 mln USD. Przeliczając na dzisiejszą wartość, byłoby to ponad 4 mld USD.

Gdy doszło do konfrontacji pomiędzy Soloninem a pracownikiem, CEO zażądał wyjaśnień oraz oddania kryptowalut. Oszust jednak postanowił się zwolnić. Solonin zainspirował się tym wydarzeniem. Stworzył zespół, którego celem było wykorzystanie mocy obliczeniowej firmowych komputerów do kopania Bitcoina. Udało mu się również odtworzyć nieco danych wykorzystanych przez byłego pracownika, ale nie był w stanie odzyskać wykopanych przez niego monet. Okazało się, że później całość została przez niego utracona podczas włamania na jedną z giełd kryptowalutowych.

Solonin uwierzył w kryptowaluty

Dla CEO Qiwi cała historia była nie do uwierzenia. Pracownik korzystający z firmowych komputerów osiągnął zysk, którego spółka nigdy nie zanotowała. Wydarzenie to sprawiło, że przestawił się na kryptowaluty. Zatrudnił osoby doświadczone w pracy z chipami komputerowymi, aby pomogły przyspieszyć proces kopania. Qiwi sprzedaje teraz między innymi sprzęt do kopania monet oraz współpracuje z Revolutem.

https://comparic.pl/pracownik-rosyjskie ... bitcoinow/

Ponadto działalność spółki skupia się na sztucznej inteligencji oraz na technologii blockchain. Solonin uważa, że to właśnie bloki pozwolą na całkowitą integrację systemów komputerowych. Zainteresował się też szeroko pojętymi danymi i ich analizą. Jego zdaniem kryptowaluty staną się coraz bardziej popularne, w przyszłości zostaną głównym narzędziem akumulacji i wymiany wartości. Nie jest pewien, czy to Bitcoin będzie pełnił tę funkcję, czy może pojawi się lepsza alternatywa.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 245
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Zdemaskowano grę komputerową z funkcją nielegalnego wydobywania kryptowalut

wtorek 31 lip 2018, 11:23

Znana platforma do dystrybucji gier wideo Steam, należąca do Valve Corporation, wycofała w poniedziałek 30 lipca grę o nazwie Abstractism. Działanie to było reakcją na skargi zgłaszane przez użytkowników, iż wspomniana gra przejmowała kontrolę nad komputerami by nielegalnie wydobywać kryptowaluty. Ponadto klientom oferowano fałszywe wirtualne przedmioty do wykorzystywania w grze (tzw. in-game items). Są to cieszące się dużą popularnością akcesoria, których ceny liczone są w setkach dolarów. Wyglądają one łudząco podobnie do oryginałów, lecz, w przeciwieństwie do nich, nie działają.

Gra została udostępniona na platformie Steam przez Okalo Union 15 marca tego roku, zaś jej budowa oraz zasady są bardzo proste: uczestniczy przesuwają bloki w wymiarze 2D, słuchając przy tym spokojnej muzyki w tle. Jednak po odkryciu oszukańczych praktyk jej twórców, wygląda na to, że relaksujące dźwięki mogły mieć za zadanie uśpienie uwagi użytkowników. Abstractism jest przykładem szerzącej się ostatnio praktyki cryptojackingu, czyli infekowania komputerów tak, by nieświadomi gracze wydobywali kryptowaluty dla hackerów. Wcześniej popularne były ataki ransomware (blokada komputera i późniejsze żądanie okupu za odblokowanie), obecnie stosuje się bardziej wyrafinowane techniki.Twórcy Abstractism oferowali także fałszywe przedmioty wirtualne do wykorzystania w grach.

Do rozpracowania oszukańczych praktyk przyczynił się znany youtuber SidAlpha, który nagrał specjalny materiał wideo. Do działania zmotywowali go jego fani. Jeden z nich zakupił za 100 USD wirtualną złota wyrzutnię do rakiet z gry Abstactism, która rzekomo miała nadawać się też do wykorzystania w Team Fortress 2. Były to jednak pieniądze wyrzucone w błoto.Pierwszym elementem, który zaczął wzbudzać podejrzenia graczy, były komunikaty zachęcające do tego, by gra była włączona nawet po odejściu od komputera, w zamian specjalne bonusy. Ponadto z czasem zauważono, iż drenuje ona komputery z mocy obliczeniowej, powoduje włączanie ostrzeżeń systemu Windows Defender oraz programów antywirusowych.

https://comparic.pl/zdemaskowano-gre-ko ... yptowalut/

Zdaniem SidAlphy oraz innych internautów, którzy zaangażowali się w nieformalne dochodzenie, Abstractism zawierało złośliwe oprogramowanie w cichy sposób przejmujące kontrolę nad komputerem i zamieniające go w maszynę do wydobywania kryptowalut.Przedstawiciel wydawcy gry – dead.team, zapewniał 23 lipca iż „Abstract Launcher oraz Abstract Inventory Service nie są koparkami do wydobywania Bitcoina (ani do kopania Monero, i mówimy to szczere)”.

„Usunęliśmy Abstractism oraz zabroniliśmy jej twórcom przesyłania nieautoryzowanych kodów, spamowania niechcianymi treściami oraz oszukiwania klientów poprzez wpychanie im fałszywych wirtualnych przedmiotów.”

Trudno jest ocenić jaką kwotę udało się zarobić twórcom i dystrybutorom Abstractism w wyniku podstępnego kopania kryptowalut oraz sprzedaży podrobionych wirtualnych przedmiotów. Wiadomo natomiast, że grę ściągnęło około 6 tys. użytkowników.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 245
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ripple wspiera akcje charytatywną Madonny

środa 01 sie 2018, 10:31

Ripple, startup w dziedzinie płatności kryptowalutowych nawiązał współpracę z Madonną w celu pozyskania funduszy dla sierot w afrykańskim kraju Malawi. Legendarna ikona popu ogłosiła poniedziałkową zbiórkę pieniędzy jako sposób na świętowanie swoich 60. urodzin. Wszystkie darowizny zostaną przekazane Raising Malawi, organizacji non-profit, którą w 2006 roku współzałożyła wraz z amerykańskim scenarzystą Michaelem Bergą, aby wesprzeć jej pracę w Domu Nadziei w Malawi.

Prawie milion dzieci w Malawi straciło jednego lub oboje rodziców z powodu HIV/AIDS, pozostawiając ich osieroconych lub bez opieki.

Mam obowiązek do zapewnienia dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji kochającego domu. Na moje urodziny nie mogę pomyśleć o lepszym prezencie niż połączenie mojej globalnej rodziny z tym pięknym krajem i dziećmi, które najbardziej potrzebują naszej pomocy. Każdy zebrany dolar sfinansuje bezpośrednio posiłki, szkoły, mundurki i służbę zdrowia. – napisała Madonna.

zdjęcia: https://comparic.pl/ripple-wspiera-akcj ... a-madonny/

Eric van Miltenburg, starszy wiceprezes ds. operacji biznesowych Ripple, powiedział, że dobroczynność jest bardzo ważna:

“Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią niesamowitej pracy, jaką wykonuje Raising Malawi z jednymi z najbardziej potrzebujących dzieci na świecie i jesteśmy wdzięczni naszym inwestorom z firmy Sound Ventures za to, że przedstawili nam tę ważną sprawę.

Kampania, która rozpoczęła się 30 lipca i trwać będzie do 31 sierpnia, w ciągu zaledwie dwóch dni zebrała ponad 27.500 dolarów od prawie 580 osób, co stanowi niemal połowę zakładanego celu w wysokości 60.000 dolarów. Dzięki wykorzystaniu narzędzi charytatywnych Facebooka, które nie pobierają żadnych opłat za przetwarzanie, każda darowizna w 100% przekazywana jest bezpośrednio potrzebującym w Malawi. Ponadto, warto zwrócić uwagę na fakt, iż wartość zebranych środków zostanie podwojona przez Ripple.
Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego Malawi jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie, a około 50 procent ludności żyje tam poniżej granicy ubóstwa.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 245
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

UBS: Bitcoin jest wciąż zbyt “niestabilny”, aby stać się pieniądzem głównego nurtu

piątek 03 sie 2018, 10:08

Mimo, że od powstania pierwszej kryptowaluty minęło już niemal 10 lat, to w dalszym ciągu rynek ten uznawany jest za stosunkowo młody i rozwijający się. Zdaniem globalnego banku inwestycyjnego UBS, Bitcoin a więc najstarsza, największa i najpopularniejsza z walut wirtualnych wciąż jest daleka od odgrywania roli realnego pieniądza.

“Bitcoin jest wciąż zbyt niestabilny i ograniczony, aby stać się realnym środkiem płatniczym lub główną klasą aktywów” – napisała w nocie do klientów Joni Teves, strateg UBS. “Ze względu na brak stabilności cen, biton nie spełnia kryteriów, które muszą być spełnione, aby można go było uznać za pieniądz.” – dodała.

https://comparic.pl/ubs-bitcoin-jest-wc ... ego-nurtu/

Teves spojrzała na historyczne notowania BTC i stwierdziła, że 70 procent dużych ruchów cenowych było wynikiem spekulacyjnego zainteresowania opartego na pędzie, co sprawia, że notowania Bitcoina są podatne na manipulacje.

Niektórym inwestorom tak znaczna zmienność wydaje się nieatrakcyjna, jednak większości osób które nastawione były na to, by kupić i trzymać opłaciła się ta inwestycja. według UBS od 2013 roku bitcoin osiąga średnioroczny zwrot na poziomie 216 procent. Dla porównania, akcje i obligacje inwestycyjne wzrosły odpowiednio o 16 procent i 1,6 procent.

Tevesa zaznaczyła jednak, że nie ma pewności co do tego, czy podobne wzrosty BTC jak w przeszłości mogą się powtórzyć. Wspomniała również o ograniczeniach technicznych, a także o tzw. skalowalności, wielkości i szybkości. Jej zdaniem zmiany wprowadzone przez deweloperów w celu rozwiązania tego problemu były “niewystarczające”:

“Bitcoin nie jest w stanie obsłużyć wolumenu transakcji przetwarzanych przez mechanizmy wykorzystywane w świecie rzeczywistym” – zaznaczyła.

UBS nie wyklucza jednak, że bitcoin nigdy nie stanie się powszechnym środkiem płatności. Teves nakreśliła natomiast kilka warunków, które musiałby zostać spełnione aby stał się on “legalną klasą aktywów”. Chodzi tu miedzy innymi o wsparcie regulacyjne w zakresie zabezpieczeń konsumentów.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 245
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Kolejny atak krypto-hackerów. Zainfekowali 200 000 routerów

poniedziałek 06 sie 2018, 11:47

Przez wzgląd na anonimowy charakter transakcji, Monero (XMR) stało się jedną z ulubionych kryptowalut wykorzystywanych przez hackerów. Regularnie pojawiają się doniesienia jakoby przestępcy wykorzystywali złośliwe oprogramowanie w celu kradzieży bądź wydobywania XMR. W dniu wczorajszym portal BCFocus poinformował o usterce za pomocą której wykorzystując złośliwe oprogramowanie włamano się do ponad 200 000 routerów w Brazylii, aby potajemnie kopać Monero (XMR).

Mówi się, że hakerzy atakowali konkretną markę routerów o nazwie MicroTik. Simon Kenin, badacz z TrustWave, dowiedział się o tajnym ataku i jako pierwszy go zgłosił:

“Pozwolę sobie podkreślić, jak poważny jest ten atak. Istnieją setki tysięcy tych urządzeń na całym świecie, używanych przez dostawców usług internetowych oraz różne organizacje i firmy. Każde urządzenie obsługuje co najmniej dziesiątki, jeśli nie setki użytkowników dziennie. Zainfekowany komputer, który potajemnie wydobywa kryptowaluty, w dłuższym okresie czasu jest w stanie przynieść większy zysk niż jednorazowy okup, którego mogliby żądać hakerzy. Dlatego też ich plan zakłada, że w pewnym momencie wydobycie będzie bardziej opłacalne niż jednorazowa wypłata okupu.”

https://comparic.pl/kolejny-atak-krypto ... -routerow/

Chociaż złośliwe oprogramowanie nie włamuje się do portfeli i nie okrada osób zajmujących się handlem kryptami, podobno ma ono znaczny wpływ na moc obliczeniową systemu, a także pobiera dużo energii elektrycznej. Złośliwe oprogramowanie sekretnie wydobywa kryptowaluty za pośrednictwem zainfekowanego komputera bez wiedzy użytkownika.
Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 245
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Tom Lee: Bitcoin wciąż żywy

wtorek 07 sie 2018, 08:51

Amerykański SEC publicznie nazwał bitcoina towarem, a w czerwcu podkreślił, że kryptowaluty nie będą traktowane jak papiery wartościowe, co daje nam pogląd w jaki sposób może próbować je regulować. Giełda Intercontinental w piątek ogłosiła partnerstwo z dużymi firmami, w tym Starbucks i Microsoft, które mają na celu stworzenie otwartego i regulowanego ekosystemu zasobów cyfrowych. Rynkowe byki uważają, że ta współpraca może pomóc bitcoinowi. Dziś w wywiadzie dla CNBC, Tom Lee stwierdził, iż bitcoin stopniowo odzyskuje udziały w rynku kryptowalut, a swoją opinię uzasadnił licznymi argumentami.

Zobacz również: Chiny: Wiodący bank udziela kredytu w oparciu o blockchain
https://comparic.pl/chiny-wiodacy-bank- ... lockchain/

Rośnie udział bitcoina w rynku

Na początku 2017 r. bitcoin zajmował około 80 procent całego rynku kryptowalut. Około rok później, udział rynkowy bitcoina spadł do zaledwie 36 procent. Jednak od tamtego momentu jego partycypacja w rynku kryptowalut systematycznie się zwiększała. Lee zauważył, iż w ciągu ostatnich kilku tygodni udział rynkowy najpopularniejszej kryptowaluty osiągnął najwyższy poziom od roku i wyniósł około 48 procent.

“Myślę, że dominacja bitcoina pokazuje, że rynek kryptowalut reaguje na to, co się dzieje. Wiadomości, które usłyszeliśmy z komunikatów SEC, że bitcoin jest towarem, powoduje wzrost zaufania, a inwestorzy coraz bardziej przekonują się, iż jest on najlepszym schronieniem na trudnym rynku” – powiedział Lee.

https://comparic.pl/tom-lee-bitcoin-wciaz-zywy/

Zobacz również: 70 osób oszukanych na $2,5 mln przez firmę kopiącą kryptowaluty
Niska cena bitcoina pomimo licznych zmian w świecie kryptowalut

Bitcoin nieco się ustabilizował po silnych spadkach widzianych od grudnia 2017 roku, gdy osiągnął szczyt w okolicach 19 500 USD. Pod koniec czerwca jego cena wynosiła zaledwie 6 000 USD. Następnie zyskał na wartości zbliżając się do poziomu 8 400 USD w lipcu, by obecnie spaść spowrotem w okolice 7 000 USD.
“Bitcoin wciąż ma się dobrze, o ile utrzyma się na tych poziomach. Myślę, że ludzie obawiają się, że jego cena spadnie poniżej 6 000 USD i już nigdy nie wróci do tego poziomu” – powiedział w poniedziałkowym wywiadzie Lee.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 245
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

“Bitcoin i inne kryptowaluty to maskarada” – szef działu badań BIS

piątek 10 sie 2018, 14:03

Doradca ekonomiczny oraz szef działu badań szwajcarskiego Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) – Hyun Song Shin – w podcaście tworzonym przez Bloomberga powiedział, że zarówno Bitcoin jak i inne kryptowaluty “nie są w stanie na dłuższą metę utrzymać systemu monetarnego” i tak naprawdę są jedynie “maskaradą” w porównaniu do prawdziwych walut.

Argumentem dla powyższych twierdzeń jest według Shina to, że cyfrowe waluty czy też tokeny są jedynie “urządzeniem rejestrującym” i w gruncie rzeczy są bezwartościowe. Ich wartość zwiększa się bowiem jedynie wtedy, gdy inni zaczynają je akceptować.

Bitcoinowa bańka

W ubiegłym miesiącu na temat kryptowalut wypowiadał się szef Banku Rozrachunków Międzynarodowych – Agustin Carstens. Jak można się domyślać, jego zdanie również nie było przychylne jeśli chodzi o cyfrowe pieniądze.

Carstens nazwał Bitcoina “bańką, schematem Ponziego i katastrofą ekologiczną”.

“Ci, którzy mają największa motywację w systemie kryptowalut, to ci, którzy produkują aktywa, czyli górnicy. Ta zachęta nie jest jednak zgodna z maksymalizacją użyteczności pieniędzy” – powiedział Agustín. Następnie dodał: „Kryptowaluty nie spełniają żadnego z trzech celów pieniądza: nie są one ani dobrym środkiem płatniczym, ani dobrą jednostką rozliczeniową, ani nie są odpowiednie jako zasób danej wartości. Zawodzą w każdym z tych przypadków.“

Poproszona także Shina, by ustosunkował się do słów swojego przełożonego. Ten mówił, że górnicy mają dwie zachęty do weryfikacji transakcji. Gromadzą oni nagrody w postaci Bitcoinów, a także opłaty transakcyjne płacone przez użytkowników. Jeśli jednak pojemność sieci zostanie zwiększona, nie tylko problem zostanie rozwiązany, ale opłaty transakcyjne będą równe zeru.

W związku z powyższym górnicy stracą motywację do weryfikowania bloków i właśnie tam “ekonomia naprawdę spotka się z technologią.” Shin dodał, że chociaż to stwierdzenie jest prawdziwe w przypadku Bitcoina, to jednak inne kryptowaluty mogą dostarczać lepszych rozwiązań dla tego problemu.

https://comparic.pl/bitcoin-inne-krypto ... badan-bis/

Zobacz też: Guardian Circle – blockchain przychodzi z pomocą gdy zagrożone jest ludzkie życie
Problem z uznawaniem płatności

“To czy płatność jest uznawana za wiążącą zależy od tego, czy księgowy ją zaakceptuje. Jes to rezultat wspólnych decyzji samych księgowych” – mówił Shin odnosząc się do kwestii finalizacji transakcji. Jednak górnicy (księgowi w tym przypadku) współdziałają ze sobą i teoretycznie możliwe jest, że się zgrupują i wprowadzą hard fork.

Rezultatem powyższego działania byłyby bezużyteczne i nieważne transakcje dokonane w poprzedniej “gałęzi”. To właśnie według Shina dowodzi, że transakcje dokonywanie na blockchainie nigdy nie są w 100% wiążące i mogą spowodować katastrofę.

Shin nie neguje jednak samej technologii blockchain. Stwierdził, że ma ona wiele użytecznych zastosowań na całym świecie. Problem jednak pojawia się w momencie, gdy technologia przyjmuje atrybut aktywów finansowych, które następnie udają waluty.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 245
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Bitcoin poniżej $6 tys. Czy to koniec cyfrowego złota?

wtorek 14 sie 2018, 08:37

Spoglądając na notowania Bitcoina – największej i najpopularniejszej z walut wirtualnych – zauważymy, że pomimo lipcowych wzrostów, jego kurs od niemal trzech tygodni ponownie porusza się na południe. W skutek tych spadków notowania cyfrowego złota osunęły się aż poniżej 6 tys USD, a przypomnijmy, że jeszcze pod koniec lipca było ono wyceniane na 8500 USD.

Analizując poniższy wykres dostrzec możemy, że kurs BTC znajduje się obecnie niespełna 200 USD powyżej dość istotnego poziomu wsparcia, którego dokładnego przetestowania spodziewać moglibyśmy się w najbliższym czasie. Odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, wówczas potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 5000 USD.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Willy Woo, respektowany analityk kryptowalut i aktywów cyfrowych już ponad dwa tygodnie temu prognozował gwałtowne spadki, w skutek których kurs osunie się poniżej 5000 USD, po czym wzrośnie w taki sam sposób, jak złoto podczas kryzysu finansowego na Wall Street w 2008 roku.

Nieco odmienne zdanie na temat przyszłej wyceny BTC ma natomiast firma Renaissance Macro Research, która uważa, iż spadki poniżej obecnie testowanego wsparcia mogą przynieść “nieodwracalne szkody” a sam BTC mógłby zostać “trwale osłabiony”. Najpopularniejsza kryptowaluta może w rzeczywistości stanąć w obliczu “kryzysu egzystencjalnego”.

Jeff daGraaf, szef działu technicznego Renaissance stwierdził w rozmowie z CNBC, że to jednak może być tylko wierzchołek bolesnej góry lodowej dla inwestorów. Przyznał on także, że w przypadku przekroczenia tego ważnego psychicznie poziomu wsparcia, zaleciłby inwestorom zajmowanie pozycji krótkich na BTC.

https://comparic.pl/bitcoin-ponizej-6-t ... ego-zlota/

Słowa deGraafa są dla inwestorów kryptowalutowych złą wiadomością, tym bardziej, że jest on osobowością, na którą rynki zazwyczaj zwracają uwagę. Jako jeden z najbardziej cenionych prognostyków Wall Street od przełomu tysiąclecia, deGraaf został kilkakrotnie wyróżniony za dokładne przewidywania i bezkonkurencyjną analizę. Od 10 lat zajmuje czołowe miejsce w rankingu analityków technicznych magazynu Investor, a w 2014 roku został wprowadzony do Sali Sław Investor’s Research Hall of Fame.
Paradoksalny wzrost wartości

Warto także zwrócić uwagę, że pomimo spadku wartości cyfrowego złota, jego udział w całym rynku znacząco wzrósł. Odsuwając nieco na bok aktualne notowania i wyceny walut wirtualnych dostrzec można trwające niemal od początku maja br. wzrosty dominacji Bitcoina. Tendencja ta okazuje się na tyle silna, że w miniony weekend udział BTC w całym rynku walut wirtualnych ponownie przekroczył 50%. W chwili obecnej cyfrowe złoto odpowiada dokładnie za 53,9% całego rynku co jest najlepszym rezultatem od 19 grudnia 2017 roku a więc od czasów, kiedy wyceniane było ono na niemal 20 tys. USD
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

no avatar
loki
Posty: 2
Rejestracja: środa 15 sie 2018, 19:49
Lokalizacja: Bielsko
Kontakt:

Re: Nowinki ze świata kryptowalut

środa 15 sie 2018, 20:31

Coś ostatnio BTC poleciał na dół? czyżby koniec BTC?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości