Nowinki ze świata kryptowalut

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 423
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Indie zajmują majątek GainBitcoin. Chodzi o $60 mln!

poniedziałek 24 wrz 2018, 09:47

Indie zajmują majątek GainBitcoin. Chodzi o $60 mln!

O piramidach finansowych ubranych w płaszczyk nowych technologii pisaliśmy już niejednokrotnie. GainBitcoin to kolejna z nich, zachęcająca do inwestycji w wydobycie Bitcoina za pomocą chmury obliczeniowej. W kwietniu tego roku rozpoczęło się śledztwo w sprawie GainBitcoin o którym przypominaliśmy przy okazji nalotów indyjskiej policji na kopalnie kryptowalut.

Dziś, indyjski wymiar sprawiedliwości poinformował o zajęciu nieruchomości oraz kont bankowych należących do pomysłodawcy GainBitcoin – Amita Bhardwaja. Szacuje się, że do tej pory Bhardwaj skonstruował Ponzi scheme warty ponad $5,26 mld.

Do zajętych nieruchomości należy sześć biur w Dubaju oraz apartamenty w Indiach i Dubaju. Dodatkowo dwóch, bliskich współpracowników Bhardwaja – Hemant Bhope oraz Pankaj Adlakha zostali oskarżeni o pranie brudnych pieniędzy przez co ich rachunki bankowe również zostały zajęte.

https://comparic.pl/indie-zajmuja-majat ... -o-60-mln/

Tysiące poszkodowanych

Do tej pory ustalono, że liczba poszkodowanych w piramidzie GainBitcoin sięga około ośmiu tysięcy inwestorów. Bhardwaja razem ze swoimi współpracownikami organizowali w drogich hotelach spotkania, podczas których zachęcali kolejnych nieświadomych do inwestycji w wydobycie kryptowalut za pomocą chmury obliczeniowej.

Prezes GainBitcoin posłużył się nawet bollywoodzkimi celebrytami do promocji swojego ebooka zatytułowanego Kryptowaluty dla początkujących. Opisywał on w nim rynek byka z 2017 roku i wskazywał na zalety wykorzystania chmury do wydobywania Bitcoina.
Żerując na naiwności i niewiedzy inwestorów Bhardwaja mógł zgarnąć setki milionów, jeśli nie miliardy dolarów. Zajęte mienie stanowi zaledwie niewielką część pieniędzy utraconych przez czlonków piramidy.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 423
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Samsung wchodzi w świat kryptowalutowych koparek – chipy nowej generacji?

środa 26 wrz 2018, 10:31

Przedsiębiorstwo Squire Mining zajmujące się wydobyciem kryptowalut poinformowało we wtorek, że zaoferuje chipy ASIC 10nm nowej generacji, za których stworzenie odpowiedzialny będzie gigant technologiczny, Samsung Elelectronics. Prototypowy produkt ma zostać zaprezentowany już 30 września bieżącego roku.

Squire Mining pozyskuje $20 mln i od razu bierze się do pracy

“Nasz czołowy zespół inżynierów i programistów pracuje obecnie z Gaonchips nad opracowaniem wstępnego układu ASIC do wydobywania Bitcoin Cash, Bitcoin i innych związanych z nim walut kryptograficznych przy użyciu technologii, która po potwierdzeniu i zaakceptowaniu jako spełniająca określone specyfikacje i kryteria, będzie stanowić podstawę wstępnego testu masowej produkcji układu ASIC prowadzonego przez Samsung Electronics” – poinformowało przedsiębiorstwo w oświadczeniu.

Warto zauważyć, że Squire Mining jest świeżym graczem na rynku miningu, który zakończył wstępny etap finansowania w połowie sierpnia pozyskując niemal 20 mln USD na dalszych rozwój. Gwałtowny rozwój widoczny w sektorach łańcucha bloków i walut cyfrowych niesie ze sobą zrozumiałą okazję dla nowych dostawców, tworzących mikroukłady i architekturę systemów nowej generacji … Kontynuując poszukiwanie potencjalnych okazji biznesowych, postrzegamy mikroukłady ASIC nowej generacji jako podstawowy komponent w tworzeniu bardziej opłacalnych i wydajnych technologii dla dynamicznie rozszerzającego się rynku produktów związanych z łańcuchem bloków i walutami cyfrowymi” – twierdzi Squire Mining Ltd.

więcej: https://comparic.pl/samsung-wchodzi-w-s ... generacji/


Samsung po cichu wchodzi na rynek kopania kryptowalut

Samsung wkracza do przemysłu górniczego ASIC w 2018 roku tylnymi drzwiami, nie robiąc wokół siebie zbyt wiele zamieszania. Wydaje się, że firma odpowiada również za wykonanie chipów dla kilku innych producentów górniczych takich jak Innosilicon.

Samsung raportując rekordowe zarobki w 2018 roku przypisał je do produkcji półprzewodników ASIC. Ponadto, coraz więcej producentów koparek informuje, że korzysta z technologii 10 nm. Co prawda większość nie zdradza szczegółów odnośnie swojego łańcucha dostaw, tropy kierują jednak głównie do Samsunga lub TSMC.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 423
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Bitcoin to dzieło służb USA?

czwartek 27 wrz 2018, 12:51

Bitcoin to dzieło służb USA?

Nawet najwięksi fascynaci Blockchaina nie wiedzą, kto jest twórcą nowej technologii. Odpowiedź na to pytania znalazła jednak ponoć Natalia Kasperksa, współzałożycielka i współwłaścicielka Kaspersky Lab. Czy więc w końcu wiemy, czyim dziełem jest Bitcoin?

W przemówieniu wygłoszonym na Uniwersytecie ITMO w Sankt Petersburgu Natalia Kasperska oświadczyła, że za stworzeniem bitcoina stoi… rząd USA. Super-mocarstwo używa też ponoć głównej kryptowaluty do swoich transakcji.
Bitcoin: teoria spiskowa czy prawda?

Kasperska na jednym ze swoich slajdów napisała:

„Bitcoin to przedsięwzięcie amerykańskich agencji wywiadowczych, które zostało stworzone w celu zapewnienia szybkiego finansowania amerykańskich, brytyjskich i kanadyjskich działań wywiadowczych w różnych krajach. Ta technologia jest «sprywatyzowana», podobnie jak Internet, GPS i Tor. W istocie jest to „Dolar 2.0”, a jego kurs jest kontrolowany przez właścicieli kantorów wymiany walut”.

Dalej dowiadujemy się, że sieć Tor też jest finansowana przez rząd federalny USA i to za pośrednictwem DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency – Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności).

https://comparic.pl/bitcoin-dzielo-sluzb-usa/

Kim zaś jest legendarny już Satoshi Nakamoto? To nazwa grupy amerykańskich kryptologów!

Ponadto, Kasperska ostrzegła przed smartfonami, które służą do szpiegowania obywateli. Przykład? Popularna aplikacja mobilna latarki, która wymaga od każdego użytkownika zgody na dostęp do różnych informacji osobistych.
Kim Pan jest Panie Nakamoto?

Pytanie z nagłówka zadaje sobie każdy, kto zainteresował się kryptowalutami. Odpowiedzi szukało wielu.

Niektórzy o bycie Nakamoto podejrzewali Nicka Szabo, amerykańskiego naukowca, który już kilkanaście lat temu badał temat sieci peer-to-peer i waluty „bitgold”.

Ciekawym przypadkiem jest Australijczyk Craig Steven Wright, który sam twierdził, że jest Satoshim…

W Internecie można znaleźć też teorię o tym, że za BTC stoją Samsung, Toshiba, Nakayama i Motorola. Inna teoria mówi o NSA i… sztucznej inteligencji.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 423
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Ceny Bitcoina na najlepszej drodze do wartości 50,000!

wtorek 02 paź 2018, 09:07

Ceny Bitcoina na najlepszej drodze do wartości 50,000!

nany i szanowany analityk kryptowalut- Willy Woo, podzielił się w zeszłą sobotę w mediach społecznościowych wykresem logarytmicznym cen Bitcoina autorstwa Awe and Wonder sugerującym, że główna kryptowaluta jest na najlepszej drodze do stopniowego odzyskiwania ceny i pobicia wszelkich dotychczasowych rekordów.

Podany dalej przez Williego Woo na Twitterze wykres autorstwa analityka technicznego znanego jako Awe and Wonder wywołał nie lada zainteresowanie. Podany wykres jest wykresem logarytmicznym, swoim zakresem sięgającym zakres dat od 2010 roku do szacunków roku 2025. Ocenia regresję logarytmiczną ceny Bitcoina, obejmującą trzy 80-procentowe korekty aktywów doświadczonych w ciągu ostatnich ośmiu lat.

wykresy: https://comparic.pl/ceny-bitcoina-na-na ... sci-50000/

Źródło: Twitter

Jak wyjaśnia sam autor dokonanej analizy: “Wartości BTC oszacowano poprzez analizę regresji logarytmicznej. Na chwilę obecną, jak wynika z wykresu – 4 400 dolarów to kolejna realna linia obrony kryptowaluty” oraz dodaje, że tendencja cenowa waluty jest nieprzewidywalna i nie może być dokładnie wykazana na jednym wykresie technicznym. Nie jest możliwe stworzenie jednego równania, aby uwzględnić wszystkie zmienne, które mają wpływ na rynek i psychologię inwestorów na nim. Jednak wykres logarytmiczny autorstwa Awe and Wonder przyjmuje krzywą Bitcoina jako główny składnik stopy wzrostu aktywów, co teoretycznie zwiększa prawdopodobieństwo, że łuk odzwierciedla długoterminowy trend cenowy głównej kryptowaluty.
Co ważniejsze, wykres uwzględnia zmiany cen aktywów cyfrowych od 2010 r., z czasów, gdy aktywność na rynku była bardzo mała, aby właściwie pokazać krzywą wzrostu kryptowaluty w ciągu ostatnich dziewięciu lat.
Trudny charakter aktywa

Woo wyjaśnił również, że spekulacyjny charakter Bitcoina sprawia, że prognozy dotyczące aktywa są znacznie trudniejsze do przewidzenia i jednoznacznego określenia, ale wykorzystywane przez niego dotychczas założenia sprawiają, że staje się to nieco łatwiejsze i dzięki temu może dokładnie przedstawić trend aktywów w nadchodzących latach.

Analityk podkreślił, że kluczowe znaczenie ma zrozumienie złożoności gry spekulacyjnej i że żaden wykres nie może dokładnie przedstawić długoterminowego trendu cenowego aktywów na rynku kryptowalut. Jak sam mówi: “W tym przypadku, BTC nie jest typowym aktywem. Jest to bardzo spekulacyjny instrument a sam handel jest skomplikowany, ale wskaźniki oraz założone zmienne sprawiają, że ceny są w stanie być przewidziane. Moim zdaniem, wykres przedstawia właściwie dalszy ruch ceny wirtualnej waluty”.

Wykres przedstawia 4.400 dolarów jako podstawowy poziom wsparcia dla Bitcoina na początku 2019 roku. Ale całkowity zakres ruchu kryptowaluty na 2019 rok przewiduje zmienność pomiędzy poziomami od 4.400 dolarów do 10.000 dolarów. Chociaż różnica między poziomem wsparcia a poziomem oporu wydaje się duża, to w samym 2018 roku już Bitcoin kilkakrotnie zwiększył swoją cenę z 6 000 dolarów do 10 000 dolarów, co małą zmiennością też nie było.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 423
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Wyniki badania: młodzi, zamożni inwestują w kryptowaluty

poniedziałek 08 paź 2018, 10:47

Wyniki badania: młodzi, zamożni inwestują w kryptowaluty

Niedawne badanie przeprowadzone przez firmę Clovr wykazało, że inwestycje w kryptowaluty są najbardziej popularne wśród pokoleń, zarabiających od 75 000 do 99 999 USD rocznie.

W badaniu zebrano odpowiedzi od ponad 1 000 Amerykanów w wieku od 18 do 80 lat. 47 procent osób z rocznym dochodem nie mniejszym niż 75 000 USD rocznie inwestuje w cyfrowe aktywa. Mniej niż jedna czwarta zarabiających poniżej 25 000 USD stwierdziła, że ​​stać ich na znaczne inwestycje w kryptowaluty.

“Czemu kupuję kryptowaluty? Bo koledzy polecili…”

Według danych US Bureau of Labor Statistics średnie zarobki tygodniowe w drugim kwartale 2018 r. dla mężczyzny w wieku 25-34 lat wynosiły ponad 44 000 USD rocznie. Prawie 40 procent takich respondentów wymieniło wpływ rówieśników jako główny powód inwestowania w kryptowaluty. Ponad 35 procent zostało prawdopodobnie zwabionych na ten rynek przez “Fear of Missing Out” (FOMO).

https://comparic.pl/wyniki-badania-mlod ... ptowaluty/

Badanie wykazało wysoki poziom świadomości cyfrowych walut. Ponad 75% respondentów twierdzi, że “czuje”, że wie, czym są kryptowaluty. Pozostałe 20% przypuszcza, że ​​”w pewien sposób” wie, co dzieje się na tym rynku. Jeśli chodzi o wyjaśnianie innym, czym jest kryptowaluta, 62% uczestników badania stwierdziło, że jest w stanie prowadzić dyskusję na ten temat. Zapytani o opinię na temat inwestycji, prawie 80 procent respondentów odpowiedziało, że uważa inwestowanie w kryptowaluty jako pozytywną formę podejmowania ryzyka. Badanie wskazuje ponadto, że 1 na 3 uważa, że ​​inwestycja w waluty cyfrowe jest innowacyjną opcją w porównaniu z akcjami i obligacjami.
Ostatnie badania wykazały też, że spośród pokoleń to milenialsi wykazują największe zainteresowanie inwestowaniem w kryptowaluty. Ankieta opublikowana we wrześniu przez serwis badawczy YouGov Omnibus ujawniła, że ​​połowa amerykańskich millenialsów jest zainteresowana taką inwestycją. Kolejne badanie przeprowadzone przez firmę Circle pokazała, że ​​25% młodych osób powiedziało, że są zainteresowane zakupem walut cyfrowych w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Odróżnia ich to od innych pokoleń o ponad 10%. Badanie polskiego rynku kryptowalut przeprowadziło w tym roku Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 423
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Kradł prąd z kolei żeby… kopać Bitcoiny. Spędzi 3,5 roku za kratkami

wtorek 09 paź 2018, 11:02

Kradł prąd z kolei żeby… kopać Bitcoiny. Spędzi 3,5 roku za kratkami

Kopanie Bitcoinów może być opłacalnym biznesem, jednak koszty energii elektrycznej często pochłaniają sporą część zysków. Pewien mężczyzna postanowił kreatywnie zoptymalizować swoje koszty uzyskania przychodu poprzez… kradzież energii elektrycznej z kolejowej sieci trakcyjnej. Ostatecznie został złapany, przyznał się do winy i musi zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych kary. Co więcej z powodu występku i kradzieży własności państwowej w więzieniu spędzi 3,5 roku.
Rok za kratkami za każdego wykopanego Bitcoina

Mężczyzna, o którym mowa to mieszkaniec północno-zachodniej prowincji Shanxi w Chinach, Xu Xinghu. Osadzonemu zarzucono kradzież energii elektrycznej o wartości około $15 tysięcy dolarów, która służyła do zasilenia 50 koparek i trzech maszyn do chłodzenia sprzętu. Wydobycie miało miejsce od listopada do grudnia ubiegłego roku, a Xhingu miał wykopać łącznie 3,2 BTC.

Chodzi o Xu Xinghu z Datong, miasta w północno-zachodniej prowincji Shanxi w Chinach. Zarzuca się, że podejrzany ukradł energię elektryczną o wartości 104.000 RMB z linii energetycznych sieci kolejowej. Podobno włożył to w uruchomienie 50 maszyn górniczych Bitcoin i trzech wentylatorów chłodzących. Wydobycie miało miejsce od listopada do grudnia ubiegłego roku.

Jak tłumaczył oskarżony wysokie koszty energii elektrycznej spowodowały, że wydobycie na własny koszt stało się nieopłacalne, zaczął więc szukać alternatywnych rozwiązań. W tym przypadku padło na kradzież bezpośrednio z trakcji kolejowej do finansowania swojej działalności wydobywczej. Co ciekawe, pomimo prawnych zakazów na rynku chińskim, ludzie w tym kraju wciąż znajdują sposoby, aby się zaangażować w kopanie kryptowalut.

W kwietniu podano, że władze chińskie skonfiskowały 600 komputerów używanych do wydobycia Bitcoinów. Służby wpadły na ślad górników w związku z nieregularnymi poziomami zużycia energii elektrycznej. W tamtym czasie incydent został odnotowany jako “przypadek największej kradzież prądu w ostatnich latach”

https://comparic.pl/kradl-prad-z-kolei- ... -kratkami/

W czerwcu chińska policja przejęła kontrolę nad 200 komputerami pełniącymi rolę koparek. Domniemywa się, że mężczyzna ukradł 150 tys. kWh energii elektrycznej w ciągu ponad jednego miesiąca, aby zasilić swoją działalność. Kiedy jednak zdał sobie sprawę, że nie może zapłacić za energię elektryczną, próbował uszkodzić licznik.

To tylko kilka przykładów, jednak malują obraz ludzi podejmujących drastyczne działania, aby zasilić swoje maszyny górnicze. Niestety, jak widać, nie zawsze szukają zgodnych z prawem rozwiązań.
Prąd do kopania kryptowalut kradnie również… ukraińska policja

Flaga UkrainyPrzykład chińskiego złodzieja energii elektrycznej nie jest odosobniony. Na o wiele bliższej nam geograficznie Ukrainie podobny pomysł na biznes zaprezentowali lokalni funkcjonariusze policji.

Powołując się na materiały z postępowania karnego, 368.media informuje, że pracownicy miejscowego wydziału komunikacji policji zostali oskarżeni o kradzież energii elektrycznej w celu wydobycia kryptowalut w miejscu pracy. Istnieje podejrzenie, iż nieokreśleni bliżej pracownicy kopali kryptowaluty w miejscu pracy przez cztery miesiące.

Nie wiadomo na razie, jak dużo prądu zostało skradzione, a także wydobywaniem jakich kryptowalut zajmowali się oskarżeni. Wiadomo natomiast, że funkcjonariusze odpowiednia polskiego Biura Spraw Wewnętrznych Policji, znaleźli w kwietniu sprzęt do wydobywania kryptowalut w biurze Wydziału Komunikacji.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 423
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Kryptowaluty runęły w środku nocy! Bitcoin błyskawicznie spadł do 6100 USD

czwartek 11 paź 2018, 09:21

Kryptowaluty runęły w środku nocy! Bitcoin błyskawicznie spadł do 6100 USD

W środku nocy rynek krypto zaświecił się na czerwono! W ciągu godziny wszystkie najważniejsze monety straciły po kilka, a nawet kilkanaście procent. Na razie nie jest znana przyczyna tych spadków. Wstępne informacje mówią o ruchu wywołanym przez dużych graczy.

Przed spadkami nie uchroniła się żadna z dużych walut. Spadki osiągają od kilku do kilkunastu procent. Większość stron z porównaniami cen największych kryptowalut nie zdążyła jeszcze uaktualnić informacji, najbliżej rzeczywistej sytuacji są dane z CryptoCompare:
Nagły spadek ceny Bitcoina jest zaskoczeniem dla rynku kryptowalutowego, ponieważ BTC stosunkowo dobrze bronił poziomu wsparcia w wysokości 6 500 USD w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a skala każdej sprzedaży zainicjowanej przez niedźwiedzie na rynku zaczęła stopniowo spadać.
Co spowodowało rynkowy szok?

W ciągu ostatniego tygodnia Bitcoin wykazywał niski dzienny wolumen obrotu na większości głównych giełd kryptograficznych. Według CryptoSlate, wolumen Bitcoina spadł do 3,2 mld dolarów, do najniższego poziomu w całym roku. Spadek wolumenu skłonił traderów do wyrażenia obaw dotyczących krótkoterminowego trendu cenowego BTC, który faworyzował sprzedawców.

Ogólnie rzecz biorąc, traderzy spodziewali się dużego wstrząsu na rynku kryptowalutowym przed próbą zainicjowania dużego rajdu średnioterminowego. Historycznie, Bitcoin realizował nawet kilkudziesięciokrotny wzrost cen po miesiącach stabilności w niskim zakresie.

Brak wolumenu, niska aktywność handlowa na rynku oraz niezdolność BTC do przełamania oporu na poziomie 6 800 USD po kilku próbach przyczyniły się do gwałtownego spadku wartości najstarszej z kryptowalut.

A tak prezentują się poszczególne wykresy:
https://comparic.pl/kryptowaluty-runely ... -6100-usd/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 423
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Bitcoin silnie rośnie w poniedziałek do niemal $7 tys., Bitfinex z anomalią cenową

poniedziałek 15 paź 2018, 13:05

Rynki kryptowalut utrzymują równowagę po ostatnich spadkach w minionym tygodniu. Większość 20 czołowych e-monet nieśmiało zaczyna mienić się zielenią. Ostatnie wahania na giełdach przez weekend w obu kierunkach w przeważającej części były nie większe niż 1 procent. Teraz obserwujemy wzrosty.

Bitcoin (BTC) odnotował w ciągu doby wzrost o ok. 5% i teraz kosztuje już ponad 6600 USD. W ciągu tygodnia spadł jednak o prawie 4 procent z poziomu około 6580 USD.

W czołowym momencie poniedziałkowej sesji wycena wynosiła 7800 USD w przypadku giełdy Bitfinex , co jest najwyższym poziomem od początku sierpnia kiedy rynek obserwował dynamiczną deprecjację. Zdecydowana większość ruchu została już jednak zniesiona i BTC powraca pod zaznaczoną na zielono strefę oporu. Warto jednocześnie zaznaczyć, że w przypadku pozostałych giełd aprecjacja nie była aż tak dynamiczna i cena dochodziła do progu 7000 USD. Jest to spowodowane między innymi tym, że na wspomnianej giełdzie BTC notowany jest w stosunku do waluty Tether, stablecoina mającego odwzorowywać kurs dolara amerykańskiego. W trakcie poniedziałkowej sesji USDT warty był jednak najmniej od połowy kwietnia (spadając do 0,92 USD), co wywołało tak duże dysproporcje cenowe.

wykresy live: https://comparic.pl/rynki-kryptowalut-c ... yprzedazy/

Ethereum (ETH) również odnotowało odbicie o ok. 6%. Druga kryptowaluta według wartości kapitalizacji kosztuje teraz ponad 212 USD zgodnie z danymi z CoinMarketCap.

Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wynosi $212 704 387 529 dolarów i prawdopodobnie stabilizuje się po niedawnym spadku. Wartość ta nieco wcześniej wynosiła 204 miliardy dolarów.

Przyszłość cenowa BTC zależna z pewnością jest od decyzji SEC w sprawie ETFów bitcoinowych. Warto jednal zauważyć, że ostatnie spadki na rynku kryptowalut nastąpiły w podobnym czasie jak mocny spadek dolara. Więcej o tym TUTAJ.
Walka o dominację i skoki cenowe ETH i TRON

Dominacja bitcoina na rynku przebiła poziom 54 procent. Spośród 20 największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej, to Ethereum odnotowało najbardziej znaczącą zmianę w ciągu ostatnich 24 godzin. Wcześniej duży skok ceny zaliczył też TRON. Powodem podrożenia ceny TRON jest zapewne tajemnicze oświadczenia od szefa projektu dot. partnerstwa z nienazwanym “gigantem branży”, który jest wyceniany na “dziesiątki miliardów dolarów”. Po tweecie opublikowano niepotwierdzoną wiadomość jakoby TRON nawiązał współpracę z chińskim gigantem internetowym Baidu. Pisaliśmy o tym szerzej dzisiaj w tym miejscu.

Analityk Joseph Young, skomentował rynki kryptowalut dziś na Twitterze. Jest jednak zaniepokojony kursem. Brał też udział w toczącej się ostatnio bitwie na Twitterze pomiędzy społecznością kryptowalutową a amerykańskim ekonomistą Nourielem Roubini, który publikuje szczególnie odważne anty-krypto-tweety. Ostatnio okreslił cały pomysł kryptowaluty mianem “faszystowskiego”.
Nouriel Roubini – zwany doktorem Doomem – uczestniczył ostatnio w debacie w Senacie dot. kryptowalut. Przyznał tam, że nie ma “nic dobrego do powiedzenia na temat kryptowalut”. W rozmowach uczestniczył też Peter Van Valkenburgh z Coin Center, który przedstawił argumenty za walutami cyfrowymi.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość