Altcoiny - informacje i ciekawostki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Altcoiny - informacje i ciekawostki

czwartek 07 cze 2018, 11:48

Ripple i Swift walczą o dominację w obsłudze płatności transgranicznych

W chwili obecnej obserwujemy szaloną rywalizację, która wydaje się być czynnikiem decydującym o tym, w jaki sposób płatności transgraniczne będą obsługiwane w nadchodzących dziesięcioleciach. Jest to konkurs, który podsumowuje znaczną część debaty na temat technologii blockchain i kryptowalut, w którym startupowa firma stawia na te nowe technologie a bardziej konserwatywna grupa opowiada się za stopniowymi zmianami.

W niebieskim narożniku znajduje się Ripple, kalifornijska firma powstała w 2012 roku, która obiecuje że płatności dokonywane za pośrednictwem jej rozwiązań będą szybsze, tańsze i bardziej niezawodne.

W czerwonym narożniku znajduje się dotychczasowy operator – Swift, 45-letni serwis przesyłania wiadomości międzybankowych, który obsługuje połowę płatności transgranicznych na świecie i jest prowadzony jako spółdzielnia, której właścicielami są tysiące banków członkowskich...

więcej tu: https://comparic.pl/ripple-swift-walcza ... anicznych/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Kolejna giełda kryptowalut okradziona

poniedziałek 11 cze 2018, 08:24

Zagorzali zwolennicy kryptowalut i technologii blockchain uważają, że są one przyszłością i zrewolucjonizują wiele gałęzi gospodarki. Jako jedne z głównych atutów walut wirtualnych upatruje się ich transparentność oraz stosunkowo szybkie i tanie dokonywanie płatności za ich pośrednictwem. Warto jednak pamiętać, że w dalszym ciągu nie opracowano jednak idealnego, 100% bezpiecznego sposobu przechowywania tych aktywów.

Przez wzgląd na fakt, iż każdy może sprawdzić jaka wartość kryptowalut przechowywana jest na konkretnym portfelu, wzrasta zainteresowanie ze strony hakerów, którzy wyszukują najbogatsze wallety w celu ich shakowania. Nikogo nie zdziwi zapewne fakt, iż jednymi z największych i zarazem jednymi z najbardziej narażonych na ataki hakerskie są portfele giełd kryptowalutowych. To na nich przechowywane są bowiem środki klientów i to one stają się wymarzonym łupem dla przestępców.

Niestety, przez wzgląd na fakt, iż rynek kryptowalut wciąż pozostaje stosunkowo młodym i niedojrzałym rynkiem ewentualna kradzież odbija się nie tylko na osobach, które w skutek tej kradzieży utraciły swoje oszczędności, lecz także na inwestorach…szczególnie krótkoterminowych. Okazuje się bowiem, że każda informacja o kradzieży sporej ilości środków wywołuje silną deprecjację na rynku walut wirtualnych. Podobnie było także w dniu wczorajszym, kiedy to relatywnie mała, koreańska giełda kryptowalut Coinrail oświadczyła, że ​​została zhackowana.

Z oświadczenia giełdy wynika, iż łupem hakerów padło około 30% aktywów będących przedmiotem obrotu na giełdzie. Fakt ten sprawił, że wartość cyfrowego złota spadła o niemal 10% sprowadzając kurs do najniższego poziomu od dwóch miesięcy. W dniu dzisiejszym spadki są kontynuowane. Z danych serwisu coinmarketcap.com wynika, iż w ciągu ostatnich 24 godzin zaledwie jedna ze 100 największych walut cyfrowych zyskiwała na wartości.

https://comparic.pl/kolejna-gielda-kryp ... hmiastowa/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Giełda BitBay wprowadza nowe pary kryptowalutowe

wtorek 12 cze 2018, 10:00

Jak poinformował operator giełdy BitBay, od dnia 11 czerwca, w ofercie dostępne są nowe pary walutowe XIN oraz UCOM. Rynki tych dwóch cyfrowych walut notowane są obecnie wobec PLN, EUR oraz USD.
Lista nowych rynków dostępna jest poniżej:

XIN/PLN
XIN/EUR
XIN/USD
UCOM/PLN
UCOM/EUR
UCOM/USD

XIN pod względem kapitalizacji notowany jest na 47. pozycji według danych coinmarketcap.com z łączną kapitalizacją na poziomie $330 milionów. Natomiast UCOM (dawny KCZ) charakteryzuje się łączną wartością rynkową rzędu $1 miliona.

https://comparic.pl/gielda-bitbay-wprow ... owalutowe/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

BTC i ETH nie są papierami wartościowymi – potwierdza przedstawiciel SEC

piątek 15 cze 2018, 12:48

BTC i ETH nie są papierami wartościowymi – potwierdza przedstawiciel SEC

Podczas konferencji poświęconej rynkowi kryptowalut Yahoo All Markets Summit, odbywającej się w San Francisco, William Hinman, stojący na czele Wydziału ds. Finansów Korporacyjnych przy amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), stwierdził wczoraj w swoim wystąpieniu, iż Bitcoin i Ether nie stanowią papierów wartościowych. Odniósł się również do coinów emitowanych w ramach publicznych ofert tokenowych (ICO), stwierdzając, że wiele z nich należy do tej kategorii i że będą one podlegać regulacjom ustanowionym przez SEC oraz odpowiednim przepisom prawa z zakresu papierów wartościowych.

Nakreślone kryteria

Istotna była wypowiedz Hinmana, w której sprecyzował on co stanowi główne kryteria do sklasyfikowania danych instrumentów jako papierów wartościowych. Jest nim, po pierwsze, tryb, w jakim dany walor jest oferowany do sprzedaży oraz oczekiwania jego nabywców dotyczące zwrotu z inwestycji, zwłaszcza jeśli w proces tworzenia oraz dystrybucji danych aktywów zaangażowana jest osoba lub grupa osób pełniąca rolę sponsorów oraz odgrywająca istotną rolę w rozwoju i utrzymaniu aktywów. Zaś w przypadku nabywców, głównym kryterium jest chęć uzyskania zwrotów z inwestycji.

Drugim, kluczowym zdaniem Hinmana wyznacznikiem, jest zdecentralizowany charakter projektów – tu odniósł się w pierwszej kolejności do Bitcoina, stwierdzając, że nie jest on papierem wartościowym ze względu na decentralizowany charakter, tzn. brak centralnego podmiotu, którego działania odgrywają decydująca rolę w przedsięwzięciu. Powyższa wypowiedź jest zbieżna ze stanowiskiem prezesa SEC – Jay’a Claytona, który w zeszłym tygodniu również stwierdził, iż jego zdaniem Bitcoin nie jest papierem wartościowym, ze względu na jego zastosowanie do celów płatniczych zbliżone do tradycyjnych walut.

więcej na stronie: https://comparic.pl/btc-eth-nie-sa-papi ... iciel-sec/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

MF przedstawiło projekt rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru PCC od kryptowalut

środa 20 cze 2018, 12:05

Wiele wskazuje na to, że traderzy i osoby handlujące krytpwalutami już wkrótce będą mogły odetchnąć z ulgą. W dniu wczorajszym pojawił się projekt Ministerstwa Finansów w sprawie zaniechania poboru podatku PCC od umowy sprzedaży lub zamiany walut wirtualnych. Obecnie projekt jest w fazie „konsultacji publicznych”.

Warto przypomnieć, że nieco ponad miesiąc temu Ministerstwo Finansów zdecydowało się czasowo zawiesić pobór podatku PCC od sprzedaży kryptowalut, który został nałożony w ramach najnowszej, tegorocznej interpretacji podatkowej, wywołującej oburzenie i protesty wśród rodzimych inwestorów związanych z Bitcoinem i jego pochodnymi. Najnowszy projekt daje jednak nadzieję na całkowite zlikwidowanie PCC od kryptowalut.

Zgodnie z Projektem Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zaniechania poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od umowy sprzedaży lub zamiany waluty wirtualnej zarządza się zaniechanie poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od podatników nabywających w drodze umowy sprzedaży lub zamiany walutę wirtualną. Rozporządzenie będzie mieć zastosowanie do umów zawartych od dnia jego wejścia w życie, czyli 13 lipca 2018 r. do 30 czerwca 2019 r.

“Proponowane rozwiązanie ma charakter czasowy i pozwoli na dokonanie pogłębionej analizy i przygotowanie rozwiązań systemowych normujących tę przestrzeń gospodarczą, w tym w kontekście podatkowym” – zapowiedziano. Ministerstwo planuje, że do zakończenia tego okresu, będzie miało już przygotowane rozwiązania prawne dla obrotu kryptowalutami w Polsce.

https://comparic.pl/mf-przedstawilo-pro ... yptowalut/

Warto także zwrócić uwagę na bardzo rozsądnie uzasadnia konieczność zwolnienia z podatku PCC w tym zakresie:

„Uwzględniając specyfikę handlu walutami wirtualnymi, który sprowadza się do obracania tymi prawami majątkowymi przez ich zakup, sprzedaż i wymianę, a zatem wielokrotnego zawierania umów sprzedaży i zamiany, po stronie podmiotu dokonującego obrotu walutą wirtualną powstać może obowiązek zapłaty podatku w wysokości niejednokrotnie przewyższającej zainwestowane środki.” – zauważył resort finansów.

“W konsekwencji, stosowanie ścisłej wykładni przepisów ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych może skutkować nałożeniem na podatników obowiązków niemożliwych do wykonania, prowadzących w wielu przypadkach do konfiskaty majątku, a tym samym naruszeniem konstytucyjnej zasady dotyczącej prawa do ochrony własności.” – przyznaje Ministerstwo.

Biorąc pod uwagę, że projekt rozporządzenia jest obecnie w fazie konsultacji społecznych, każdy z nas może podzielić się swoim komentarzem na temat projektu.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości