Konferencje, targi, wydarzenia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 249
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Konferencje, targi, wydarzenia

środa 13 cze 2018, 11:55

Konferencja Blockchain NeXt już 21 czerwca na PGE Narodowym

Największe światowe autorytety i dyskusje o blockchainie z przedstawicielami
wiodących marek przeplatane prezentacjami najlepszych polskich start-upów – to elementy konferencji Blockchain NeXt, która odbędzie się 21 czerwca 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie. Na imprezę zapraszają inwestorów MC2 Solutions i NeXtrope, platynowi sponsorzy wydarzenia.

Konferencja skierowana jest do wszystkich osób dostrzegających potencjał technologii blockchain, zwłaszcza związanych z dziedzinami, które dzięki nowej technologii zaczęły zmieniać swoje oblicze.
Spotkania z liderami technologii i biznesu

W serii wystąpień światowej klasy specjaliści podzielą się swoimi spostrzeżeniami i
doświadczeniami związanymi z nową technologią. Inwestorzy zainteresowani spółkami
technologicznymi dowiedzą się, w jakie obszary gospodarki blockchain wniesie największą wartość przekładającą się na stopę zwrotu.

Wśród prelegentów znajdą się m.in.:

Sohail Munir, Smart Dubai
Miko Natsumura, BitBull Capital, San Francisco
Anna Streżyńska z MC2 Solutions, jednej z wiodących polskich firm działających w
obszarze blockchain;
Viktor Wanli, współzałożyciel MC2 Solutions i twórca Kinguin – wiodącego globalnego
rynku branży cyfrowej rozrywki;
Mateusz Mach, CEO blockchain house’u NeXtrope oraz Opus – pierwszej na świecie w
pełni zdecentralizowanej platformy muzycznej;
Kai-Lung Hui, profesor University of Science and Technology w Hongkongu;
oraz inne autorytety reprezentujące największe brandy technologiczne.

Wyłanianie najbardziej obiecujących start-upów

Na konferencję zaproszono 200 startupów, z czego 45 zostanie wyselekcjonowanych do udziału w konferencji. Rada Programowa wydarzenia, złożona z niezależnych ekspertów blockchain, wyłoni pięć najlepszych, które następnego dnia wezmą udział w Demo Day z inwestorami. Przewidziano również 9 pięciominutowych prezentacji projektów na scenie głównej.

Gość Specjalny- dr Sohail Munir, Smart Dubai
W 12.12.2020 wydrukujemy ostatnią kartkę papieru w administracji publicznej, a wszystkie
transakcje publiczne będę na blochchain.

Anna Streżyńska, MC2 Solutions:
– Już wkrótce całkiem inaczej będziemy poruszać się w takich obszarach, jak administracja,
bankowość, prawo czy biznes, ale i edukacja, handel czy kultura. W tej chwili postrzeganie
blockchaina jest bardzo wąskie. Na Blockchain NeXt pokażemy, że powinniśmy widzieć w nim narzędzie otwierające nowe możliwości, a nie cel sam w sobie.

Mateusz Mach, NeXtrope:
– Blockchain NeXt to przede wszystkim konkretne przykłady implementacji rewolucji, jaką na świecie stanowi technologia blockchain. Ostatni rok przyniósł wiele świetnych projektów
bazujących na blockchainie, które ujrzały światło dzienne i przekonały do siebie setki tysięcy użytkowników. Większość z nich, zaprezentuje się właśnie na Blockchain Next.

Szczegółowe informacje o Blockchain NeXt oraz wejściówki są dostępne na stronie http://blockchainext.io.

https://comparic.pl/konferencja-blockch ... narodowym/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 249
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

FlyingAtom i Comparic zapraszają do Olsztyna – w tym tygodniu!

środa 20 cze 2018, 08:45

Już w najbliższą sobotę (23 czerwca) w Olsztynie odbędzie się konferencja poświęcona kryptowalutom oraz technologii Blockchain organizowana przez kantor FlyingAtom z okazji otwarcia swojego biura w tym mieście. W trakcie tego wydarzenia uczestnicy będą mogli wysłuchać czterech prelekcji dot. m.in. tokenów, kryptowalut oraz podatków.

Niezmiernie miło nam poinformować, iż jednym z prelegentów tego wydarzenia będzie również nasz redakcyjny kolega, Arkadiusz Jóźwiak, który przedstawi różnice pomiędzy handlem kryptowalutami

a handlem CFD na kryptowaluty.

Spotkanie odbędzie się w hotelu Kopernik, Aleja Warszawska 37, 10-081 Olsztyn. Jak na wszystkie wcześniejsze wydarzenia organizowane przez FlyingAtom, tak i tym razem wstęp na konferencję jest darmowy, a sala będzie przygotowana na przyjęcie nawet 100 osób.

https://comparic.pl/flyingatom-comparic ... -tygodniu/

Na konferencji nie zabraknie prelegentów z różnych dziedzin związanych z kryptowalutami i technologią Blockchain. Podczas spotkania 23.06 będzie okazja wysłuchać czterech prezentacji. Szczegółowa agenda prezentuje się następująco:

16:00 – 16:10 – Otwarcie konferencji
16:10 – 16:50 – Bartosz Bilicki – “Tokeny i ich odmiany”
16:55 – 17:35 – Zuzanna Umińska – “Kryptopodatki – czyli ujęcie podatkowe kryptowalut w Polsce i na Świecie”
17:40 – 18:00 – Przerwa kawowa
18:05 – 18:45 – Damian Dzienio – “Wojna protokołów – czy potrzebujemy tylu blockchainów?
18:50 – 19:30 – Arkadiusz Jóźwiak – “Kryptowaluty vs CFD na kryptowaluty – co lepsze?”

Po konferencji organizatorzy zapraszają także na afterparty w Browarze Warmia. Wszelkie dodatkowe informacje na temat samej konferencji dostępne są na stronie wydarzenia na Facebooku.

Organizatorem konferencji w Olsztynie jest FlyingAtom – polski kantor kryptowalut założony w Warszawie w 2015 roku. Od tego czasu nieprzerwanie zajmuje się handlem najpopularniejszą kryptowalutą czyli Bitcoinem. Firma posiada swoje biura w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Olsztynie, Łodzi, Lublinie i Wrocławiu oraz nowo otwarte w Olsztynie. Przedstawicieli firmy znajdziemy także m.in. w Gdańsku oraz Częstochowie, a kantor reklamuje się możliwością dojazdu do klienta w dowolne miejsce w Polsce. FlyingAtom jest największym polskim kantorem zajmującym się wymianą BTC na gotówkę face to face. Oprócz wymian bezpośrednich można przeprowadzić też transakcję przez konto bankowe. W Warszawie poza siedzibą główną firmy znajduje się również Bitomat. Można go znaleźć w Galerii Millenium (Al. Jerozolimskie 123) w Restauracji Nepalskiej Siddhartha. Dokonując tam transakcji możemy otrzymać od obsługi restauracji kubeczek z motywem kryptowalut. W planach rozwoju firmy znajduje się otwarcie kolejnych placówek w kraju, dwustronne automaty do handlu Bitcoinem oraz rozszerzenie handlu o inne kryptowaluty.

Poza działalnością związaną z handlem Bitcoinem FlyingAtom zajmuje się też doradztwem księgowym i podatkowym związanym z kryptowalutami. Firma organizuje też profesjonalne warsztaty i szkolenia. Raz w miesiącu w największych polskich miastach organizowane są przez firmę szkolenia pod hasłem „Poznaj Bitcoina i kryptowaluty”. W czerwcu szkolenia odbędą się w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Lublinie oraz Bydgoszczy. Poruszane tam tematy przeznaczone są zarówno dla osób dopiero początkujących z kryptowalutami ale też takich, które chcą poszerzyć swoją wiedzę. W miastach gdzie otwierane są nowe biura, firma organizuje dodatkowo konferencje. Wszystkie spotkanie organizowane przez FlyingAtom można znaleźć na grupie meetup.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości