Kryptowaluty News

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Kryptowaluty News

wtorek 03 lip 2018, 08:50

Pierwszy raz w historii japoński sąd okazał się tak surowy w sprawie nielegalnego wydobycia kryptowalut. Choć opisywany przypadek nie jest powiązany z niedawną, głośną sprawą zatrzymań w związku z używaniem Coinhive przez górników Monero to jednak również dotyczy nielegalnego oprogramowania.

Rok bezwzględnego więzienia w zawieszeniu na trzy lata – taki wyrok usłyszał mężczyzna, który wykorzystywał złośliwy kod wydobywający kryptowaluty w udostępnionym na swojej stronie programie hackującym popularną grę online.

Oszustwa w grach online (cheaty) zazwyczaj wykorzystują proste błędy w rozgrywce, lecz w opisywanej sprawie chodziło o cały, oddzielny program mający na celu pomoc chętnym graczom. Już sam fakt rozpowszechniania takich narzędzi jest w Japonii nielegalny ze względu na przepisy o nieuczciwej konkurencji.

Skazany przez sąd na karę więzienia Japończyk udostępniał zarażony program za darmo na swoim blogu. Internauci, którzy wykorzystywali jego działanie nieświadomie dołączali do farmy komputerów wydobywających kryptowaluty właścicielowi domeny. W toku śledztwa wyszło na jaw, że również w kodzie samej strony umieszczono ten sam, złośliwy kod. Prawnik zajmujący się wspomnianą na początku sprawą górników Monero przyznaje, że to pierwszy tak surowy wyrok w sprawie dotyczącej nielegalnego miningu kryptowalut. Jego zdaniem istnieje różnica pomiędzy umieszczeniem złośliwego kodu na stronie internetowej, a wykorzystaniem do tego – i tak już nielegalnego – oprogramowania.


https://comparic.pl/bezwzgledne-wiezien ... yptowalut/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Kupił kryptowalutę za $750 tys. Ta jest warta… $0,20

środa 04 lip 2018, 11:50

Rynek kryptowalut nie ma łatwego zadania podejmując kolejne próby budowania zaufania wśród ludzi i instytucji finansowych. Ciągłe ataki hakerskie na giełdy i kolejne próby prania brudnych pieniędzy z wykorzystaniem wirtualnych monet skutecznie zniechęcaja inwestorów do lokowania swoich środków na tym rynku. Dziś rano świat obiegła kontrowersyjna informacja – ktoś zakupił jednego syscoina za 96 bitcoinów, co daje równowartość 750 tys. dolarów. Transakcja miała miejsce pomimo, że notowania syscoina oscylują w granicach 0,15 – 0,25 dolara.

Całe zajście miało miejsce na giełdzie Binance i nie jest to pierwszy taki przypadek. W lutym tego roku giełda została zaatakowana przez hakerów i musiała wyłączyć swoje usługi na kilka dni. Jednak tym razem sprawa wygląda o wiele poważniej. Ktoś dokonał transakcji, która nie miała prawa mieć miejsca. Pierwsze podejrzenia padają na błąd w kodzie, jednak bardziej prawdopodobne jest celowe działanie hakerów. Zespół nadzorujący kryptowalutę syscoin szybko ustosunkował się do całego zdarzenia:

„Prowadzimy śledztwo w sprawie możliwego problemu w kodzie blockchainu syscoin. Na tę chwilę nic nie jest potwierdzone, ale poprosiliśmy giełdę Binance o zawieszenie handlu dopóki sprawa nie będzie do końca wyjaśniona.”

Cała sytuacja spowodowała chwilowy wzrost syscoina o 200% z ok. 0,20 USD do ponad 0,40 USD. Poniżej filmik z całego zajścia:

https://comparic.pl/kupil-kryptowalute- ... warta-020/
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Bancor okradziony. Zniknęły tokeny o wartości 13,5 mln. dolarów!

wtorek 10 lip 2018, 10:25

Na platformie Bancor doszło wczoraj – jak podano w komunikacie – do naruszenia bezpieczeństwa. Strona projektu jest tymczasowo zawieszona, ma zostać ponownie uruchomiona jeszcze dzisiaj. Podczas ataku hakerskiego skradziono tokeny o równowartości 13,5 mln. dolarów.

O tym, co miało miejsce, Bancor poinformował na Twitterze. Firma uspokaja, że “żadne portfele użytkowników nie zostały naruszone”.

https://comparic.pl/bancor-okradziony-n ... n-dolarow/

Offline

Strona Bancor została jednak wprowadzona w tryb offline, ponieważ zespół projektu chce w spokoju zakończyć dochodzenie dotyczące ataku hackerskiego i dokonać przeglądu systemów bezpieczeństwa. Wkrótce ma też zostać opublikowany raport ze szczegółami incydentu.

Firma Bprotocol Foundation (odpowiedzialna za Bancor) przyznaje, że o ile jej pracownikom udało się udaremnić kradzież około 2,5 miliona tokenów BNT – o wartości dodatkowych 10 milionów dolarów – nie udało się już tego dokonać z 25 000 ETH o wartości około 12,5 miliona dol. oraz z prawie 230 milionami tokenów NPXS o łącznej wartości około 1 miliona dolarów. Sumarycznie cyber-przestępcy ukradli 13.5 mln. dolarów w tokenach.

Ponoć strona projektu ma wrócić do stanu online jeszcze dzisiaj. Ustalono i usunięto także lukę, która była powodem kradzieży.
Czy ktoś widział złodzieja?

Może się jednak okazać, że nie wszystko stracone. Bancor obecnie współpracuje z dziesiątkami giełd kryptowalut, w celu prześledzenia, na jakie portfele są przelewane skradzione ETH i NPXS, oraz na jakich platformach będą miały być sprzedane.

Warto przypomnieć, że Bancor był jednym z projektów, które zebrały ogromne pieniądze w ICO. Inwestorzy na tyle zaufali pomysłowi, że przeznaczyli na niego aż 153 miliony dolarów, co na pewien czas ustanowiło rekord na tym rynku. Później koronę pierwszeństwa zabrały projektowi zbiórki EOS i Telegram.

Bancor jest projektem o tyle interesującym, że pozwalającym na tworzenie własnych, nowych tokenów, co mogłoby zostać użyte np. do wyemitowania lokalnych kryptowalut danych miast.

Faktem bezsprzecznym jest to, że incydent miał wpływ na cenę tokenu. Jego wartość spadła o około 14 procent w ciągu ostatniego dnia, a obecnie wynosi około 2,56 USD.
Interesujesz się kryptowalutami? Najświeższe informacje i analizy kryptowalut na bieżąco. Dołącz do naszej grupy na Facebook!
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Traderka BTC skazana na rok bezwzględnego więzienia

środa 11 lip 2018, 09:27

Amerykański Departament Sprawiedliwości (DoJ) poinformował, że znana pod pseudonimem Bitcoin Maven traderka kryptowalut, Theresa Lynn Tetley została skazana na rok bezwzględnego więzienia za nielicencjonowany obrót kryptowalutami.

Tetley prowadziła, szczególnie popularny wśród Wenezuelczyków, kantor kryptowalut – Localbitcoins.com. Jak wynika z ustaleń wymiaru sprawiedliwości, kobieta mogła wymienić wymienić bitcoiny za kwotę od 6 do nawet 9,5 mld dolarów.

Bitcoin Maven, która przyznała się do kierowania niezarejestrowaną działalnością służącą do prania brudnych pieniędzy za pomocą kryptowalut, została skazana na 12 miesięcy i jeden dzień więzienia, trzyletni dozór oraz grzywnę w wysokości $20000 – poinformował w tym tygodniu Departament Sprawiedliwości USA. Z danych similarweb wynika, że aż 15% ruchu w kantorze Tetley generowano z terenu Wenezueli. Potwierdzałoby to opinię śledczych, że pięćdziesięciolatka nie tylko prowadziła wymianę krypto-fiat bez licencji, ale była również zamieszana w legalizację pieniędzy pochodzących ze sprzedaży narkotyków – tzw. pranie brudnych pieniędzy.

mapa: https://comparic.pl/traderka-btc-skazan ... wiezienia/

Prowadzących sprawę śledczych zaskoczył rozmiar działalności byłej makler i osoby aktywnie inwestującej na rynku nieruchomości. W wyniku przeprowadzonego przeszukania w mieszkaniu Tetley odkryto niemal $300 tys. w gotówce oraz 25 sztabek złota. W trakcie przesłuchania kobieta przyznała się również do posiadania 40 BTC.

To może Cię zainteresować: Posiadasz bitcoiny? Wiemy, kim jesteś!

W wydanym wyroku sąd stwierdził, że Tetley świadomie napędzała czarny rynek finansów oraz pomogła w rozwoju dark webu za pomocą kryptowalut.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Stały Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

$50 mln w kryptowalutach za szpiegowanie telefonów Apple

czwartek 12 lip 2018, 08:55

Główny programista NSO Group, izraelskiej firmy zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym został aresztowany po tym, jak próbował nielegalnie sprzedać oprogramowanie szpiegujące nieautoryzowanemu podmiotowi. Do transakcji miało dojść za pośrednictwem dark web a środkiem wymiany miały być kryptowaluty o wartości 50 milionów dolarów.

Raport “Times of Israel” stwierdza, że 38-letni inżynier z Netanya został oskarżony przez prokuratorów sądu rejonowego w Tel Awiwie o “usiłowanie wyrządzenia szkody majątkowej w sposób zagrażający bezpieczeństwu narodowemu, kradzież, działania mające na celu wprowadzenie do obrotu materiałów obronnych bez zezwolenia oraz blokowanie i ingerowanie w materiały komputerowe”.

https://comparic.pl/50-mln-w-kryptowalu ... now-apple/

Mimo że próba sprzedaży za 50 mln USD nie powiodła się, incydent budzi szereg wątpliwości dotyczących procesów bezpieczeństwa wewnętrznego NSO i innych prywatnych firm zajmujących się bezpieczeństwem cybernetycznym, których produkty mogłyby mieć potencjalnie katastrofalne i dalekosiężne konsekwencje, gdyby dostały się w niepowołane ręce.
Dostał drugą szansę… nie skorzystał

Według raportu izraelskiej platformy technologicznej CTech, mimo, że podejrzany był świadomy szkód, które może spowodować wyciek tego oprogramowania do podmiotów pozarządowych, to i tak postanowił je sprzedać. Okazuje się bowiem, że był on już nastawiony na utratę pracy w NSO po tym jak naruszył zasady wewnętrznej polityki firmy poprzez podłączenie zewnętrznego urządzenia pamięci masowej do komputerów firmy po wcześniejszym zbadaniu, jak to zrobić, nie będąc wykrywanym.

Przedsiębiorstwo wykryło jednak jego działania i 29 kwietnia wezwało go na przesłuchanie przedsądowe. Po przesłuchaniu, z nieokreślonego powodu, miał on prawo wrócić na swoje stanowisko pracy, gdzie podłączył dysk pamięci masowej do firmowego serwera i pobrał kod źródłowy firmy wraz z dodatkowymi informacjami, które mogły potencjalnie zostać wykorzystane do stworzenia czarnorynkowej wersji oprogramowania.

Jak podano w akcie oskarżenia, powołując się na członka grupy hakerskiej, która uzyskała dostęp do serwerów NSO, planował on sprzedać kod w dark web za 50 milionów dolarów w niewykrywalnych, anonimowych kryptowalutach takich jak Monero, Zcash i Verge. Jednakże proponowany nabywca nabrał podejrzeń co do roszczeń podejrzanego i skontaktował się z NSO w celu poinformowania ich, że ich oprogramowanie jest reklamowane w internecie. Co ciekawe, do tej pory NSO nie było świadome kradzieży.

Po złożeniu skargi NSO, izraelska policyjna jednostka ds. cyberprzestępczości aresztowała programistę w dniu 6 maja i postawiła mu szereg poważnych zarzutów, w tym “usiłowanie złośliwego zniszczenia aktywów wykorzystywanych przez izraelskie służby bezpieczeństwa w sposób, który mógłby zagrozić bezpieczeństwu kraju”.

W następstwie postawionego mu zarzutu NSO dołożył wszelkich starań, by zaznaczyć, że mimo kradzieży oprogramowanie nie znalazło się w domenie publicznej, a poufne informacje nie zostały ujawnione.

“Przedsiębiorstwo było w stanie szybko zidentyfikować naruszenie, zebrać dowody, zidentyfikować sprawcę i podzielić się swoimi ustaleniami z właściwymi organami. Z kolei władze zareagowały szybko i skutecznie, aby w bardzo krótkim czasie aresztować byłego pracownika i zabezpieczyć skradzione mienie. Żadne materiały (własność intelektualna) firmowe nie zostały udostępnione stronom trzecim ani w inny sposób nie wyciekły, a żadne dane ani informacje klientów nie zostały narażone na szwank”. – czytamy w oświadczeniu prasowym NSO.

Należy przypomnieć, że oprogramowanie Pegasus zyskało światowy rozgłos po tym, jak ujawniono, że wiele rządów na całym świecie wykorzystywało złośliwe oprogramowanie do szpiegowania aktywistów. Pegasus pozostaje wyjątkowo atrakcyjny jako złośliwe oprogramowanie, ponieważ jest to jedyne rozwiązanie, które łączy w sobie pełny nadzór nad działaniami użytkownika iOS z łatwą instalacją za pomocą prostego linku SMS.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości