Kryptowaluty News

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Chińska wyszukiwarka Baidu zablokuje kryptowaluty

wtorek 28 sie 2018, 07:55

Jak podaje China Times, chiński gigant internetowy Baidu zamierza zablokować na swoich portalach treści związane z kryptowalutami. W niedzielę pojawiła się informacja, że wyszukiwarka planuje ograniczyć lub całkowicie usunąć tematy związane z cyfrowymi aktywami ze swojego serwisu Baidu Tieba, którego zasady działania przypominają Reddita – platformę, gdzie użytkownicy kreują bądź udostępniają treści.
Blokada forów kryptowalutowych

Obecnie w Baidu Tieba zablokowano działy poświęcone „cyfrowym walutom” i „wirtualnym aktywom”, użytkownicy nie mogą uzyskać do nich dostępu. Wyszukiwanie tych słów kluczowych powiązanych z kryptowalutami przekierowuje do specjalnego oświadczenia: „To forum zostało tymczasowo zamknięte w związku z obowiązującym prawem, regulacjami i przepisami”.

Co ciekawe, podobnej blokadzie nie zostały poddane fora zajmujące się konkretnymi kryptowalutami. Zarówno dział poświęcony Bitcoinowi, jak i Ethereum jest aktywny w momencie pisania artykułu. Przedstawiciel Baidu Tieba powiedział, że zamknięcie działów kryptowalutowych jest związane z podejrzeniami, że poruszano na nich tematy dotyczące ICO i spekulacji.

Wyjaśnienie jest trochę dziwne. Baidu Tieba ma pełen dostęp do treści na swoim serwisie, więc
„podejrzenia” nie mają racji bytu, dokładnie wiadomo, co zamieszczali użytkownicy. Przedstawiciel starał się również usprawiedliwić tę decyzję faktem, że podobne działania podjął WeChat. Tencent – właściciel komunikatora – usunął niedawno wszystkie posty dotyczące ICO oraz handlu kryptowalutami ze swojego serwisu.

https://comparic.pl/chinska-wyszukiwark ... ptowaluty/

Co ciekawe, Baidu pracuje nad rozwojem technologii blockchain. Parę miesięcy temu pojawiła się informacja o opracowaniu wydajnego energetycznie protokołu, który jest kompatybilny z siecią Bitcoin i Ethereum.
Efekt nowych regulacji chińskiego rządu

Chiński rząd zaostrzył niedawno przepisy określające, jakie treści mogą pojawiać się w sieci, kryptowaluty są jednym z tematów wziętych na celownik.

Wśród gigantów, którzy wzięli pod lupę cyfrowe aktywa znalazł się również chiński gigant sprzedaży detalicznej – Alibaba. Spółka monitoruje i blokuje konta aplikacji do płatności mobilnych Alipay, które były wykorzystywane do handlu kryptowalutami. Podobny ruch podjął w zeszłym tygodniu WeChat Pay. Wydano oświadczenie zakazujące użytkownikom wysyłanie i otrzymywania funduszy powiązanych z kryptowalutami.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Poziom cryptojackingu wzrósł dziesięciokrotnie w 2018 roku

piątek 31 sie 2018, 12:17

Pomimo tego, iż notowania kryptowalut przez większą cześć 2018 roku zmierzały na południe, liczba ataków związanych z nielegalnym wydobywaniem kryptowalut wzrasta w zastraszającym tempie. Straty poniesione przez użytkowników sprzętu komputerowego i sieci mogą osiągnąć w tym roku nawet 1,5 mld USD. Według danych przedstawionych przez firmę Trend Micro, specjalizującą się w zabezpieczeniach dla branży informatycznej, między obecnym a zeszłym rokiem nastąpił dramatyczny, blisko dziesięciokrotny wzrost tego typu praktyk.

Niepokojące wyniki raportu

Trend Micro zamieściła wyniki swoich badań w Śródrocznym raporcie dot. zabezpieczeń, w którym podaje, iż w pierwszych 6 miesiącach roku 2018 wykryto prawie 790 tys. przypadków tzw. cryptojackingu, czyli infekowania stron internetowych lub sieci komputerowych nielegalnym oprogramowaniem do wydobywania kryptowalut. W analogicznym okresie zeszłego roku było ich zaledwie ponad 75 tys. Podczas gdy wcześniej popularne były ataki ransomware (blokada komputera i późniejsze żądanie okupu za odblokowanie), teraz dominuje wspomniany cryptojacking.
Z raportu dowiadujemy się również, że narzędziami do ataków nie są tylko złośliwe oprogramowanie (malware) umieszczane przez hackerów w sieci, lecz również legalne aplikacje takie jak Coinhive, tylko że wykorzystywane do nielegalnych celów. O tym, że złośliwi programerzy nie próżnują świadczy fakt, iż wykryto ponad 47 nowych odmian malware do wydobywania kryptowalut. Tym co sprawia, że cryptojacking zyskuje na popularności wśród hackerów, jest łatwość rozpowszechniania złośliwego oprogramowania do miningu, anonimowość oraz potencjał na realizację pokaźnych zysków.

https://comparic.pl/poziom-cryptojackin ... 2018-roku/

Zagrożenie na wielu poziomach

Firma Trend Micro dostrzega szczególne zagrożenie ze strony cryptojackingu dla firm, w których dochodzi zainfekowania złośliwym oprogramowaniem nie tyle pojedynczych stanowisk komputerowych, lecz całych sieci i systemów. Autorzy raportu zwracają szczególną uwagę na fakt, iż malware działa w ukryciu, często bez widocznych od razu skutków ubocznych.
Skutkiem zainfekowania komputerów oraz sieci przez złośliwe oprogramowanie do wydobywania kryptowalut jest, oprócz drenowania zasobów obliczeniowych ofiary i związanego z tym spowolnionego działania urządzeń, uszkodzenie wiatraków chłodzących jednostki CPU oraz innych elementów sprzętowych, zmniejszenie żywotności urządzeń, a także spowolnione działanie sieci.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Uniwersytet Maltański uruchamia stypendium dla studentów chcących specjalizować się w blockchainie

poniedziałek 03 wrz 2018, 09:15

Uniwersytet Maltański uruchamia stypendium dla studentów chcących specjalizować się w blockchainie

Malta po raz kolejny pokazuje inicjatywę w kwestii kryptowalut i technologii blockchain. Tym razem za pośrednictwem Uniwersytetu Maltańskiego, który wraz z Maltańską Agencją Informatyczną (MITA) stworzył specjalny fundusz stypendialny na najbliższy rok akademicki, który zostanie przeznaczony dla studentów chcących zgłębiać blockchain oraz rejestry rozproszone (DLT). Kwota przeznaczona na ten cel wynosi 300 000 euro.

link: https://comparic.pl/uniwersytet-maltans ... ckchainie/

Inicjatywa na rzecz rozwoju technologii

Studenci rozpoczynający studia w nadchodzącym roku akademickim mogą skorzystać ze stypendium na prace magisterskie i doktoranckie z zakresu blockchain i DLT. Stypendia będą dostępne dla osób posiadających co najmniej 30 punktów ECTS bezpośrednio związanych z tymi technologiami. Studenci będą mieli zapewnione pełne sponsorowanie kursu.

Silvio Schembri z ministerstwa gospodarki cyfrowej powiedział, że stypendia będą wspierać wysiłki mające na celu przyciągnięcie na Maltę przedsiębiorstw działających w blockchainie, zapewniając dostępność niezbędnych zasobów ludzkich na szczeblu lokalnym.

“Firmy te potrzebują zasobów technicznych zarówno do budowy, jak i do działania z wykorzystaniem tej technologii, a także ekspertów w dziedzinie usług finansowych, prawa i funkcji kierowniczych. Czekamy z niecierpliwością na to, aż pierwszy Maltańczyk obejmie te ważne i dobrze płatne stanowiska, mając jednocześnie nadzieję, że ich liczba znacznie wzrośnie w przyszłości wraz z dalszym rozwojem branży na Malcie” – skomentował Schembri.

Rektor uniwersytetu Alfred Vella zapowiedział, że uczelnia będzie kontynuowała ćwiczenia wewnętrzne w celu przeglądu dyplomów i studiów magisterskich w kwestii prawa, finansów, technologii komunikacyjnej i innych dziedzinach, w tym jednostek związanych z DLT, blockchain i kryptowalutami.

Rzecznik uniwersytecki dodał, że instytucja ta oczekuje wyników wewnętrznego przeglądu, aby lepiej określić kierunek dalszych działań w tym szybko rozwijającym się sektorze. Prof. Vella powiedział, że celem przeglądu jest posiadanie programów edukacyjnych zgodnych z rządową strategią uczynienia z Malty wyspy blockchainowej. Kraj ten od dawna jest znany z przyjazności dla młodej branży kryptowalutowej. To jeden z powodów, dla którego polski BitBay przeniósł tu swoją siedzibę.

Prezes MITA Tony Sultana dodał, że agencja angażuje się w podobne inicjatywy z innymi instytucjami edukacyjnymi, a także prowadzi szkolenia dla pracowników sektora publicznego w celu zapoznania się z nową technologią.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Uzbekistan stworzył fundusz na rzecz rozwoju rządowego blockchainu

piątek 07 wrz 2018, 08:04

Prezydent Uzbekistanu Shavkat Mirziyoyev zarządził utworzenie państwowego funduszu rozwoju technologii blockchain o nazwie “Digital Trust”, tak wynika z dokumentów opublikowanych na stronie rządu. Celem inicjatywy jest integracja blockchain w różne projekty rządowe, w tym w opiekę zdrowotną, edukację i kulturę.

Nowe przepisy w kwestii technologii blockchain

Instytucja będzie również odpowiedzialna za międzynarodowe inwestycje w uzbecką gospodarkę cyfrową. Digital Trust zostanie sfinansowany przez Narodową Agencję Zarządzania Projektami oraz zagraniczne pożyczki i granty.

W celu wsparcia branży kryptograficznej w Uzbekistanie, Mirziyoyev zatwierdził przepisy prawne, które w niedalekiej przyszłości pomogą zintegrować blockchain w różnych obszarach działalności rządu.

https://comparic.pl/uzbekistan-stworzyl ... ockchainu/

W lipcu Mirziyoyev podpisał zarządzenie “O środkach rozwoju gospodarki cyfrowej w Republice Uzbekistanu”. Dokument ten przewiduje włączenie łańcucha blokowego do niektórych aspektów administracji publicznej.

Zgodnie z zarządzeniem, program integracji blockchain ma zostać wprowadzony do 2020 roku. Jednocześnie Ministerstwo Rozwoju Technologii Informacyjnych i Komunikacji ma przedstawić program integracji technologii dla międzynarodowych systemów rozliczeniowych oraz finansowania kredytów i handlu.

Kazachstan poszedł nawet o krok dalej. Nursułtan Nazarbajew postanawia iść w ślady Wenezueli i zaprezentować nową międzynarodową kryptowalutę o nazwie G-Global, która ma służyć do ograniczenia aktywności spekulantów i zmniejszenia zmienności rynkowej kazachskiej waluty.
Kryptowaluty legalne w Uzbekistanie

Mirziyoyev podpisał ustawę o regulacji handlu kryptowalutami, która weszła w życie 2 września. Zgodnie z nowym prawem, obcokrajowcy mogą handlować kryptowalutami w Uzbekistanie tylko poprzez utworzenie filii w tym kraju. Ustawa określa również minimalny wymóg kapitałowy w wysokości około 710.000 USD w celu zalegalizowania giełdy kryptograficznej.

Ponadto, giełdy kryptowalutowe nie będą podlegać uzbeckim przepisom dotyczącym giełdy papierów wartościowych i zostaną zwolnione z obowiązku płacenia podatków od dochodów z handlu.

Zgodnie z nowym ustawodawstwem, giełdy krypto muszą również przestrzegać przepisów dotyczących zwalczania terroryzmu i prania brudnych pieniędzy. Są one także zobowiązane do przechowywania informacji o transakcjach kryptowalutowych, danych osobowych klientów i ich korespondencji przez okres pięciu lat.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

SEC blokuje handel na dwóch krypto instrumentach.

poniedziałek 10 wrz 2018, 08:21

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała w niedziele, że w trybie natychmiastowym postanowiła zablokować trading na dwóch produktach inwestycyjnych, które śledzą notowania rynku kryptowalutowego. Powodem takiej decyzji miała być dezorientacja rynku, który zastanawiała się, czy instrumenty Bitcoin Tracer One oraz Ether Tracker One są ETFami (exchange traded funds).

Blokada handlu w USA co najmniej do 20 września

Wspomniane instrumenty tradingowe śledzą zmianę notowań cyfrowych monet i są notowane na sztokholmskiej giełdzie Nasdaq, jednak instrumenty pochodne OTC wyceniane na ich podstawie pozwalają na transakcje również w Stanach Zjednoczonych.

https://comparic.pl/sec-blokuje-handel- ... owy-zamet/

“Wydaje się, żebrak jest aktualnych, spójnych i dokładnych informacji”, stwierdziła SEC w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej. “Materiały aplikacyjne złożone w celu umożliwienia oferowania i sprzedaży tych produktów finansowych w Stanach Zjednoczonych, jak również niektóre strony tradingowe określają instrumenty mianem ETFów”

Emitent Bitcoin Tracker One i Ether Tracker One, XBT Provider AB SE0010296574.ST podobnie jak Nasdaq nie skomentowały jeszcze sprawy. Działania SEC wynikają z faktu, że do tej pory Komisja prezentował surowe i jednostronne stanowisko uniemożliwiając dopuszczenie ETFów do obrotu na rynku kryptowalutowym. Firmy inwestycyjne starają się jednak tworzyć inne rodzaje produktów pozwalających klientom giełdowym uzyskać łatwiejszy dostęp do bitcoina oraz jego pochodnych.

Produkty te są czasami nazywane ETFami, ale termin odnosi się ogólnie do innego i często bardziej rygorystycznie regulowanego produktu. Niektórzy eksperci branżowi, w tym największy dostawca ETF BlackRock Inc, wezwali regulatorów do ujednolicenia terminów stosowanych do opisu ETF i innych rodzajów produktów inwestycyjnych.
ETF na BTC dopiero w lutym 2019?

Zdaniem analityka, Briana Kelly’ego “najbardziej prawdopodobne” wydaje się, iż zatwierdzenie ETF na BTC nastąpi “najwcześniej” dopiero w lutym 2019 roku. W “Fast Money” CNBC wskazał on, że mimo, iż SEC zdecydowała się opóźnić decyzję w sprawie ETF na BTC, regulator ma prawo odroczyć ostateczną decyzję w sprawie wniosku najpóźniej do lutego 2019 roku. Sugeruje on, że Komisja mogłaby podjąć taką decyzję powołując się na aż cztery powody:

Po pierwsze, we wszystkich dotychczasowych odrzuceniach ETF-ów SEC wyraża obawy dotyczących umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, które są powodem do obaw agencji w związku z niewystarczającą odpornością na “oszukańcze i manipulacyjne działania i praktyki” na niewystarczającym rynku instrumentów pochodnych będących przedmiotem obrotu poza rynkiem regulowanym oraz na w dużej mierze nieuregulowanym rynku kasowym bazującym na tych instrumentach. Kelly twierdzi, że:

“[Kiedy] SEC mówiła o oszustwach i manipulacjach, nie chodziło o zapobieganie im, ale o to, jak je nadzorują? Czy zawarły porozumienie z innymi giełdami, które umożliwiłyby im kontrolę tego, co się dzieje?”
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Chińczycy zmienią Departament Obrony USA w… kopalnię kryptowalut

czwartek 13 wrz 2018, 09:01

Nie od dziś wiadomo, że zarabiać na kryptowalutach można na różne sposoby. Jedni w nie po prostu inwestują a inni tworzą potężne centra obliczeniowe i próbują swoich siła w miningu. O ile można by się tu spierać, który model jest bardziej rentowny, o tyle chyba każdy zgodzi się, że zarówno inwestorzy jak i minerzy są niezbędnym ogniwem by jedni i drudzy mogli zarabiać.

Nie tak dawno informowaliśmy, że Rząd Rosji stworzył największą kopalnię kryptowalut w kraju. Obiekt o powierzchni ok 4000 metrów kwadratowych wyposażony jest w ponad 3000 koparek dzięki czemu zużywa ok 20 mW energii. Kopalnia powstała na terenie parku przemysłowego “Levoberezhny” w Kirishi a łączna wartość inwestycji wyniosła 500 mln rubli [~7,3 mln USD].
Dawne centrum obliczeniowe dostanie nowe życie?

Dobry interes w crypto-miningu wyczuła również chińska firma inwestycyjna Wuhan General Group, Inc., z siedzibą w Nevadzie, która prowadzi obecnie negocjacje z właścicielami dawnego amerykańskiego centrum danych DoD, mając nadzieję, że zamieni je w kopalnię kryptowalut.

Początkowo Wuhan chce wyposażyć obiekt o mocy 3 MW, który pomieściłby do 1300 urządzeń ASIC i kopać “wszystkie główne waluty kryptograficzne” – w tym Bitcoin i zCash. Według szacunków firmy opartych na bieżących cenach kryptowalut, ta partia maszyn może zarobić ponad 3,5 miliona dolarów miesięcznie. Okazuje się jednak, że to nie koniec, gdyż do końca 2019 roku firma planuje również rozbudowę zakładu do łącznej mocy 30 MW i 12 000 koparek.

https://comparic.pl/chinska-firma-zamie ... anych-dod/

“Planowaliśmy budowę tej kopalni już trzy miesiące temu, jednak poprzez bessę na rynku kryptowalut zrobiliśmy krok wstecz, aby ponownie ocenić naszą strategię” – powiedział Ramy Kamaneh, CEO Wuhan General. “Decyzja o oczekiwaniu na stabilność rynku była dobra, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że wiele urządzeń nie jest już rentownych. Działaliśmy w najlepszym interesie Spółki i jej akcjonariuszy i mocno wierzymy, że rynek osiągnął dno i hossa znacznie się od nowa” – dodał.

Mining to tylko dywersyfikacja


Wuhan General ma długą i zróżnicowaną historię – opisuje się jako firma “skupiająca się na operacjach wydobycia kryptowalut” i jest zarejestrowana w USA. Jednocześnie zachowuje chińskie spółki zależne, które produkują dmuchawy przemysłowe, urządzenia do wytwarzania energii i inne maszyny przemysłowe w Wuhan, stolicy prowincji Hebei w Chinach. Zamieszanie to potęguje fakt, że Wuhan planuje wkrótce rozpocząć działalność w kanadyjskim przemyśle akumulatorowym i produkować baterie przemysłowe pod nazwą Strategic Development of Technology (SDT). Można by zatem rzec, że firma ma ponadprzeciętne plany dywersyfikacji swoich działań.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości