Kryptowaluty News

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 427
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Chińska wyszukiwarka Baidu zablokuje kryptowaluty

wtorek 28 sie 2018, 07:55

Jak podaje China Times, chiński gigant internetowy Baidu zamierza zablokować na swoich portalach treści związane z kryptowalutami. W niedzielę pojawiła się informacja, że wyszukiwarka planuje ograniczyć lub całkowicie usunąć tematy związane z cyfrowymi aktywami ze swojego serwisu Baidu Tieba, którego zasady działania przypominają Reddita – platformę, gdzie użytkownicy kreują bądź udostępniają treści.
Blokada forów kryptowalutowych

Obecnie w Baidu Tieba zablokowano działy poświęcone „cyfrowym walutom” i „wirtualnym aktywom”, użytkownicy nie mogą uzyskać do nich dostępu. Wyszukiwanie tych słów kluczowych powiązanych z kryptowalutami przekierowuje do specjalnego oświadczenia: „To forum zostało tymczasowo zamknięte w związku z obowiązującym prawem, regulacjami i przepisami”.

Co ciekawe, podobnej blokadzie nie zostały poddane fora zajmujące się konkretnymi kryptowalutami. Zarówno dział poświęcony Bitcoinowi, jak i Ethereum jest aktywny w momencie pisania artykułu. Przedstawiciel Baidu Tieba powiedział, że zamknięcie działów kryptowalutowych jest związane z podejrzeniami, że poruszano na nich tematy dotyczące ICO i spekulacji.

Wyjaśnienie jest trochę dziwne. Baidu Tieba ma pełen dostęp do treści na swoim serwisie, więc
„podejrzenia” nie mają racji bytu, dokładnie wiadomo, co zamieszczali użytkownicy. Przedstawiciel starał się również usprawiedliwić tę decyzję faktem, że podobne działania podjął WeChat. Tencent – właściciel komunikatora – usunął niedawno wszystkie posty dotyczące ICO oraz handlu kryptowalutami ze swojego serwisu.

https://comparic.pl/chinska-wyszukiwark ... ptowaluty/

Co ciekawe, Baidu pracuje nad rozwojem technologii blockchain. Parę miesięcy temu pojawiła się informacja o opracowaniu wydajnego energetycznie protokołu, który jest kompatybilny z siecią Bitcoin i Ethereum.
Efekt nowych regulacji chińskiego rządu

Chiński rząd zaostrzył niedawno przepisy określające, jakie treści mogą pojawiać się w sieci, kryptowaluty są jednym z tematów wziętych na celownik.

Wśród gigantów, którzy wzięli pod lupę cyfrowe aktywa znalazł się również chiński gigant sprzedaży detalicznej – Alibaba. Spółka monitoruje i blokuje konta aplikacji do płatności mobilnych Alipay, które były wykorzystywane do handlu kryptowalutami. Podobny ruch podjął w zeszłym tygodniu WeChat Pay. Wydano oświadczenie zakazujące użytkownikom wysyłanie i otrzymywania funduszy powiązanych z kryptowalutami.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 427
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Poziom cryptojackingu wzrósł dziesięciokrotnie w 2018 roku

piątek 31 sie 2018, 12:17

Pomimo tego, iż notowania kryptowalut przez większą cześć 2018 roku zmierzały na południe, liczba ataków związanych z nielegalnym wydobywaniem kryptowalut wzrasta w zastraszającym tempie. Straty poniesione przez użytkowników sprzętu komputerowego i sieci mogą osiągnąć w tym roku nawet 1,5 mld USD. Według danych przedstawionych przez firmę Trend Micro, specjalizującą się w zabezpieczeniach dla branży informatycznej, między obecnym a zeszłym rokiem nastąpił dramatyczny, blisko dziesięciokrotny wzrost tego typu praktyk.

Niepokojące wyniki raportu

Trend Micro zamieściła wyniki swoich badań w Śródrocznym raporcie dot. zabezpieczeń, w którym podaje, iż w pierwszych 6 miesiącach roku 2018 wykryto prawie 790 tys. przypadków tzw. cryptojackingu, czyli infekowania stron internetowych lub sieci komputerowych nielegalnym oprogramowaniem do wydobywania kryptowalut. W analogicznym okresie zeszłego roku było ich zaledwie ponad 75 tys. Podczas gdy wcześniej popularne były ataki ransomware (blokada komputera i późniejsze żądanie okupu za odblokowanie), teraz dominuje wspomniany cryptojacking.
Z raportu dowiadujemy się również, że narzędziami do ataków nie są tylko złośliwe oprogramowanie (malware) umieszczane przez hackerów w sieci, lecz również legalne aplikacje takie jak Coinhive, tylko że wykorzystywane do nielegalnych celów. O tym, że złośliwi programerzy nie próżnują świadczy fakt, iż wykryto ponad 47 nowych odmian malware do wydobywania kryptowalut. Tym co sprawia, że cryptojacking zyskuje na popularności wśród hackerów, jest łatwość rozpowszechniania złośliwego oprogramowania do miningu, anonimowość oraz potencjał na realizację pokaźnych zysków.

https://comparic.pl/poziom-cryptojackin ... 2018-roku/

Zagrożenie na wielu poziomach

Firma Trend Micro dostrzega szczególne zagrożenie ze strony cryptojackingu dla firm, w których dochodzi zainfekowania złośliwym oprogramowaniem nie tyle pojedynczych stanowisk komputerowych, lecz całych sieci i systemów. Autorzy raportu zwracają szczególną uwagę na fakt, iż malware działa w ukryciu, często bez widocznych od razu skutków ubocznych.
Skutkiem zainfekowania komputerów oraz sieci przez złośliwe oprogramowanie do wydobywania kryptowalut jest, oprócz drenowania zasobów obliczeniowych ofiary i związanego z tym spowolnionego działania urządzeń, uszkodzenie wiatraków chłodzących jednostki CPU oraz innych elementów sprzętowych, zmniejszenie żywotności urządzeń, a także spowolnione działanie sieci.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 427
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Uniwersytet Maltański uruchamia stypendium dla studentów chcących specjalizować się w blockchainie

poniedziałek 03 wrz 2018, 09:15

Uniwersytet Maltański uruchamia stypendium dla studentów chcących specjalizować się w blockchainie

Malta po raz kolejny pokazuje inicjatywę w kwestii kryptowalut i technologii blockchain. Tym razem za pośrednictwem Uniwersytetu Maltańskiego, który wraz z Maltańską Agencją Informatyczną (MITA) stworzył specjalny fundusz stypendialny na najbliższy rok akademicki, który zostanie przeznaczony dla studentów chcących zgłębiać blockchain oraz rejestry rozproszone (DLT). Kwota przeznaczona na ten cel wynosi 300 000 euro.

link: https://comparic.pl/uniwersytet-maltans ... ckchainie/

Inicjatywa na rzecz rozwoju technologii

Studenci rozpoczynający studia w nadchodzącym roku akademickim mogą skorzystać ze stypendium na prace magisterskie i doktoranckie z zakresu blockchain i DLT. Stypendia będą dostępne dla osób posiadających co najmniej 30 punktów ECTS bezpośrednio związanych z tymi technologiami. Studenci będą mieli zapewnione pełne sponsorowanie kursu.

Silvio Schembri z ministerstwa gospodarki cyfrowej powiedział, że stypendia będą wspierać wysiłki mające na celu przyciągnięcie na Maltę przedsiębiorstw działających w blockchainie, zapewniając dostępność niezbędnych zasobów ludzkich na szczeblu lokalnym.

“Firmy te potrzebują zasobów technicznych zarówno do budowy, jak i do działania z wykorzystaniem tej technologii, a także ekspertów w dziedzinie usług finansowych, prawa i funkcji kierowniczych. Czekamy z niecierpliwością na to, aż pierwszy Maltańczyk obejmie te ważne i dobrze płatne stanowiska, mając jednocześnie nadzieję, że ich liczba znacznie wzrośnie w przyszłości wraz z dalszym rozwojem branży na Malcie” – skomentował Schembri.

Rektor uniwersytetu Alfred Vella zapowiedział, że uczelnia będzie kontynuowała ćwiczenia wewnętrzne w celu przeglądu dyplomów i studiów magisterskich w kwestii prawa, finansów, technologii komunikacyjnej i innych dziedzinach, w tym jednostek związanych z DLT, blockchain i kryptowalutami.

Rzecznik uniwersytecki dodał, że instytucja ta oczekuje wyników wewnętrznego przeglądu, aby lepiej określić kierunek dalszych działań w tym szybko rozwijającym się sektorze. Prof. Vella powiedział, że celem przeglądu jest posiadanie programów edukacyjnych zgodnych z rządową strategią uczynienia z Malty wyspy blockchainowej. Kraj ten od dawna jest znany z przyjazności dla młodej branży kryptowalutowej. To jeden z powodów, dla którego polski BitBay przeniósł tu swoją siedzibę.

Prezes MITA Tony Sultana dodał, że agencja angażuje się w podobne inicjatywy z innymi instytucjami edukacyjnymi, a także prowadzi szkolenia dla pracowników sektora publicznego w celu zapoznania się z nową technologią.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 427
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Uzbekistan stworzył fundusz na rzecz rozwoju rządowego blockchainu

piątek 07 wrz 2018, 08:04

Prezydent Uzbekistanu Shavkat Mirziyoyev zarządził utworzenie państwowego funduszu rozwoju technologii blockchain o nazwie “Digital Trust”, tak wynika z dokumentów opublikowanych na stronie rządu. Celem inicjatywy jest integracja blockchain w różne projekty rządowe, w tym w opiekę zdrowotną, edukację i kulturę.

Nowe przepisy w kwestii technologii blockchain

Instytucja będzie również odpowiedzialna za międzynarodowe inwestycje w uzbecką gospodarkę cyfrową. Digital Trust zostanie sfinansowany przez Narodową Agencję Zarządzania Projektami oraz zagraniczne pożyczki i granty.

W celu wsparcia branży kryptograficznej w Uzbekistanie, Mirziyoyev zatwierdził przepisy prawne, które w niedalekiej przyszłości pomogą zintegrować blockchain w różnych obszarach działalności rządu.

https://comparic.pl/uzbekistan-stworzyl ... ockchainu/

W lipcu Mirziyoyev podpisał zarządzenie “O środkach rozwoju gospodarki cyfrowej w Republice Uzbekistanu”. Dokument ten przewiduje włączenie łańcucha blokowego do niektórych aspektów administracji publicznej.

Zgodnie z zarządzeniem, program integracji blockchain ma zostać wprowadzony do 2020 roku. Jednocześnie Ministerstwo Rozwoju Technologii Informacyjnych i Komunikacji ma przedstawić program integracji technologii dla międzynarodowych systemów rozliczeniowych oraz finansowania kredytów i handlu.

Kazachstan poszedł nawet o krok dalej. Nursułtan Nazarbajew postanawia iść w ślady Wenezueli i zaprezentować nową międzynarodową kryptowalutę o nazwie G-Global, która ma służyć do ograniczenia aktywności spekulantów i zmniejszenia zmienności rynkowej kazachskiej waluty.
Kryptowaluty legalne w Uzbekistanie

Mirziyoyev podpisał ustawę o regulacji handlu kryptowalutami, która weszła w życie 2 września. Zgodnie z nowym prawem, obcokrajowcy mogą handlować kryptowalutami w Uzbekistanie tylko poprzez utworzenie filii w tym kraju. Ustawa określa również minimalny wymóg kapitałowy w wysokości około 710.000 USD w celu zalegalizowania giełdy kryptograficznej.

Ponadto, giełdy kryptowalutowe nie będą podlegać uzbeckim przepisom dotyczącym giełdy papierów wartościowych i zostaną zwolnione z obowiązku płacenia podatków od dochodów z handlu.

Zgodnie z nowym ustawodawstwem, giełdy krypto muszą również przestrzegać przepisów dotyczących zwalczania terroryzmu i prania brudnych pieniędzy. Są one także zobowiązane do przechowywania informacji o transakcjach kryptowalutowych, danych osobowych klientów i ich korespondencji przez okres pięciu lat.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 427
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

SEC blokuje handel na dwóch krypto instrumentach.

poniedziałek 10 wrz 2018, 08:21

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała w niedziele, że w trybie natychmiastowym postanowiła zablokować trading na dwóch produktach inwestycyjnych, które śledzą notowania rynku kryptowalutowego. Powodem takiej decyzji miała być dezorientacja rynku, który zastanawiała się, czy instrumenty Bitcoin Tracer One oraz Ether Tracker One są ETFami (exchange traded funds).

Blokada handlu w USA co najmniej do 20 września

Wspomniane instrumenty tradingowe śledzą zmianę notowań cyfrowych monet i są notowane na sztokholmskiej giełdzie Nasdaq, jednak instrumenty pochodne OTC wyceniane na ich podstawie pozwalają na transakcje również w Stanach Zjednoczonych.

https://comparic.pl/sec-blokuje-handel- ... owy-zamet/

“Wydaje się, żebrak jest aktualnych, spójnych i dokładnych informacji”, stwierdziła SEC w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej. “Materiały aplikacyjne złożone w celu umożliwienia oferowania i sprzedaży tych produktów finansowych w Stanach Zjednoczonych, jak również niektóre strony tradingowe określają instrumenty mianem ETFów”

Emitent Bitcoin Tracker One i Ether Tracker One, XBT Provider AB SE0010296574.ST podobnie jak Nasdaq nie skomentowały jeszcze sprawy. Działania SEC wynikają z faktu, że do tej pory Komisja prezentował surowe i jednostronne stanowisko uniemożliwiając dopuszczenie ETFów do obrotu na rynku kryptowalutowym. Firmy inwestycyjne starają się jednak tworzyć inne rodzaje produktów pozwalających klientom giełdowym uzyskać łatwiejszy dostęp do bitcoina oraz jego pochodnych.

Produkty te są czasami nazywane ETFami, ale termin odnosi się ogólnie do innego i często bardziej rygorystycznie regulowanego produktu. Niektórzy eksperci branżowi, w tym największy dostawca ETF BlackRock Inc, wezwali regulatorów do ujednolicenia terminów stosowanych do opisu ETF i innych rodzajów produktów inwestycyjnych.
ETF na BTC dopiero w lutym 2019?

Zdaniem analityka, Briana Kelly’ego “najbardziej prawdopodobne” wydaje się, iż zatwierdzenie ETF na BTC nastąpi “najwcześniej” dopiero w lutym 2019 roku. W “Fast Money” CNBC wskazał on, że mimo, iż SEC zdecydowała się opóźnić decyzję w sprawie ETF na BTC, regulator ma prawo odroczyć ostateczną decyzję w sprawie wniosku najpóźniej do lutego 2019 roku. Sugeruje on, że Komisja mogłaby podjąć taką decyzję powołując się na aż cztery powody:

Po pierwsze, we wszystkich dotychczasowych odrzuceniach ETF-ów SEC wyraża obawy dotyczących umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, które są powodem do obaw agencji w związku z niewystarczającą odpornością na “oszukańcze i manipulacyjne działania i praktyki” na niewystarczającym rynku instrumentów pochodnych będących przedmiotem obrotu poza rynkiem regulowanym oraz na w dużej mierze nieuregulowanym rynku kasowym bazującym na tych instrumentach. Kelly twierdzi, że:

“[Kiedy] SEC mówiła o oszustwach i manipulacjach, nie chodziło o zapobieganie im, ale o to, jak je nadzorują? Czy zawarły porozumienie z innymi giełdami, które umożliwiłyby im kontrolę tego, co się dzieje?”
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 427
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Chińczycy zmienią Departament Obrony USA w… kopalnię kryptowalut

czwartek 13 wrz 2018, 09:01

Nie od dziś wiadomo, że zarabiać na kryptowalutach można na różne sposoby. Jedni w nie po prostu inwestują a inni tworzą potężne centra obliczeniowe i próbują swoich siła w miningu. O ile można by się tu spierać, który model jest bardziej rentowny, o tyle chyba każdy zgodzi się, że zarówno inwestorzy jak i minerzy są niezbędnym ogniwem by jedni i drudzy mogli zarabiać.

Nie tak dawno informowaliśmy, że Rząd Rosji stworzył największą kopalnię kryptowalut w kraju. Obiekt o powierzchni ok 4000 metrów kwadratowych wyposażony jest w ponad 3000 koparek dzięki czemu zużywa ok 20 mW energii. Kopalnia powstała na terenie parku przemysłowego “Levoberezhny” w Kirishi a łączna wartość inwestycji wyniosła 500 mln rubli [~7,3 mln USD].
Dawne centrum obliczeniowe dostanie nowe życie?

Dobry interes w crypto-miningu wyczuła również chińska firma inwestycyjna Wuhan General Group, Inc., z siedzibą w Nevadzie, która prowadzi obecnie negocjacje z właścicielami dawnego amerykańskiego centrum danych DoD, mając nadzieję, że zamieni je w kopalnię kryptowalut.

Początkowo Wuhan chce wyposażyć obiekt o mocy 3 MW, który pomieściłby do 1300 urządzeń ASIC i kopać “wszystkie główne waluty kryptograficzne” – w tym Bitcoin i zCash. Według szacunków firmy opartych na bieżących cenach kryptowalut, ta partia maszyn może zarobić ponad 3,5 miliona dolarów miesięcznie. Okazuje się jednak, że to nie koniec, gdyż do końca 2019 roku firma planuje również rozbudowę zakładu do łącznej mocy 30 MW i 12 000 koparek.

https://comparic.pl/chinska-firma-zamie ... anych-dod/

“Planowaliśmy budowę tej kopalni już trzy miesiące temu, jednak poprzez bessę na rynku kryptowalut zrobiliśmy krok wstecz, aby ponownie ocenić naszą strategię” – powiedział Ramy Kamaneh, CEO Wuhan General. “Decyzja o oczekiwaniu na stabilność rynku była dobra, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że wiele urządzeń nie jest już rentownych. Działaliśmy w najlepszym interesie Spółki i jej akcjonariuszy i mocno wierzymy, że rynek osiągnął dno i hossa znacznie się od nowa” – dodał.

Mining to tylko dywersyfikacja


Wuhan General ma długą i zróżnicowaną historię – opisuje się jako firma “skupiająca się na operacjach wydobycia kryptowalut” i jest zarejestrowana w USA. Jednocześnie zachowuje chińskie spółki zależne, które produkują dmuchawy przemysłowe, urządzenia do wytwarzania energii i inne maszyny przemysłowe w Wuhan, stolicy prowincji Hebei w Chinach. Zamieszanie to potęguje fakt, że Wuhan planuje wkrótce rozpocząć działalność w kanadyjskim przemyśle akumulatorowym i produkować baterie przemysłowe pod nazwą Strategic Development of Technology (SDT). Można by zatem rzec, że firma ma ponadprzeciętne plany dywersyfikacji swoich działań.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 427
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Premier Malty: Kryptowaluty to nieunikniona przyszłość pieniądza

poniedziałek 01 paź 2018, 11:07

Podczas mającego miejsce w zeszłym tygodniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ Joseph Muscat – premier Malty – powiedział, że technologia blockchain sprawi, że kryptowaluty staną się przyszłością pieniądza. Jego zdaniem stanie się tak, czy to się podoba światowym liderom czy nie. Malta od dawna jest znana jako jeden z najprzyjaźniejszych krajów dla stosunkowo nowej technologii.

Malta wyspą blockchain

Podczas swojego wystąpienia w trakcie spotkania ONZ premier Malty powiedział: „W pełni wierzę, że technologia blockchain zrewolucjonizuje i usprawni istniejące systemy. Dlatego jako Malta postanowiliśmy wyjść przed szereg jako wyspa blockchainowa. Jako pierwszy kraj na świecie uregulowaliśmy przepisy dotyczące nowej technologii, która wcześniej istniała w próżni prawnej. Większa transparentność pozwoli na odfiltrowanie dobrych inicjatyw biznesowych od tych złych.”

Muscat dodał również, że dzięki zrozumieniu potencjału leżącego w technologii blockchain, Malta otworzyła się na rynek kryptowalut oraz spółki działające na tym polu. Dzięki temu stała się liderem światowego rynku kryptowalut z przyjaznymi przepisami oraz jasnymi praktykami.

Premier Malty zapowiedział, że rząd nadal będzie badał potencjał technologii blockchain i wspierał inicjatywy z tego zakresu. Uważa, że możliwość wyeliminowania podmiotów przy wymianie pieniędzy czy danych zrewolucjonizuje wiele rynków.

Jego zdaniem blockchain ostatecznie doprowadzi do opracowania rozwiązań, które pozwolą na całkowite zastąpienie istniejącej infrastruktury w wielu branżach, chociażby służbie zdrowia czy działalności charytatywnej.

https://comparic.pl/premier-malty-krypt ... pieniadza/

Sukces Malty

Od początku 2018 roku Malta skupiła się na zbudowaniu ekosystemu, który znacząco poprawi możliwości działania przez firmy kryptowalutowe oraz spółki zajmujące się badaniem i wykorzystaniem technologii blockchain.

Binance – największa na świecie giełda kryptowalutowa obsługująca około 10 mln użytkowników – otwarcie pochwaliła starania Malty mające na celu zostanie liderem rynku kryptowalutowego. CEO Binance już pół roku temu zapowiedział gotowość do zainwestowania na lokalnym rynku kryptowalutowym. Przeniosła się tutaj polska giełda BitBay po problemach z naszym rządem.
1 listopada wejdą w życie trzy ustawy dotyczące rynku kryptowalut, dzięki czemu przyszli licencjobiorcy i emitenci oficjalnie rozpoczną działalność zgodnie z nową ustawą o wirtualnych aktywach finansowych. Do tego czasu dostawcy usług VFA, w tym giełdy kryptowalut i emitenci ICO, mogą rozpocząć oferowanie swoich usług w sposób nieuregulowany, który nie stanowi jednak naruszenia prawa.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 427
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Brazylia daje funduszom inwestycyjnym zielone światło do kupna kryptowalut

środa 03 paź 2018, 08:40

Brazylia daje funduszom inwestycyjnym zielone światło do kupna kryptowalut

Brazylijski regulator papierów wartościowych – Comissão de Valores Mobiliários (CVM) – rzekomo wyraził zgodę na niebezpośrednie kupowanie kryptowalut przez fundusze inwestycyjne. Choć nie mogą one posiadać fizycznych Bitcoinów czy innych cyfrowych aktywów, to nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby zainwestowały w zależne od nich instrumenty pochodne oraz fundusze zagraniczne.


Brazylijskie fundusze z ekspozycją na kryptowaluty

Zgodnie z biuletynem wydanym przez brazylijskie Ministerstwo Finansów fundusze mogą teraz inwestować w “inne aktywa” będące przedmiotem obrotu w obcych jurysdykcjach, o ile są one regulowane w miejscu ich obrotu. Oznacza to, że mogą nabywać udziały w zagranicznym funduszu, którego portfel składa się głównie z kryptowalut takich jak Bitcoin, Ethereum czy Litecoin.

https://comparic.pl/brazylia-daje-fundu ... yptowalut/

Ministerstwo Finansów zaznacza jednak, że na polu kryptowalut istnieje pole do oszustw w rodzaju prania brudnych pieniędzy. Z tego powodu fundusze mogą inwestować w produkty oferowane przez regulowane giełdy. Podmioty te powinny podlegać “nadzorowi agencji regulacyjnych, które mają uprawnienia do powstrzymywania nielegalnych praktyk”.

Ponadto fundusze powinny podjąć pewne środki ostrożności przed zakupem kryptowalut, aby uniknąć zakupu tokenów emitowanych przez ICO oszustów. W oświadczeniu wymieniono sześć podstawowych środków ostrożności, które obejmują sprawdzenie, czy ich technologia jest “przejrzysta, dostępna i weryfikowalna przez każdego użytkownika” oraz czy token posiada wystarczającą płynność.
Brazylia coraz przyjaźniejsza w stosunku do kryptowalut

W poprzednim biuletynie Daniel Maeda z CVM wyjaśnił, że fundusze inwestycyjne nie mogą bezpośrednio inwestować w kryptowaluty. Podmioty, które mają w portfelu instrumenty powiązane z cyfrowymi aktywami, miały złożyć wyjaśnienie przed CVM co do tego, jak będą podchodzić do kwestii możliwych forków bądź airdropów danej kryptowaluty.

Zakaz inwestowania w kryptowaluty przez fundusze inwestycyjne został wprowadzony w Brazylii w styczniu tego roku. Potem jednak stwierdzono, że prawo własności pośredniej daje możliwość obrotu tymi aktywami. Niektóre banki wypowiedziały umowę traderom kryptowalutowym, ale są wątpliwości, czy dokonały tego zgodnie z prawem.

Inwestorzy w Brazylii są optymistycznie nastawieni do kryptowalut. Mają na nie pięć razy większą ekspozycję niż na lokalną giełdę. Zmusiło to Grupo XP – właściciela największego niezależnego brokera w kraju – do opracowania giełdy kryptowalutowej, która zostanie uruchomiona pod koniec roku.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 427
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Kryptowaluta Petro stanie się walutą krajową Wenezueli

piątek 05 paź 2018, 09:05

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro złożył w tym tygodniu szereg oświadczeń dotyczących cyfrowej waluty swojego kraju. Zapowiedział ogłoszenie petro walutą krajową.

Został również opublikowany nowy dokument pokazujący, że petro nie jest już w 100% wspierane przez zasoby ropy naftowej. Kryptowaluta ma ponoć również zabezpieczenie w niektórych innych zasobach naturalnych Wenezueli.
Tworzymy historię!

https://comparic.pl/kryptowaluta-petro- ... wenezueli/

Maduro uważa, że „Wenezuela tworzy historię”.

– Dziś robimy krok naprzód, wprowadzając petro jako walutę krajową i platformę dla wzmocnienia naszej suwerenności finansowej – ogłosił.

Polityk oświadczył też, że e-waluta “w przeciwieństwie do innych cyfrowych walut nie musi być wydobywana, ponieważ ma już wartość; jest chroniona wenezuelskim ropą i bogactwem górniczym.”
Copy of Dash?

Po wypowiedziach prezydenta opublikowano nową wersję dokumentacji petro. Wynika z niej, że waluta używa algorytmu X11 Dash w kwestii Proof of Work. Ponadto korzysta z systemu masternoda do weryfikacji Pro-of-of-Stake. Ten system hybrydowy będzie wykorzystywał 4-megabajtowe bloki.

Twórcy białej księgi projektu opisując podstawowe pojęcia technologii stojącej za monetą, zaczerpnęli informacje bezpośrednio z dokumentacji Dash i Bitcoina.

“Nowy token, petro Wenezueli, jest rażącym klonem Dasha”, napisał na Twitterze Joey Zhou czytając dokument.
Lekarstwo na inflację?

Ponadto waluta nie jest już całkowicie wspierana przez beczkę oleju. Zamiast tego zabezpieczeniem jej ceny jest 50 procent wartości ropy, 20 procent złota, 20 procent żelaza i 10 procent diamentu.

Maduro twierdzi też, że petro już na sześciu giełdach. Nie podaje jednak ich nazw…

“Wszyscy Wenezuelczycy będą mieli dostęp do petro, a przez to do międzynarodowych zakupów” – cytują prezydenta media. Maduro twierdzi, że “monety petro są obecnie legalnym substytutem dolarów w transakcjach na rynku nieruchomości, a także w płaceniu za towary, takie jak bilety lotnicze, hotele i tym podobne. ”

Wenezuelscy oficjele mają nadzieję, że petro “zneutralizuje” zagrożenie czarnymi rynkami i mafiami pieniężnymi w całym kraju. Minister spraw zagranicznych Jorge Arreaza został zacytowany, mówiąc dziennikarzom, że “takie mafie pieniężne są powszechnie oskarżane o spadek wartości bolivara wenezuelskiego, dodatkowo pogarszając gospodarcze problemy narodu”.

Wenezuela uruchomiła niedawno nową walutę narodową o nazwie suwerenny bolivar. Agencja prasowa stanu AVN ogłosiła:

“Każda jednostka kryptowaluty będzie odpowiadać 3600 suwerennym bolivarom i będzie punktem odniesienia dla ustalania wartości pracy, ceny usług i dóbr konsumpcyjnych – jednej z jednostek rachunkowych, która będzie rządzić krajem.”
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

Awatar użytkownika
Portal Comparic
Gaduła
Posty: 427
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Bitfinex odpowiada: „nie jesteśmy niewypłacalni”

poniedziałek 08 paź 2018, 10:54

Bitfinex odpowiada: „nie jesteśmy niewypłacalni”

W związku z pogłoskami dotyczącymi problemów finansowych giełdy kryptowalutowej Bitfinex, jej właściciele postanowili się ustosunkować do podnoszonych przez inwestorów obaw i stwierdzają, że operacje prowadzone są w niezaburzony sposób tak jak dotychczas, a płynność finansowa firmy nie jest zagrożona – czytamy we wpisie na oficjalnym blogu giełdy.

„Bitfinex wprowadził operacje fiat w 2015 roku, aby działać jako globalny punkt dostępu dla traderów chcących wejść w przestrzeń kryptowalut. Po drodze dochodziło do wzlotów i upadków, a komplikacje były analizowane przez uważnych “regulatorów”, którzy chętnie antycypowali i przewidywali upadek branży. Strony te szybko krzyczą o niewypłacalności, pozornie słabo rozumiejąc, co to pojęcie oznacza i o czym ogólnie mówią” – Bitfinex ostro odnosi się do pogłosek i oskarżeń.

https://comparic.pl/bitfinex-odpowiada- ... yplacalni/

W świetle wspomnianych pogłosek giełda odnosi się do zarzutów w trzech podpunktach

Niewypłacalność – „Bitfinex nie jest niewypłacalny, a stały strumień artykułów twierdzących, że jest inaczej nie zmieni tego faktu. Jako jedna z niewielu giełd działających od 2013 roku, z małym zespołem i niskimi kosztami operacyjnymi, nie do końca rozumiemy argumenty, które mają nam pokazać, że jesteśmy niewypłacalni, nie podając żadnego wyjaśnienia dlaczego” – komentuje dalej Bitfinex
Wypłaty środków – zdaniem giełdy zarówno wypłaty kryptowalut jak i funduszy tradycyjnych funkcjonują bez zastrzeżeń. Zweryfikowani użytkownicy mogą bez problemu wypłacać euro, jeny, funty i dolary, komplikacje pojawiają się co jakiś czas są jednak rozwiązywane.
Noble Bank – pojawiające się w świeci informacje sugerujące, że Noble Bank posiada problemy z płynnością nie mają bezpośredniego wpływu na działalność giełdy Bitfinex
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości