Moje ulubione strategie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darro
Gaduła
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Moje ulubione strategie

wtorek 10 lip 2018, 11:11

Pod tym hasłem będę wrzucał moje strategie przydatne w spekulacji na Forexie.
Zaczniemy od systemu do skalpowania:

STRATEGIA “SCALP na GBPJPY”

GBPJPY jest parą o znacznej zmienności sięgającej nierzadko 200 pipsów dziennie. Ta strategia jest przeznaczona dla scalperów ,więc nie będziemy próbowali wziąć całego ruchu … ale ograniczymy sie do 20-30 pipsów dziennie.

OPIS STRATEGII:

Przygotowanie wykresu do tradingu :

Wykres GBPJPY dla M5
Dodaj średnie kroczące wykładnicze 10 i 26 (EMA)
MACD z parametrami (12,26,1)

Jak handlować:

Jeśli 10 EMA przecina 26 EMA i idzie w górę- rynek rośnie.

Jeśli 10 EMA przecina 26 EMA i spada, jest tendencja spadkowa.

Po skrzyżowaniu się średnich EMA, obszar pomiędzy nimi staje sie interesującą dla nas strefą, w której będziemy otwierać zlecenie. Nazwijmy ją Strefą Odwrotu (Reversal Zone)

W przypadku tendencji spadkowej:

10 EMA (niebieska) przecina 26 EMA (czerwona) i spada.
Nie sprzedajesz bezpośrednio po przecięciu średnich, czekasz na powrót do Strefy Odwrotu
Otwierasz zlecenie SELL gdy cena znajdzie się w SO
Stop Loss na 10-15 pipsach
Take Profit na 15-20 pipsów

W przypadku trendu wzrostowego:

10 EMA przecina 26 EMA i idzie w górę.
Nie kupujesz zaraz po przecięciu EMA , czekasz na powrót ceny do SO
Otwierasz zlecenie BUY gdy cena trafia do SO między 10 EMA i 26 EMA.
Powinieneś umieścić Stop Loss na 10-15 pipsach
Twój Take Profit wynosi 15-20 pipsów.

Opis wraz z przykładowymi wykresami: https://comparic.pl/strategia-scalp-gbpjpy/
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

Awatar użytkownika
Darro
Gaduła
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Kontakt:

Trading w oparciu o średnią wykładniczą EMA 144

piątek 13 lip 2018, 11:39

Trading w oparciu o średnią wykładniczą EMA 144

W trakcie rozmów na Comparic chat, gdzie na żywo wymieniamy się pomysłami i konfrontujemy nasze spojrzenie na wykresy z innymi “czatownikami”, wynikła między innymi dyskusja o średnich ruchomych i ich stosowaniu w tradingu. Przy okazji tego artykułu chciałbym się podzielić moimi doświadczeniami ze średnią EMA144.

Dlaczego akurat 144 a nie 138 czy 27? Być może odpowiedzią na to pytanie będzie fragment z artykułu:

“Największy problem w budowaniu systemu inwestycyjnego opartego o średnie kroczące (Moving Average – MA), jest dobór odpowiedniej ilości okresów, z których one są wyliczane. Zmierzyć się z tą zagadką postanowił Jake Bernstein i przetestować wszystkie możliwe warianty przecięcia się średnich kroczących od wartości 5 do 200, biorąc MA zwykłe, ważone, wygładzone i wykładnicze. Jako, że baza danych była bardzo duża poprosił o pomoc specjalistów z NASA, ponieważ to oni w tym czasie dysponowali najlepszymi i najszybszymi komputerami. Wynik był jednoznaczny. Parą średnich kroczących, która daje najlepsze wyniki, najwięcej skutecznych sygnałów transakcyjnych jest: Średnia krocząca wygładzona z 34 okresów – 34 SMA (Smoothed Moving Average) – liczona po cenach zamknięcia (close) i średnia krocząca wykładnicza ze 144 okresów – 144 EMA (Exponential Moving Average) – liczona po cenach zamknięcia (close). Kiedy Jake Bernstein zobaczył te wartości, od razu zwrócił uwagę na to, że przecież są to liczby z ciągu Fibonacciego. Stwierdził: “To musi być to – Bingo!”

Pierwszy kontakt z tą średnią miałem kilka lat temu gdy szukałem “magicznych” systemów do zarabiania na FX… Wtedy testowałem między innymi system do scalpowania w oparciu o dwie średnie EMA144 i EMA169. System oczywiście okazał się tyle warty co 99% pozostałych, czyli doskonale oczyszczał konto z kapitału. Mimo to zauważyłem, ze EMA144 dosyć często, czyli w pojęciu forexowym – więcej niż w 60% przypadków zachowuje się jak dynamiczna linia wsparcia lub oporu w zależności od kierunku trendu.

JAK WYKORZYSTAĆ EMA144?

Dobry wykres wart tysiąc słów, dlatego zasady korzystania z tej średniej pokażę na przykładowych wykresach.
AUDUSD M5

Cena przebija z dużym impetem średnią kroczącą EMA 144 i przy pierwszym kontakcie z nią następuje odbicie i kontynuacja spadków zgodnie z kierunkiem przebicia (czerwona strzałka)

111.png
USDJPY M5

Ten sam układ – dynamiczne przebicie EMA 144 i pierwszy kontakt z nią skutkuje odbiciem i ruch zgodny z kierunkiem przebicia.

wykresy: https://comparic.pl/trading-oparciu-o-s ... a-ema-144/

NZDUSD M5

Ten sam schemat, warte zauważenia, że im bardziej intensywne przebicie EMA 144 tym większe prawdopodobieństwo odbicia przy pierwszym kontakcie ze średnią.

wykresy: https://comparic.pl/trading-oparciu-o-s ... a-ema-144/

Korzystając z EMA 144 mamy kilka wskazówek jak zachowa się cena:

Moment wejścia to pierwszy kontakt ze średnia po jej wcześniejszym przebiciu -wskazane żeby było to dynamiczne przebicie.
Target to przynajmniej poziom ostatniego dołka
SL w zależności od planowanego TP powinien znajdować sie powyżej ostatniego szczytu ale mieć niższą wartość w pipsach niz TP.

Ponizej na wykresie przykład jak prowadzić zlecenie SELL z wykorzystaniem dynamicznej linii trendu jaką jest EMA 144:
118.png
Gdy cena przebije EMA144 z dość dużym impetem (1) to jest dla nas pierwszy sygnał ,że w najbliższym czasie na tym instrumencie może wystąpić interesujący nas Setup – czyli powrót ceny do przebitej średniej – (2). Kiedy wyjść ze zlecenia ? To już zależy od tradera ,ale na pewno nie później niż gdy cena zacznie przebijać EMA144 (3)

szczegółowy opis strategii tu: https://comparic.pl/trading-oparciu-o-s ... a-ema-144/

Podsumowując:

Z moich obserwacji średnia EMA 144 najskuteczniejsza jest na wykresach M5 i M15, dlatego przydatna zwolennikom skalpowania i daytradingu. Natomiast dla cierpliwych traderów dobrym wyborem będzie średnia na wyższych przedziałach czasowych M30, H1, H4.

Pamiętać należy też, ze na rynku Forex jedno jest tylko pewne, że … nic nie jest pewne, dlatego żaden wskaźnik czy średnia nie są nieomylne ,co najwyżej sprawdzają się trochę częściej niż 50/50… dając statystyczną przewagę traderowi i do takich w mojej opinii należy EMA144.

Jesli masz jakieś pytania dotyczące tej strategii to piszcie , jak będę znał odpowiedź to odpiszę ;) a pod tym tagiem jest trochę więcej na ten temat: https://comparic.pl/tag/strategia-dargo/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Przewidywanie jest niezmiernie trudne, szczególnie jeśli dotyczy przyszłości"

ODPOWIEDZ