EUR/USD

ODPOWIEDZ
no avatar
raportyforex
Posty: 39
Rejestracja: wtorek 22 lip 2014, 12:18
Kontakt:

Re: EUR/USD

poniedziałek 15 cze 2015, 11:37

[Uwaga na spadki na EurUsd]

Ostatnie wzrosty wykazują pewne elementy, które sprawiają, że należy przeanalizować sytuację pod względem spadków ceny do poziomów 1.1030 lub nawet do poziomu 1.0727. W szczegółach omawiam to w nagraniu.

https://www.youtube.com/watch?v=eSD6cLFzp10
Na Forex trzeba inwestować w miejscach, w których mamy PRZEWAGĘ.

Aby ją zdobyć trzeba >>Dobrze i Skutecznie Analizować Rynek<<

no avatar
raportyforex
Posty: 39
Rejestracja: wtorek 22 lip 2014, 12:18
Kontakt:

Re: EUR/USD

poniedziałek 20 lip 2015, 12:31

"Czy jest szansa na wzrost kursu EurUsd? 1.0785 kluczowy poziom"

Kurs EurUsd wciąż spada. Sytuacja na wykresie rozwija się wzorowo, a trend spadkowy trwa w najlepsze. Czy jest szansa na odwrócenie? Szersza analiza w video.

https://www.youtube.com/watch?v=pmpN0RY8fU0
Na Forex trzeba inwestować w miejscach, w których mamy PRZEWAGĘ.

Aby ją zdobyć trzeba >>Dobrze i Skutecznie Analizować Rynek<<

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EUR/USD

środa 21 gru 2016, 16:44

raportyforex chyba umilkły, odświeżam temat !Dobrze!

Wydaje się, że eurodolar kieruje się ku 1,05. Znajduje się tam strefa o szerokości około 30 pips w której można szukać sygnałów sprzedażowych na interwale godzinowym. Chyba, że jeszcze odwrócą, bo w tym momencie dzienna świeca wygląda bardzo byczo :wtf:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EUR/USD

środa 28 gru 2016, 16:37

Adam_R pisze:raportyforex chyba umilkły, odświeżam temat !Dobrze!

Wydaje się, że eurodolar kieruje się ku 1,05. Znajduje się tam strefa o szerokości około 30 pips w której można szukać sygnałów sprzedażowych na interwale godzinowym. Chyba, że jeszcze odwrócą, bo w tym momencie dzienna świeca wygląda bardzo byczo :wtf:
Moja poprzednia prognoza się sprawdziła, szkoda jedynie, że pod nią nie zagrałem :facep: świeca z 22 grudnia niemal idelanie przetestowała poziom 1,05 i wyrysowaną przeze mnie strefę oporu. Jednak dwa dni przed wigilią już sobie kompletnie odpuściłem trading :tongue:
Spoglądając teraz na wykres godzinowy (też raczej z ciekawości, bo nie mam zamiaru otwierać nowych pozycji w tym roku) dostrzegalny jest ciekawy zbieg dwóch poziomów. Czy EUR/USD przetestuje okolice 1,0430?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EUR/USD

czwartek 29 gru 2016, 10:49

Wczorajsza projekcja okazała się nietrafiona. Obniżona płynność oraz niewielka liczba publikacji makroekonomicznych sprawiają, że EUR/USD w zgodzie z zasadą linii najmniejszego oporu dryfuje w kierunku narzuconym podczas sesji azjatyckiej. W porannym przeglądzie rynkowym zwracałem uwagę na dwa IMO dość ważne poziomy tworzące strefę 1,05-1,0480. Jestem ciekaw czy cena na nie zareaguje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: EUR/USD

wtorek 03 sty 2017, 11:45

Zbliżamy się kolejny raz do wsparcia Obrazek a dalej to już powolne osuwanie w kierunku 1.00000 Obrazek Chyba, że wsparcie się wybroni i będziemy mieli fałszywe wybicie z prawie 2 letniej konsoli.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EUR/USD

wtorek 03 sty 2017, 13:46

GoldWolf pisze:Zbliżamy się kolejny raz do wsparcia Obrazek a dalej to już powolne osuwanie w kierunku 1.00000 Obrazek Chyba, że wsparcie się wybroni i będziemy mieli fałszywe wybicie z prawie 2 letniej konsoli.

Miło, że ktoś dołączył do analiz ;) Przez święta i okres noworoczny sobie darowałem rynki. Ten tydzień też sobie jeszcze rezerwuję na pracę, testy etc. i startujemy znowu od stycznia. Za to trafiłem na komentarz Deutsche Bank do raportu COT (link do pełnego raportu dla zainteresowanych: http://www.cftc.gov/Marketreports/Commi ... /index.htm).
W skrócie - liczba krótkich spekulacyjnych pozycji na EUR maleje od świąt. Czyżby szykowała nam się większa korekta na EUR/USD?

Link do komentarza DB: https://comparic.pl/deutsche-bank-spada ... zycji-eur/

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EUR/USD

środa 04 sty 2017, 13:30

Hmm, czy COT faktycznie przewidział wzrosty edka? :wtf: Na wykresie dziennym poruszamy się wciąż w zakresie wczorajszej świecy. IMO, przed FOMC i piątkowymi payrollsami przetestujemy jeszcze okolice 1,05 i zaznaczoną, czerwoną strefę oporu. Tam szukałbym sygnałów na sell ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: EUR/USD

czwartek 05 sty 2017, 09:37

Ja na razie testując EA jestem zapakowany L i po obsuwie kapitału w okolicach 50%, jeszcze jeden D1 na plusie i będę w zysku.
Dla mnie Obrazek na razie wystąpiło czesanie SL, jak widać linia trendu na razie trzyma. Natomiast EMA 25 kilka razy była dość dobrym oporem dla tej pary, więc wtedy dobrze było by zagrać S. Jeżeli pójdziemy wyżej, to może będziemy testować max z 08.12 (FED).

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EUR/USD

piątek 06 sty 2017, 11:21

GoldWolf pisze:Ja na razie testując EA jestem zapakowany L i po obsuwie kapitału w okolicach 50%, jeszcze jeden D1 na plusie i będę w zysku.
Dla mnie Obrazek na razie wystąpiło czesanie SL, jak widać linia trendu na razie trzyma. Natomiast EMA 25 kilka razy była dość dobrym oporem dla tej pary, więc wtedy dobrze było by zagrać S. Jeżeli pójdziemy wyżej, to może będziemy testować max z 08.12 (FED).
@GoldWolf, mógłbyś wrzucać nieco bardziej czytelne wykresy? Te wycinki niewiele mówią :sad:

Co do zachowania się EUR/USD to mam mieszane uczucia :shock: Podejrzewałem, że może podejść wyżej przed minutkami i dzisiejszymi NFP, ale wczorajszy ruch... :wtf:

Dziś patrząc na wykres dostrzegam lokalną strefę oporu w rejonie 1,0600/16. Zniesienie 88,6 od jakiegoś czasu całkiem dobrze się sprawuje (przymierzam się do statystycznego pomiaru skuteczności zniesień Fibo, stay tuned :bigsmile: ).

IMO, do NFP nie zostało dużo czasu - przetrzymamy pewnie do momentu większych ruchów (prawdopodobnie w górę) przed samą publikacją, a jeśli payrollsy okażą się być lepsze od prognoz, wówczas oczekiwałbym końca tendencji wzrostowej i powrotu do spadków.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: EUR/USD

poniedziałek 09 sty 2017, 17:15

'Czas na ruch do góry? :)
1-11.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EUR/USD

środa 11 sty 2017, 10:34

longtrader pisze:'Czas na ruch do góry? :)
1-11.png
Kilkadziesiąt pips można było zgarnąć ;) technicznie patrząc, 1,06 nadal trzyma (strefa z 88,6). Dzisiaj akurat czekamy na Trumpa ( https://comparic.pl/trump-pokieruje-ryn ... ntarz-seb/ ), więc dolar może znaleźć się pod presją. Dopóki nie pokonamy ostatniego lokalnego dołka w okolicy 1,0510, dopóty EUR/USD będzie konsolidowało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EUR/USD

piątek 13 sty 2017, 12:33

Wczoraj kolejne maksima na EURUSD. Mogliby się w końcu wybić z tej konsoli...

http://www.xm.com/pl/eurusd-test-upper- ... tion-40262
1301-EURUSD.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EUR/USD

poniedziałek 16 sty 2017, 11:58

Na wykresie dziennym inside bar w kluczowym obszarze wsparcia. Wybicie może wskazać kierunek na najbliższe dni. Chyba, że okaże się fałszywe... ;)

http://www.xm.com/pl/eurusd-inside-bar- ... ance-40272
1601-EURUSD.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adam_R
Stały Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 19:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EUR/USD

wtorek 17 sty 2017, 12:49

I wybicie okazało się fałszywe :tongue: A słabość dolara zawdzięczamy nowemu prezydentowi USA. Patrząc na wykres technicznie, to widocznym oporem są okolice 1,0825. Tygodniowe zniesienie 38,2, plus projekcja 161,8. Plus do tego strefa oporu o szerokości kilkudziesięciu pips.

Jestem ciekawy czy dociągną, choć na brak wydarzeń makro nie możemy w tym tygodniu narzekać. Kilka wystąpień członków FOMC (plus Yellen) oraz decyzja EBC wraz z konfą Draghiego... Zobaczymy czy Amerykanie podłapią dzisiejszą wyprzedaż USD czy już niedługo zacznie się ruch powrotny poniżej 1,07.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EUR/USD

środa 18 sty 2017, 08:52

Na edku poległ obszar oporu, a do tego nastąpiło wybicie z inside bara. W krótkim terminie wzrost do 1.0800 wydaje się uzasadniony. Chyba, że jakiś news namiesza :)

http://www.xm.com/pl/eurusd-breakout-fr ... tern-40294
1801-EURUSD-2.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

no avatar
GoldWolf
Stały Bywalec
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 15 gru 2015, 20:48
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: EUR/USD

środa 18 sty 2017, 08:54

Na początek fajnie, iż faktycznie ruch był do góry, wbrew obiegowej opinii, że teraz to już tylko Sell i kierunek 1.00 oraz zmiana parytetu.
Jak spokojnie przeanalizujemy wykres zaczynając od miesięcznego, zobaczymy iż kolejne strefy W/O nie są przypadkowe - Obrazek jak widać pokrywa się to z tym co mamy na tygodniówce Obrazek
Potwierdza się też to co pisałem 5 sty 2017 -
GoldWolf pisze:Jeżeli pójdziemy wyżej, to może będziemy testować max z 08.12 (FED).

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EUR/USD

czwartek 19 sty 2017, 09:13

Być może na EURUSD skończy się korekta po wybiciu z IB jaki powstał na wykresie dziennym. Jest tylko jedno "ale" :) Dziś ECB poda decyzję o wysokości stóp proc., a później Draghi na konferencji pewnie trochę ruszy rynkiem.

http://www.xm.com/pl/eurusd-correction- ... hase-40317
1901-EURUSD-1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EUR/USD

środa 25 sty 2017, 10:42

Krótka korekta od czasu ustanowienia wczorajszych maksimów i na dynamicznym wsparciu widzimy ponownie popyt. Spora szansa na test najpierw ostatnich maksimów, a następnie 1.0800 w drodze do 1.0857.

http://www.xm.com/pl/eurusd-price-on-dy ... port-40377
2501-EURUSD-1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kwfx
Maniak Forex
Posty: 1043
Rejestracja: środa 24 wrz 2014, 07:43
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: EUR/USD

środa 01 lut 2017, 09:36

Nowy szczyt na EURUSD po silnym impulsie wzrostowym. Po krótkiej przerwie powróciło bycze nastawienie. Trzeba jednak uważać, bo dziś o 20:00 decyzja w sprawie stóp i oświadczenie FOMC. Co prawda rynki raczej nie spodziewają się "fajerwerków", ale nigdy nie wiadomo ;)

http://www.xm.com/pl/eurusd-new-high-2-40449
0102-EURUSD.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości