LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

Zablokowany

Propozycje zmian na kolejne edycje konkursu (można zaznaczyć 2 opcje)

Po 2 fazie grupowej rozgrywamy fazę pucharową (więcej niż 16 zawodników, maksymalnie 32)
3
17%
Zostawiamy 3 fazy grupowe i faza pucharowa złożona z 16 zawodników (tak jak obecnie)
12
67%
Zostawiamy 3 fazy grupowe ale faza pucharowa składa się z więcej niż 16 zawodników
3
17%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 12 paź 2019, 14:29

W zeszłym roku w ostatniej rundzie też tak się wydawało. :))

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 12 paź 2019, 15:26

Dzięki, za życzenia mam nadzieję, że tym razem uda się trójkę zgarnąć :joy:
rzeczywiście mam teraz grupę prawie bez walkowerów , a winnych (A,H,L) nawet po 3 osoby nie grają.

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 12 paź 2019, 19:49

Przygotowałem wskaźnik napisany i skompilowany pod MT5
jeśli ktoś jest zainteresowany to umieściłem go na stronie (plik nazywa się DMLigaTraderow.ex5):

https://megawrzuta.pl/download/06c0acd2 ... 8c165.html

(klikamy w zielony pasek z napisem "pobierz plik")

a kod źródłowy (plik DMLigaTraderow.mq5) znajduje się tutaj:

https://megawrzuta.pl/download/0849af55 ... fbccd.html


Wskaźnik różni się trochę od przedstawionego przez longtrader'a
Różnica jest taka, podajemy dwa typy jakie śledzimy, czyli na przykład nasz typ i typ przeciwnika w danej rundzie
Wskaźnik na bieżąco kontroluje kurs (sam rozpoznaje czy runda jest poniedziałkowo-wtorkowa, czy czwartkowo-piątkowa)
i oprócz wyświetlania różnicy kursów i procentu zmiany podaje informacje jaki jest wynik dla typowania i ile punktów w konkursie to daje

Co do instalacji to na platformie MT5 instaluje podobnie jak na MT4:
Uruchamiamy platformę MT5
Na platformie MT5 – kliknij PLIK – Otwórz folder danych – Folder MQL5 – Folder Indicators
Wklej plik DMLigaTraderow.ex5 do folderu Indicators
Wyłącz platformę i ponownie ją uruchom
Kliknij zakładkę WSTAW – Wskaźniki – Własne – DMLigaTraderow (lub WSTAW - Wskaźniki - Dostosuj - DMLigaTraderow lub wybierz plik z okna WIDOK – Navigator )

jako parametry wskaźnik przyjmuje dwa typowania podane w formie para walutowa/instrument i typ (kupno/sprzedaż) rozdzielone średnikiem
czyli np.: piszemy EURUSD;Kupno

tak jak w przypadku pierwszego wskaźnika nazwy par muszą być dokładnie zgodne jak te na używanej platformie MT5
(gdy poda się błędny typ lub pusty typ, to traktowane jest jako walkower (kolumny notowania i rozgrywki są puste a punkty mają wartość -1)
natomiast typy po średniku można podać w różny sposób,
np.: Sell, Sprzedaż, Short, Krótka, S oznacza pozycję sprzedaży
np.: Buy, Kupno, Long, Długa, K, B, L oznacza pozycję kupna

można więc napisać USDJPY;S ale również USDJPY;Sprzedaż

Wyświetlane przez wskaźnik dane są podzielone na 3 części:
W pierwszej podane są oba typy, czyli wybrane pary walutowe/instrumenty i rodzaj typu (kupno/sprzedaż)
W drugiej przedstawione są dane notowania: Kurs otwarcia, zamknięcia, zmiana w pipsach i zmiana w procentach
W trzeciej części mamy informacje o rozgrywce: zmiana w procentach z uwzględnieniem kierunku typu, różnica między wynikami obu typowań
i punkty jakie taki wynik dałby w konkursie

we środę, sobotę i niedzielę dane wskaźnika nie ulegają zmianie - pokazują ostatnio zakończoną rundę

Może komuś taki wskaźnik się przyda - a gdyby były jakieś uwagi, to nie krępujcie się - zawsze można coś poprawić lub zmienić
ponieważ pisałem kod we czwartek i piątek - ale testowałem dziś, w sobotę, gdy rynek nie pracuje,
więc mogą tam się zdarzyć jakieś sytuacje nieprzewidziane przeze mnie - informacje o tym są mile widziane.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 13 paź 2019, 11:47

Świetna robota !Dobrze!
Dzięki wielkie, sam po testuję i dam znać jakby coś było nie tak. Jak wszystko będzie ok, to jeżeli nie masz nic przeciwko - damy informację o nim w kolejnym artykule ligowym z wynikami na Comparic.pl ?
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 13 paź 2019, 12:14

Nie ma sprawy, można wspomnieć w artykule - każdy może używać tego wskaźnika - dlatego opublikowałem też kod źródłowy.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 14 paź 2019, 09:59

Wskaźnik wygląda ładnie i wszystko pokazuje i przelicza poprawnie. Jest tylko 1 błąd - w lidze w kolejce weekendowe liczy się cena otwarcia tygodnia. Waluty mają świecę niedzielną i z niej powinno być cena open, ale DAX, ropa, złota, srebro - już nie i tu jest dobrze, że od poniedziałkowej jest liczone.

Nie może być open z W1 bo wtedy liczy od poniedziałku wszystko. Teraz źle pokazuje waluty, że od poniedziałku i nie uwzględnia świecy niedzielnej.
Dałbyś radę to przerobić? Jeżeli jest z tym problem to mogę Ci pokazać kod z MT4 jak to zostało rozwiązane?
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 14 paź 2019, 12:20

spróbuję to poprawić

żeby było jasne - dla surowców open z poniedziałku (bo nie ma notowań w niedzielę po 23), a dla walut powinno być otwarcie z niedzieli z 23, czy tak?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 14 paź 2019, 12:24

Tak dokładnie.... a najlepiej jak to samo rozpoznaje, bo możliwa zmiana czasu lub róże platformy. W MT4 mamy to wpisane, że wskaźnika sam to rozpoznaje. Waluty niedziela lub poniedziałek, a reszta poniedziałek.
Jakby były problemy, to od z MT4 udostępnię.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 14 paź 2019, 12:47

Myślę, że wszystko zrobiłem poprawnie, a tabelka jest pusta.
MT5 XM-demo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 14 paź 2019, 14:55

Wracając do wskaźnika meczu/pojedynku na stronie - to myśleliście gdzie go postawić?
Ja myślę, że najlepiej tu na forum. Czy raczej na stronie Comparic, gdzieś pod tagiem Liga?
Problemem jest tylko źródło sygnałów, w zeszłym tygodniu był poddany taki pomysł - padały nawet pomysły, by to brać z uruchomionej platformy MT4, napisałem, że pomyślę.
Czy gdybyśmy mieli już takie źródło sygnałów, to musieli by się wypowiedzieć administratorzy jak rozwiązać kwestię aktualizacji, postaci tabeli, oraz kawałka bazy danych na przechowywanie otrzymywanych informacji. Dopiero takie informacje pozwoliłyby na pracę nad pokazywaniem wyników pojedynków w czasie rzeczywistym. A może admini/ informatycy sami są na tyle biegli, że taką tabelę zrobią w 5 minut, trzeba by tylko im wskazać źródło sygnałów i metody ich przekazywania....
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 14 paź 2019, 15:00

Kuarek - u mnie tabelka wypełniona.... zobacz może z innymi instrumentami?

Idefiks - na stronie głównej wydzieliłoby się miejsce, taka podstrona na której są same wyniki. Myślę, że za dużo roboty jednak z tym, samo zainteresowanie wskaźnikiem jest małe, więc chyba nie ma sensu... tym bardziej, że to tylko tak orientacyjnie, każdy sobie gdzieś sprawdza z 2 razy dziennie, bo i tak już się wpływu po oddaniu typu nie ma. Więc chyba zostawmy temat wyników na żywo.
A jak nie uruchomiona Mt4 cały czas lub na VPS, to pewnie jakaś inna strona co ma notowania na żywo i z niej ciągnięcie danych + przerobienie ich pod ligę?
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Antilo
Stały Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: piątek 06 wrz 2019, 12:37

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 14 paź 2019, 15:07

jakie otwarcie na DAX było konkursowe?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 14 paź 2019, 16:03

Antilo pisze:
poniedziałek 14 paź 2019, 15:07
jakie otwarcie na DAX było konkursowe?
12471,3
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 14 paź 2019, 19:09

co do pustej tabelki - powinno pomóc przełączenie okresowości (z 1D na 1H i z powrotem) - wtedy wskaźnik powinien się odświerzyć
ale sprawdzę czy nie jest to jakiś bug w kodzie

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 14 paź 2019, 19:22

wersja 1.0 wskaźnika jest niestety wrażliwa na wielkość liter, więc zamiast "buy" musi byś "Buy" i zamiast "sell" musi być "Sell"

w obecnej wersji (1.1) nie ma tego problemu - można napisać jak się chce (nawet "sELl")

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 14 paź 2019, 19:48

Wszystko sprawdzałem - różne instrumenty, przełączanie TF, małe/wielkie litery - cały czas tabelka pozostaje pusta. Gdzie jest ta wersja 1.1, to jutro jeszcze się pobawię?

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 14 paź 2019, 20:50

Kuarek

Coś jest nie tak przy analizie podanego typu w oknie podawania parametrów, bo po poprawnie rozpoznanym typie każde "buy", "B", "kupno", "long" itd. jest zamieniane na słowo "Kupno" i tylko takie słowo wyświetli się w kolumnie Typ - co oznacza poprawne rozpoznanie.
jeżeli wyświetla się, to co podaliśmy w oknie parametrów, to nie rozpoznał poprawnie typu

To samo dotyczy typu "sell", "s", "short" - zamieniane jest na "Sprzedaż" i to oznacza poprawne rozpoznanie typu.

spróbuj podać dokładnie ciąg znaków EURUSD;B i OIL-NOV19;S

bez spacji (w 1.0 to też mógłby być problem)

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 14 paź 2019, 20:56

Wprowadziłem następujące poprawki w wersji 1.1 wskaźnika
1. W rundzie poniedziałkowej brany jest kurs otwarcia z niedzieli dla instrumentów których notowania rozpoczynają się już w niedzielę (po 23)
i kurs otwarcia z poniedziałku dla pozostałych
2. Kolumny zmiana i zmiana % są wyróżnione kolorem czerwonym gdy zawierają wartość ujemną i niebieskim gdy są dodatnie
3. W czasie podawania typów usuwane są zbędne spacje i przyjmowane wartości nie są brane "case sensitive" więc można podawać dowolnie duże i małe litery

wskaźnik można pobrać ze strony:

https://megawrzuta.pl/download/25156cd7 ... ce70c.html

a kod źródłowy ze strony:

https://megawrzuta.pl/download/17d4f0c0 ... 4d1fb.html

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 15 paź 2019, 06:03

Dziś zauważyłem, że niestety wskaźnik ma problem z takimi instrumentami jak DAX ( u mnie na platformie świeca dzienna pojawia się dopiero o 8, pewnie tak jest wszędzie) więc do 8, zanim się pojawi świeca wtorkowa pokazywany jest zły kurs otwarcia rozgrywki (a więc pozostałe dane w wierszu też są błędne)

poprawię i wrzucę po południu nowszą wersję

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 15 paź 2019, 08:38

Na XM całkiem jest do d..., nowa wersja, różne instrumenty i nic.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości