LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

Propozycje zmian na kolejne edycje konkursu (można zaznaczyć 2 opcje)

Po 2 fazie grupowej rozgrywamy fazę pucharową (więcej niż 16 zawodników, maksymalnie 32)
3
17%
Zostawiamy 3 fazy grupowe i faza pucharowa złożona z 16 zawodników (tak jak obecnie)
12
67%
Zostawiamy 3 fazy grupowe ale faza pucharowa składa się z więcej niż 16 zawodników
3
17%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 24 wrz 2019, 16:53

Dołączył kolejny triumfator - Manio235 :joy: Na liście zapisanych mamy już 4 zwycięzców wcześniejszych edycji :joy:

Aktualna lista zapisanych zawodników (stan na 24.09 - godzina 18:00)
lista.PNG
*** liczba obok nicku - liczba punktów z rankingu (przed losowaniem grup, najlepsi zawodnicy zostaną rozstawieni)
*** zawodnicy zaznaczeni na żółto - brak podanego adresu e-mail (nie jest wymagany, ale wysyłamy na niego powiadomienia o wynikach, rozpiskach kolejek itp - można podać tutaj poprzez PW)

Ranking wszech czasów sumujący dotychczasowe 7 edycji konkursu - https://comparic.pl/wozetka-zwyciezca-v ... -traderow/

Szybkie omówienie wszystkich zasad w konkursie w formie nagrania - https://www.youtube.com/watch?time_cont ... tVO5dYW6a8

W sobotę zaczynamy VIII edycję!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Gosc1313
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2019, 17:04

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 24 wrz 2019, 22:13

Podpowiedzcie proszę, jak się dopisać do listy uczestników? :-)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 25 wrz 2019, 07:21

Gosc1313 pisze:
wtorek 24 wrz 2019, 22:13
Podpowiedzcie proszę, jak się dopisać do listy uczestników? :-)
Tutaj na forum można... więc dopisuję i życzę powodzenia w konkursie. Zaczynamy w sobotę :joy:
Przydaje się adres e-mail, choć nie jest wymagany - na niego przysyłamy powiadomienia o wynikach, tabelach - jak chcesz to tutaj przez prywatną wiadomość do mnie możesz podać :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 25 wrz 2019, 07:34

Dołączył kolejny triumfator - EURUSD :joy: Na liście zapisanych mamy już 5 zwycięzców wcześniejszych edycji :joy:

Aktualna lista zapisanych zawodników (stan na 25.09 - godzina 8:30)
lista.PNG
*** liczba obok nicku - liczba punktów z rankingu (przed losowaniem grup, najlepsi zawodnicy zostaną rozstawieni)
*** zawodnicy zaznaczeni na żółto - brak podanego adresu e-mail (nie jest wymagany, ale wysyłamy na niego powiadomienia o wynikach, rozpiskach kolejek itp - można podać tutaj poprzez PW)

Ranking wszech czasów sumujący dotychczasowe 7 edycji konkursu - https://comparic.pl/wozetka-zwyciezca-v ... -traderow/

Szybkie omówienie wszystkich zasad w konkursie w formie nagrania - https://comparic.pl/ligi-traderow-2019- ... do-piatku/

W sobotę zaczynamy VIII edycję!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Gosc1313
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2019, 17:04

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 25 wrz 2019, 18:31

Dziękuję za rejestrację! Dosyłam więc brakujący adres email: gosc1313@onet.eu

no avatar
DANON
Posty: 38
Rejestracja: środa 12 wrz 2018, 19:52

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

czwartek 26 wrz 2019, 20:35

DANON

no avatar
ANTOŚ
Stały Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 26 wrz 2019, 20:49

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

czwartek 26 wrz 2019, 20:53

Antoś

no avatar
nowicjusz77
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 14 sty 2016, 16:04

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

czwartek 26 wrz 2019, 23:44

nie przechodzą mi komentarze, proszę o zapisanie

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 27 wrz 2019, 07:21

nowicjusz77 pisze:
czwartek 26 wrz 2019, 23:44
nie przechodzą mi komentarze, proszę o zapisanie
Przychodzą, tylko trzeba poczekać na akceptację :) Witamy w turnieju :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 27 wrz 2019, 07:32

Aktualna lista zapisanych zawodników (stan na 27.09 - godzina 8:30)
lista.PNG
*** liczba obok nicku - liczba punktów z rankingu (przed losowaniem grup, najlepsi zawodnicy zostaną rozstawieni)
*** zawodnicy zaznaczeni na żółto - brak podanego adresu e-mail (nie jest wymagany, ale wysyłamy na niego powiadomienia o wynikach, rozpiskach kolejek itp - można podać tutaj poprzez PW)

Ranking wszech czasów sumujący dotychczasowe 7 edycji konkursu - https://comparic.pl/wozetka-zwyciezca-v ... -traderow/

Szybkie omówienie wszystkich zasad w konkursie w formie nagrania - https://comparic.pl/ligi-traderow-2019- ... do-piatku/

Jutro rano zaczynamy VIII edycję!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Wald76
Posty: 43
Rejestracja: środa 11 wrz 2019, 21:50

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 27 wrz 2019, 08:27

przesyłam brakujący e-mail do Wald76 : olew0000@wp.pl

no avatar
Gosc1313
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2019, 17:04

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 28 wrz 2019, 09:58

Czy jest już rozpiska maczy? Nie moge jej niestety znaleźć ...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 28 wrz 2019, 10:03

hej :) Już losowanie za nami.... jeszcze trochę proszę poczekać, muszę wszystko przygotować i opublikować... przy starcie jest najwięcej pracy, ale zazwyczaj w soboty i środy max do 10:00 będzie na tronie i tutaj na forum + mailowo powiadomienie.... a dzisiaj tak do 12:00 powinno być wszystko gotowe :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 28 wrz 2019, 12:26

Oficjalnie zaczynamy VIII edycję Ligi Traderów !!!! !Dobrze!

Film z losowania, omówienie zasad, tabele i rozpiska 1 kolejki -- https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/

Zazwyczaj (w każdą środę oraz sobotę) wpis z wynikami będzie dużo wcześniej, tak do 10:00. Dzisiaj wyjątkowo, gdyż ustawienie tego wszystkiego po excelach itp zajmuję masę czasu.
**** Aby łatwiej odszukać wpisy o konkursie, można dodać zakładkę - https://comparic.pl/?s=liga+trader%C3%B3w

Są już odpowiednie tematy do typowania.
Typujemy do niedzieli do godziny 23:00 naszego czasu - spóźnienie = walkower.


Wysyłam powiadomienia e-mailowe ( można sprawdzić SPAM lub dać znać jakby nie dochodziło)

Jakiekolwiek pytania czy rozmowy - tutaj lub w komentarzach pod wpisami na comparic.pl.
Jakby były jakieś problemy z logowaniem czy ogólnie z forum - typ awaryjnie można dodać także na e-mail (szczegóły w artykule z losowaniem)

To chyba wszystko jasne.... zaczynamy po raz 8 :joy:
Życzę wszystkim dobrej zabawy, odskoczni od codzienności i niech wygra najlepszy !!! !Brwoo!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 28 wrz 2019, 15:36

Jest gdzieś pełna lista instrumentów, które można typować, bo widzę tylko "np.: złoto, srebro, ropa naftowa, pary ze złotówką, indeksy DAX czy WIG20, a nawet notowania BITCOINA"? Rozumiem, że są to instrumenty z XTB, np. OIl.WTI, ale przydałyby się szczegółowe informacje. Było też o parach z PLN, a w temacie, gdzie się typuje, nie widzę tego.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 28 wrz 2019, 21:31

No właśnie miałem problem z typowaniem i określeniem jak poprawnie zapisać typowanie na srebro:
czy po prostu Silver, czy jednak jako para XAG/USD lub XAG/EUR ??
Pozdrawiam
Idefiks

no avatar
kenneth
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 21 wrz 2017, 21:20

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 29 wrz 2019, 09:23

longtrader pisze:
wtorek 03 wrz 2019, 08:06
kenneth pisze:
poniedziałek 02 wrz 2019, 21:06
kenneth - melduję się do konkursu, w ostatniej edycji nie dochodziły do mnie maile o typowaniu i przegapiłem niestety 2 razy pod rząd typowanie. Pozdrawiam.
Witamy na pokładzie :joy:
Możliwe, że maile lądowały w folderze SPAM? Jest to wysyłka grupowa do wielu zawodników i często tak się dzieje. Można jakiś filtr zmienić w swojej poczcie aby maile z frazą w tytule "Liga Traderów" lądowały w odebranych, bo zawsze od tej nazwy zaczynamy temat maila.

Sam wiem, że łatwo zapomnieć o typowaniu.... polecam dodanie zakładki (w wyszukiwarce na głównej Comparic.pl - wpisać Liga Traderów - i zapisać sobie i już mamy zakładkę z wszystkimi wpisami Ligi, a te w konkursie będą pojawiać się w sobotę do 10:00 i w środy do 10:00 - najpóźniej. ZAKŁADKA: https://comparic.pl/?s=liga+trader%C3%B3w
Warto też zainstalować sobie jakiś programik przypominający na pulpit (sam korzystam z żółtych karteczek z alarmami np. https://download.komputerswiat.pl/upiek ... ki/atnotes) lub najłatwiej chyba w telefonie jakaś apka czy kalendarz - ustawić przypomnienia co środę i sobotę aby nie zapomnieć typowania.
Dzięki za pomoc :)

no avatar
kenneth
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 21 wrz 2017, 21:20

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 29 wrz 2019, 09:25

longtrader pisze:
wtorek 03 wrz 2019, 08:06
kenneth pisze:
poniedziałek 02 wrz 2019, 21:06
kenneth - melduję się do konkursu, w ostatniej edycji nie dochodziły do mnie maile o typowaniu i przegapiłem niestety 2 razy pod rząd typowanie. Pozdrawiam.
Witamy na pokładzie :joy:
Możliwe, że maile lądowały w folderze SPAM? Jest to wysyłka grupowa do wielu zawodników i często tak się dzieje. Można jakiś filtr zmienić w swojej poczcie aby maile z frazą w tytule "Liga Traderów" lądowały w odebranych, bo zawsze od tej nazwy zaczynamy temat maila.

Sam wiem, że łatwo zapomnieć o typowaniu.... polecam dodanie zakładki (w wyszukiwarce na głównej Comparic.pl - wpisać Liga Traderów - i zapisać sobie i już mamy zakładkę z wszystkimi wpisami Ligi, a te w konkursie będą pojawiać się w sobotę do 10:00 i w środy do 10:00 - najpóźniej. ZAKŁADKA: https://comparic.pl/?s=liga+trader%C3%B3w
Warto też zainstalować sobie jakiś programik przypominający na pulpit (sam korzystam z żółtych karteczek z alarmami np. https://download.komputerswiat.pl/upiek ... ki/atnotes) lub najłatwiej chyba w telefonie jakaś apka czy kalendarz - ustawić przypomnienia co środę i sobotę aby nie zapomnieć typowania.
Dzięki wielkie za pomoc :joy: :joy: to zaczynamy zabawę, może w tym sezonie z jakimś sukcesem. Pozdrawiam !Brwoo!

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 29 wrz 2019, 09:55

Co do e-maila - czasem w SPAM wpadają. Można dodać jeszcze inny adres lub zmienić jeżeli Ktoś chce. Najlepiej chyba w telefonie sobie na środę i weekend zapisać przypomnienie czy alarm lub dodać zakładkę (jest w artykule z losowaniem grup) - wtedy łatwo znajdziemy każdy wpis, ale jeżeli nie będzie jakichś problemów technicznych to max do 10:00 w środy i soboty powinien być.

Dzięki za uwagę z instrumentami. REGULAMIN - https://comparic.pl/ligi-traderow-2019- ... do-piatku/ i punkt 12:
"12. Dostępne pary walutowe to kombinacje 8 najpopularniejszych walut świata: USD, CAD, EUR, GBP, CHF, AUD, NZD, JPY. A więc dozwolone są wszystkie pary składające się z tych 8 walut. Ponadto można użyć także instrumenty: złoto, srebro, ropa naftowa, indeks DAX, kryptowaluta Bitcoin."

To co Kuarek pisał wyżej to była propozycja i z tego zrezygnowaliśmy z parami z PLN, reszta została. Idefiks - dzięki za uwagę. To doprecyzujemy to (dodam też w każdym kolejnym wpisie i na forum w tematach do typowania).
Obojętnie czy wpisze się silver czy srebro - to uznamy za srebro, ale na platformach są różne oznaczenia, więc dokładnie tak to wygląda:
Na platformie xStation5:
-pary walutowe wpisujemy normalnie np. EUR/USD
- złoto - wpisujemy "złoto" - wyskakuje instrument GOLD cmd
- srebro - wpisujemy "srebro" - wyskakuje instrument SILVER cmd
- ropa - wpisujemy "ropa" - wyskakuje OIL cmd (nie WTI)
- DAX - wpisujemy "DAX" - wyskakuje DE30 ind
- BITCOIN - wpisujemy "bitcoin" - wyskakuje BITCOIN crt (nie cash)

Natomiast na platformie MT4 od XTB:
- złoto - GOLDs+
- srebro - SILVERs+
- ropa - OILs+
- DAX - DE.30+
- BITCOIN - nie ma tego instrumentu na MT4, jedynie na xStation - czemu? Pytałem ale nikt nie wie :)

Zauważyłem też minimalne różnice w cenach, więc uściślijmy, że notowania bierzemy z platformy MT4, a jedynie BITCOINA z xStation5 --- myślę, że większość i tak będzie korzystać z typowej MT4, po za tym mam nadzieję, że już na 2 może 3 kolejkę uda się rozdać każdemu zawodnikowi wskaźnik, w którym wpisujemy dowolne instrumenty np. swój typ i swojego rywala, a wskaźnik będzie wyświetlał aktualny wynik meczu jako zmiana %. Przy tym wszystkim, nie będą musiały być otwierane różne okna, wystarczy jedno okienko np. na EUR/USD i tam się wyświetlą aktualne wyniki meczów.
Nad tym prace trwają, jak będzie to gotowe to damy do pobrania.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 29 wrz 2019, 10:16

Typujemy walory dostępne w XTB, ale nie wiem, czy w ich mt4 jest np. XAU/USD, XAG/USD itp., w xStation5 jest Gold, Silver, Oil (oparty pewnie na aktualnej serii Brent), ale też Oil.WTI. Organizator powinien to dokładnie określić, żeby nie było później wątpliwości.
PS
Widzę, że Łukasz dopisał trochę, właściwie wszystko jasne, tylko dlaczego nie korzystać z xStation? Jest Bitcoin, DAX to DE30, a Gold to Gold, a nie jakieś GOLDs+. OILs+ na mt4 to Brent?

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości