LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

Zablokowany

Propozycje zmian na kolejne edycje konkursu (można zaznaczyć 2 opcje)

Po 2 fazie grupowej rozgrywamy fazę pucharową (więcej niż 16 zawodników, maksymalnie 32)
3
17%
Zostawiamy 3 fazy grupowe i faza pucharowa złożona z 16 zawodników (tak jak obecnie)
12
67%
Zostawiamy 3 fazy grupowe ale faza pucharowa składa się z więcej niż 16 zawodników
3
17%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 31 sie 2019, 13:34

Witam wszystkich w VIII edycji Ligi Traderów. :joy:

Proszę tu zgłaszać wszelkie problemy, uwagi, skargi czy propozycje dotyczące konkursu.

Przewidywany start rozgrywek w VIII edycji - 21 lub 28 wrzesień. W przypadku znacząco wyższej niż zazwyczaj ilości zawodników, zastrzegamy możliwość przeprowadzenia fazy wstępnej (aby odsiać osoby zapisane, które jednak nie biorą później udziału).

W VIII edycji konkursu proponujemy 2 główne zmiany:

1. Dodanie do możliwych instrumentów prócz najpopularniejszych walut jak to zawsze było, dodatkowo np.: złoto, srebro, ropa naftowa, pary ze złotówką, indeksy DAX czy WIG20, a nawet notowania BITCOINA

2. Postulowane często we wcześniejszych edycjach, zmiany w punktacji w taki sposób aby bez względu na wszytko - zawsze ten kto typuje poprawnie otrzymywał więcej punktów niż gracz, który oddał nietrafiony typ.
punktacja.PNG
*** Najpierw ocenia się czy gracz oddał zyskowny czy stratny typ, następnie czy był lepszy lub gorszy niż typ rywala.

Przykład 1: Gracz numer 1 typuje: EUR/USD buy. Gracz numer 2 typuje GBP/AUD sell. Mecz kończy się w taki sposób, że typ gracza numer 1 ma +0,56%, a typ gracza numer 2: +0,13%. Obaj gracze oddali zyskowne typy. Gracz numer 1 oddał lepszy typ i wygrywa mecz, otrzymując 3 pkt, gracz numer 2 przegrał, ale oddał zyskowny typ - otrzymuje 2 pkt.
Przykład 2: Wynik meczy skończył się rezultatem: gracz 1: +0,07%, gracz numer 2: -0,04%. Różnica miedzy nimi nie przekracza 0,20% - zatem stwierdzony zostaje remis. Gracz numer 1 otrzymuje za zyskowny typ 2,5 pkt, a gracz numer 2 otrzymuje 0,5 pkt za remis ze stratnym typem.

Prosimy o wyrażenie swojej opinii na temat proponowanych zmian.
Zachęcamy także do wzięcia udziału w rywalizacji, podając tutaj lub w komentarzu pod artykułem, swój nick z forum + adres e-mail, na który mamy wysyłać przypomnienia o wynikach, rozpiskach kolejki itp. - https://comparic.pl/liga-traderow-2019- ... -konkursu/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
kudlaty
Posty: 5
Rejestracja: piątek 28 kwie 2017, 18:50

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 01 wrz 2019, 10:52

Czesc,
Zmiany na lepsze.
Z checia wezme udzial w konkursie, ale nie bede w tym celu specjalnie zakladal konta na fb.
Czy wystarczy ze napisze tu o tym, ze biore udzial?
Pozdrawiam
kudlaty

no avatar
husale
Stały Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: środa 26 lis 2014, 22:48

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 01 wrz 2019, 19:38

Tak jak powyżej, nie mam konta na fb i nie zamierzam .
Jeśli to nie problem..
husale

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 02 wrz 2019, 07:09

Facebook nie jest do niczego potrzebny :) Wymagane jest jedynie konto tutaj na forum, gdzie odbywa się oddawanie swoich typów w meczach. Pomocny bywa jeszcze e-mail, na który wysyłamy powiadomienia o wynikach, rozpiskach - najlepiej zapisać się poprzez komentarz pod tym artykułem https://comparic.pl/liga-traderow-2019- ... -konkursu/ podając tam e-mail, który nie jest dla innych widoczny.
Wtedy o wszystkim będziecie powiadamiani.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 02 wrz 2019, 09:26

Aktualna lista zapisanych zawodników (stan na 2.09 - godzina 10:20)
lista.PNG
*** liczba obok nicku - liczba punktów z rankingu (przed losowaniem grup, najlepsi zawodnicy zostaną rozstawieni)
*** zawodnicy zaznaczeni na żółto - brak podanego adresu e-mail (nie jest wymagany, ale wysyłamy na niego powiadomienia o wynikach, rozpiskach kolejek itp - można podać tutaj poprzez PW)

Ranking wszech czasów sumujący dotychczasowe 7 edycji konkursu - https://comparic.pl/wozetka-zwyciezca-v ... -traderow/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
dziamluk
Stały Bywalec
Posty: 128
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 13:45

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 02 wrz 2019, 09:30

proszę o dodanie do konkursu - dziamluk

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 02 wrz 2019, 16:22

Aktualna lista zapisanych zawodników (stan na 2.09 - godzina 17:20)
lista.PNG
*** liczba obok nicku - liczba punktów z rankingu (przed losowaniem grup, najlepsi zawodnicy zostaną rozstawieni)
*** zawodnicy zaznaczeni na żółto - brak podanego adresu e-mail (nie jest wymagany, ale wysyłamy na niego powiadomienia o wynikach, rozpiskach kolejek itp - można podać tutaj poprzez PW)

Ranking wszech czasów sumujący dotychczasowe 7 edycji konkursu - https://comparic.pl/wozetka-zwyciezca-v ... -traderow/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
kenneth
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 21 wrz 2017, 21:20

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 02 wrz 2019, 21:06

kenneth - melduję się do konkursu, w ostatniej edycji nie dochodziły do mnie maile o typowaniu i przegapiłem niestety 2 razy pod rząd typowanie. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 03 wrz 2019, 08:06

kenneth pisze:
poniedziałek 02 wrz 2019, 21:06
kenneth - melduję się do konkursu, w ostatniej edycji nie dochodziły do mnie maile o typowaniu i przegapiłem niestety 2 razy pod rząd typowanie. Pozdrawiam.
Witamy na pokładzie :joy:
Możliwe, że maile lądowały w folderze SPAM? Jest to wysyłka grupowa do wielu zawodników i często tak się dzieje. Można jakiś filtr zmienić w swojej poczcie aby maile z frazą w tytule "Liga Traderów" lądowały w odebranych, bo zawsze od tej nazwy zaczynamy temat maila.

Sam wiem, że łatwo zapomnieć o typowaniu.... polecam dodanie zakładki (w wyszukiwarce na głównej Comparic.pl - wpisać Liga Traderów - i zapisać sobie i już mamy zakładkę z wszystkimi wpisami Ligi, a te w konkursie będą pojawiać się w sobotę do 10:00 i w środy do 10:00 - najpóźniej. ZAKŁADKA: https://comparic.pl/?s=liga+trader%C3%B3w
Warto też zainstalować sobie jakiś programik przypominający na pulpit (sam korzystam z żółtych karteczek z alarmami np. https://download.komputerswiat.pl/upiek ... ki/atnotes) lub najłatwiej chyba w telefonie jakaś apka czy kalendarz - ustawić przypomnienia co środę i sobotę aby nie zapomnieć typowania.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 03 wrz 2019, 08:10

Aktualna lista zapisanych zawodników (stan na 3.09 - godzina 18:00)
lista.PNG
*** liczba obok nicku - liczba punktów z rankingu (przed losowaniem grup, najlepsi zawodnicy zostaną rozstawieni)
*** zawodnicy zaznaczeni na żółto - brak podanego adresu e-mail (nie jest wymagany, ale wysyłamy na niego powiadomienia o wynikach, rozpiskach kolejek itp - można podać tutaj poprzez PW)

Ranking wszech czasów sumujący dotychczasowe 7 edycji konkursu - https://comparic.pl/wozetka-zwyciezca-v ... -traderow/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
rekrut
Stały Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 10:37

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

wtorek 03 wrz 2019, 18:01

Pod artykułem nie można zamieścić komentarza bez logowania się na fb a ja takiego nie mam zamiaru zakładać.
Jeśli można to proszę o wpisanie na listę.

rekrut

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 04 wrz 2019, 07:41

rekrut pisze:
wtorek 03 wrz 2019, 18:01
Pod artykułem nie można zamieścić komentarza bez logowania się na fb a ja takiego nie mam zamiaru zakładać.
Jeśli można to proszę o wpisanie na listę.

rekrut
Witamy na pokładzie uczestnika fazy pucharowej dwóch ostatnich edycji :joy: W tym roku czas na co najmniej ćwierćfinał :)
Komentarz można dodać bez FB... ale trzeba zjechać całkiem na sam dół strony, tam jest po staremu bez FB.
Ale dzięki za zwrócenie uwagi, zaznaczę w artykule, bo nie wiedziałem dotąd czemu sporo osób pyta o konieczność posiadania FB aby dołączyć do konkursu - wielkie dzięki :gj:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 04 wrz 2019, 07:42

Aktualna lista zapisanych zawodników (stan na 5.09 - godzina 13:30)
lista.PNG
*** liczba obok nicku - liczba punktów z rankingu (przed losowaniem grup, najlepsi zawodnicy zostaną rozstawieni)
*** zawodnicy zaznaczeni na żółto - brak podanego adresu e-mail (nie jest wymagany, ale wysyłamy na niego powiadomienia o wynikach, rozpiskach kolejek itp - można podać tutaj poprzez PW)

Ranking wszech czasów sumujący dotychczasowe 7 edycji konkursu - https://comparic.pl/wozetka-zwyciezca-v ... -traderow/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Antilo
Stały Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: piątek 06 wrz 2019, 12:37

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 06 wrz 2019, 12:39

Antilo melduje się w konkursie

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 06 wrz 2019, 16:58

Aktualna lista zapisanych zawodników (stan na 6.09 - godzina 18:00)
lista.PNG
*** liczba obok nicku - liczba punktów z rankingu (przed losowaniem grup, najlepsi zawodnicy zostaną rozstawieni)
*** zawodnicy zaznaczeni na żółto - brak podanego adresu e-mail (nie jest wymagany, ale wysyłamy na niego powiadomienia o wynikach, rozpiskach kolejek itp - można podać tutaj poprzez PW)

Ranking wszech czasów sumujący dotychczasowe 7 edycji konkursu - https://comparic.pl/wozetka-zwyciezca-v ... -traderow/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
krzysztofszafran
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 15:35
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Toruń

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 07 wrz 2019, 17:58

krzysztofszafran - również chętnie spróbuję swoich sił

no avatar
GhastlyDrain
Posty: 46
Rejestracja: sobota 07 wrz 2019, 23:56

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 08 wrz 2019, 00:01

Proszę o dodanie do konkursu jako świeżak spróbuję swoich sił - GhastlyDrain

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 08 wrz 2019, 11:22

Aktualna lista zapisanych zawodników (stan na 8.09 - godzina 12:00)
lista.PNG
*** liczba obok nicku - liczba punktów z rankingu (przed losowaniem grup, najlepsi zawodnicy zostaną rozstawieni)
*** zawodnicy zaznaczeni na żółto - brak podanego adresu e-mail (nie jest wymagany, ale wysyłamy na niego powiadomienia o wynikach, rozpiskach kolejek itp - można podać tutaj poprzez PW)

Ranking wszech czasów sumujący dotychczasowe 7 edycji konkursu - https://comparic.pl/wozetka-zwyciezca-v ... -traderow/

Coraz więcej osób na pokładzie :joy: Myślę, że pewnie koło 100 zawodników będzie, tak jak w poprzednich kilku edycjach, a więc zapewne 3 fazy grupowe po 6 zawodników w grupie - awans pierwsza trójka + najlepsi z 4 miejsc.
Start turnieju planujemy na 21 lub 28 września, jak zwykle od rana przeprowadzimy losowanie grup. Film z losowania, podział na grupy i rozpiski kolejki opublikujemy w sobotę najszybciej jak się da i od tego momentu będzie można już oddawać swoje typy na 1 mecz :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Krzysztof P
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 11 wrz 2018, 12:20

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 09 wrz 2019, 08:51

zgłaszam się jeśli jeszcze można, w zeszłym roku pierwszy raz startowałem i super ten konkurs emocje gwarantowane:-))) login Krzysztof P

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 09 wrz 2019, 17:18

Witamy na pokładzie :joy:

Aktualna lista zapisanych zawodników (stan na 9.09 - godzina 18:00)
lista.PNG
*** liczba obok nicku - liczba punktów z rankingu (przed losowaniem grup, najlepsi zawodnicy zostaną rozstawieni)
*** zawodnicy zaznaczeni na żółto - brak podanego adresu e-mail (nie jest wymagany, ale wysyłamy na niego powiadomienia o wynikach, rozpiskach kolejek itp - można podać tutaj poprzez PW)

Ranking wszech czasów sumujący dotychczasowe 7 edycji konkursu - https://comparic.pl/wozetka-zwyciezca-v ... -traderow/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości