XI Liga Traderów - DYSKUSJA

Zablokowany
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

czwartek 17 lis 2022, 08:34

Dobrze Ci szło przez dwie fazy... powodzenia za rok !Brwoo!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

sobota 19 lis 2022, 09:25

Hejo.
Kilka lat temu pisałem Wam, że punktacja była niesprawiedliwa. To było jakoś tak, że wypadłem z grupy na samym początku konkursu po mimo oddania wszystkich dobrych typów. Strzeliłem focha ale już mi przeszło i wróciłem :D. Piszę bo widzę, że ta punktacja została zmieniona (ciekaw jestem jak dawno).
Nawiązując do tej zmiany punktów chciałem zwrócić uwagę na to, że sytuacja w fazach grupowych się poprawiła a w fazie pucharowej jest dalej kiepsko.
W fazie grupowej odpada mniej więcej połowa osób po 5 meczach. W tej sytuacji mając raz wyjątkowego pecha, a nawet 2 razy, wciąż mamy szansę przejść dalej. Dzięki temu do fazy pucharowej przechodzi grupa lepszych zawodników. Szczęście lub pech mają mniejsze znaczenie.
Natomiast w fazie pucharowej jest dużo większa loteria. Połowa zawodników odpada co 2 mecze. 1 pech lub jeden farcik przeciwnika i wypadamy. Wydaje mi się, że w fazie pucharowej ta loteryjność powinna być jeszcze bardziej zmniejszona. Rozwiązaniem było by granie np po 5 meczy a nie po 2 ale to znacznie wydłużyłoby konkurs czego raczej nie chcemy. Wpadłem więc na taki pomysł by w fazie pucharowej rozgrywać równocześnie kilka meczy. Np. daję typ: mecz A eurusd L, mecz B usdjpy S, mecz C złoto L. W tygodniu, w tym samym czasie co teraz wyszło by 6 meczy, albo i 10 jakbyśmy dawali po 5 typów. Myślę, że pech lub szczęście miało by w takim systemie dużo mniejsze znaczenie. Pozdro

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

sobota 19 lis 2022, 12:01

Mamy już wyniki 1 meczu 1/8 finału: - https://comparic.pl/liga-traderow-xi-1- ... z-numer-2/

Można już typować w rewanżu.
Czas na oddanie swojego typu mamy do niedzieli do godziny 23:00 !!! :bambam:

Życzę powodzenia w rewanżu, jeżeli ktoś znalazł jakiś błąd czy ma jakieś pytania do dotychczasowych wyników, proszę dać znać tutaj na forum.

Przepraszam, że tak późno dzisiaj wyniki... problemy techniczne. Od następnego meczu powinno być dużo szybciej.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

sobota 19 lis 2022, 12:09

Bfx pisze:
sobota 19 lis 2022, 09:25
Hejo.
Kilka lat temu pisałem Wam, że punktacja była niesprawiedliwa. To było jakoś tak, że wypadłem z grupy na samym początku konkursu po mimo oddania wszystkich dobrych typów. Strzeliłem focha ale już mi przeszło i wróciłem :D. Piszę bo widzę, że ta punktacja została zmieniona (ciekaw jestem jak dawno).
Nawiązując do tej zmiany punktów chciałem zwrócić uwagę na to, że sytuacja w fazach grupowych się poprawiła a w fazie pucharowej jest dalej kiepsko.
W fazie grupowej odpada mniej więcej połowa osób po 5 meczach. W tej sytuacji mając raz wyjątkowego pecha, a nawet 2 razy, wciąż mamy szansę przejść dalej. Dzięki temu do fazy pucharowej przechodzi grupa lepszych zawodników. Szczęście lub pech mają mniejsze znaczenie.
Natomiast w fazie pucharowej jest dużo większa loteria. Połowa zawodników odpada co 2 mecze. 1 pech lub jeden farcik przeciwnika i wypadamy. Wydaje mi się, że w fazie pucharowej ta loteryjność powinna być jeszcze bardziej zmniejszona. Rozwiązaniem było by granie np po 5 meczy a nie po 2 ale to znacznie wydłużyłoby konkurs czego raczej nie chcemy. Wpadłem więc na taki pomysł by w fazie pucharowej rozgrywać równocześnie kilka meczy. Np. daję typ: mecz A eurusd L, mecz B usdjpy S, mecz C złoto L. W tygodniu, w tym samym czasie co teraz wyszło by 6 meczy, albo i 10 jakbyśmy dawali po 5 typów. Myślę, że pech lub szczęście miało by w takim systemie dużo mniejsze znaczenie. Pozdro
Ciekawe propozycje :joy:
Grupy na punkty są grane od dobrych kilku lat tzn. w taki sposób, że stawiamy na zyskowne typy a nie na to kto miał większy % bo grał na bardziej zmienne instrumenty - to stało się problemem kilka lat temu, kiedy doszła ropa czy indeksy, kiedyś nawet Bitcoin był.

Wydaje mi się, że teraz w grupach jest już ok. A faza pucharowa - od tej edycji gramy także w systemie punktowym - myślę, że będzie o wiele bardziej sprawiedliwie i naprawdę sporadycznie odpadnie ktoś kto oddał dwa dobre typy, co zdarzało się w poprzednich edycjach.

A sama propozycja, myślę że komplikowałaby wiele... faza pucharowa musi się odróżniać od grup, tak też jest w sporcie... a musimy zachować nieco sportowy charakter rozgrywek. Ktoś musi odpaść, są 2 mecze, nie ma już efektu zmienności, myślę że element szczęścia i sportu jest już ograniczony do minimum.

Kilka lat temu padła propozycja aby rozszerzyć fazę grupową do bodajże 24 zawodników. Była chyba też propozycja aby z III fazy grupowej awansowało więcej graczy i aby rywalizowali oni w 4 fazie grupowej w takich mini grupach 3 lub 4 osobowych (taka przed faza pucharowa) ... jednak w głosowaniach większość uznała, że obecny system jest klarowny i pasuje większości, więc zostało. Choć jesteśmy otwarci na propozycje zmian, byle nie komplikować zasad, bo starzy zawodnicy sobie poradzą, ale jak nie będą dochodzić nowi z powodu zbytniej komplikacji konkursu, to turniej zacznie powoli umierać, a tego byśmy nie chcieli... pragnę zaznaczyć, że Wszyscy razem tworzymy najstarszy konkurs tradingowy w Polsce, z najdłuższą, wieloletnią tradycją , mimo że jest to tylko zabawa, a nie typowy trading !Brwoo!
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Domen
Posty: 45
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2020, 11:20

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

sobota 19 lis 2022, 12:36

longtrader pisze:
sobota 19 lis 2022, 12:01
Mamy już wyniki 1 meczu 1/8 finału: - https://comparic.pl/liga-traderow-xi-1- ... z-numer-2/

Można już typować w rewanżu.
Czas na oddanie swojego typu mamy do niedzieli do godziny 23:00 !!! :bambam:

Życzę powodzenia w rewanżu, jeżeli ktoś znalazł jakiś błąd czy ma jakieś pytania do dotychczasowych wyników, proszę dać znać tutaj na forum.

Przepraszam, że tak późno dzisiaj wyniki... problemy techniczne. Od następnego meczu powinno być dużo szybciej.
Mogę prosić o sprawdzenie wyniku WIG20? Nijak mi nie wychodzi że sprzedając wykręciłem -4%

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

sobota 19 lis 2022, 12:41

Też uważam, że obecna formuła rozgrywek jest prawie optymalna, zarówno pod względem punktacji, jaki i doboru instrumentów. Mimo to ma więcej wspólnego z ruletką niż sportem, przynajmniej w kilku kolejkach, na które przypadają ważne wydarzenia na rynkach typu payrolls czy też polityczne, jak np. wybory. Moim zdaniem trochę poprawilyby to mecze jednodniowe, ale to też było głosowane, więc nie ma tematu. Najlepsze wyniki osiągają chyba jednak posługujący się jakąś klarowną strategią, chociaż szczęście też trzeba mieć, jak to w życiu. !smail!

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

sobota 19 lis 2022, 14:38

Domen pisze:
sobota 19 lis 2022, 12:36
longtrader pisze:
sobota 19 lis 2022, 12:01
Mamy już wyniki 1 meczu 1/8 finału: - https://comparic.pl/liga-traderow-xi-1- ... z-numer-2/

Można już typować w rewanżu.
Czas na oddanie swojego typu mamy do niedzieli do godziny 23:00 !!! :bambam:

Życzę powodzenia w rewanżu, jeżeli ktoś znalazł jakiś błąd czy ma jakieś pytania do dotychczasowych wyników, proszę dać znać tutaj na forum.

Przepraszam, że tak późno dzisiaj wyniki... problemy techniczne. Od następnego meczu powinno być dużo szybciej.
Mogę prosić o sprawdzenie wyniku WIG20? Nijak mi nie wychodzi że sprzedając wykręciłem -4%
Błąd, już poprawione.
Format i reinstalacja systemu była parę dni temu i jakoś dziwnie pewne rzeczy działają... dla wszystkich instrumentów wskaźnik dobrze ceny odczytuje tylko dla WIG20 źle :)

Tutaj poprawiona wersja na stronie:
https://comparic.pl/liga-traderow-xi-1- ... z-numer-2/
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Bfx
Gaduła
Posty: 314
Rejestracja: czwartek 28 sie 2014, 13:11
Lat na Forex: 3
Rodzaj rachunku: Rachunek demonstracyjny
Lokalizacja: Muszyna

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

niedziela 20 lis 2022, 17:29

Pomylka, post nie tu :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

środa 23 lis 2022, 11:08

Mamy już wyniki 1/8 finału: - https://comparic.pl/liga-traderow-xi-1- ... z-numer-1/

Czas na oddanie swojego typu mamy do godziny 23:00 !!! :bambam:

Życzę powodzenia w ćwierćfinałach !!!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

sobota 26 lis 2022, 09:30

Mamy już wyniki pierwszych meczy 1/4 finału: - https://comparic.pl/liga-traderow-xi-1- ... wanzowy/ Gramy rewanże. Czas na oddanie swojego typu mamy do niedzieli do godziny 23:00 !!! :bambam:

Życzę powodzenia!!!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

środa 30 lis 2022, 11:03

Typujemy w półfinałach - powiedzenia !!! :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

środa 07 gru 2022, 10:29

Po 3 miesiącach zmagań, czas na WIELKI FINAŁ :aaaa:

W finale zmierzą się wieloletni uczestnicy Ligi Traderów - MKR oraz krzysztofszafran


Statystyka tegorocznej edycji jest niemal idealnie wyrównana. Obaj gracze odnotowali 12 wygranych, 2 remisy i 7 porażek. Oboje mają niemal identyczne osiągnięcia w poprzednich edycjach, dwukrotnie meldując się w fazach pucharowych. Minimalnie na korzyść MKR przemawia wyższy procent zyskownych typów (67% do 57%) oraz większa liczba uzyskanych punktów. MKR ma także psychologiczną przewagę, gdyż obaj gracze spotkali się już w II fazie grupowej. W 4 kolejce spotkań, MKR wygrał z krzysztofszafran 3:0. Z kolei na korzyść krzysztofszafran przemawia struktura osiąganych wyników. Im dłużej trwał turniej, tym jego forma rosła. Tylko w fazie pucharowej zdobył 14 punktów, w porównaniu z 11,5 pkt zdobytymi przez MKR. Zapowiada się więc ciekawy finał, zawodników na wyrównanym poziomie.

Życzymy powodzenia w finale !!! !Dobrze!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

środa 14 gru 2022, 11:39

Uwaga, uwaga... po ponad 3 miesiącach zmagań wyłoniliśmy zwycięzcę turnieju :bambam:

Triumfatorem XI edycji Ligi Traderów został Krzysztofszafran !!! !Dobrze! -- zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy obrony tytułu za rok... co jeszcze nikomu się nie udało :joy:

Wszystkim bardzo dziękuję za udział. W święta powinien pojawić się wywiad z triumfatorem turnieju. Z finałową 16-stką kontaktujemy się w celu wysyłki nagród.
Zapraszam wstępnie na XII edycję konkursu za rok, jak zwykle w ostatni weekend września :bambam:

Pełna klasyfikacja XI edycji:
klasyfikacja XI.png
Tabele poprzednich edycji:
ranking.png
Ranking wszech czasów:
tabala.png
XI edycję Ligi Traderów uważam za zakończoną !Brwoo!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

środa 14 gru 2022, 11:50

Tradycyjnie okazało się, że turniej wygrywa ktoś kto w rankingu po 3 fazach grupowych nie jest w czołówce - tegoroczny zwycięzca był 15 po 3 fazach :)
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
MKR
Stały Bywalec
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 08:15

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

środa 14 gru 2022, 13:44

Gratulacje dla zwycięzcy (mogłem Cię agresywniej zaatakować 😀) jak zwykle była fajna zabawa, dużo trafnych typów, ciekawych trendów i ... do zobaczenia za rok.

no avatar
krzysztofszafran
Stały Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 15:35
Lat na Forex: 7
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Toruń

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

środa 14 gru 2022, 17:03

Dziękuję :joy:

Fakt, spodziewałem się agresywniejszych zagrań i większego ryzyka. Mimo wszystko emocji nie zabrakło.

Coś w tym jest, że ciężko utrzymać bardzo wysoki % trafień przez cały turniej. Mi na początku rynek totalnie "nie leżał". Może dlatego, że przez kilka miesięcy praktycznie nie zerkałem na wykresy, może z innych powodów. Później było już znacznie lepiej, bo w całej fazie pucharowej miałem chyba tylko 2 nietrafione typy, z czego jeden w finale. Mimo takiej skuteczności w fazie finałowej nie będę ukrywał odczucia, że do zwycięstwa potrzebna jest duża dawka szczęścia albo przynajmniej intuicji.

Dziękuję wszystkim za rywalizację, gratuluję osiągniętych wyników i do zobaczenia w kolejnej edycji.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: XI Liga Traderów - DYSKUSJA

środa 14 gru 2022, 19:57

Dokładnie, kolejny rok się sprawdza, że gracze, którzy wyróżniają się, wyróżniają się tylko na chwile na 1 fazę... potem przygasają. Zazwyczaj Ligę wygrywa ktoś z równą, ale dość średnią skutecznością, rzadko lider po 1 czy 2 fazie.

Szczęście dzięki punktom wyeliminowaliśmy do minimum... ale prawda, łut szczęścia niezbędny, zresztą podobnie jak i w tradingu :)

Gratulujemy i do zobaczenia za rok :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości