Liga Traderów - dyskusja na temat konkursu

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - dyskusja na temat konkursu

środa 07 maja 2014, 15:11

MaciekH pisze:W 1 kolejce podałem kupno AUD/JPY i według Waszej tabeli para zanotowała wzrost o 0,07% a mi naliczono wynik końcowy na minus. Nic to aktualnie nie zmienia, bo wygrałem pojedynek, ale w przyszłości może mieć to znaczenie.

Łukasz na pewno wprowadzi zmiany - jeśli nie upomnij się przy 2 kolejce na pewno zostanie to wprowadzone.

Liga Traderów jest nowa, więc mam nadzieję, że wybaczycie nam drobne błędy i razem dopracujemy formułę tak żeby stworzyć coś fajnego i cyklicznego.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - dyskusja na temat konkursu

środa 07 maja 2014, 15:47

Rzeczywiście jest to jakieś przeoczenie chyba. Pierwszy raz dzisiaj podsumowywałem wyniki i trochę się spieszyłem, żeby to dość wcześnie rano wyszło i można było podać rozpiskę na 2 kolejkę.

Każdy powinien zerknąć w swój mecz i swoją tabelę i jak coś się nie zgadza to dać znać, bo zawsze można się pomylić nawet poprzez wciśnięcie nie tego klawisza na klawiaturze.

MaciekH -- zmienimy tabelę, bo 3 punkty i tak zostałyby, ale może się na koniec okazać, że o awansie z Twojej grupy decydować będzie w przypadku równej ilości punktów właśnie lepszy stosunek procentowy.
Nie będę już robił bałaganu w tym artykule z wynikami, ale zapiszę sobie i w sobotę po 2 kolejce będziesz miał dodatni 0.07% + to co ugrasz w 2 kolejce.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
MaciekH
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 21:33
Lat na Forex: 0

Re: Liga Traderów - dyskusja na temat konkursu

środa 07 maja 2014, 16:14

Spokojnie Panowie - tak tylko zgłosiłem dla ścisłości, a póki co i tak bardzo dobrze prowadzicie ten konkurs. Wszystko jest jasno przedstawiane i szybko rozliczane. Mam nadzieje, że zarówno prowadzącym jak i uczestnikom nie zabraknie chęci i dobra zabawa z tego wyjdzie. :cheers:
Dzisiaj jestem lepszy niż wczoraj... Jutro będę jeszcze lepszy!!

Awatar użytkownika
cytrynek
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:47
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: CrackOFF

Re: Liga Traderów - dyskusja na temat konkursu

niedziela 11 maja 2014, 13:02

Poddaję pod rozwagę kolejne zmiany w liczeniu punktów tym razem za walkower:

1. 3 pkt w przypadku gdy typujący prawidłowo obstawi wynik (wynik dodatni)
2. 1 lub 2 pkt w przypadku gdy typujący uzyska ujemny wynik

Przedstawię to na przykładzie grupy A. W przypadku zwycięstwa Raposo nad Aude lub remisu, pierwsze miejsce w grupie będzie dzierżył Damiantrader (kolejny, raczej pewny 3 walkower), co zagwarantuje mu awans z najgorszymi typowaniami bez względu na wyniki w pozostałych 2 kolejkach :) Także zwycięstwo Aude nad Raposo gwarantuje awans Damiantradera do baraży. Jeżeli więc ma to być konkurs na najlepszego tradera a nie szczęściarza to rozsądne wydaje się być wprowadzenie zaproponowanych przeze mnie zmian w kolejnych edycjach konkursu ;)

Pozdrawiam i gratuluję zwycięzcom 2 kolejki.
Postanowiłem żyć wiecznie. Jak na razie idzie mi świetnie :)

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - dyskusja na temat konkursu

niedziela 11 maja 2014, 17:56

Cytrynek znowu słuszne uwagi. Na pewno trzeba to jakoś rozwiązać - być może też w następnej edycji warto zrobić rundę wstępną, gdzie osoby nie typujące, które w przeciągu kilku dni nie zgłoszą ponownej chęci uczestnictwa, nie będą brać udziału w konkursie.

Bo szkoda robić losowanie grup, gdzie znajdzie się osoba w ogóle nie typująca.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

poniedziałek 12 maja 2014, 09:59

sokratgc pisze:Chyba już za późno, ale podam
- nie jest za późno. Generalnie podawaliśmy w regulaminie, że kolejka weekendowa do niedzieli do 22:00, a środowa do 23:30.

Podane jest to z małym zapasem, żeby zawodnicy nie dawali typów na ostatnią chwilę. Gdybyśmy podali np. kolejkę środową do 23:59, niewielkie 2 minutowe spóźnienie oznaczałoby, że nie mielibyśmy prawa uznać takiego typu, bo mimo że to tylko 1 minuta otwarcia meczu, ale już taki zawodnik mógłby dysponować wiedzą o tym otwarciu np. widząc jakąś lukę lub mocny ruch itp.

Jest to 1 edycja, myślę że w następnych mogą zostać wprowadzone np. żółte kartki za różne drobne naruszenia np. za spóźnienia, a kilka żółtych daje jaką karę np. -2 pkt.

W poprzedniej kolejce był przypadek 2 spóźnień:
Lukasik - podał typ o godzinie 10:41 - czyli mecz trwał już ponad 10 godzin, więc nie można tego uznać.
Stuff - podał typ o 23:41 - wstępnie uznałem ten typ, gdyż spóźnienie nie miało wpływu na wynik, typ został podany przed rozpoczęciem meczu. Żeby nie było nieporozumień wpisałem walkower, gdyż gdybym uwzględnił typ, wynik byłby znacznie gorszy od walkowera. Można powiedzieć takie prawo korzyści, które obowiązuje w tej 1 edycji, kiedy jeszcze się uczymy i poprawiamy różne błędy.

Te 3 ostatnie typy, podane 2 i 3 minuty po czasie zostaną uznane, bo mimo spóźnienia zostały podane przed otwarciem meczu.

Dla wszystkich spóźnialskich: Spóźnienie jest dopuszczalne, ale żeby uznać spóźniony typ musi być on podany najpóźniej na 1 minutę przed otwarciem meczu. W następnej edycji będzie tak samo, ale spóźnienia będą karane żółtymi kartkami, a 2 kartki spowodują odjęcie punktów.

Mam nadzieję, że z każdą kolejką wątpliwości będzie coraz mnie, a w 2 edycji regulamin będzie w 100% precyzyjny.

Każdy kto czasem zapomina podać typ - mamy system powiadomień wysyłanych e-mailem. Wysyłam je wszystkim zapisanym. Jeżeli podczas zapisywania się w komentarzu podałeś fikcyjny adres e-mail lub chciałbyś aby powiadomienie przychodziło na inny adres - napisz do mnie, podając właściwy adres e-mail: lukasz.nowacki@comparic.pl
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
cytrynek
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:47
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: CrackOFF

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

poniedziałek 12 maja 2014, 11:49

Nie jestem organizatorem konkursu jednakże zasady powinny być czytelne i dotyczyć wszystkich. Dyscyplina jest nieodłącznym elementem tradingu więc skoro podana jest oficjalna informacja, że podajemy typy w niedzielę do 22.00 to żeby ch... na ch... stawał..... :P

Pozdrawiam
Postanowiłem żyć wiecznie. Jak na razie idzie mi świetnie :)

no avatar
aude
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 13:02

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

poniedziałek 12 maja 2014, 14:38

cytrynek pisze:Nie jestem organizatorem konkursu jednakże zasady powinny być czytelne i dotyczyć wszystkich. Dyscyplina jest nieodłącznym elementem tradingu więc skoro podana jest oficjalna informacja, że podajemy typy w niedzielę do 22.00 to żeby ch... na ch... stawał..... :P
Pozdrawiam
Zgadzam się z cytrynek :) trzymajmy się regulaminu ;)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

poniedziałek 12 maja 2014, 15:51

Dziękuję za wypowiedzenie się, chciałem poznać opinie uczestników. Rzeczywiście macie rację, mimo że 1-2 minutowe spóźnienia nie mają wpływu na wynik meczu to jednak obowiązuje regulamin.

Wszystkie typy po 22:00 nie będą uznane.

Jeżeli chodzi o regulamin kolejnych edycji, myślę że wydłużymy czas składania typu praktycznie do maksimum czyli na 5 minut przed otwarciem meczu. Mam też nadzieję, że uda się zwiększyć ilość dostępnych par walutowych.

W środę rano rozliczenie kolejki, aktualne tabele i rozpiska 4 kolejki, typowanie do środy do 23:30.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Jones
Stały Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 18:15
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: centrum

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

poniedziałek 12 maja 2014, 22:51

kurcze już sam nie wiem ja bym na takie minutowe spóźnienie przymknął oko
ale z drugiej strony jak pozwolimy na minute czy dwie to zaraz będzie a 2,5 minuty też to przecież tylko 0,5 minuty róznicy
akurat jestem w parze z longtraderem i bym uznał jego typ powiedzmy że nie wiedział że trzeba punktualnie :wink: ale już żadnych wyjątków więcej
Tylko dwie rzeczy są nieskończone.... Albert Einstein
---
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
---
http://www.forexfactory.com/jones_pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

wtorek 13 maja 2014, 07:31

Nie już nie róbmy wyjątków, tym bardziej że jako "administrator" konkursu powinienem dać przykład i się nie spóźniać :)

Obowiązuje regulamin i tego się trzymajmy, jeżeli w następnej edycji regulamin będzie uwzględniał jakieś małe spóźnienia to co innego, ale chyba lepiej będzie maksymalnie wydłużyć czas podawania typu, tak żeby każde spóźnienie było dyskwalifikacją.

Jutro rano wyniki i będziemy typować 4 kolejkę, pewnie już rozstrzygającą w wielu grupach, choć już jutro pewnie kilka osób zapewni sobie awans. Jutro bez spóźnień proszę - do 23:30 !!!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

wtorek 13 maja 2014, 08:00

Jeszcze tak zapytam na przyszłość, na kolejne edycje:

Co Waszym zdaniem powinno decydować o kolejności w grupie w przypadku równej ilości punktów:
1) najpierw bezpośredni pojedynek między zawodnikami o równej ilości punktów
2) najpierw łączny wynik %
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

wtorek 13 maja 2014, 08:13

W przypadku sportu jest to wynik bezpośredni, jednak tutaj bardziej walczymy z rynkiem, a nie z przeciwnikiem, dlatego jestem za wynikiem procentowym, który oznacza, że ktoś po prostu trafniej typował.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

wtorek 13 maja 2014, 08:18

Też mi się tak zdaje, że lepiej będzie promować lepsze wyniki (bramkostrzelność). Kiedy ważniejszy jest bezpośredni wynik, ktoś może sobie policzyć na 2 kolejki przed końcem, że w najlepszym wypadku może jedynie wyrównać wynik punktowy swojego bezpośredniego rywala do awansu, a wiedząc że przegrał z nim bezpośrednie starcie może wszystko odpuścić, bo wie że i tak już nie ma szans.
Kiedy na 2 miejscu po punktach będzie liczył się wynik %, walka powinna trwać do samego końca.

Takie moje zdanie, ale oczywiście wszystko od następnej edycji, teraz zgodnie z regulaminem po punktach liczy się bezpośrednie starcie.

P.S: Myślę też nad powiększeniem remisów tzn. poszerzenie tej różnicy z 10% do np. 15 lub nawet 20%, choć i tak remisy zdarzałyby się dość rzadko, ale przynajmniej mielibyśmy ciekawsze sytuacje w grupach.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

wtorek 13 maja 2014, 08:27

Z remisami też wydaje mi się słuszne. Bo 0,1% to jednak troszkę zbyt mały przedział. 0,2% będzie znacznie lepsze.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
cytrynek
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:47
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: CrackOFF

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

wtorek 13 maja 2014, 10:53

Zgadzam się z przedmówcą odnośnie ustalania kolejności w przypadku tej samej ilości punktów. Podsumowując:

1. Ilość punktów
2. Wynik procentowy
3. Bezpośredni pojedynek

Odnośnie remisów. Odszedłbym w kolejnych konkursach od remisów a zastowałbym już raz opisaną metodę liczenia punktów:

1. Zwycięstwo za 3 pkt kiedy zwycięzca uzyska wynik dodatni
2. Przegrana za 1 pkt jesłi przegrany także uzyska wynik dodatni.
3. Zwycięstwo za 2 pkt jeśli obaj typujący się mylili (procent ujemny)
4. Walkower za 3 pkt jeżeli typujący uzyska wynik dodatni
5. Walkower za 1 pkt jeżeli typujący uzyska wynik ujemny
6. Minus 1 pkt za każdy brak typowania, niezależnie od kary 0,5%

Pozdrawiam i niech rynek w końcu się ruszy :P
Postanowiłem żyć wiecznie. Jak na razie idzie mi świetnie :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

wtorek 13 maja 2014, 11:58

Wszystko fajnie, tylko musimy pamiętać, żeby tego zbytnio nie skomplikować.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
cytrynek
Stały Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:47
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: CrackOFF

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

wtorek 13 maja 2014, 16:49

longtrader pisze:Wszystko fajnie, tylko musimy pamiętać, żeby tego zbytnio nie skomplikować.
Proszę bardzo, wersja uproszczona:

Zwycięstwo
3 pkt - za % dodatni
2 pkt - za % ujemny

Porażka
1 pkt - za % dodatni
0 pkt - za % ujemny

Remisów - brak. Pozdrawiam :)
Postanowiłem żyć wiecznie. Jak na razie idzie mi świetnie :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

wtorek 13 maja 2014, 18:44

Zobaczymy. Na razie dograjmy do końca 1 edycję wg. regulaminu, a na końcu się wszystko rozważy bo i tak jeszcze pewnie z czasem coś wyjdzie, że mogłoby być. lepiej.

Jutro koło 10 kolejna kolejka, typy do 23:30 !!!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: LIGA TRADERÓW - Kolejka nr 3

środa 14 maja 2014, 08:49

Coś nie tak, po dwóch trafnych strzałach i jednym walkoverze mam 0.05% zysku? Na samym EUR/GBP było +0.23%
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości