Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

piątek 22 sty 2016, 08:57

longtrader pisze:Rzeczywiście masz świetne wyniki w tej fazie, widać że forma rośnie i pewnie jej szczyt przygotowałeś gdzieś na półfinały :)
....ja już jedną nogą po za konkursem, chyba że nagle kabel zacznie spadać :)
Kabel zacznie spadać i przedłuży moje szanse na wyjście z grupy ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

piątek 22 sty 2016, 09:10

Trzeba walczyć do końca, choćby o "lucky loser". Poza tym trzeba być fair w stosunku do innych zawodników.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

piątek 22 sty 2016, 09:16

Akhh pisze:Kabel zacznie spadać i przedłuży moje szanse na wyjście z grupy ;)
Najważniejsze jest dobre nastawienie :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
pmleczko
Pasjonat Forex
Posty: 563
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 09:46
skype: mleczko_piotr
Lat na Forex: 8
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Tarnów

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

piątek 22 sty 2016, 20:07

Akhh pisze:
longtrader pisze:Rzeczywiście masz świetne wyniki w tej fazie, widać że forma rośnie i pewnie jej szczyt przygotowałeś gdzieś na półfinały :)
....ja już jedną nogą po za konkursem, chyba że nagle kabel zacznie spadać :)
Kabel zacznie spadać i przedłuży moje szanse na wyjście z grupy ;)
Niestety nie spadł i zaczynają się schody :wink: nasze schody !smail!

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 23 sty 2016, 07:37

kuarek pisze:Trzeba walczyć do końca, choćby o "lucky loser". Poza tym trzeba być fair w stosunku do innych zawodników.

Chodzi Ci o obstawianie do końca mimo braku szans wyjścia? Oczywiście jestem tego samego zdania.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 23 sty 2016, 09:45

Zaczynamy typowanie w 6 (przedostatniej) kolejce. Czas na oddanie typu mija w niedzielę o 22:00 czasu lokalnego.

Wyniki i tabele po 5 kolejkach - http://comparic.pl/liga-traderow-iv-edy ... i-spotkan/
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 23 sty 2016, 15:07

Akhh pisze:Chodzi Ci o obstawianie do końca mimo braku szans wyjścia? Oczywiście jestem tego samego zdania.
Wydaje mi się, że niektórzy już odpuścili. Dlatego lepszym rozwiązaniem w ostatniej rundzie są chyba jednak mniejsze grupy, wtedy zwykle do końca każdy ma szansę awansować.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 23 sty 2016, 15:46

Jeżeli można już rozpocząć dyskusję nt. następnej edycji, to moje pomysły (już tu zresztą publikowane), tak w celu zebrania ich w jednym miejscu:
1. Mecze jednodniowe.
2. Za walkowera -1 punkt.
3. W ostatniej fazie grupy czteroosobowe.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

sobota 23 sty 2016, 22:42

Miałem zagrać coś innego, akurat mocno skorelowanego dodatnio z CADJPY, ale ten typ zapewnia mi awans do fazy pucharowej. :joy:

no avatar
Adamm178
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 12:28

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

niedziela 24 sty 2016, 13:54

Gratulacje Kuarek :gj: Mnie niestety szczęście opuściło, grupa też jakby "lekko" mocniejsza, poprzednio dwa typy na plus i wygrana grupa, teraz już trzy a mimo to brak szans wydaje mi się nawet na lucky loser'a, ale pogram oczywiście do końca jeszcze te dwie kolejki. Dzięki za dobrą zabawę. :gj:

no avatar
Adamm178
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 12:28

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

niedziela 24 sty 2016, 14:54

Jeżeli można już rozpocząć dyskusję nt. następnej edycji, to moje pomysły (już tu zresztą publikowane), tak w celu zebrania ich w jednym miejscu:
1. Mecze jednodniowe.
2. Za walkowera -1 punkt.
3. W ostatniej fazie grupy czteroosobowe.
1. Wiesz jak to jest z tą zmianą modelu rozgrywek na mecze jednodniowe, zdania są mocno podzielone, połowa osób chce, druga nie, każdy broni swoich racji. Myślę że organizatorzy też chętnie spróbowaliby tego systemu ale podchodzą zbyt sceptycznie, na pewno z obawą o to, że ta połowa która chce zostać przy obecnym systemie po prostu zrezygnuje z zabawy jeśli wprowadzą zmianę i liczba uczestników mocno spadnie. Ja uważam że wiele osób które nie chcą nic zmieniać i tak spróbowałyby swoich sił, chociażby z czystej ciekawości, do tego dojdą zupełnie nowi, którzy zarejestrują się specjalnie by wziąć udział (sam jestem taką osoba) nie powinno być problemu ze skompletowaniem 96 osób. Tak naprawdę nie przekonamy się czy to jest dobry pomysł dopóki nie zostanie wprowadzony, albo chociaż na szybko przetestowany....

2. -1pkt. i -1%
3. Też dobry pomysł.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

wtorek 26 sty 2016, 23:14

Kurna, o 0,01% od zapewnienia sobie 1. miejsca w grupie, a tak trzeba walczyć do końca. Przynajmniej jest ciekawie. :bigsmile:

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 27 sty 2016, 01:15

Adamm178 pisze:Gratulacje Kuarek :gj: Mnie niestety szczęście opuściło, grupa też jakby "lekko" mocniejsza, poprzednio dwa typy na plus i wygrana grupa, teraz już trzy a mimo to brak szans wydaje mi się nawet na lucky loser'a, ale pogram oczywiście do końca jeszcze te dwie kolejki. Dzięki za dobrą zabawę. :gj:
Mnie i szczęście opuściło i "czas". Akurat w tej fazie bardzo pasowałoby mi składanie ofert do 23-ciej, albo przynajmniej do 22:30. A tak miałem walkowery (zgodnie z regulaminem), które uniemożliwiały mi zdobywanie punktów. No niestety tak mi sie poukładało z tym czasem i graniczną godziną 22. Składanie zleceń wcześniej i bez analizy ostatnich informacji, jak to sugerowali niektórzy gracze, zaczyna być grą w totolotka i typowaniem "w ciemno" licząc właśnie na szczęście. To nie leży w mojej naturze. :conf:

Trudno. W tej edycji gry sie nie udało (ale gram do końca!! :joy: :bigsmile: ) "odkuje się" w następnej edycji. :)
I również dzięki za dobrą zabawę licząc na ponowne spotkanie i konfrontację w kolejnej edycji. :gj:
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 27 sty 2016, 07:36

Idefiks pisze:Składanie zleceń wcześniej i bez analizy ostatnich informacji, jak to sugerowali niektórzy gracze, zaczyna być grą w totolotka i typowaniem "w ciemno" licząc właśnie na szczęście.
Kolejny postulat. Też nie widzę powodów, żeby nie można było oddać typu np. do 22:45. Wprawdzie nowe informacje rzadko są o tej porze, ale jeżeli miałoby to ułatwić typowanie "zmianowcom", to popieram.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 27 sty 2016, 11:08

Można już typować w ostatniej kolejce grupowej IV edycji, czas mija o 22:00 !!!

Wyniki i tabele - http://comparic.pl/liga-traderow-iv-edy ... i-spotkan/

Gratuluję 5 osobom, które zapewniły sobie awans do fazy pucharowej, pozostaje jeszcze wolnych 11 miejsc :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 27 sty 2016, 11:17

Co do postulatów na kolejną edycję to tak:

- wydłużenie czasu mogłoby wejść w życie, świece na XM otwierają się o 23:00. Kiedyś był chyba już jakiś problem z tym w okresie zmiany czasu...
- większe grupy są stąd, że był taki postulat wcześniej :) Ale w sumie to jest racja, skoro udział bierze zawsze ok. 100 osób to w 3 fazach grupowych można zrobić tak aby zawsze z grupy awansowało ok 50% zawodników, będzie wtedy łatwiej o awans, a grupy zmniejszałyby się w każdej fazie np. 8/6/4 lub 6/6/4 (liczby zawodników w grupach w kolejnych fazach grupowych)
- punkty minusowe za walkowery będą od kolejnej edycji
- mecze jednodobowe - prawdopodobnie zdecydujemy się próbnie na 1 fazę z takimi meczami i zapytamy o opinię. Problem tez taki ile wtedy kolejek zagramy w tygodniu 2 czy 3 ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 27 sty 2016, 12:02

longtrader pisze:Co do postulatów na kolejną edycję to tak:

- wydłużenie czasu mogłoby wejść w życie, świece na XM otwierają się o 23:00. Kiedyś był chyba już jakiś problem z tym w okresie zmiany czasu...
...
- mecze jednodobowe - prawdopodobnie zdecydujemy się próbnie na 1 fazę z takimi meczami i zapytamy o opinię. Problem tez taki ile wtedy kolejek zagramy w tygodniu 2 czy 3 ?
Trochę zbyt pochopnie zmieniono wtedy o całą godzinę zgłaszanie typów, wcześniej było do samego otwarcia rynku, "wystarczy" pamiętać o zmianie czasu i nie będzie problemu.

Moim zdaniem mecze we wtorki i czwartki, jeżeli ta zabawa ma mieć jak najwięcej wspólnego z analizą - w poniedziałki zwykle jest nuuuuda, a w piątki czasem takie jaja na koniec tygodnia związane z zamykaniem pozycji, że można stracić całą przewagę sensownie oddanego typu.
Ostatnio zmieniony środa 27 sty 2016, 18:33 przez kuarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 27 sty 2016, 17:32

Też tak myślę, że 2 kolejki by starczyły.

A tak z innej beczki, może ktoś napisać czy dotarł dziś rano e-mail z przypomnieniem o oddaniu typu ?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 27 sty 2016, 17:59

Do mnie tak, o 11:13.

no avatar
husale
Stały Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: środa 26 lis 2014, 22:48

Re: Liga Traderów - IV edycja - DYSKUSJA

środa 27 sty 2016, 20:11

... ale popłynąłem.... w tej kolejce będe miał pierwsze miejsce...od KOŃCA :devil:

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości