LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

Zablokowany

Propozycje zmian na kolejne edycje konkursu (można zaznaczyć 2 opcje)

Po 2 fazie grupowej rozgrywamy fazę pucharową (więcej niż 16 zawodników, maksymalnie 32)
3
17%
Zostawiamy 3 fazy grupowe i faza pucharowa złożona z 16 zawodników (tak jak obecnie)
12
67%
Zostawiamy 3 fazy grupowe ale faza pucharowa składa się z więcej niż 16 zawodników
3
17%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18
no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 09 paź 2019, 16:17

Fajnie wygląda ten wskaźnik, ale używam MT5 – więc skompilowany pod MT4 mnie nie urządza 🙁
Może może powstać wersja skompilowana pod MT5 (ex5) ?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 09 paź 2019, 17:13

Tak łatwo się nie da konwertować jak inne pliki i sporo pisania od nowa by było...
A nie dałoby rady pobrać sobie jakiś MT4 i służyłby tylko do zerknięcia jaki jest wynik? :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 11 paź 2019, 08:56

Obiecany skoroszyt excel - https://drive.google.com/file/d/1xK47F9 ... LqGU-/view
Bez fajerwerków, zaktualizowane na dzisiaj - w wyróżnionej na jasnoniebiesko komórce aktualizuje się wartość pary z arkusza 'Import'. Niestety nie udało mi się znaleźć strony, z której ładnie importowałyby się indeksy i towary, podobnie jak pary z NZD. Wymaga trochę pracy, np. wpisania cen otwarcia i na koniec zamknięcia, czy też w tym roku nowych instrumentów. W niektórych komórkach, także ukrytych, znajdują się formuły, więc ważne są m.in. wartości w kolumnie 'Kierunek'. Komórki w kolumnie 'Rezultat' sformatowane są warunkowo. Jakby ktoś był zainteresowany i miał jeszcze jakieś pytania, to służę pomocą.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 11 paź 2019, 10:22

Fajna rzecz, aż się dziwię, że wcześniej przez 7 edycji nie wpadłem na pomysł aby coś takiego zrobić jak excel lub ten wskaźnik, żeby na żywo ludzie wyniki mieli... choć zainteresowanie wskaźnikiem duże nie jest, ledwo kilkanaście pobrań :(
Jakbyś się pochwalił tym z 5 lat temu to może byśmy szybciej coś zrobili :joy:

Ale to masz tak orientacyjnie chyba, z jakichś stron dane? Z MT4 tez można do excela, a nawet na stronę internetową eksportować dane i to byłoby fajne, że byłaby stronka z ligowymi wynikami na żywo... ale warunek taki, że ta Mt4 musiałaby być stale włączona lub przez VPSy jakoś chyba... za dużo roboty patrząc na zainteresowanie wskaźnikiem.

A teraz to już chyba excel Ci nie jest potrzebny, jak masz wskaźnik dokładny. Choćby na swojej platformie co się używa zainstalować i już orientacyjne wyniki swojego meczu masz?
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 11 paź 2019, 12:06

Tak, wskaźnik wystarczający, trzeba tylko pamiętać, w którą stronę są zawarte pozycje. ;)
Jak szukałem ten mój skoroszyt, to znalazłem wersję jeszcze z IV edycji, czyli to już parę lat. W zeszłym roku chyba nie używałem, bo z VII nie znalazłem. Nawet nie wiedziałem, że z mt4 na bieżąco można eksportować, chociaż to taka oczywista funkcjonalność, muszę popatrzeć.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 11 paź 2019, 12:38

Zainteresowanie wskaźnikiem niskie, pewnie z takiej samej przyczyny z jakiej sam go nie pobrałem. Musiałbym pobrać kolejny MT4 , a mi już się nie chce instalować kolejnego (nazwy instrumentów). Po drugie emocje są, ale po oddaniu typu nie mam żadnego wpływu na rezultat, więc raczej potrzebuję narzędzi aby dobrze oddać typ, z przewidywaniem zachowania notowań w ciągu najbliższych dwóch dni. Do tego aby na bieżąco obserwować przybliżone wartości notowań wystarczy mi myfxbook ze świecami D1 mojego instrumentu i przeciwnika (o ile odda typ :/ ), tak więc stronka z ligowymi wynikami na żywo miałaby o niebo wyższe notowania oglądalności. Daaawno temu robiłem takie rzeczy, gdy jeszcze zajmowałem się programowaniem mql4, gdzieś w czeluściach starych dysków powinienem coś znaleźć.... hmmm.
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 11 paź 2019, 13:05

Co do walkowerów... od II fazy ich raczej nie będzie :)
I racja... wpływu po oddaniu typu się nie ma, ale korci czasem aby zerknąć czy się wygrywa czy przegrywa, zwłaszcza na późniejszych etapach, kiedy decydują się losy awansu :)

Ale czemu piszesz, że kolejny Mt4 musiałbyś pobrać... tak aby orientacyjnie widzieć wyniki to możesz sobie na swoim, z którego korzystasz zainstalować i masz podgląd :)

Jakbyś potrafił zrobić eksport danych z mt4 na stronę, tak aby ten mt4 nie musiał być cały czas uruchomiony - to byłoby super :) Umiesz może też przerobić z mt4 na mt5? :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 11 paź 2019, 14:10

Pisałem kolejny, zwracając uwagę na istotny czynnik, nazwa instrumentu. Nie u wszystkich instrument EURUSD nazywa się EURUSD, ;) a mam już 3 zainstalowane mt4. ;)

Ha , nawet w notepad++ został mi język programowania mq4 - nie jest źle, po latach (ostatni projekt z 2011 lub 13 roku, nawet nie pamiętam gdzie dawałem, nazywał się jedenklik.mq4 i pozwalał na to co dziś wbudowany w mt4 Trading one click - Trading jednym kliknięciem - ale było bardziej rozbudowane) może zmierzę się z mql4 ponownie. :) Przeglądnę swoje biblioteki, bo pamiętam taki projekt, a jak nie będzie go to.... - no niee powinien być, muszę go mieć bo nie kasuję starych rzeczy. Dam znać w niedzielę. Dziś nie ma szans - kampania wyb. - jutro odpoczynek po ciężkim czasie kampanii.

Co do przerobienia mq4 na mq5 - trzeba pisać na nowo.
Ostatnio zmieniony piątek 11 paź 2019, 14:17 przez Idefiks, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 11 paź 2019, 14:16

:joy:
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 11 paź 2019, 16:04

A co Ty gdzieś kandydujesz, ze taki wyczerpany będziesz czy tyko emocje Cię wykańczają? :joy:
Napisz gdzie, może mój okręg to może wesprę głosem, choć zależy jaka partia :joy:

Tylko nie zapomnij typu oddać bo decydująca kolejka...choć widzę, że awans masz niemal w kieszeni :joy:

No ale nie rozumiem... co z tego, że różnie się nazywają instrumenty? Wskaźnik działa na każdej MT4 tylko w ustawieniach trzeba podać nazwę instrumentu/ów dokładnie taką jaka jest na tej platformie.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 11 paź 2019, 16:22

Żeby kogoś wynik na żywo interesował, to musi mieć jeszcze żyłkę sportowca-kibica, nie każdy to ma. Ten eksport "on line" z mt4 to bez żadnych dodatkowych wtyczek, wskaźników itp.?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 11 paź 2019, 17:25

Ekspertem nie jestem ale z tego co się orientuję to tak, tyle że na tej stronie jakieś elementy muszą się znaleźć i w tym wskaźniku też i wtedy jak włączony masz mt4 to na żywo pokazuje. Tzn. wskaźnik musi być przerobiony albo na EA albo na skrypt (metody get i post) i cały czas włączony lub umieszczony na VPS czy jakimś serwerze.
Trochę roboty jest, mogę Ci namiary podać do kogoś kto by to zrobił jak chcesz, ale to płatne usługi niestety :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 11 paź 2019, 17:42

Dzięki, znalazłem takie coś jak MetToDet, na razie z tym pokombinuję.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 11 paź 2019, 17:46

Daj znać jak coś fajnego wykombinujesz :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

piątek 11 paź 2019, 19:45

Kandyduje, ciężka praca bo podkarpacie (jak mówią u nas w opozycji) - matecznik partii rządzącej. Celowo pomijam nazwy bo to nie miejsce na kampanię.
A co do wskaźnika to chyba niedoczytałem, tylko wysnułem wniosek gdy w oczy rzuciło mi się, że cośtam, cośtam pobrać mt4 i rach. demo w xtb....
Więc dziękuję, za dopowiedzenie, już interesuję się wskaźnikiem. Ale nie dziś, do północy muszę coś zrobić. :)
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 12 paź 2019, 08:14

Mamy już wyniki 4 kolejki spotkań -- https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/
Zaczynamy typować w 5 kolejce.Są już odpowiednie tematy do typowania.
UWAGA !!! Typujemy do niedzieli do godziny 23:00 naszego czasu - spóźnienie = walkower. :bambam:

Wysyłam powiadomienia e-mailowe ( można sprawdzić SPAM lub dać znać jakby nie dochodziło)

Jakiekolwiek pytania czy rozmowy - tutaj lub w komentarzach pod wpisami na comparic.pl.
Jakby były jakieś problemy z logowaniem czy ogólnie z forum - typ awaryjnie można dodać także na e-mail (szczegóły w każdym wpisie ligowym na comparic.pl)

Gratuluję zawodnikom, którzy już uzyskali awans (w tabelach na zielono). W większości przypadków awans jest pewny pod warunkiem, że ostatni mecz nie zostanie oddany walkowerem.
Powodzenia w ostatniej kolejce !Brwoo!

Przypominamy także o możliwości pobrania darmowego wskaźnika, który działa na każdej platformie MT4 i pokazuje wyniki meczy ligowych na żywo.
Wskaźnik można pobrać tutaj - https://megawrzuta.pl/download/80a7fbc5 ... fa245.html
Cała instrukcja znajduje się na stronie - https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/

To do zobaczenia w II fazie rozgrywek :poser:
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
DarMark
Stały Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 07:40

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 12 paź 2019, 10:53

Cześć,
nie wiem może już ktoś to zauważył,
ale na wszelki wypadek zgłaszam - w grupie K punktacja nie jest prawidłowa - chodzi o nick Maskarada
po pierwszej kolejce miał -1 (nie było typowania)
w drugiej kolejce zdobył 0, ale w podsumowaniu po dwóch kolejkach ma 1 (a powinien -1)
i to się ciągnie w 3 i 4 kolejce
w trzeciej kolejce zdobył 1 i w podsumowaniu ma 2 (ale powinien 0)
w czwartej kolejce zdobył 1 i w podsumowaniu ma 3 (ale powinien 1)

pewnie nie będzie miało to wpływu na wyniki pierwszej fazy konkursu - ale dla można by to skorygować

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 12 paź 2019, 12:26

Dzięki za czujność :)
Dobrze zauważyłeś, ale sprawa była wyjaśniona po 2 kolejce. Maskarada miał problemy z logowaniem na forum i oddał typ w 1 kolejce mailowo, aczkolwiek dość późno go w skrzynce znalazłem ale wszystko się zgadzało, czas itp. I wynik tego typu skończył się wynikiem +1 punkt zamiast początkowego walkowera.

W wynikach po 2 kolejce jest wyjaśnienie, krótki tekst zaraz pod tabelami - https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/
"***Grupa K, zawodnik Maskarada – w związku z problemami z logowaniem na forum, w 1 kolejce oddał typ poprzez e-mail (EUR/USD buy), którego nie zauważyłem. Typ został dodany prawidłowo, za niedopatrzenie przepraszamy. Tabela grupy K uwzględnia ten typ zakończony wynikiem +1pkt -0,10%."

Także, chyba wszystko jest ok :)
A swoją drogą... ciekawą sytuację masz w swojej grupie, niby jedną nogą w II fazie, ale przy małym pechu można jeszcze na 4 miejsce spaść, a sądzę, że 5,5 pt z 4 miejsc.. może być na styk :joy:
Także, powodzenia w typowaniu :gj:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 12 paź 2019, 12:49

W ogóle w tym roku już I runda zacięta, nie ma tylu walkowerów. Jak zwykle miałem szczęście trafić do jednej z najbardziej wyrównanych. Niby prowadzę, a jeszcze na 4. miejscu mogę skończyć, tyle że 7 pkt. powinno wystarczyć do awansu. :)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 12 paź 2019, 13:16

Przeglądając tabele po 1 rundzie z poprzednich lat, 7 pkt to dużo choć był inny system punktacji. Ale w tym roku słabo z trafnością i raczej na 99% Ci starszy te 7 pkt :)
Tak na szybko, jakbyś przegrał i 0 pkt w ostatniej kolejce i spadek na 4 miejsce - to mogą Cię jedynie wyprzedzić zawodnicy z grupy A,B,E,G,M,N. 4 na 6 z tych grup z 4 miejsc ma lepszy bilans % od Ciebie.

Ale to wychodzi, że przy gigantycznym pechu Twoim i ogromnym szczęściu innych we wszystkich grupach byłbyś na 7 miejscu w rankingu 4 miejsc .... mało prawdopodobne, że aż tek pechowo w tylu grupach się poukładało, więc w zasadzie 1,5 nogą w II fazie jesteś :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości