LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

Propozycje zmian na kolejne edycje konkursu (można zaznaczyć 2 opcje)

Po 2 fazie grupowej rozgrywamy fazę pucharową (więcej niż 16 zawodników, maksymalnie 32)
3
17%
Zostawiamy 3 fazy grupowe i faza pucharowa złożona z 16 zawodników (tak jak obecnie)
12
67%
Zostawiamy 3 fazy grupowe ale faza pucharowa składa się z więcej niż 16 zawodników
3
17%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 29 wrz 2019, 12:45

No właśnie dopisałem i w artykule z losowaniem i regulaminie i tutaj w tematach do typowania - wszystko jest teraz doprecyzowane. Nie ma XAU, XAG... tylko silver, gold, oil - kwestia nazwy u brokera.

Można korzystać z xStation jak najbardziej - to jest to samo, kwestia nazwy, że na xStation jest GOLD a na MT4 to się nazywa GOLD+ - te same świeczki są.
Zauważyłem jednak minimalne różnice w cenach, stąd dookreśliłem, że ceny otwarcia i zamknięcia weźmiemy z MT4, bo na coś musimy się zdecydować, choć dla samej analizy i wyboru typu to nie ma znaczenia z czego się korzysta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 29 wrz 2019, 16:15

Czyli jesli dobrze zrozumiałem, pary walutowe to pary zgodnie z listą walut. Natomiast indeksy i towary zgodnie z tym co jest dostępne w XTB (czyli w notowaniach towarów względem USD), a nie jako pary dla złota czy srebra względem USD lub EUR - pytałem tylko dla uściślenia dla tych, którzy sprawdzają notowania np. na myfxbook.
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 29 wrz 2019, 16:25

1.PNG
Waluty tak zawsze to było - kombinacje z 8 najpopularniejszych walut, więc pełna dowolność.
Dodaliśmy tylko: DAX, złoto, srebro, ropa i Bitcoin.
Tak, w XTB nie ma towarów względem EUR czy USD - jest notowanie towarów względem USD.
Najlepiej pobrać sobie DEMO i zobaczyć i porównać ze swoją platformą, gdzie patrzy się na wykresy, nie ma np. XAU/EUR tylko GOLD+ czyli to samo co XAU/USD.
Korzystać można z czego się chce do wyboru typu, a skądś musimy ceny wziąć, więc o fundatora nagród czyli w tym roku XTB.

Tylko nie zapomnijcie oddać typu :joy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
ukash_81
Stały Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: piątek 22 wrz 2017, 15:25

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 30 wrz 2019, 10:39

Longtrader pisząc:

"Czas do oddawania typów mija w niedzielę o godzinie 23:00 czasu polskiego. (spóźnione typy to walkowery)
Typujemy na mecz 2 dobowy.

Schemat podawania typów:
Grupa + typ np. Grupa B USD/JPY K "

to... K rozumiesz jako KUPNO czy KRÓTKA ?

łsz

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

poniedziałek 30 wrz 2019, 12:07

ukash_81 pisze:
poniedziałek 30 wrz 2019, 10:39
Longtrader pisząc:

"Czas do oddawania typów mija w niedzielę o godzinie 23:00 czasu polskiego. (spóźnione typy to walkowery)
Typujemy na mecz 2 dobowy.

Schemat podawania typów:
Grupa + typ np. Grupa B USD/JPY K "

to... K rozumiesz jako KUPNO czy KRÓTKA ?

łsz
Zaskakujące ale celne pytanie :joy: Nie zastanawiałem się ale samo K jako KUPNO odruchowo, bo K-S po polsku czy jak S to sprzedaż to K musi być kupno.
Dotąd przez tyle lat nie było z tym problemów, raczej zrozumiale każdy pisał.... jeżeli pojawią się z tym problemy, że ktoś napisze K - a potem będzie miał pretensje, że miał na myśli Krótką - to w regulaminie się to doprecyzuje.
No a tak na logikę, to ludzie używają albo po angielsku BUY SELL więc ich odpowiednikiem jest Kupno i Sprzedaż po polsku, więc K i S. A "długa" , "krótka" chyba nikt nie użył w Lidze, choć "long" się pojawiało chyba.
Więc na razie K to kupno - jakby się coś działo to doprecyzujemy :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 02 paź 2019, 08:38

Mamy już wyniki 1 kolejki spotkań -- https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... -spotkan/

Zaczynamy typować w 2 kolejce.Są już odpowiednie tematy do typowania.
UWAGA !!! Typujemy do godziny 23:00 naszego czasu - spóźnienie = walkower. :bambam:

Wysyłam powiadomienia e-mailowe ( można sprawdzić SPAM lub dać znać jakby nie dochodziło)

Jakiekolwiek pytania czy rozmowy - tutaj lub w komentarzach pod wpisami na comparic.pl.
Jakby były jakieś problemy z logowaniem czy ogólnie z forum - typ awaryjnie można dodać także na e-mail (szczegóły w każdym wpisie ligowym na comparic.pl)

Powodzenia w 2 kolejce !Brwoo!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
MarcinPakulski
Stały Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: piątek 05 wrz 2014, 11:36
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 02 paź 2019, 19:48

Jak wygląda sprawa ze zmianą typu? Jest to dopuszczalne?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 02 paź 2019, 19:56

Dopóki rywal z meczu nie typowal nie ma problemu. Później nie bo mógł dostosować typ pod rywala i nikt to nie powiadomi.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
MarcinPakulski
Stały Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: piątek 05 wrz 2014, 11:36
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 02 paź 2019, 19:59

a jeśli rywal jako pierwszy podał typ?

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 02 paź 2019, 20:02

Źle napisałem...bez sensu by było. Zerkne w regulamin ale chyba nic nie ma....można zmienić ale prosiłbym nie naduzywac.
W Twoim przypadku dla rywala to obojętne więc możesz.
Muszę dopisać np. W fazie pucharowej żeby uscislic jak jest mecz i rewanż.
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
MKR
Stały Bywalec
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 08:15

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 02 paź 2019, 21:43

To można czy nie można bo to zmienia strategie gry w innych kolejkach. Jeśli zmiana zostanie w tym przypadku zaakceptowana to pozwalam sobie na podobne zagrywki w dalszej cześci rozgrywek

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

czwartek 03 paź 2019, 07:35

Na razie w regulaminie nic nie było i jak coś zmienimy to od II rundy grupowej. Dzięki, że zwróciłeś na to uwagę, bo dotąd przez 7 edycji były to pojedyncze przypadki.

Po pierwsze, to nie rozumiem co to niby Ci daje za korzyść? :) Jeszcze jak od tej edycji jest sprawiedliwsza punktacja, że w zasadzie chodzi o to aby samemu trafić, a mniejsze znaczenie ma to jak wypadamy na tle rywala.

Po drugie, wydaje mi się, że w grupach to nie ma z tym problemu, ale w fazie pucharowej, chyba warto tego zakazać... bo tam jednak jest mecz i rewanż i często było, że ten który miał przewagę po 1 spotkaniu, w rewanżu czekał na typ rywali i się do niego dostosowywał - grał na remis korelacją :)

Więc jakby tak 90% zawodników zaczęło zmieniać typy w ostatnich chwilach, trochę byłby bałagan, ale nie sądzę aby większość tak robiła, więc na pucharową będzie zakaz, a na razie będę obserwował i jak wielki bałagan czy pretensji z tego powodu nie będzie, to można zmienić typ, byle do 23:00.

A tak na marginesie, to w sumie jak nie ma możliwości zmiany - to ten co pierwszy typuje ma przewagę, że może użyć 100% instrumentów. Przewagą drugiego jest to, że widzi co dał pierwszy i może się po to dostosować.
Przy możłiwości zmiany - ten pierwszy sobie sztucznie rezerwuje jakiś instrument ale potem ewentualnie go zmienia... ale to też teoretycznie, bo ilość instrumentów jest duża, jak jest coś zajęte to można dać coś mocno skorelowanego, a też w sumie jakby na szybko dał jakiś typ z myślą, że później zmieni... to może się zdarzyć, że w międzyczasie rywal da przed nim ten typ właściwy, na jaki planował po głębszej analizie zmianę gracz pierwszy... nie mówiąc o tym, że ten rywal także może sobie o 22:59 zmienić... więc jak oboje mogę zmieniać to zasady są równe dla każdego.

Trochę przydługawo ale to tak..... na razie w fazach grupowych można modyfikować typ. W fazie pucharowej jest to zakazane. W przypadku, gdyby się zrobił z tymi zmianami straszny bałagan to wprowadzimy całkowity zakaz zmiany typu.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

sobota 05 paź 2019, 09:11

Mamy już wyniki 2 kolejki spotkań -- https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... -spotkan/
Zaczynamy typować w 3 kolejce.Są już odpowiednie tematy do typowania.
UWAGA !!! Typujemy do niedzieli do godziny 23:00 naszego czasu - spóźnienie = walkower. :bambam:

Wysyłam powiadomienia e-mailowe ( można sprawdzić SPAM lub dać znać jakby nie dochodziło)

Jakiekolwiek pytania czy rozmowy - tutaj lub w komentarzach pod wpisami na comparic.pl.
Jakby były jakieś problemy z logowaniem czy ogólnie z forum - typ awaryjnie można dodać także na e-mail (szczegóły w każdym wpisie ligowym na comparic.pl)

Powodzenia w 3 kolejce !Brwoo!
Audaces Fortuna Iuvat.

no avatar
Gosc1313
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2019, 17:04

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 06 paź 2019, 05:50

Taka refleksja na temat bitcoina, który stawiałem na buy w drugiej rundzie...Boże , jak to dobrze, że tylko -0.8%, rano w sobotę jak zobaczyłem minus 24% to myślałem, że to jakiś błąd. To jest jednak instrument nie-handlowalny , przynajmniej dla mnie, już żadnych typów w crypto ;)

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

niedziela 06 paź 2019, 10:01

Gosc1313 pisze:
niedziela 06 paź 2019, 05:50
Taka refleksja na temat bitcoina, który stawiałem na buy w drugiej rundzie...Boże , jak to dobrze, że tylko -0.8%, rano w sobotę jak zobaczyłem minus 24% to myślałem, że to jakiś błąd. To jest jednak instrument nie-handlowalny , przynajmniej dla mnie, już żadnych typów w crypto ;)
-24%? czy -2,4% :) Aż takiego zjazdu nie było chyba tzn. pod koniec września był? :)
Ale ważniejsze punkty są, choć przy równej ilości słabe % też decydują :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 09 paź 2019, 09:11

Mamy już wyniki 3 kolejki spotkań -- https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/
Zaczynamy typować w 4 kolejce.Są już odpowiednie tematy do typowania.
UWAGA !!! Typujemy do niedzieli do godziny 23:00 naszego czasu - spóźnienie = walkower. :bambam:

Wysyłam powiadomienia e-mailowe ( można sprawdzić SPAM lub dać znać jakby nie dochodziło)

Jakiekolwiek pytania czy rozmowy - tutaj lub w komentarzach pod wpisami na comparic.pl.
Jakby były jakieś problemy z logowaniem czy ogólnie z forum - typ awaryjnie można dodać także na e-mail (szczegóły w każdym wpisie ligowym na comparic.pl)

Powodzenia w 4 kolejce !Brwoo!

UWAGA - aby dodać emocji do naszej ligowej rywalizacji, przygotowaliśmy dla wszystkich ligowców specjalny wskaźnik.


Wskaźnik pokazuje wyniki na żywo w dwóch kolejkach oraz po ich zakończeniu (w środę wyniki nie są liczone – ruszają od czwartkowego otwarcia rynków). Wskaźnik podaje dokładny ligowy wynik i sam rozpoznaje czy otwarcie tygodnia nastąpiło świecą niedzielną czy poniedziałkową. W ustawieniach wskaźnika można wybrać kolor tekstu, czcionkę itp.

Wskaźnik można pobrać tutaj - https://megawrzuta.pl/download/80a7fbc5 ... fa245.html
Cała instrukcja znajduje się na stronie - https://comparic.pl/liga-traderow-viii- ... i-spotkan/

Mam nadzieję, że obserwacja wyników na żywo jeszcze bardziej podkręci rywalizację w lidze !Brwoo!
Dajcie znać czy wskaźnik Wam się podoba? :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 09 paź 2019, 09:54

Wskaźnik wystarczający.
Dłuższe opisy wchodzą na wartości i nagłówki są mylące, zamiast OpenD1, OpenD2, CloseD1, CloseD2 lepiej byłoby np. Open_Mon Open_Thu i samo Close, no i może nie Pair, tylko np. Item, jak już wszystko po angolsku...., ale to drobnostki. !smail!
Ja sobie zrobiłem skoroszyt w excel'u, jak kogoś interesuje, to mogę przesłać, ale od 2.fazy grupowej, bo muszę odszukać i trochę urozmaicić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 09 paź 2019, 11:29

No te nazwy to drobnostki... ale, że nachodzi na siebie to może przeszkadzać... więc specjalnie dla Ciebie poprawiona wersja :joy: -
Liga Traderów Comparic.ex4
Tylko pamiętaj, że na innych platformach to tak orientacyjnie wyniki, bo do konkursu bierzemy z XTB w tym roku.

A co to za excel masz? Też wyniki pobiera na żywo czy co? Dokładnie czy tak na oko, bo ciężko z excela chyba aby dla DAX brał open z poniedziałku a dla walut z poniedziałku.... choć jak to sobie dawno opracowałeś to pewnie nie było problemu bo dawniej tylko waluty były w lidze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
kuarek
Gaduła
Posty: 472
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 08:02

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 09 paź 2019, 13:05

Dzięki, lepiej.
Tak, to było tylko dla walut, poza tym wpisywałem sobie tylko moje i aktualnego przeciwnika, bo import z określonej godziny to już mała zabawa, do tego par z NZD nie ma na tej stronie, z której ciągnę do innych celów. Tak w ogóle, to wrzucam tabelkę też na moją stronę - https://kuarek.blogspot.com gdzieś tam na dole.
Tego excel'a odkurzę, ale w weekend, bo teraz nie mam czasu, napiszę tu.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: LIGA TRADERÓW VIII - dyskusja

środa 09 paź 2019, 13:18

Dzięki. Widzę, że jesteś profesjonalnie przygotowany do zmagań w Lidze :)
powodzenia :) ...na razie już 1 nogą w II fazie :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości