Liga Traderów IX - dyskusja

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

czwartek 24 wrz 2020, 17:07

Na razie to się martwię żeby złoto zaczęło tanieć... bo inaczej mogę mieć problem z awansem z naszej grupy :joy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
BaR
Posty: 33
Rejestracja: piątek 25 wrz 2020, 08:36

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

piątek 25 wrz 2020, 08:54

Zgłaszam chęć uczestnictwa w Lidze Traderów.
BaR

no avatar
HUNTER2121
Posty: 44
Rejestracja: sobota 10 wrz 2016, 21:30

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

piątek 25 wrz 2020, 16:00

HUNTER2121-moj e-mail tomekpotorski@interia.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

sobota 26 wrz 2020, 11:49

Oficjalnie zaczynamy IX edycję Ligi Traderów !!!! !Dobrze!

Film z losowania, omówienie zasad, tabele i rozpiska 1 kolejki -- https://comparic.pl/liga-traderow-ix-lo ... -spotkan/
W tym artykule znajdziecie także linki do pobrania wskaźników MT4 i MT5 do śledzenia zmagań ligowych na żywo oraz wszelką potrzebną pomoc, wszystkie odnośniki do REGULAMINU itp.

Zazwyczaj (w każdą środę oraz sobotę) wpis z wynikami będzie dużo wcześniej, tak do 11:00. Dzisiaj wyjątkowo, gdyż ustawienie tego wszystkiego po excelach itp zajmuję masę czasu.

Są już odpowiednie tematy do typowania.
Typujemy do niedzieli do godziny 23:00 naszego czasu - spóźnienie = walkower.


Wysyłam powiadomienia e-mailowe ( można sprawdzić SPAM lub dać znać jakby nie dochodziło)

Jakiekolwiek pytania czy rozmowy - tutaj lub w komentarzach pod wpisami na comparic.pl.
Jakby były jakieś problemy z logowaniem czy ogólnie z forum - typ awaryjnie można dodać także na e-mail (szczegóły w artykule z losowaniem)

To chyba wszystko jasne.... zaczynamy już po raz 9 :joy:
Tytułu broni Xopina... jest 8 zawodnikiem, który stanie przed szansą obrony tytułu, dotychczas nikomu się to nie udało :)
Życzę wszystkim dobrej zabawy, odskoczni od codzienności i niech wygra najlepszy !!! !Brwoo!
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
BaR
Posty: 33
Rejestracja: piątek 25 wrz 2020, 08:36

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

niedziela 27 wrz 2020, 10:12

mail podany przy rejestracji - robert.badyl@interia.pl

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

niedziela 27 wrz 2020, 12:21

Ok, dołączam maila.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
BaR
Posty: 33
Rejestracja: piątek 25 wrz 2020, 08:36

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

niedziela 27 wrz 2020, 15:38

taka uwaga do regulaminu nt. modyfikacji typu, w ogóle nie wiem, po co taki zapis - powinno to być moim zdaniem zabronione przynajmniej w przypadku, jeżeli był zgłoszony jako pierwszy, od momentu kiedy zrobił to przeciwnik

Awatar użytkownika
Idefiks
Stały Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: niedziela 15 lis 2015, 21:44
Lat na Forex: 14
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

niedziela 27 wrz 2020, 17:50

A dlaczego zabronione, takie samo ryzyko popełnienia błędu.
Nie będę owijał w bawełnę, wiemy że sa instrumenty o bardzo dużej zmienności dziennej, ale potencjalnie zależne od większej ilości zmiennych, poza tym typ oddajemy na dwudniowe wyniki, co zwiększa ryzyko błędu. Ale dlaczego nie wszyscy oddajemy typy na te instrumenty - bo obarczone większym ryzykiem popełnienia błędu - nietrafionym typem. Ale może przyjść taki czas po drugim, trzecim typie, że chcąc wydostać się z eliminacji będziemy musieli podjąć takie ryzyko, na zasadzie wóz albo przewóz. Dużo wtedy zależy od tego jak obstawia "przeciwnik" - jeśli pierwszy wystawi typ, wiemy jak zagrać, ale jeśli ja pierwszy, czemu mam wtedy nie mieć możliwości zmiany typu na mniej ryzykowny albo wręcz zaryzykować "za wszystko"? ;)

Nie wiem jak inni, ja uważa że nie powinno być ograniczenia możliwości zmiany typowania. :)
Pozdrawiam
Idefiks

Awatar użytkownika
BaR
Posty: 33
Rejestracja: piątek 25 wrz 2020, 08:36

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

niedziela 27 wrz 2020, 19:11

moim zdaniem nie po to ktoś czeka do końca, jaki typ poda przeciwnik, żeby ten później mógł zmienić, ale to rzeczywiście kwestia podejścia

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

poniedziałek 28 wrz 2020, 07:53

Każdy ma jakąś przewagę - ten co oddaje jako pierwszy ma wszystkie instrumenty do wybory, a ten co drugi widzi co dał rywal.
Ale przy obecnej punktacji nie ma to dużego znaczenia, bo bardziej rywalizujemy o to aby oddać zyskowny typ niż o to czy będzie lepszy od rywala - stąd w fazach grupowych dozwolone jest zmienianie typu, tu często ktoś się pomyli, ktoś pierwszy raz bierze udział itp... a też taka praktyka jest rzadko spotykana, być może właśnie ze względu na punktację.

W fazie pucharowej jest już zakaz zmiany typu. Tu już rywalizujemy bardziej z rywalem, można dwa razy oddać zły typ, a awansować dalej, byle tylko był łączny wynik choćby minimalnie lepszy od rywala. Więc tu zakaz zmiany typu ma sens.

Wydaje mi się, że tak jest ok, być może jakby zmiany typów były nagminne to warto byłoby tego zakazać, choćby dla samego porządku, ale raczej przez 8 lat nikt nie nadużywał.

Widzę, że niewiele osób zapomniało oddać typu, więc bardzo ładnie jak na 1 kolejkę :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
BaR
Posty: 33
Rejestracja: piątek 25 wrz 2020, 08:36

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

poniedziałek 28 wrz 2020, 10:14

możesz coś poprawić z przerwami w tabelce w waszym wskaźniku, bo na laptopie mam taki obraz, na stacjonarnym jest ok; zmiany fontów rozmiaru czcionki nic nie daje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

poniedziałek 28 wrz 2020, 13:02

Zobacz teraz -
Liga Traderów.mq4
Pomaga też opcja show2periods na FALSE - wtedy pokazuje tylko aktualny wynik meczu (tylko 1 kolumna)

Daj znać czy działa?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
BaR
Posty: 33
Rejestracja: piątek 25 wrz 2020, 08:36

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

poniedziałek 28 wrz 2020, 13:13

teraz lepiej, dzięki

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

środa 30 wrz 2020, 07:49

2 kolejka spotkań

Gotowe są już tematy do oddawania typu. Typujemy do godziny 23:00 !!!!

Wyniki i tabele po 1 kolejce - https://comparic.pl/liga-traderow-ix-wy ... i-spotkan/

Powodzenia w kolejnych meczach :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

sobota 03 paź 2020, 08:53

3 kolejka spotkań

Mamy już wyniki i tabele po 2 kolejce spotkań - https://comparic.pl/liga-traderow-ix-wy ... i-spotkan/

Część graczy już niemal jedną nogą w II fazie :joy:

Gotowe są już tematy do typowania, czas na oddanie swojego typu mija w niedzielę o 23:00.
Powodzenia w 3 kolejce :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
doskonaly_damianek
Stały Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

niedziela 04 paź 2020, 12:52

Patrząc na wyniki 3 kolejki widać wyraźnie jak mała zmienność była na parach walutowych w porównaniu do towarów. Moim zdaniem w kolejnej edycji należałoby to zmienić, tzn. albo tylko pary walutowe albo więcej towarów, indeksów, BTC, itd., bo dlaczego obecnie można obstawić np. DAX, a nie można WIG20, który jest zapewne bliższy dla wielu graczy, w tym również dla mnie. Ogólnie chodzi mi o to żeby szanse były bardziej wyrównane, bo w obecnej formule, jeśli ktoś zna się dobrze na towarach, ma wg mnie handicap w stosunku do graczy grających tylko na walutach.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

niedziela 04 paź 2020, 14:03

Dzięki za opinię :)
Nie wiem do końca... bo piszesz, że ktoś się zna na towarach to ma przewagę, ale ktoś inny może znać się na walutach, a część może podchodzić typowo technicznie, patrzeć tylko na wykres.
WIG i ogólnie indeksy mają pewną korelację... więc mamy DAX, z towarów ropę, złoto, srebro + pary walutowe... w zasadzie wszystko jest.

A same pary walutowe były w pierwszych edycjach i ludzie chcieli mieć większy wybór, stąd są inne instrumenty. A zmienność bywa różna i się zmienia... i to też nic nie daje, bo można źle trafić mocno zmienny instrument i jest duży minus.

Więc każdy ma dość duży wybór, a przy obecnej punktacji nie trzeba się na rywali oglądać. Każdy się na czymś lepiej zna i ma w tym przewagę, więc jest kilka klas aktywów dostępnych.
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
BaR
Posty: 33
Rejestracja: piątek 25 wrz 2020, 08:36

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

poniedziałek 05 paź 2020, 07:53

Moim zdaniem kilka dodatkowych instrumentów by się przydało, zgodnie ze schematem złoto-srebro, więc jak jest DAX, to dobrze by do tego dołożyć jakiś amerykański, a do ropy - gaz i może jeszcze jakieś towarki, np. kawa-cukier, pszenica-kukurydza, ale za dużo to pewnie nie ma sensu. Pod rozwagę jeszcze taki pomysł - jak pierwszy zawodnik typuje parę walutową, to drugi też musi, analogicznie jak towar/indeks, to drugi nie może walut, bo zmiany procentowe znacznie się różnią. Trochę by to wymuszało większą uwagę przy typowaniu, ale może by dodatkowo uatrakcyjniło rozgrywki.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

poniedziałek 05 paź 2020, 09:49

No może i racja.... myślę, że można byłoby dołożyć: WIG20, S&P500, USD/PLN, EUR/PLN, GBP/PLN ?
Ale to już w trakcie nie wypada zmieniać zasad, więc raczej w X edycji za rok.

A ta druga propozycja... chyba nie na pierwszy rzut oka. Wtedy by się zrobił wyścig, kto pierwszy odda typ, bo mocno blokuje rywala. I jak pierwszy dałby DAX to drugiemu zostałby tylko WIG20 czy US500, więc mocno ograniczony wybór.

Jak był stara punktacja kilka lat temu, to duże znaczenie miał typ rywala, bo liczyło się kto odda lepszy. A teraz to nie ma większego znaczenia.... możesz dać gorszy typ (ale zyskowny) i przegrać mecz i masz 2 pkt, albo oddać lepszy typ niż rywal ale stratny i co z tego, że wygrałeś mecz jak masz tylko 1 pkt.
Więc chyba każdy na sobie się skupia, żeby oddać dobry typ... a rywalizacja sportowa to tylko dodatek. Dopiero w fazie pucharowej ma większy wpływ, jak jest mecz i rewanż, bez punktów.

Zobaczymy co inni też powiedzą :)
Audaces Fortuna Iuvat.

Awatar użytkownika
longtrader
Maniak Forex
Posty: 3705
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 07:58

Re: Liga Traderów IX - dyskusja

poniedziałek 05 paź 2020, 09:49

... na razie martwię się żeby złoto zaczęło tanieć, bo inaczej mogę mieć problem z awansem :joy:
Audaces Fortuna Iuvat.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości