Trading 10 - 17 lutego 2014

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 17 lutego 2014

piątek 14 lut 2014, 18:25

Moja niewiara i marudzenia na funta, że taki on przewalony, jak na razie doprowadziły to tego, że zamiast swobodnie jechać z trendem czesząc kolejne setki pips skubałem go w kawałkach goniąc zadyszany za peletonem "tracąc" na tym całkiem spore impulsy pomiędzy moimi wejściami/wyjściami. Te impulsy które przebijały kolejne opory gdzie ja spodziewałem się odbicia.

1.67 który moim zdaniem miał w tym tygodniu nie paść jest już historią. Może nie jesteśmy daleko dalej ale mimo tego, że spora cześć planety zajęta jest zgoła innymi sprawami (w tym całkiem spora cześć naprawdę goła w ten szczególny dzień :wink:) "siły mas" nie odpuszczają i "atak trwa" na "ostatni szaniec" 1.6750. Jak to padnie to będę musiał się przyznać, że wszystko co wiem o funcie nie jest warte funta kłaków, nałożyć włosiennicę i... cieszyć się, że mam tam jeszcze jednego longa-rozpaczliwca którego udało mi się wstrzelić :bigsmile:

Oraz buy stop stojący równo na 1.6750 :wink:
Ostatnio zmieniony piątek 14 lut 2014, 21:39 przez alx, łącznie zmieniany 1 raz.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
mryko
Stały Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 12:36

Re: Trading 10 - 17 lutego 2014

piątek 14 lut 2014, 18:46

Ciekawe czy na koniec dnia poprawią szczyt na kablu, obstawiam max na dziś 6755
Możliwe że na kablu rynek wyceniał wydarzenia z nadchodzącego tygodnia, pożyjemy zobaczymy...
Sky is the limit

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 10 - 17 lutego 2014

piątek 14 lut 2014, 19:01

No cóż, od początku myślałem, iż teraz kabel będzie bił maksima po tej wymuszonej korekcie, ale ze zdaniem alx się liczę i się nim zasugerowałem.
Widzę opór na 1.7220
EURGBP przebije 0.8140 poleci niżej. EUR i GBP często idą razem w tę samą stronę....
Kangur również bardzo Pro UP, ale jak patrzę na EURAUD to qrna widać że w każdej chwili może mocno zaskoczyć, choć zadawało by się nie patrząc na tę parę iż prędzej w drugą stronę.

USDCD dotrze prawdopodobnie do 38.2 na D1

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 17 lutego 2014

piątek 14 lut 2014, 19:49

Na kablu jest gra pod efekty o znacznie dłuższym horyzoncie czasu ale w przełożeniu na krótszy: że UK będzie pierwszym ktory zacznie podnosić stopy czyli jak kupować tanio to teraz, nie za rok, dwa (i bynajmniej nie z wieloletnim horyzonetem tylko kilka-kilkanaście dni). Nawet jak te stopy ruszą to dopiero w 2016 roku.
Do tego dochodzą "wzmacniacze": UK radzi sobie zdecydowanie lepiej niż reszta, przynajmniej jak patrzy się na gołe wyniki więc i takie już zwyczajnie zwykłe oczekiwania są coraz lepsze. Ostatnie występy Carneya zweryfikowały prognozy w górę więc nawet odkładając na bok stopy procentowe Królestwo błyszczy perspektywami na tle innych.
Kombinacja tego wszystkiego pcha stado w górę mimo ostrzeżeń bynajmniej nie tylko o technicznych oporach, ale i BoE, że mocniejszy funt staje się coraz większą przeszkodą spełnienia tego czego to stado pchające w górę funta oczekuje.
Ale stado nie słucha. Co nie dziwi. W zasadzie to normalka aż do momentu w którym w tym stadzie nagle kogoś zabraknie. Tego kogoś kto najpierw najgłośniej krzyczał, a potem się ulotnił w... angielskim stylu :wink:

Tyle moich "mądrości"
Na dzisiaj wystarczy. Zobaczymy jak głupią będę miał minę w przyszłym tygodniu...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 10 - 17 lutego 2014

piątek 14 lut 2014, 20:17

Ok, ok, to o czym piszesz (nie pierwszy raz) nie podchodzi pod trejderów, nie ma sensu szukać spadków na tej parze po wybiciu się z trójkąta W1.
Widać siłę Funta na GBPAUD, aczkolwiek lepiej na realnym koncie grać na Kangurze, bo jest dopuszczalny większy margines błędu, jak i większy dodatni swap in plus.

Najsłabszą obecnie walutą jest USD?, jak widzisz JENa - będzie dłuższy marazm po wielkim rajdzie? ?
Jeszcze o ED nie było, możliwa korekta do 3660, ogólnie € wygrało, cel 4120, USDCHF to samo cel 8480.

Może napiszesz dlaczego, kapitał wybrał € i porzucił $ pomimo taper on i nawet już wycenianej podwyżki stóp %
To już wydaje się dziwne, iż rynek wybiera Safe Heaven...
Te aktywa skupione przez FED to problem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 17 lutego 2014

piątek 14 lut 2014, 21:01

ale ja już o tym pisałem, niewiele się pod tym kątem zmieniło od drugiej połowy 2012... sprawa jest prosta: w EZ można szybciej i lepiej zarobić niż w US. I to na dwu rynkach: długu i akcji.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 10 - 17 lutego 2014

piątek 14 lut 2014, 21:50

Czyli na większą przecenę ED trzeba poczekać.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 17 lutego 2014

piątek 14 lut 2014, 22:42

Na większą przecenę to tak. EDIT czyli nie :bigsmile:
Choć może to zależy kto co ma na myśli :wink: Dla podpowiedzi: dla mnie "większa" to przynajmniej ze 300 pips.
Ale wcale nie jestem pewien czy brak takiej przeceny oznacza, że Edek jakoś zdecydowanie wybiera się w górę. Zwłaszcza przy powszechnym nastawieniu, że "powinien iść w dół".
Jak dla mnie nie widzę w tej chwili zdecydowanej przewagi po którejkolwiek stronie mianownika co w efekcie daje konsolę. Coś pomiędzy 1.347 a 1.375.
Może nie jest to najlepsze rozwiązanie ale jak wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw to najprościej jest kupować dołki, im niższe tym lepiej i sprzedawać górki, najlepiej "najgórsze" górki (tak kiedyś mawiały koleżanki z back-office) z nastawieniem na to, że jest to mimo wszystko przeciwne do trendu nawet jeżeli go wyraźnie nie widać.
Ja mówię tutaj o rzeczach które wykraczają poza horyzont jednego dnia, nawet tygodnia i o ruchach zdecydowanie większych niż 25-50 pips.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 17 lutego 2014

piątek 14 lut 2014, 22:49

Kabel załatwił większość oporu i odpalił mój stop - czas na pokutę za zbyt pochopne opinie :fffuuuu:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 10 - 17 lutego 2014

sobota 15 lut 2014, 00:41

Myrko, Myrko - już byłem bliski wrzucenia tego indyka i niestety znów znalazłem niespodziewany błąd choć wydawało mi się, że ustrzeliłem wszystkie istotne :facep:
Owszem, jest zdecydowanie lepiej niż dwa tygodnie temu.
Ale nadal tylko wtedy, jak się wie jak to działa od podszewki i jak odpowiednio go uaktualniać jak coś nie tak (i trzeba jeszcze wiedzieć jak rozpoznać, że coś nie tak :conf: ). A przecież nie chodzi o to, żeby każdy był inżynierem-specjalistą w każdej możliwej dziedzinie życia :sad:
Muszę jeszcze nad tym popracować...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
mryko
Stały Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 12:36

Re: Trading 10 - 17 lutego 2014

sobota 15 lut 2014, 13:48

Alx, działaj bez pośpiechu i presji :homie:
Sky is the limit

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 10 - 17 lutego 2014

sobota 15 lut 2014, 23:23

Kangur vs EURAUD
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 10 - 17 lutego 2014

sobota 15 lut 2014, 23:27

I alternatywa, mniej prawdopodobna.
Bo o ile EURAUD przy linii szyi się zapewne choć na chwilę zatrzyma, to Kangura raczej tak nie widzę.
To zatrzymanie w połowie EURAUD było dość wymowne, ale jak widać tą parą raczej nie należy się sugerować...
Odbicie od 5120 - nie bardzo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości