Trading 23 - 28 listopada 2014

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 23 - 28 listopada 2014

czwartek 27 lis 2014, 19:53

nie no cajto aż taki kot nie jestem :celebr:

a czemu ? np zacytuje tu kolegę
alx pisze: łatwo o burzę w szklance wody bez powodu.
A co dopiero jak będzie powód?
w czym mi przeszkadza mniejsza płynność a w tym że mniej forsy przepływa przez giełdę a co za tym idzie wskaźnik którym się posługuje wskazuje dużo mniejsze wartości w czym jeszcze ? a no w tym że momentami robi się duża zmienność która wywala przy mojej technice mnie z gry a czemu ?
A temu np też że forex to system który powstał głównie w celu wymiany walut miedzy bankami i tu cena sobie rośnie nagle bank dostaje zlecenie na wymiane on nie patrzy jaka jest cena bo ma sobie to wymienia przeciwko mnie, przy małej płynności jak to wygląda ? Cena jest bardziej podatna na wachanie.

a skąd mam dane ?
a no np taką mam informację -Bank Holiday więc już wiem że dużo kapitału ma wakacje
jakiś tam mój wskaźnik mi to potwierdza ponieważ jego wartości są mniejsze niż zwykle.

a jak to się ma do mojego tradingu ?
moja ideologia forexowa polega na sile forsy...
bez sensu jest siebie samego cytować ale muszę chyba :celebr: niedługo będę sam ze sobą rozmawiał :aaaa:
Little Scalper pisze:kierunek wyznacza forsa, cena jest tego pochodną a chodzi tylko i wyłącznie o zysk :aaaa: bo każdy chce zarobić
Little Scalper pisze:Wolumen i cena patrzysz na wolumen i widzisz wzrost/spadek, patrzysz na cene i widzisz impulsy, korekty, szczyty i dołki i nic więcej nie komplikujesz tego szerszym spojrzeniem.
Do tego dorzuć statystyke zmienności i widzisz to jak ja widzę rynek, choć ubieram to już w setupy co może być zgubne.
mniejsza płynność jest zmianą rynku i warunków na nim panujących za tym idzie np też zmiana zmienności...

sorry że na takim bajzlu ale chciałem już się wylogować a Ty wyskoczyłeś z pytaniami :celebr: :celebr: litości kolego haha
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 23 - 28 listopada 2014

czwartek 27 lis 2014, 20:22

kingsize4 pisze:Oczywiście chodzi o aktora, który grał Hansa Klossa. Dla mnie był swego rodzaju ikoną, trochę symbolem dzieciństwa.
Był i to jakim. RIP Panie Stanisławie.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 23 - 28 listopada 2014

piątek 28 lis 2014, 08:06

Dzisiaj o 11:00 EZ CPI flash.
Który jest pilnie obserwowany, żeby wyciągnąć z niego wnioski co do decyzji ECB w przyszłym tygodniu.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 23 - 28 listopada 2014

piątek 28 lis 2014, 20:55

Ropa zleciała ponad $7 w przeciągu zaledwie 24 godzin... :shock:
Aż ciśnie się mi na usta "a nie mówiłem"...

Ale nawet wtedy nie spodziewałem się aż tak dużo.
Choć z drugiej strony sam później przestrzegałem przed przesadnymi ruchami na płytkim rynku.

Teraz jedyne co można z tym zrobić to pozostawić bo wygląda to nieco na przestrzał.
Niech emocje opadną, weekend da czas na zastanowienie.
Nie żebym się spodziewał zdecydowanego zwrotu ale po czymś takim korekta jest jak najbardziej naturalna, a teoria mówi, że akcja równa się reakcji. A jak będzie to zobaczymy najwcześniej w przyszłym tygodniu

USDRUB :facep:
Nie dlatego, że straciłem ale dlatego, że nie starczyło mi cierpliwości żeby zgadnąć pokaźny zysk - zamiast tego wziąłem nawet nie płotkę ale narybek i to tylko jedną maleńką sztukę...

Pozdrawiam wszystkich gorąco :cheers:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 23 - 28 listopada 2014

piątek 28 lis 2014, 21:16

Ale do usd/jpy jeszcze masz cierpliwość :joy:

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 23 - 28 listopada 2014

piątek 28 lis 2014, 22:10

Taak… ale może dlatego, że to nie lata aż tak bardzo żeby zwijać się przy byle korekcie bo łatwo poparzyć sobie łapki :bigsmile:

EDIT: sam wiesz jak to jest: wszyscy kochają dużą zmienność tak długo jak udaje im się pozostawać po właściwej stronie karabinu. Ale jak się to nie uda to nagle okazuje się, że nie tylko wylot lufy jest nagle ogromny patrząc na niego z bliska ale co gorsza szybko wylatuje stamtąd coś co normalnie śni się w koszmarach.
Tak działa leverage = dźwignia finansowa = pożyczka u brokera aby zwiększyć zyski (tak mówi broker) ale i straty (tak pokazuje rzeczywistość) jak się przesadzi i nie dopasuje do charakteru konkretnego rynku wobec realnych możliwości konta.

Na USDRUB mógłbym zarobić krocie. Ale nie zarobiłem bo obawiałem się poważnej straty z byle powodu.

To ja już wolę ten stary ciągnik USDJPY :)
EDIT2: ¥120 nadal w grze.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

no avatar
jamescooper
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 02 lip 2020, 08:06
Kontakt:

Re: Trading 23 - 28 listopada 2014

sobota 29 maja 2021, 06:27

Looking for Soccer Goalkeeper Gloves? Buy Online Soccer Goalkeeper Gloves of All Sizes like Men, Youth, Boys, Kids and Junior Available at affordable price at NZ Cricket Store. We provide branded Soccer Goalkeeper Gloves of best quality in New Zealand.

no avatar
jamescooper
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 02 lip 2020, 08:06
Kontakt:

VITA - Dutch restaurant

poniedziałek 23 sie 2021, 08:16

At VITA in Wapenveld we have super tasty Ontbijt and the best coffee ready for you. Will you also come and have a drink with us on the terrace or in the restaurant?

no avatar
jamescooper
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 02 lip 2020, 08:06
Kontakt:

online survey software

wtorek 24 sie 2021, 09:00

AkioSurvey.com is a free online survey tool that is all you need for conducting online surveys. With AkioSurvey.com online survey software you are all set to run any online survey ranging from customer satisfaction survey or 360 degree feedback survey to online market research survey.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości