Trading 06-10 stycznia

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 06-10 stycznia

środa 08 sty 2014, 20:44

Takie pitu-pitu... mam na myśli Edka. Niby spada ale za mocno się trzyma żeby... spaść.
FOMC minutes nie wniósł nic. Co nie dziwi ale przynajmniej jedna rzecz spada z listy.
Teraz czekamy na ECB, a właściwie Draghi. Który teoretycznie również nie ma nic nowego do powiedzenia.
Choć znów są tacy co usiłują czegoś oczekiwać - w sensie większej dawki gołębiny...
W zasadzie powiedziałbym, że nie ma co sobie tym głowy zawracać gdyby nie to, że Draghi potrafi nagle wyciągnąć jakiegoś królika z kapelusza. Małe szanse bo małe ale nadal są.
No nic - poczekam na niego z tymi moimi słabymi L-kami i zobaczę co z tym zrobić.

Przynajmniej funt ożył przed BoE...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 06-10 stycznia

środa 08 sty 2014, 22:44

USDCAD robi rajd po sesji? Na ziemi niczyjej? Nie kupuję tego...
Natomiast chyba zaczynam zazdrościć co poniektórym szortów na EURGBP… :wink:
http://www.fxstreet.com/news/fxbeat/art ... 4c0ceb94af

Gdybym ja był tak pewien siebie żeby wydawać z góry wyroki że ten rok będzie "należał" do jakieś waluty to najprędzej stawiałbym na funta. A w drugiej kolejności na dolara nowozelandzkiego choć tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana bo jego większy brat ciśnie go w dół. Ale to już takie moje spekulacyjki wykraczające poza ten tydzień !smail!
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 06-10 stycznia

środa 08 sty 2014, 23:29

alx pisze:Takie pitu-pitu... mam na myśli Edka. Niby spada ale za mocno się trzyma żeby... spaść.
FOMC minutes nie wniósł nic. Co nie dziwi ale przynajmniej jedna rzecz spada z listy.
Teraz czekamy na ECB, a właściwie Draghi. Który teoretycznie również nie ma nic nowego do powiedzenia.
Choć znów są tacy co usiłują czegoś oczekiwać - w sensie większej dawki gołębiny...
W zasadzie powiedziałbym, że nie ma co sobie tym głowy zawracać gdyby nie to, że Draghi potrafi nagle wyciągnąć jakiegoś królika z kapelusza. Małe szanse bo małe ale nadal są.
No nic - poczekam na niego z tymi moimi słabymi L-kami i zobaczę co z tym zrobić.

Przynajmniej funt ożył przed BoE...
No nie wiem alx, ale mi się zdawało i nadal zdaje iż Draghi może przynajmniej słownie próbować jakoś ostrzej zareagować, gdyż inflacja nadal spada, w Grudniu 0,1%, mało bo mało ale chyba nie będzie czekać jak będzie jeszcze gorzej?
Choć w sumie nie musi to być tak "ostro", zacytuję przewidywanie Goldmana:
GS zakłada, że Bank może zdecydować się na któryś z poniższych kroków:

EBC może ściąć stopę depozytową o 10 pb. do -0,1%
zmniejszyć stopę MRO do 15-10 pb.
przedłużyć czas spłat LTRO (szybkie spłaty LTRO podbiły w ostatnim czasie rynkowe stopy procentowe oraz oprocentowanie pożyczek na rynku międzybankowym)
obniżyć wielkość rezerw obowiązkowych
zakończyć sterylizację programu SMP (EBC już miał z tym problem w ostatnim czasie, aby wysterylizować cały program)
Tutaj szczególnie te spłaty LTRO przed Nowym Rokiem mocno wywarło to wpływ na rynek, windując LIBOR i EURIBOR, aby bilanse po przejęciu przez EBC nadzoru nad bankami wypadły pozytywnie w stress testach jakie przeprowadzi.

Coś tam na EURGBP wyciągnąłem :gj: ale edzia mi po raz kolejny wycięło i nie wiem czy znów kupować?
Alx wychodzi że mocno polecasz Longa na GBPCAD i ja również.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading 06-10 stycznia

czwartek 09 sty 2014, 08:18

EUR się trzyma wiadomo dlaczego. Obfity rynek obligacji i reformy sektora finansowego. Teoretycznie ECB nie celuje w kursy, ale kursy mogą zagrażać mandatowi... co niby nie ma miejsca i wszyscy w ECB są cool.

Osobiście uważam, że ECB uderzy na tym posiedzeniu. Pójdą za ciosem - EURIBOR i stopy procentowe się zrównały w grudniu mimo cięcia. Paradoksalnie po cięciu z 0.50% do 0.25% koszt pożyczek międzybankowych w EUR wzrósł dwukrotnie!!! Moim zdaniem oznacza to, że ECB trafił w próżnię z tym swoim spóźnionym sztychem i teraz dopiero cięcie może wywrzeć skutki. Na mój gust zrobią 0.10%.
Inflacja jest nisko i będzie jeszcze niżej, chyba że utrzymają to odbicie leciutkie, które było ostatnio.

Problem w tym, że niższa cena EUR może wzmocnić jeszcze bardziej obligi peryferiów - jeśli spekulanci zaczną grać na zwyżkę peryferyjnych obligacji, to EUR znów się wzmocni.

Co spowoduje gwałtowne spadki EUR? Moim zdaniem Francja, być może w 2H roku.
Natomiast chyba zaczynam zazdrościć co poniektórym szortów na EURGBP…
Szalenie podoba mi się polityka BoE. Porównując z ECB - tu nerwówka i szarpanie, BoE jest bardzo spokojny, stabilny, a tylko dookoła gorzeją spekulację. A w przypadku BoE inflacja była po drugiej stronie pola pukając pod 3%. BoE wciąż siedzi na kupie giltów reinwestując zyski z oprocentowania. Czekam na strategię wyjścia, bo to może dać funtowi łupnia - choć ryzyko jest małe, bo goście z MPC pokazali już nie raz, że mają głowy na karkach :wink:
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 06-10 stycznia

czwartek 09 sty 2014, 08:25

Neo pisze: Alx wychodzi że mocno polecasz Longa na GBPCAD i ja również.
Po pierwsze ja nigdy nic nie polecam. To o czym piszę/mówię to moje dywagacje i moje decyzje.
GBPCAD owszem wydaje się warty uwagi. Ale w tej chwili nie jestem pewien czy nie należałoby poczekać na jakąś korektę dolara kanadyjskiego - jakoś nie lubię kupować górek.
Ale nie jestem specem od tej waluty, prawdę mówiąc nadziałem się kiedyś na USDCAD i od tego czasu unikałem Kanadyjczyków przez wiele lat więc nie czuję się kompetentny do doradzania się w tej sprawie.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading 06-10 stycznia

czwartek 09 sty 2014, 09:25

Kanadyjczyk jest bardzo fikuśny...
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 06-10 stycznia

czwartek 09 sty 2014, 12:40

European morning wrap: We're waiting for the BOE and ECB (not sure why)
...We had a rumour circulating of an imminent ECB rate cut. Guess the boredom got the better of someone....
:bigsmile:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 06-10 stycznia

czwartek 09 sty 2014, 12:43

alx pisze:European morning wrap: We're waiting for the BOE and ECB (not sure why)
...We had a rumour circulating of an imminent ECB rate cut. Guess the boredom got the better of someone....
:bigsmile:

Tatarata ;)
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 06-10 stycznia

czwartek 09 sty 2014, 13:01

No dobra - pierwsze wydarzenie to nie-wydarzenie, mam na myśli BoE.
Co powinno trochę pomóc funtowi ale bez przesady.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 06-10 stycznia

czwartek 09 sty 2014, 13:15

Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 06-10 stycznia

czwartek 09 sty 2014, 13:47

W stopach królika nie było. Edek nadal w...
Co powie Draghi, co powie Draghi, co Draghi nam powie, co na to odpowie nam dziś...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 06-10 stycznia

czwartek 09 sty 2014, 15:16

Wygląda na to, że Edek ma się bardziej w kierunku 1.35 niż w drugą stronę...
EDIT: z drugiej strony ślizga się po jakiś tam liniach trendu, wsparciach, średnich i innych takich więc może jest nieco wyprzedany?
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 06-10 stycznia

czwartek 09 sty 2014, 15:26

Jak Edek wytrzyma i nie poleci niżej podczas sesji amerykańskiej to może to już będzie ten dołek?
W USA nie mają zielonego pojęcia co tak naprawdę dzieje się w Europie, mało tego, oni uważają, że Europa powinna robić tak jak oni a jak nie robi to głupia jakaś i skazana na zagładę. W efekcie mierzą wszystko swoją miarką nie ważne czy przystaje czy nie, a na szczegóły nie chcą nawet tracić czasu.
Albo kupią Draghi jako "gołębi" = sprzedawaj euro, albo odwrotnie - niuanse są dla nich nieważne. A że mają dużo kasy żeby wprowadzić to w życie nie ma co się na nich zżymać.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 06-10 stycznia

czwartek 09 sty 2014, 15:28

Tylko dlaczego mieliby się tak nagle zatrzymać. Ani to żaden poziom, ani nic - chyba, że ja czegoś nie widzę.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 06-10 stycznia

czwartek 09 sty 2014, 17:55

Widziałem dzisiaj parę różnych wykresów z rozmaitymi rzeczami które wskazywały na wsparcie w tym miejscu.
Nie za bardzo chciałem je tutaj wrzucać bo równie dobrze mogły to być tylko przykłady myślenia życzeniowego.
Może jednak było coś na rzeczy skoro rynek zdecydował, że jest warto go tutaj kupić. Albo skontrować. Cokolwiek.
Edek odbił ale trudno to nazwać zdecydowanym odbiciem. Znów takie pitu-pitu, brak rozstrzygnięcia.
No bo i w sumie nic się nie zmieniło: ECB nie zrobił nic, Draghi nie powiedział nic nowego, dane z USA ciut słabsze od oczekiwań, a NFP przed nami.
Czego brakuje w tym obrazku? Pieniędzy. Prawdziwych dużych czy lewarowanych, w każdym bądź razie inwestycyjnych/spekulacyjnych - brak chętnych zarówno do większych zakupów jak i do sprzedaży. Pierwsi jakoś się nie spieszą, drudzy nie mają na razie co lub po co sprzedawać.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trading 06-10 stycznia

czwartek 09 sty 2014, 18:05

Ależ wrzucaj zawsze można zobaczyć coś czego się nie widziało. Ja wsparcie i to mocne widzę na 1.3525 - 1.3500 - techniczne + 61,8% Fibo (wzrostoy listopad, grudzień 2013) + oczywiście równy poziom.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 06-10 stycznia

czwartek 09 sty 2014, 18:29

Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 06-10 stycznia

piątek 10 sty 2014, 00:02

Marcin_N pisze:Kanadyjczyk jest bardzo fikuśny...
Zgadzam się w pełni, lecz teraz wyjątkowo, ta para jest obstawiana jako hit tego roku przez wszystkich o czym sam pisałeś w swoich artykułach.
Marcin_N pisze:Szalenie podoba mi się polityka BoE. Porównując z ECB - tu nerwówka i szarpanie, BoE jest bardzo spokojny, stabilny, a tylko dookoła gorzeją spekulację. A w przypadku BoE inflacja była po drugiej stronie pola pukając pod 3%. BoE wciąż siedzi na kupie giltów reinwestując zyski z oprocentowania. Czekam na strategię wyjścia, bo to może dać funtowi łupnia - choć ryzyko jest małe, bo goście z MPC pokazali już nie raz, że mają głowy na karkach :wink:
Tak, tak Polacy im gospodarkę podrasowują to mają...
Do BoE Carney z BoC, a tam jakiś za-ciapany Polonz (chyba nie ma Polskich korzeni?)

http://ashraflaidi.com/forex-news/ecb-a ... -not-laggy

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 06-10 stycznia

piątek 10 sty 2014, 14:30

Coś im się pokopało - NFP +74k vs 196k?

EDIT: to grubo poniżej jakichkolwiekm oczekiwań, średnich itp.
Mówią, że to przez kiepską pogodę...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Neo
Pasjonat Forex
Posty: 690
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 20:56
Lat na Forex: 4
Lokalizacja: Matrix

Re: Trading 06-10 stycznia

piątek 10 sty 2014, 17:32

Ostatnio w kalendarzu na investing.com mam te same niby pozycje lecz z różnymi wynikami, rewizjami...
Może kto inny je robił, ale powinni napisać kto. Czy to tylko ja tak mam ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości