Trading 3 - 7 listopada 2014

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 17:08

Little Scalper pisze:To złoto coś kombinuje, za duże te volumeny w pewnych godzinach w konsoli, ktoś tu upycha silny impuls, tylko w która stronę ? moje mniemania longów z poniedziałku przestały mieć jakikolwiek sens po wybiciu minimów ale to co się dzieje teraz to już formę masakry zaczyna przybierać.
Ruscy mają zamiar wysprzedawać złoto żeby zdobyć gotówkę...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 17:10

A i jeśli jest tu ktoś na tyle głupi by się mną sugerować to porannego rzeźnika radze realizować albo wyzerować, bo robi się dołek na wolumenie, ja zeruje bo to było tak by nie stać z boku : ).
alx pisze:Ruscy mają zamiar wysprzedawać złoto żeby zdobyć gotówkę...
ufam Ci ale się boje sprzedawać : P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek 06 lis 2014, 17:13 przez Little Scalper, łącznie zmieniany 1 raz.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 17:13

O złocie:
Here is the simple truth - the Dollar has been surging against its competitors; Central Banks have signaled their intention to either keep interest rates low or to provide stimulus or both; and commodity prices in general are falling. In that environment, one in which inflation is not a concern, stocks remain the GO TO asset class. Until that changes, gold is not going to attract sufficient capital flows from serious money managers and hedge funds to keep it levitated. Since the path of least resistance in the metal is therefore lower, that is exactly where it is going. There is no mystery whatsoever to any of this nor is there any conspiracy to force the price lower. Specs simply are not interested in an asset that pays no yield and which requires an overall economic environment in which its price is more likely to head higher.
Więcej (choć długawe):
http://traderdannorcini.blogspot.ca/201 ... -ever.html
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 17:13

hm... ciągle widzę wzrosty, ale niestety chyba już beze mnie :(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 17:24

Little Scalper pisze:A i jeśli jest tu ktoś na tyle głupi by się mną sugerować to porannego rzeźnika radze realizować albo wyzerować, bo robi się dołek na wolumenie, ja zeruje bo to było tak by nie stać z boku : ).
alx pisze:Ruscy mają zamiar wysprzedawać złoto żeby zdobyć gotówkę...
ufam Ci ale się boje sprzedawać : P
Jak rzucić okiem na wykres miesięczny to widać tam coś bardzo wymownego. Ja to bym się bał kupować.
Ale nie namawiam - złoto ma to do siebie, że nie wystarczy mieć rację, trzeba jeszcze mieć konto które to wytrzyma :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 17:26

Marcin DAX to suka, grając na M5 sie przyzwyczaj do tego : ) 155 średniej zmienności poprzedni tydzień, dziś już 199.5 tak że to już ostra jazda, szkoda że armada go nie posiada : )

Ha no widzisz 259, ja to ploty słyszałem o 700-800 $, tam technicznie to ładne formacje pod zwałe pokazałeś. Patrzeć logicznie widać redystrybucje a dokładnie jej początek, a dokładniej to ta konsola na h1 może być jej początkiem ja się jednak dalej boje, złoto to nie moja liga.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 17:48

Między innymi dlatego nie namawiam. Złoto potrafi być bardzo kapryśne. Trzeba umieć się dopasować tak, żeby drobne zawirowania nie rozwaliły konta.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 17:57

i Tak byś mnie nie namówił : P, ja stoję z boku, odpuszczam, jednak może jest tu jakiś wariat któremu da to do myślenia przy rabowaniu złota.

Tymczasem rzeźnik robi tą korekte, i dobrze, jak dzisiaj wytrzyma mi na BE to jutra jestem pewien, realizacja zysków zrobi swoje.

A i jeszcze waluta naszych przyjaciół zza wschodniej granicy. Przypomina mi to bańkę tą z TRY, jak wolumen będzie słabł to tu sie skusze na sprzedawanie tego usdrub czyli kupowanie rubla, sprawdzałem spread to on wygląda groźnie ale tak naprawdę to tylko jakieś 9-7 pipsów edkowe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 18:16

Bank centralny Rosji odpuścił sobie korytarz i przestał robić co chwila nieskuteczne interwencje więc spadki przyspieszyły. Dzisiejsze informacje o możliwej konieczności wyprzedaży złota na pokrycie importu dodały jeszcze do pieca.
Owszem wygląda to na hiperbolę, a to dużo mówi każdemu kto choć raz widział coś takiego w akcji od początku do końca.
Ale wydaje mi się, że jeszcze to jakiś czas potrwa - za bardzo źle tam się dzieje żeby nagle miało to zawrócić.
No chyba, żeby Putin nagle zmienił zdanie i stał się przyjacielem całego świata. Tzn. w odczuciu tego świata bo on sam uważa, że jak najbardziej kocha i ten świat i pokój. Niejaki Adolf też kochał, był nawet kiedyś malarzem pokojowym…
Ale nawet jeżeli to musiałby jeszcze przekonać Saudyjczyków do przykręcenia kurków z ropą bo to mocno daje Rosji po kieszeni, a przez to również rublowi. Tymczasem szejkowie nie tylko nie chcą przykręcać ale właśnie poszli na wojnę dumpingową z USA. Stąd ostatnie spadki cen.

Tak właśnie obserwowałem rubla przez jakiś czas i dzisiaj zdecydowałem się na mały long.
Muszę tylko przeskalować celowniki bo pipsy liczy się w dziesiątkach tysięcy ;-)
I z tego co widzę odsetki są dość wysokie. Z drugiej strony ten rynek przeważnie zamiera na noc więc można po prostu wyskoczyć wieczorem i wskoczyć rano.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 18:27

Np. patrzę teraz sobie, że mój long zrobł 5822.0 pips co daje 100.1 euro przy 0.1 lot… czyli jakieś $124.163. Wychodzi jakieś $0.213265267949158 na pip dla 1 lot. Widełki w tej chwili mam ok 50 pips co daje $10.66326339745792 na 1 lot.
Czyli mniej więcej tyle ile wynosi 1 pip na edku o ile się gdzieś nie pomyliłem.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 18:35

mógłby rubla o złoto oprzeć albo jakieś złote ruble bić zamiast sprzedawać złoto a z szejkami się dogadać że rozliczenia za ropę w złocie by brali bądź w tych złotych rublach i on to samo za gaz, posłał by tym samym pejsowych na kolana, szejki nie odczuły by różnicy.

No tak lepiej, po co ten swap ujemny naliczać jutro jeszcze piątek to u mnie x3 robią myka. Tylko trzeba będzie chodzić późno spać i wstawać rano by przypilnować, nie wiem o której spread skacze na nieznoścny i rano na znośny, nie obserwowałem jeszcze tak tego rubla ale na pewno robi się tam atrakcyjnie i trzeba będzie zacząć : ).

Ja to liczyłem 1 lotem początkowy minus, nei brałem tego do zmienności bo jest tam szaleństwo, 1 pips to napewno Ci nie wychodzi, choć nie wiem u kogo depo trzymasz.

Ty kurde sorry bo tam jeszcze prowizja jest ale nie wielka ja mam 13.47 przy 1 locie i ogromny dodatni swap przy sell : ) To na rzeźniku prowizja wynosi ponad 20 tak że nie jest źle.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 18:55

Może się gdzieś rąbnąłem przeliczając na dolary bo konto mam w euro ale widełki chodzą mi pomiędzy 30.0 a 60.0 pips na IC Markets. Wartość jednego pip przy 1 lot pokazuje mi w tej chwili 0.17 eurocentów.
Prowizja 50 centów za 0.1 lot czyli 5 euro za lot ale mam na nią jakąś zniżkę więc może ciut więcej.

Nie trzeba czekać do późnej nocy - rynek zazwyczaj przymiera pomiędzy 22:20-40 i budzi się gdzieś pomiędzy 6 a 7 rano naszego czasu.
Czasami w nocy dzieją się jakieś dziwne rzeczy ale z tego co widzę rano rynek jest mniej więcej w tym samym miejscu co był wieczorem poprzedniego dnia.
Ostatnio zmieniony czwartek 06 lis 2014, 20:52 przez alx, łącznie zmieniany 3 razy.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 19:31

to już widze że prowizja 2x większa jak u mnie.

Tymczasem AUD i NZD na minimach, chyba się dodatnio skorelowały.
i jest L na USDJPY przynajmniej do tej 20
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 19:46

Ropa:
Oil prices are down again today, and have dropped for five of the past six sessions.
(...)

The demand side had been the initial focus.
The slowing of the world economy, especially China, the world's largest importer of oil, was widely cited. However, supply side variables seemed to be the driver. Hydraulic fracturing (fracking) and horizontal drilling in the US, and the fact that Saudi Arabia was not acting as it traditionally has, as the swing producer, pulled the rug under prices.
Nie tylko ruble mają z tym kłopoty, Loonie też.
Little Scalper pisze:..z szejkami się dogadać że rozliczenia za ropę w złocie by brali bądź w tych złotych rublach i on to samo za gaz, posłał by tym samym pejsowych na kolana, szejki nie odczuły by różnicy.
Rosja nie ma jak się z nimi dogadać: jedni i drudzy sprzedają to samo i potrzebują za to tego samego: jedzenia którego sami nie są w stanie wyprodukować. Na dodatek Rosja ma teraz ciśnienie którego Arabia Saudyjska nie ma: budżet się nie dopina, a twarda waluta szybko ucieka:
http://www.businessinsider.com/russia-b ... es-2014-11
http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/70620 ... italu.html
Saudowie mają forsy jak lodu i walczą raczej o utrzymanie przyszłych zysków niż cokolwiek innego, Rosja się wykrwawia i walczy o przetrwanie tej zimy.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 21:18

Little Scalper pisze:Marcin DAX to suka, grając na M5 sie przyzwyczaj do tego : ) 155 średniej zmienności poprzedni tydzień, dziś już 199.5 tak że to już ostra jazda, szkoda że armada go nie posiada : )
No właśnie dało mi to do myślenia :wink: . DAXowi muszę jeszcze dać trochę czasu i pomyślunku. Najgorzej było odpuścić myślenie: "a wejdę ponownie i odegram". No ale trudno. Jutro też jest dzień... w sumie to jutro jest piąteczek i payrollsy. To chyba trzeba dłuższy weekend sobie zrobić. !Brwoo!
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 23:16

alx pisze:Może się gdzieś rąbnąłem przeliczając na dolary bo konto mam w euro ale widełki chodzą mi pomiędzy 30.0 a 60.0 pips na IC Markets. Wartość jednego pip przy 1 lot pokazuje mi w tej chwili 0.17 eurocentów.
Prowizja 50 centów za 0.1 lot czyli 5 euro za lot ale mam na nią jakąś zniżkę więc może ciut więcej.

Nie trzeba czekać do późnej nocy - rynek zazwyczaj przymiera pomiędzy 22:20-40 i budzi się gdzieś pomiędzy 6 a 7 rano naszego czasu.
Czasami w nocy dzieją się jakieś dziwne rzeczy ale z tego co widzę rano rynek jest mniej więcej w tym samym miejscu co był wieczorem poprzedniego dnia.
Alx tu masz dobry kalkulator - zjedz na dol w rozijanym menu - rubel gdzies na dole sie plata :D

https://www.exness.com/tools/calculator
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 23:28

Tomasz-20021 pisze:
Alx tu masz dobry kalkulator - zjedz na dol w rozijanym menu - rubel gdzies na dole sie plata :D

https://www.exness.com/tools/calculator
Wielkie dzięki, teraz wreszcie zaczyna to grać :cheers:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

czwartek 06 lis 2014, 23:37

Rjubl właśnie wkroczył w "strefę zmroku"... i jak zwykłe dzieją się tam tajemnicze sprawy.
Widełki u mnie skoczyły z jakś 60.0 do 140.0, kolejne zaś kwotacje przypominają mi moje czasami bardzo ostrożne aczkolwiek zaskakujące (przede wszystkim dla mnie, a co dopiero dla publiki) kroki po nadużyciu tzw. napojów wyskokowych i to po dłuższym już okresie czasu :bigsmile:
EDIT: idąc dalej tą metaforą płynność USDRUB w tej chwili przypomina mi ostatnią wysuszoną do dna flaszę ku wielkiemu rozczarowaniu rozbawionego już towarzystwa łaknącego więcej...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

piątek 07 lis 2014, 07:35

Plan ponownego kupienia USDRUB wyglądał dobrze na papierze ale... a) za późno się obudziłem i od 6 rano zdążył on już sporo podskoczyć, b) widełki teraz mam ponad 238 pips co jest nieco zniechęcające.

Tak to bywa jak człowiek dopiero poznaje jakiś rynek....
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 3 - 7 listopada 2014

piątek 07 lis 2014, 07:53

u mnie nie działa, dopiero od 8 mogę na nim handlować tak że masz jeszcze chwile a nie moge o 22, pewnie wtedy więc spread Ci spadnie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości