Trading 7 - 12 grudnia 2014

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

środa 10 gru 2014, 20:57

Jak tak dalej pójdzie to UJ wypadnie zaraz przez okno i zatrzyma się może w okolicach 113...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

środa 10 gru 2014, 21:14

USD/JPY falls below yesterday’s low

moments ago | December 10th, 2014 20:08:04 GMT by Adam Button View Comments

Yesterday’s spike low of 117.95 has given way as risk assets take an absolute throttling.

The market is going into full Fed tantrum mode and doesn’t want its ‘considerable time’ taken away next week.
Z innej beczki - Wheeler ma przemowę i Kiwi leci w górę...
EDIT: ma mieć przemowę zaraz.
Kiwi natomiast skorzystał z... braku zmian w stopach:
moments ago | December 10th, 2014 20:00:13 GMT
RBNZ leaves rates at 3.50%
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

środa 10 gru 2014, 21:25

alx pisze:Jak tak dalej pójdzie to UJ wypadnie zaraz przez okno i zatrzyma się może w okolicach 113...
Ciekawe czy to korekta przed wyborami? Czy coś większego :wtf:

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

środa 10 gru 2014, 21:25

Dalej z Antypodów: dzisiaj w nocy raport o rynku pracy w Australii. Zazwyczaj mocna pozycja u kangurów.
Oczekiwane są słabsze wyniki niż poprzednio = spadek zatrudnienia.

Ale o ile mnie oko nie myli wydaje mi się, że widziałem ostatnio raport o ogłoszeniach o pracę i wypadł on nieco lepiej niż poprzednio. Co sugeruje, że to zatrudnienie może się mieć jednak nieco lepiej.
Nie jestem teraz pewien czy okresy jakich dotyczą te raporty się pokrywają ale trzeba uważać na zaskoczenie w górę które w przypadku AUDUSD objawia się natychmiastowymi świecami po 70-80 pips.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

środa 10 gru 2014, 21:35

magura2004 pisze:
alx pisze:Jak tak dalej pójdzie to UJ wypadnie zaraz przez okno i zatrzyma się może w okolicach 113...
Ciekawe czy to korekta przed wyborami? Czy coś większego :wtf:
Właśnie też mi tak chodzi po głowie.
Sekwencja jest taka:
- rynek ostro w górę, przestrzela 120 i pędzi do 122 mimo, że wszyscy mówią, że rynek przegrzany,
- na samym szczycie pojawia się fatalny raport PKB Japonii - nie dość że gorszy od oczekiwań to jeszcze gorszy od wcześniejszych wstępnych obliczeń,
- ten raport pojawia się na 7 dni przed wyborami w Japonii które premier Abe wywojował aby umocnić swoją pozycję aby uzyskać mandat do śmielszych działań. Miał on pokazać, że to co robi daje efekty a tymczasem pokazał coś zupełnie odwrotnego.
- to wszystko trafia na płytszy rynek i w miarę spokojny tydzień przed ostatnim posiedzeniem FOMC po którym oczekuje się bardziej byczego komunikatu,
- i zaczyna się rozkręcać nabierając tempa wraz z pękającymi kolejnymi stopami,
- a do tego znów wracają strachy inflacyjne w USA
- co powoduje, zarówno jen idzie w górę jak i dolar w dół...
- i nie tylko bo S&P też w dół. EDIT: i rynek długu też - odwrót na całej linii.

I co może to zatrzymać?
Jutro US Retail Sales? Zwycięstwo Abe w wyborach (on je wygra ale jak zostanie odebrane to zwycięstwo w takiej sytuacji?)
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 07:49

alx pisze:Dalej z Antypodów: dzisiaj w nocy raport o rynku pracy w Australii. Zazwyczaj mocna pozycja u kangurów.
Oczekiwane są słabsze wyniki niż poprzednio = spadek zatrudnienia.

Ale o ile mnie oko nie myli wydaje mi się, że widziałem ostatnio raport o ogłoszeniach o pracę i wypadł on nieco lepiej niż poprzednio. Co sugeruje, że to zatrudnienie może się mieć jednak nieco lepiej.
Nie jestem teraz pewien czy okresy jakich dotyczą te raporty się pokrywają ale trzeba uważać na zaskoczenie w górę które w przypadku AUDUSD objawia się natychmiastowymi świecami po 70-80 pips.
Zatrudnienie 42.7k wobec oczekiwanych 15k :)

To już któryś raz jak wcześniejszy raport o ogłoszeniach podpowiada wyniki późniejszego zatrudnienia :wink:

Szpila była choć nieco mniejsza - 45 pips.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 09:52

Rajd euro przyhamowały dane inflacji z EZ.
O 11:30 z kolei informacja z ECB o tym ile banki pożyczyły z nowej transzy TLTRO.
Są jakieś co do jakieś tego oczekiwania, nie pamiętam szczegółów ale po akcji to poznacie: albo poleci w górę, albo spadnie w dół :bigsmile:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 10:01

alx pisze:Rajd euro przyhamowały dane inflacji z EZ.
O 11:30 z kolei informacja z ECB o tym ile banki pożyczyły z nowej transzy TLTRO.
Są jakieś co do jakieś tego oczekiwania, nie pamiętam szczegółów ale po akcji to poznacie: albo poleci w górę, albo spadnie w dół :bigsmile:
Chodzą pogłoski ,że Francja i Włochy nie brały pożyczek żeby zaniżyć wyniki :weak:

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 11:05

Pierwsza transza nie cieszyła się popularnością bo to było przez przeprowadzeniem testów wytrzymałości banków na kryzysy (stress test) więc mało kto chciał sobie dodatkowo obciążać bilans. Szczególnie banki francuskie i włoskie :wink:

Teraz oczekiwany jest z jednej strony większy popyt, a z drugiej też wstrzemięźliwość bo to są pożyczki celowe do czego banki potrzebują odpowiednie zapotrzebowanie ze strony np. średniego i małego biznesu. A z tym jest słabo. Poza tym banki nie są takie chętne pożyczać temu biznesowi w czasach marazmu. Jak zwykle - wyższe ryzyko bankructwa takich klientów.

Z tego co się zorientowałem jest jakiś próg oczekiwań. Jeżeli nie zostanie on osiągnięty zostanie to odczytane jako "Draghi musi zrobić QE i to zaraz" W sensie skupu długu rządowego (Proszę nie pytać mnie jaki to ma sens - nie ma ale co z tego jak rynki się na to uparły i już). A jak wypadnie powyżej to "oddali potrzebę QE".
I tak to się kręci...
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 11:22

ECB TLTRO 2nd tender take-up EUR 129.84 bln

To mniej niż oczekiwano ale zobaczymy czy wystarczająco mało aby miało to znaczenie...

EDIT: wcześniej pomyliłem godzinę: to była 11:15, nie 11:30
Ostatnio zmieniony czwartek 11 gru 2014, 11:25 przez alx, łącznie zmieniany 1 raz.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 11:24

Nawet zdecydowanie mniej, druga opcja:
So in conclusion we can say that a take-up in excess of €200-250bln would help get to the €400 bln total that Draghi first hoped for from the two tenders and would buy him and the ECB some more time. The euro should stage a further relief rally if so.

A similar take up to that in September, however, or even an amount between €150-180 bln would increase the chances of a green light for QE at the ECB’s Jan 22 meeting even if Draghi will certainly not be having it all his own way. Cue another euro slide to test the depth of support down here.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 13:18

gdzie są leszcze ? :celebr:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 15:06

hehe - nie tylko tam, ostatnie kilka dni przetrzepało kieszenie tu i ówdzie.

Tak to bywa w tym okresie czasu. Albo cisza, albo rynek nagle gdzieś leci ni z gruch ni z pietruchy i jak niektórym się wydaje, że można liczyć na trend mamy stop i zwrot.
Ew. dzikie huśtawki.

UJ ma chyba dosyć. Przypomina mi to małą panikę jaka nagle ogarnęła rynki z październiku.
Podobne "powody", podobna korekta która stała się ze dwa-trzy razy głębsza niż oczekiwano co zostało odebrane jako koniec trendu. Podobne gadki-szmatki dlaczego i co Fed zrobi, a raczej nie zrobi. Trwało to z dziesięć dni, UJ zleciał z 500 pips po czym został elegancko kupiony i poszybował następne prawie 1700.
Choć w tym zdecydowanie pomógł mu BoJ z kolejnym QQE.

Teraz mamy dołek jakieś 440 pips od szczytu i być może znów wzrosty.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 15:32

Czytałem dzisiaj, że podobno padła w Rosji propozycja aby uznać spekulacje na fx za zbrodnię...
Nie wiem czy mam uciekać czy jak bo tak się składa, że znów sprzedaję tego rubla za dolary. Tym razem dałem mu więcej czasu i marginu co ładnie odpłaca :wink:

Ale to nie spekulacja, o nie - ja idę po prostu za trendem który stworzył ktoś inny.
I to ktoś na tyle potężny, że jest również w stanie go błyskawicznie zawrócić. Gdyby tylko zechciał. Ale najwyraźniej nie chce. To co ja malutki na to poradzę?
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 15:40

Wczoraj czarna rozpacz, a dzisiaj słoneczko świeci jak gdyby nigdy nic:
Double pops as US stocks open up

moments ago | December 11th, 2014 14:37:31 GMT by Ryan Littlestone View Comments

USD/JPY to 119.11, EUR/USD down to 1.2386

S&P +5pts to 2031
Dow +31pts to 17564
Nasdaq +21pts to 4705

US 10 year yields 2.19% +3bp
Wystarczyło, że zrobiło się taniej i nieco lepszych wieści :)
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 16:18

259 ja do końca roku przekalibrowałem się na sprzedawanie górek jak kupowanie dołków :facep:
choć przez to już na dzisiejszym deytrejdzie się leciutko pocharatałem bo wyłapałem solidnego stopa na funtojenie, sprzedałem w dołku :celebr: .

ale czy to nie podkładka pod mityczny rajd mikołaja ? może w końcu będę jego świadkiem
7-9%up! ? :celebr:


uuu grasz przeciwko Putinowi nie ładnie !bzdura!
wydaje mi się że on też po uszy jest załadowany na długo, zacznie realizować swoje to dopiero wprowadzi zakaz :gj:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 17:25

Wiesz, staram się iść z tzw. fundamentalnym trendem.
Trend is your friend jak mówią ale czasami trzeba mieć naprawdę mocne nerwy, a jeszcze lepiej głębokie kieszenie żeby wytrzymać to co on wyprawia. Wczoraj np. już szykowałem się do wywalenia całego UJ ze stratą. Ale postanowiłem poczekać do Retail Sales co na razie wygląda na dobry pomysł.
No i trzeba też pamiętać, że trendy są zdradzieckie - każdy kiedyś się kończy zazwyczaj bez ostrzeżenia zostawiając człowieka na lodzie, mamiąc go, że zwrot rynku to tylko korekta :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
magura2004
Maniak Forex
Posty: 1001
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 16:55
Lat na Forex: 4
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 18:18

Myślisz,że UJ przebije szczyt? Ciekawe jak się otworzy w niedzielę :)

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 18:36

Myślę, że ma spore szanse dotrzeć do 124.
Ale co się stanie pomiędzy teraz a 124 i jak długo to zajmie, tego niestety nie wiem, a chętnie bym się dowiedział :wink:

Wygrana Abe powinna mu pomóc.
Choć nie wiem ile tego już jest w cenie bo prawdę mówiąc Abe musiałby zrobić coś nadzwyczajnie głupiego lub musiałoby się stać coś wyjątkowego żeby przegrał te wybory.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 7 - 12 grudnia 2014

czwartek 11 gru 2014, 19:41

UJ ciągnie wyżej - pojawiła się wiadomość z Nikkei, że Abe może wygrać ponad 300 miejsc w parlamencie.
Świetnie. Tylko ile ten parlament ma wszystkich mandatów? Bo jak np. 900 to niewielka to wygrana :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości