Trading 11 - 16 stycznia 2015

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 21:04

To po ciul te regulacje i bajki o bezpiecznych depozytach ehh. To chyba nie byl taki krzak - dosc znany brok. Choc teraz to bez znaczenia. pozyjemy zobaczymy. Dam znac jak sie sprawy potocza.

Z kredytami we frankach to czytalem, ze az tak bardxo ich nie skrzywdzil ten kurs. Owszem raty podskocza ale i tak jeszcze daleko do tego co mieliby splacac w pln. Wrecz odnioslem wrazenie, ze frankowicze bardziej boja sie jskiejs interwencji rzadu, ktora to mialaby im pomoc na sile.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 21:10

hyhyhy bo takie coś się codziennie nie dzieje i oni mogli być przygotowani na wszystko aż do teraz :D i tak na miejscu jednego wyrosną 3 nowe to jak hydra, te same mózgi z kapitałem będa stały nad słupami ale no po tym idzie poznać dobrego brokera, albo brokera mającego rozsądnych klientów po tym że się nie wywalił na cyce, tak czy inaczej tylko czekać na wysyp nowych firm oferujących super dobre spready i super szybkie realizacje zleceń mi to pasuje
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 21:20

Widzisz z tymi brokami to nie do konca tak wszystko super. Alpari tez byl uznawany za super bezpieczne miejsce w sieci. A jednak dzwon i pozamiatane. Fxcm do dzis polecilbym kazdemu z teka na sercu. Teraz pytanie co dalej? Kogo wybrac nastepnego? Chyba czas odswiezyc temat o dobrych brokach ;) na dzien dzisiejszy oanda ale tez musze poczytac opinie.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 21:26

nie no co do Alpari to bym sie nie martwił oni są latami na rynku i to że brak kontaktu to raczej zamieszanie, tylu klientów ich teraz molestuje że nie wyrabiają a łikend się jeszcze zaczyna chcą pewnie się przespać, pomyśleć, wziąć głeboki oddech i od poniedziałku wszystko wyprostują co do Fxcm to nie znam kompletnie chyba pierwszy raz słyszę. Widzisz Tak jak Ty grasz to masz ogromny wybór, ja bym leciał nawet po badzie ze spreadem względdem gwarantowanego SL a broka wziołbym z górnej półki względem kapitału zakładowego, solidna firma, jak grasz mid term to co tam Tobie egzekucja czy spread, Ja to muszę latać po krzakach aby mieć jak najmniejsze koszty obsługi względem realizacji zleceń i levarka takiego 1:500 do parenastu K chociaż ten levarek to już nie tak ważny ale taki FxPro daje 1:500 chyba az do 100k $ hyhy i L na CHF :rotfl:
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 21:30

Little poczytaj jeszcze raz co sie stalo w fx swiecie. Alpari jest niewyplacalne. Oglosili to dzis rano :/
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 21:32

Tomasz-20021 pisze: Chodzi mi o sutuacje kiedy padal broker regulowany - co dzialo sie z depozytami klientow? Poki co dla mnie te wszelkie regulacje to kawalek papieru a wiadomo ten przyjmue wszystko. Zero kontaktu z obsluga, zero oswiadczen. Moze panikuje troche ale kto ny zachowal spokoj s takiej sutuacji?
Teoretycznie to jest tak: broker ma obowiązek trzymać kasę klientów na oddzielnym rachunku który jest raportowany regulatorom. Ten rachunek nie może być włączony do masy upadłościowej w razie bankructwa brokera.
Broker bankrutuje - jego problem, klienci zaś dostają zwrot 100% salda ze swoich kont.
ALE... bankrutujący broker musi zakończyć działalność co oznacza, że musi zamknąć wszystkie pozycje klientów takie jakie one akurat są: jedne z zyskiem, inne ze stratą. Jak życie pokazuje zazwyczaj ze stratą i to nie małą...
Co potem znajdzie swoje odbicie na saldzie rachunku.

Tak czy inaczej teoretycznie klienci nie mogą stracić więcej niż już stracili przed ostatecznym bankructwem brokera.

Ale to też zależy od tego, czy ostateczny bilans jest powyżej zera czy nie. Bo broker musiał zaciągnąć dług aby dostarczyć klientom odpowiednią dźwignię. Normalnie jest on zabezpieczony minimalnie wymaganym marginem ale w tym wyjątkowym przypadku okazało się to często dużo niewystarczające. W efekcie klient ma dług u brokera.
Jakie to będzie miało konsekwencje zależy od umowy otwarcia rachunku i będzie polem wielu sporów bo co by z tego nie wyszło ktoś na tym straci,,,

Na razie nie przejmowałbym się milczącymi telefonami tak długo jak Twoje konto działa - wielu brokerów nie jest w stanie jeszcze ogarnąć strat za to klienci bombardują ich pytaniami opóźniając wszystko. Trzeba dać im trochę czasu. Jeżeli Twoje konto pozwala na otwieranie/zamykanie transakcji to już jest nieźle.
Na wszelki wypadek zrób kopię danych z rachunku - najlepiej jako tekst jak i zrzut z ekranu ze strony brokera tak, żeby można było znaleźć tam bieżącą datę i godzinę jako ew. dowód co Ci się należy.
Im więcej tego tym lepiej.
Ostatnio zmieniony piątek 16 sty 2015, 21:36 przez alx, łącznie zmieniany 1 raz.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 21:33

właśnie zabieram się za rozeznanie bo tu się chyba grubo podziało jak Alpari niewypłacalne ja to muszę zobaczyć czy mój broker jest wypłącalny bo zaraz sie okaże że nie i będę musiał skakać przez okno razem z nim :facep:

/ mi działa walłem testową i poszła jak złoto, egzekucja lepsza jak była strona działa wszystko ok czyli gitara
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek 16 sty 2015, 21:38 przez Little Scalper, łącznie zmieniany 1 raz.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 21:35

Tomasz-20021 pisze:Little poczytaj jeszcze raz co sie stalo w fx swiecie. Alpari jest niewyplacalne. Oglosili to dzis rano :/
Alpari UK. Nie jestem pewien czy to całe Alpari.
Poza tym depozyty klientów są bezpieczne i będą wypłacane więc nie ma aż takiej tragedii.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 21:41

Ufffffffffff k... Zycie sobie dzis niezle skrocilem

Fxcm kupiony

http://www.cnbc.com/id/102343957
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 21:51

Dzieki Alx za wiesci - jestes naprawde chodzaca encyklopedia. Nie! Alxopedia ;) ja nawet nie probowalem sie z nimi kontaktowac bo po co? Na ff czytam, ze tam ogolnie burdel na kolkach a repr wiedza w zasadxie mniej niz klienci. Poradzilem sie Marcina N i zlecilem wyplate calosci. Przyszly potwierdzenia ale bez kasy. I wtedy zaczalem zaglebiac sie w temat i powstal bol glowy. Byc moze panika ale w takim momencie widzisz najczarniejsze scenariusze. Czytam o jakiejs kolejce do wyplat, ze moze czesc itp itd I wtedy w glowie huczy jedno pytanie - ale jak to? Zarzadzam ryzykiem dobrze, kontem tez, dobrze prowadze pozycje. Nie dalem sie wydymac rynkowi a zrobil to broker??? Takie frajerskie troche...

Dzis poczulem sie conajmniej dziwnie.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 21:53

Szanowne Panie i Panowie - luzik proszę przed weekendem albo rzeczywiście skrócicie sobie życie zamartwiając się z na razie czysto hipotetycznych zmartwień jak to tutaj odczytuję.
Po co Wam to?
Do poniedziałku rano jak nie później i tak nic się nie zmieni więc nie ma co teraz rwać włosów z głowy robiąc problemy tam gdzie ich prawdopodobnie nie ma.
A potem brokerzy będą już w miarę gotowi do sprostania lawinie żądań klientów.

Tak więc na razie proponuję normalne weekendowe środki relaksujące :cheers:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 21:53

ale masz pecha bo na FF t akurat te 2 brokery top tematów mają, wogóle ta strona wygląda jak jedna wielka panika aż screena trzeba zrobić dla upamiętnienia tego przerażenia :bigsmile:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 21:57

No sa top tematy bo uwazani byli za solidnych. Stad masa ludxi u nich trzymala pieniadze. Fxcm wyglsda, ze sie wyczlapal z g...

http://www.zerohedge.com/news/2015-01-1 ... bc-reports
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 22:03

alx pisze:Szanowne Panie i Panowie - luzik proszę przed weekendem albo rzeczywiście skrócicie sobie życie zamartwiając się z na razie czysto hipotetycznych zmartwień jak to tutaj odczytuję.
Po co Wam to?
Do poniedziałku rano jak nie później i tak nic się nie zmieni więc nie ma co teraz rwać włosów z głowy robiąc problemy tam gdzie ich prawdopodobnie nie ma.
A potem brokerzy będą już w miarę gotowi do sprostania lawinie żądań klientów.

Tak więc na razie proponuję normalne weekendowe środki relaksujące :cheers:
Alx uwierz mi, ze ciezko trzymac spokoj kiedy ktos na Twoich oczach wklada lape do kieszeni i wyjmuje portfel. Ty na wszystko patrzysz i nie mozesz nic zrobic...

Wyglada, ze wszystko wroci do normy ale uwierze w 100% jak fizycznie zobacze pieniazki na koncie. Oj takiego piatku to dawno nie mialem...
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 22:16

Możesz mi wierzyć lub nie ale bywałem w znacznie gorszych sytuacjach.
Mało fajne jeżeli można to tak delikatnie ująć ale w dalszym ciągu nic przez ten weekend się nie zmieni więc zamiast tragizować nadal proponuję a) relaks na miarę możliwości, b) po zakończeniu fazy rozładowania akumulatorów spokojne przygotowanie planów B tak na wszelki wypadek.
Ostatnio zmieniony piątek 16 sty 2015, 23:01 przez alx, łącznie zmieniany 2 razy.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 22:17

No nie wiem Alex, różne kwiatki lubią wyrastać przez weekend :wink:

Tomaszu, trzymam kciuki i współczuję. Człowiek się narobi żeby coś zarobić, a tu taka kiszka...
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

Awatar użytkownika
Little Scalper
Gaduła
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 08 mar 2012, 19:54
Lat na Forex: 0

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 22:18

Haha Tomek jak coś to ja już z Terminatorem mam opracowany plan na takie zajście zainspirowała nas grupa Chińczyków
http://comparic.pl/traderzy-okupuja-biu ... pieniedzy/

tak że się nie martw jak coś chętnie to załątwie, Terminator też będzie za

:tongue: :tongue: :tongue:

/ee myślałem że na navigatorze będzie dramat i tragedia a tam po wszystkich to spłyneło, spodziewałem się krwi a tam każdy przewidział że tak się stanie no może z 2 osoby na debecie hehehe kurde to takie oczywiste było przecież prajs akszonem faktycznie szło przewidzieć !problem! !problem!
/ to teraz już po korekcie pod ostatnie minima i lecimy z nowym dołkiem ? !bzdura! :poser:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek 16 sty 2015, 22:32 przez Little Scalper, łącznie zmieniany 2 razy.
Na świecie jest tylu frajerów że cfaniaków na nich nie starczy.
Wole porozmawiać szczerze z chamem a jeżeli kulturalnie pier....ć głupoty.
Nie szkoła a życie uczy.

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 22:29

Marcin_N pisze:No nie wiem Alex, różne kwiatki lubią wyrastać przez weekend :wink:

Tomaszu, trzymam kciuki i współczuję. Człowiek się narobi żeby coś zarobić, a tu taka kiszka...
Od tego właśnie są te plany B... :wink:

Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych mogą one być bardzo trudne ale bardzo często okazuje się, że jak już ktoś się z tym oswoi to można znaleźć wiele wyjść z trudnej sytuacji. Co nie tylko daje tymczasową ulgę ale również buduje ścieżki na przyszłość.

Tak jest nasza psyche zbudowana: co można zaplanować, nawet jeżeli wydaje się być nędzne jest postrzegane lepiej niż niepewność. I daje podstawy budowania planów rozwoju w przyszłości.
Najgorszy dla nas jest chaos w sensie braku widoku jakichkolwiek sensownych rozwiązań - takie podejście nie tylko dołuje ale i od razu zabija jakiekolwiek próby wyrwania się z takiej sytuacji.
Ostatnio zmieniony piątek 16 sty 2015, 22:42 przez alx, łącznie zmieniany 1 raz.
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
alx
Maniak Forex
Posty: 7292
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 09:56
Lat na Forex: 5
Lokalizacja: Itokawa

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 22:41

Little Scalper pisze:/ee myślałem że na navigatorze będzie dramat i tragedia a tam po wszystkich to spłyneło,
wszyscy na demo? :bigsmile:
Little Scalper pisze:spodziewałem się krwi a tam każdy przewidział że tak się stanie
Naprawdę, tacy byli mądrzy przed?
Mają Kryształowa Kulę, że przewidzieli naglą zmianę zdania której nikt nie przewidywał?
Wiedzieli nawet to czego nie wiedział sam prezes Thomas Jordan zanim nie skończyło się głosowanie w SNB? Bo gdyby wiedział to jego żona mogłaby... cóż to za podła insynuacja z mojej strony :wink:
Od dwa, przez pięć do dziewięć...

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Trading 11 - 16 stycznia 2015

piątek 16 sty 2015, 23:08

W takich przypadkach plan B to nowy brok i nowe depo plus ciulanie pipsow od poczatku - tu zadnej filozofii nie ma. Aha no i jeszcze garb na plecach zwany doswiadczeniem powiekszony o nowe doznania.
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości