Programowanie MQL4

ODPOWIEDZ
no avatar
skiter
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 05:19

Programowanie MQL4

niedziela 02 sie 2015, 05:40

Nie będę owijać w bawełnę.

Jestem zawodowym programistą (głownie C/C++), jak też amatorem (początkującym traderem).

Chciałem zaproponować mały układ (a w zasadzie to mam pytania :)) - po przejrzeniu pary webinariów dochodzę do wniosku że pewne rzeczy da się 'przewidzieć' i np pewne formacje mówią że:
- 'cena' idzie w górę (lub aktywa czy jak to tam się będzie zwało)
- będzie korekta

Generalnie pytanie brzmi:
- Jaka skuteczność jest tych formacji? - Rozumiem że zależy to wiele od 'kontekstu' i np jeżeli jest trend spadkowy, i mamy 'wisielca' to cena idzie w górę itd ...

Jeżeli formacje jakie się pojawiają są skuteczne na np 80% to można zaprogramować tak by wykrywał że tak to ujmę: anomalie

Propozycja jaką chce wysnuć jest taka:
Ja nie posiadam wiedzy tradera - nie znam się na tych formacjach, i co najważniejsze nie mam lat doświadczenia, ale mam coś innego - wiedzę programisty :)

Przejrzałem forum pod kątem programisty - jest kilka 'programów' które coś tam robią, czy dobrze czy źle nie mnie to oceniać (mogę tylko jakość kodu ocenić).

Chciałem zapytać czy deal: wiedza za wiedzę - jest opcją do przyjęcia?

Innymi słowy, czy ktoś kto posiada strategie/wiedzę/doświadczenie - chciał by sobie zautomatyzować pracę? Dla przykładu, z racji mojej nie-wiedzy, będę zadawać tak głupie pytania jak np: ten wisielec to tak ma być czy jeszcze nie?

Za to mogę napisać program który będzie się pokrywać z tymi informacjami jakie będą od tej osoby.

Wiem że każdy chce zarabiać - najlepiej miliony w ciągu dnia :) - pracuje na etacie - nie mam czasu w pracy na siedzenie i patrzenie w słupki, po to mam komputer by pracował za mnie.

Mnie np zadowoli opcja że uda mi się zarobić parę groszy na przysłowiową emeryturę (mam 31 lat :P) ) - z automatem może to być wykonalne, o ile się go dobrze ustawi (granie na małym poziomie ryzyka - czyli formacja np będzie na 99% pewna i można grać), ale żeby go ustawić to trzeba wiedzieć jak.

Ja umiem tylko ustawiać liczby i sprawdzać liczby (analizować dane programistycznie), czy wynik jest lub nie jest poprawny to już inna sprawa :P

Czy ktoś komu taki program by pasował to proszę o zgłoszenie się na priv.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Programowanie MQL4

niedziela 02 sie 2015, 08:24

Jak wiadomo każdy Polak znając się na piłce nożnej i medycynie ma dodatkowo w dzisiejszych czasach w swojej rodzinie lub wśród znajomych zawodowego programistę. Odnosząc to do realiów forexowych, każdy mógłby przełożyć swój "genialny" pomysł na algorytm i czesać kasę aż miło.
Sęk w tym, że takich pomysłów się nie znajduje na ulicy ani na ławce w parku. Zostaniesz zasypany propozycjami pisania "odgrzewanych kotletów" (niedziałających) bo wg mnie wszystko już było. Stracisz tylko czas na niekończące się modyfikacje i ostatecznie energię do dalszych działań. ;)
Moim zdaniem lepiej żebyś sam się zaczął wgryzać w zagadnienia tradingu i próbował przekładać je w algorytmy. Bardzo szybko zaczną ci się wtedy otwierać oczy - jak ciężko jest okiełznać tę dziedzinę. No chyba, ze ci się nie chce.
BTW. Znam kilku zawodowych programistów i traderów ze sporym stażem na rynkach fx. Ciągle szukają św. gralla. Mam na myśli full auto gralla.
Obrazek

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Programowanie MQL4

niedziela 02 sie 2015, 08:24

Jak wiadomo każdy Polak znający się na piłce nożnej i medycynie jednocześnie, ma dodatkowo w dzisiejszych czasach w swojej rodzinie lub wśród znajomych zawodowego programistę. Odnosząc to do realiów forexowych, każdy mógłby przełożyć swój "genialny" pomysł na algorytm i czesać kasę aż miło.
Sęk w tym, że takich pomysłów się nie znajduje na ulicy ani na ławce w parku. Zostaniesz zasypany propozycjami pisania "odgrzewanych kotletów" (niedziałających) bo wg mnie wszystko już było. Stracisz tylko czas na niekończące się modyfikacje i ostatecznie energię do dalszych działań. ;)
Moim zdaniem lepiej żebyś sam się zaczął wgryzać w zagadnienia tradingu i próbował przekładać je w algorytmy. Bardzo szybko zaczną ci się wtedy otwierać oczy - jak ciężko jest okiełznać tę dziedzinę. No chyba, ze ci się nie chce.
BTW. Znam kilku zawodowych programistów i traderów ze sporym stażem na rynkach fx. Ciągle szukają św. gralla. Mam na myśli full auto gralla.
Te pomysły, które rokują z reguły rozbijają się o bariery nazwijmy to natury technologicznej, w relacji trader-broker co w rezultacie uniemożliwia ich efektywne działanie. Głównie mam na myśli wszelkie pomysły z obszaru quasi HFT, który dla nas detalistów jest nieosiągalny
Obrazek

no avatar
skiter
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 05:19

Re: Programowanie MQL4

niedziela 02 sie 2015, 11:33

Źle się wyraziłem - a raczej czegoś nie dopisałem. Rynku jako takiego opisać się matematyk nie da, za dużo zmiennych i zależności - to jest fakt.
Pełny automat, to nawet ja wiem że się nie da - to nie matrix (a szkoda).

Pytanie czy na opcjach binarnych (bo to mi najbardziej zależy) da się taki automat zrobić? Jak wiemy gramy nie z giełdą (tysiące/miliony ludzi) a z brokerem :)
Chodzi mi tylko to to by na przestrzeni powiedzmy paru lat - zabezpieczać kapitał na tyle by wyjść na tzw plus.

Nie jest to 100% zysku, bo to tylko pan Bóg potrafi, ale może tak 70%+ dało by rade napisać?

Albo czy da się napisać jakieś narzędzia które by mogły wspomagać decyzje? nie będzie kupować samemu (jak bot), ale może wyliczyć prawdopodobieństwo wygranej lub przegranej.

no avatar
JAREK67
Pasjonat Forex
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 21:25
skype: jarekpa67
Lat na Forex: 11

Re: Programowanie MQL4

niedziela 02 sie 2015, 14:15

To już lepiej napisane. Ale wracamy do punktu wyjścia. Wszyscy próbujemy statystykę przeciągnąć na swoją korzyść. Ja właściwie proces decyzyjny pozostawiłem człowiekowi (kiedy grać i co grać). Natomiast pozostałe elementy handlu do bólu automatyzuję, tak żeby nie rozpraszać się i móc się poświęcić analizie sytuacji (gram na wielu parach jednocześnie). Opcjami się nie zajmuję, ale nie wydaje mi się, żeby na tym rynku sytuacja była dużo łatwiejsza do opanowania.
Obrazek

no avatar
skiter
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 05:19

Re: Programowanie MQL4

niedziela 02 sie 2015, 14:37

Właściwie to napisałeś to co chciałem uzyskać, automatykę do takiego poziomu na jaki to pozwala giełda, a decyzje podejmować tylko na zasadzie doświadczenia i wiedzy.

Jak już wspominałem, jedyne co mogę ja zaoferować z swojej strony to wiedzę programisty, a w zamian chciałem się dowiedzieć jak grac, i takie tam różne :).

Rozumiem że czas to pieniądz, nikt nie będzie siedzieć na skype i tłumaczyć podstawy za tzw friko, dlatego taką propozycje wysnułem.

Niemniej jednak będę się doszkalać w własnym zakresie, miło by mi po prostu było z kimś doświadczonym porozmawiać i się czegoś nowego nauczyć.

Takie prywatne szkolenie :P - nie zrozumcie mnie źle, taki mam tylko luźny pomysł, jak nie wypali trudno. Co nie zmienia faktu ze z mojego zawodowego punktu widzenia ciekawy aspekt ta giełda, opcje i cała ta otoczka, takie Big Data, tylko jeszcze bardziej nieokiełznana :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości