Bitcoin odbija do 7600 dolarów. Przedświąteczna zakupy umacniają kurs BTC?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Portal Comparic
Maniak Forex
Posty: 1996
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 09:51

Bitcoin odbija do 7600 dolarów. Przedświąteczna zakupy umacniają kurs BTC?

poniedziałek 23 gru 2019, 09:35

Bitcoin odbija do 7600 dolarów. Przedświąteczna zakupy umacniają kurs BTC?

W trakcie niedzielnej sesji notowania najstarszej z kryptowalut, Bitcoina, rosły o ponad 5%, a w poniedziałek chwilowo kontynuowały aprecjację testując poziomy powyżej 7600 dolarów. W efekcie kurs BTC powraca nad lokalny opór i nad minima z października bieżącego roku zwiększając swoje szanse na wybicie średnioterminowej konsolidacji. Z drugiej strony warto zwrócić uwagę, że silniejszy ruch aprecjacyjny nie miał miejsca przy wzroście wolumenu tylko przy świątecznie płytkim rynku.
Bitcoin liderem weekendowych wzrostów. Kurs BTC umacnia rynek altcoinów

W skali ostatnich 24 godzin Bitcoin notuje najsilniejsze umocnienie w gronie 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji. Podobną dynamikę wzrostów prezentują również Litecoin, Bitcoin Cash oraz Ethereum, których zasięg aprecjacji wynosi około 4%. Dzięki pozytywnym zmianom cen z niedzieli łączna kapitalizacja rynku kryptowalut powraca nad granicę 200 miliardów dolarów, odbijając od półrocznych minimów.

Skupiając się jednak na samym Bitcoinie to na jego wykresie widać, że notowania mocniej odbijały od spadkowej linii trendu, dzięki czemu powracają nad lokalny opór wyznaczany przez dołki październikowe. Cenę blokują obecnie szczyty grudniowe, a najbliższy z kolejnych oporów to 7750 dolarów i dołki z września. Kurs BTC (przynajmniej na chwilę) zostawia za sobą strefę lokalnych minimów i powraca do szerszego zakresu konsolidacji, którego górne ograniczenie wypada w okolicach 9200 dolarów, gdzie cena ostatni raz znajdowała się na początku listopada.

wykresy: https://comparic.pl/bitcoin-odbija-do-7 ... -kurs-btc/

Czy podejście w tak wysokie rejony jest obecnie możliwe? Z jednej strony mówi się o sporej akumulacji zleceń zakupowych, z drugiej na rynku nie widać obecnie jakiegokolwiek obrotu, a taka płytkość może służyć generacji niespodziewanych dynamicznych ruchów – te mogą mieć miejsce jednak w obu kierunkach, zarówno w górę, jak i w dół.
W przyszłym roku Bitcoin będzie kosztował 250 tys. USD

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cena Bitcoina od drugiej połowy czerwca br. porusza się w trendzie spadkowym. Mimo, że na przestrzeni ostatniego półrocza osunęła się ona o ponad 48% (choć w skrajnym momencie zasięg spadków przekraczał 53%), to Tim Draper jest niezwykle byczo nastawiony co do najbliższej przyszłości cyfrowego złota i liczy na wzrost jego ceny do 250 tys. USD.

Jego zdaniem, głównym katalizatorem dla tak znacznej aprecjacji miałby okazać się przeszłoroczny having, wskutek którego nagroda za wydobycie bloku zmniejszy się o połowę z 12,5 do 6,25 monet.

– Jeśli przeprowadzisz analizę techniczną, to wygląda na to, że po sześciu miesiącach po halvingu, przekroczymy 250.000 dolarów za Bitcoina – wskazał dodając, że w chwili obecnej cena BTC znajduje się “tam, gdzie powinna być”.
Masz jakiekolwiek pytania? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!
Portal Comparic.pl - codziennie budzimy rynki

no avatar
aleksandrazaliw
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 25 maja 2020, 20:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bitcoin odbija do 7600 dolarów. Przedświąteczna zakupy umacniają kurs BTC?

poniedziałek 25 maja 2020, 20:31

Ciekawa jestem, czy BTC przebije się jeszcze wyżej w perspektywie najbliższy 2 lat.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości