Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwestycyj

ODPOWIEDZ
no avatar
MaciekH
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 21:33
Lat na Forex: 0

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 13 lip 2014, 09:59

Ładny monolog się tutaj zrobił, ale co tam - wrzucaj swoje komentarz, myśli, spostrzeżenia. Osobiście lubię poczytać różne punkty widzenia. Z niektórymi rzeczami się zgadzam, z niektórymi nie. Na forum z tego co widzę jesteś często "atakowany", masz specyficzny styl pisania.. ale ja z Twoich postów potrafię wyłapać to co istotne (dla mnie istotne).

Fakt: Polska to dziwny kraj!
- niemniej jednak można powiedzieć, że "doganiamy" państwa rozwinięte:
=> płatne staże (swego czasu czytałem jak to w USA wygląda.. student kończy dobrą uczelnie, płaci duże pieniądze za staż i jak się nie sprawdzi to zostanie mu jedynie gigantyczny dług, który tak czy siak ma po ukończeniu studiów).. w Polsce również do tego zmierzamy - a darmowe publiczne uczelnie to mit.. ponadto z całą pewnością zmierzamy w kierunku studiów jedynie płatnych i darmowych pewnie za jakiś czas w ogóle nie będzie
=> emerytury - z całą pewnością wiek emerytalny zostanie jeszcze podniesiony i już jakiś czas temu mówiono coś o 69 latach.. a młodzi ludzie o ile nie zadbają o swoją przyszłość w odpowiednim czasie to na starość będą żyć pod jakimś mostem albo gołym niebem (kiedyś bezdomni szli na dworzec pkp/pks lub do śmietników - teraz wszędzie ochrona i dbanie o porządek, zamykane śmietniki, segregacja odpadów - dlatego tych opcji już nie ma!) - stopa zastąpienia na poziomie 10 czy 20 procent, która jest prognozowana dla ludzi młodych to będzie nic (nawet na chleb i wodę nie wystarczy).. niewątpliwie się rozwijamy i idziemy w kierunku innych narodów (tam jednak ludzie mają inną mentalność i często są inaczej wyedukowani)
* co do emerytur to osoby, które przeszły na emeryturę 10.. 15.. 20 lat temu - to jeszcze sobie pożyły, odpoczęły (na to w końcu człowiek zasługuje) - aktualnie kto nie zadba za życia o siebie i nie zbuduje przez lata kapitału to na starość będzie biedny.. wszystko zatem w naszych rękach

Nie do końca jednak rozumiem (być może nie prześledziłem tego tematu od początku do końca i dlatego) czemu budować emeryturę poprzez Forex i bankowość inwestycyjną?
Przecież ludzie nie rozumieją podstawowych spraw związanych z emeryturami - nie mówiąc już o inwestycjach.. ile osób zna podstawowe zależności ekonomiczne (chociażby znaczenie zmiany stóp procentowych) czy też analizę techniczną (pełno "kwiatków" w Internecie, gdzie ludzie w trendzie spadkowym szukają RGR-a, który charakterystyczny jest dla odwrócenia trendu wzrostowego.. przykłady można mnożyć i wrzucać screeny.. linie trendu też u każdego często inaczej są wyznaczone). Moim zdaniem przede wszystkim edukacja - i ludzie muszą tego chcieć! Inaczej żadne zmiany przeciętnemu Iksińskiemu nie pomogą, a tym bardziej nie zrozumie on tego o czym Ty tutaj piszesz :wink:


Ps
z navigatora to ja Ciebie nie znam (widocznie za młody jestem albo nie wszystkie wątki przeczytałem) - dopiero tutaj na forum Twoje posty rzucają mi się w oczy :coffee:
Dzisiaj jestem lepszy niż wczoraj... Jutro będę jeszcze lepszy!!

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 13 lip 2014, 18:56

MaciekH pisze:Ładny monolog się tutaj zrobił, ale co tam - wrzucaj swoje komentarz, myśli, spostrzeżenia. Osobiście lubię poczytać różne punkty widzenia. Z niektórymi rzeczami się zgadzam, z niektórymi nie. Na forum z tego co widzę jesteś często "atakowany", masz specyficzny styl pisania.. ale ja z Twoich postów potrafię wyłapać to co istotne (dla mnie istotne).

Fakt: Polska to dziwny kraj!
- niemniej jednak można powiedzieć, że "doganiamy" państwa rozwinięte:
=> płatne staże (swego czasu czytałem jak to w USA wygląda.. student kończy dobrą uczelnie, płaci duże pieniądze za staż i jak się nie sprawdzi to zostanie mu jedynie gigantyczny dług, który tak czy siak ma po ukończeniu studiów).. w Polsce również do tego zmierzamy - a darmowe publiczne uczelnie to mit.. ponadto z całą pewnością zmierzamy w kierunku studiów jedynie płatnych i darmowych pewnie za jakiś czas w ogóle nie będzie
=> emerytury - z całą pewnością wiek emerytalny zostanie jeszcze podniesiony i już jakiś czas temu mówiono coś o 69 latach.. a młodzi ludzie o ile nie zadbają o swoją przyszłość w odpowiednim czasie to na starość będą żyć pod jakimś mostem albo gołym niebem (kiedyś bezdomni szli na dworzec pkp/pks lub do śmietników - teraz wszędzie ochrona i dbanie o porządek, zamykane śmietniki, segregacja odpadów - dlatego tych opcji już nie ma!) - stopa zastąpienia na poziomie 10 czy 20 procent, która jest prognozowana dla ludzi młodych to będzie nic (nawet na chleb i wodę nie wystarczy).. niewątpliwie się rozwijamy i idziemy w kierunku innych narodów (tam jednak ludzie mają inną mentalność i często są inaczej wyedukowani)
* co do emerytur to osoby, które przeszły na emeryturę 10.. 15.. 20 lat temu - to jeszcze sobie pożyły, odpoczęły (na to w końcu człowiek zasługuje) - aktualnie kto nie zadba za życia o siebie i nie zbuduje przez lata kapitału to na starość będzie biedny.. wszystko zatem w naszych rękach

Nie do końca jednak rozumiem (być może nie prześledziłem tego tematu od początku do końca i dlatego) czemu budować emeryturę poprzez Forex i bankowość inwestycyjną?
Przecież ludzie nie rozumieją podstawowych spraw związanych z emeryturami - nie mówiąc już o inwestycjach.. ile osób zna podstawowe zależności ekonomiczne (chociażby znaczenie zmiany stóp procentowych) czy też analizę techniczną (pełno "kwiatków" w Internecie, gdzie ludzie w trendzie spadkowym szukają RGR-a, który charakterystyczny jest dla odwrócenia trendu wzrostowego.. przykłady można mnożyć i wrzucać screeny.. linie trendu też u każdego często inaczej są wyznaczone). Moim zdaniem przede wszystkim edukacja - i ludzie muszą tego chcieć! Inaczej żadne zmiany przeciętnemu Iksińskiemu nie pomogą, a tym bardziej nie zrozumie on tego o czym Ty tutaj piszesz :wink:


Ps
z navigatora to ja Ciebie nie znam (widocznie za młody jestem albo nie wszystkie wątki przeczytałem) - dopiero tutaj na forum Twoje posty rzucają mi się w oczy :coffee:
Miło,cieszę się ,na Navigatorze masz moje
posty jako zz, zostałem zbanowany,ponieważ promowałem rynek FX walutowy // i nie tylko walutowy // rynek regulowany, obiecano mi cofnięcie banu jak nie będę pisał na ten temat,,ale ,wiesz ,ja jestem fundamentalista fundamentalnie istotnych spraw , a do takich zaliczam budowanie bankowości w oparciu o FX regulowany i patrząc szerzej bankowość inwestycyjną,/// między innymi dlatego tak fundamentalnie to traktuję że wiedziałem już dwadzieścia lat temu, że emerytury będą po 23 zł,a pierwsze obliczanie ,na początek będą o 1200 zł niższe i będzie to się pogłębiało na naszą niekorzyść w następnych latach mechanizm ten dlaczego to się będzie działo, opisałem wyżej//// a za takie uważam rynek oparty na bankowości budowanej na platformach i arkuszu zleceń czyli rynek D+ terminowy terminowy CME Grup,CME USA,CME Azja,CME Ameryka Poł,CME Europe,oraz rynek bankowy spot D+2 spot czy przykład np. Azejberdzanu który buduje swoją bankowść w oparciu o platformę MT-5 i arkusz zleceń ,
więc patrząc fundamentalnie, nasza przyszłość leży na FX regulowanym i bankowości inwestycyjnej,dlatego że tylko na tym możesz budować wartość dodaną,wszystko inne to demagogia // oczywiście ,możesz napisać że np. będziesz sobie kupował przez 40 lat z wypłaty np. po dwa łańcuszki złote,owszem ,to też jest budowanie wartości dodanej,lecz pamiętaj że spred w takiej sytuacji wynosi do 40%, a na FX regulowanym jest to ok. 0.00005%...// dodatdowo potwierdza moje słowa, zaprzestanie kupowania złota przez nasz BC,to też powiino dać Tobie do myślenia.
Myślę że Ciebie przekonałem.
Pytanie fundamentalne,dlaczego na FX w Japonii zarabia prawie 50%?,w Korei jest podobnie,dlaczego w USA na FX zarabia od 35-40 % a u nas traci 95%?
Moje zdanie jest takie,jeżeli inwestujesz przez ECN ,to jeżeli zdarzy się sytuacja że będą jakieś dane, brokerzy zostaną odcięci od płynności .. i masz poślizg nawet na 160-200 pipsów,a to oznacza że tracisz wszystko, mało tego,nie tylko tracisz wszystko,do jeszcze do tego co straciłeś musisz dopłacić drugie tyle,
a jeżeli Twoje zlecenie było na rynku regulowanym masz poślizg tylko 35 ticków..
Teraz do moich doświadczeń // piszę co sam sprawdziłem i widziałem na własne oczy // nie piszę o doświadczeniu innych tylko doświadczeniu swoim//
Wyłapałem np. poślizg// lukę// na ECN na 12 pipsów, a w tym samym czasie luka na CME była 7 tick,inne przykłady, na ECN było 5 pip.a na CME 2 pip // ogólnie chyba wytłumaczyłem// można przyjąć tezę że na rynku regulowanym FX pożlizgi i luki są o 50% niższe,natomiast problem jest dużo głębszy jak napisałem powyżej w skrajnych sytuacjach ten rozjazd się pogłębia ,jak opisałem ,w pierwszym przypadku tracisz 35% kapitału, a w drugi przypadku tracisz 160-200 % kapitału...
Sedno sprawy i problemu, jeżeli Twoje zlecenie jest a arkuszu zleceń,to odcięcie brokerow od płynności jest dla Ciebie bez znaczenia ponieważ Twoje zlecenia już tam są i z tego biorą się różnice że u jednych brokerów jest luka na .E/$ 160-200 pip, a w tym samym czasie gdy nasze zlecenie jest w arkuszu zleceń mamy poślizg wynosi tylko 35 pip.
Uważam że tu jest klucz że w Japonii jest prawie 50% zarabiają inwestorów na FX , a w USA zarabia na FX 35-40% inwestorów, a u nas w Polsce ze względu na to że nie ma rynku regulowanego FX // poza LIMAX w UK który to próbuje budować// straci średnio ok. 90-95%...

Pozdrawiam,

PS, MaciekH,może piszę nie zrozumiale,lecz uważam jedno,że dla każdego kto dostał 23 zł emerytury z funduszy emerytalny, i dodatkowo ma pomniejszoną emeryturę na początek o 1200 zł, powinno być oczywiste,że jest to konsekwencja braku rynku FX regulowanego, oraz braku bankowości inwestycyjne opartej o FX i innych rynków futures oraz spot np. gazu,prądu,rynku surowców,rynku płodów rolnych i tysiące takich spraw które były prawnie zabronione dla Polaka do 2004 roku,teraz to już jest legalne, lecz sam widzisz w jakich bólach to się rodzi.
Proszę w tym temacie,nie pisać że są CFD na te produkty,ponieważ na CFD gramy z cenami brokera który te CFD kwotuje,a nie prawdziwym z rynkiem spot D+2 i rynkiem futures D+ terminowe.

PS,MaciekH, aby to wyjaśnić w największym skrócie myślowym jaki można sobie wyobrazić, wygląda ten temat tak,jak chcesz uzbierać na jakąś minimalną emeryturę, czyli ok. 3 tyś zł netto,musisz uzbierać realnej wartości dodanej ok. 1 000 000 zł,lepiej krótko tego tematu nie wytłumaczę.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

poniedziałek 14 lip 2014, 12:00

Ps, Maciek, dorzucę jeszcze jedno w tym temacie,istotnym uzupełnieniem tego co napisałem,powinny być dobre rozwiązania podatkowe czyli,wzorem Holandii całkowite zwolnienie z podatku o czym piszę, a jeżeli to jest niemożliwe to przynajmniej wzorem UK, np. małżeństwo zwolnione do ćwierć miliona zł z podatku rocznie plus Spread Betting całkowicie zwolniony z podatku,oraz to o czym pisałem wcześniej,nie może być tak że płacisz od sprzedaży papierów dłużnych 2% prowizji,lecz wzorem UK 0.0006%....
Te elemety między innymi powodują moim zdaniem ,że tam biorą emerytury po 12-20 tyś zł// przeliczając na zł// a u nas 23 zł.. brutto.... !bzdura!

no avatar
MaciekH
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 31 paź 2013, 21:33
Lat na Forex: 0

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

poniedziałek 14 lip 2014, 12:03

Dziękuję za długie odpowiedzi i wyjaśnienia. Tak jak mówiłem masz specyficzny styl pisania, ale ja rozumiem Twój przekaz i zawsze coś dla siebie z tego wyciągnę.

Odnośnie LMAX, CME i luk cenowych czytałem już Twoje posty na forum w różnych działach. Dały trochę do myślenia i z tego też powodu postanowiłem się bardziej zainteresować tym tematem. Niemniej jednak mówimy o sprawach technicznych, o narzędziach - zwracasz uwagę na istotne rzeczy, ale czy zmiany o których mówisz będą miały aż tak duży wpływ na uzyskiwane przez szeroko pojętych inwestorów wyniki?! Wyedukowana grupa osób na pewno skorzysta, ale jeżeli skupimy się na jakimś zwykłym Iksińskim to czy dla niego to coś zmieni - w końcu samolot, szybki samochód czy łódź podwodną trzeba umieć "obsługiwać" we właściwy sposób. Mam na myśli to, że przede wszystkim ludzie muszą chcieć się dokształcać w pewnych sprawach i dopiero wówczas możemy starać się dogonić świat - same narzędzia nic nie zmienią (albo niewiele zmienią - moim zdaniem!). Tak czy inaczej dobrze, że jest ktoś kto walczy o normalność, o normalne warunki handlu. Ciesze się również, że dzielisz się swoimi spostrzeżeniami, bo dzięki temu inni mogą zwrócić uwagę na różne kwestie dotyczące inwestowania/tradingu.

Pozdrawiam!

-> co do ostatniego wpisu, który właśnie zamieściłeś to całkowita racja!!!
Dzisiaj jestem lepszy niż wczoraj... Jutro będę jeszcze lepszy!!

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

poniedziałek 14 lip 2014, 12:18

MaciekH pisze:Dziękuję za długie odpowiedzi i wyjaśnienia. Tak jak mówiłem masz specyficzny styl pisania, ale ja rozumiem Twój przekaz i zawsze coś dla siebie z tego wyciągnę.

Odnośnie LMAX, CME i luk cenowych czytałem już Twoje posty na forum w różnych działach. Dały trochę do myślenia i z tego też powodu postanowiłem się bardziej zainteresować tym tematem. Niemniej jednak mówimy o sprawach technicznych, o narzędziach - zwracasz uwagę na istotne rzeczy, ale czy zmiany o których mówisz będą miały aż tak duży wpływ na uzyskiwane przez szeroko pojętych inwestorów wyniki?! Wyedukowana grupa osób na pewno skorzysta, ale jeżeli skupimy się na jakimś zwykłym Iksińskim to czy dla niego to coś zmieni - w końcu samolot, szybki samochód czy łódź podwodną trzeba umieć "obsługiwać" we właściwy sposób. Mam na myśli to, że przede wszystkim ludzie muszą chcieć się dokształcać w pewnych sprawach i dopiero wówczas możemy starać się dogonić świat - same narzędzia nic nie zmienią (albo niewiele zmienią - moim zdaniem!). Tak czy inaczej dobrze, że jest ktoś kto walczy o normalność, o normalne warunki handlu. Ciesze się również, że dzielisz się swoimi spostrzeżeniami, bo dzięki temu inni mogą zwrócić uwagę na różne kwestie dotyczące inwestowania/tradingu.

Pozdrawiam!

-> co do ostatniego wpisu, który właśnie zamieściłeś to całkowita racja!!!

Drogi Maćku, miło mi,cieszę bardzo że jako nieliczny w Polsce rozumiesz temat.
Co, do Twoich wątpliwości,rozwieję je całkowicie,ja i doświadczeni traderzy mogą to sobie robić sami.// bułka z masłem//
Jeżeli ktoś nie ma doświadczenia może to robić przez wyspecjalizowane profesjonalne firmy.
Przybliżę Tobie problem , nasze fundusze brały nawet 10% prowizji plus koszty zarządzania itp.plus prowiaje nawet do 2% od papierw dłużnych ..
A, teraz wyobraż sobie to samo, przy kosztach funduszu, nie 10%,a 0.1% /// tak, 0.1% prowizji,dobrze widzisz/// jak jest w USA oraz prowizja ,nie 2% lecz 0.0006%...,oczywiście, w tej ostatniej sytuacji trzeba zapłacić funduszom od wypracowanego realnego zysku ok. 17% to nie jest dużo ponieważ na tym już możesz budować długoterminowo wartość dodaną i trzyma to się już kupy.

Pozdrawiam serdecznie,

PS, Maciek ,kup sobie dzisiejszy Fakt, dosyć dokładnie opisują problem o którym piszę całe pięć lat.. na Navigaotrze i tutaj...,,trochę mi przykro że, dopiero ten temat, po 25 latach ktoś wziął na tapetę ..../// a, 25 lat uciekło bezpowrotnie...//

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

poniedziałek 18 sie 2014, 16:03

Miło mi , poinformować Forumowiczów ,że wreszcie mamy bank w Polsce który rozwiązuje ten problem o którym się tutaj zapluwam od dwudziestu pięć lat...
Praktycznie mamy ten problem rozwiązany, jeżeli ten bank będzie miał jeszcze dostęp do CME Grup na zasadach inta dey.
Jeżeli to się stanie, moja bytność na Forum straci sens /// z, czego jestem bardzo dumny///.
Bardzo chętnie wtedy poinformuję Forumowiczów,który to jest bank...

Pozdrawiam serdecznie,

Ps, w sumie, warto było znosić obelgi i bany dla takich chwil w życiu...,normalnie ,dla mojej duszy ...,normalnie czad...

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 07 wrz 2014, 18:48

Ciekawe uzupełnienie tego ważnego tematu..
Obniżenie prowizji o 800%-900%
Jest to jeden z kluczowych tematów tego zagadnienia,
Dyskont maklerski z Holandii wchodzi na polski rynek. Ścina prowizje
Ceny są faktycznie niskie. Porównajmy: w DM mBanku, domu maklerskim, obsługującym najwięcej rachunków w Polsce, klient za otwarcie pozycji w kontraktach terminowych płaci 9 zł, a od handlu akcjami 0,39 proc. od obrotu, nie mniej niż 3 zł.

Degiro? Pobiera tylko 1 zł plus 0,08 proc. od obrotu akcjami, a kiedy za ok. 2-3 miesiące wprowadzi możliwość handlu kontraktami i opcjami , prowizja za otwarcie pozycji wyniesie tylko 4 zł. Tak niskie prowizje mają się utrzymać stale, przedstawiciele firmy przekonują, że to nie chwilowa promocja.

To ,jest jeden z fundamentalnych filarów, aby ten temat zbudować.
http://www.biztok.pl/biznes/holenderski ... uje_a17469

W ofercie mamy ponad sto giełd, w tym amerykańską, japońską, meksykańską, giełdę w Hong Kongu i wszystkie najważniejsze europejskie – informuje Niels Klok.
Dla inwestorów liczy się jednak nie tylko koszt prowizji, ale też, jeśli nie przede wszystkim, to co biuro im daje - stabilny i ergonomiczny system transakcyjny, serwis informacyjny/analityczny i choćby kontakt telefoniczny z punktem obsługi klienta,
oczywiście.
Jeżeli jednak ,tacy brokerzy i bankowcy ,dadzą dostęp np.do CME Grup ,LIMAX itp.,a nasi politycy na tym nadążą ,pójdą za ciosem i zrównają nas podatkowo z nimi, moja rola na tym forum będzie skończona.
Uznam, że mamy zrównane szanse z instytucjami finansowymi na świecie,a reszta to już sprawa naszego zaangażowania,kształcenia,mobilności,traktowania tych spraw poważnie itp.

Pozdrawiam

.

Awatar użytkownika
Marcin_N
Opiekun Forum
Posty: 2526
Rejestracja: wtorek 28 maja 2013, 14:16

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 07 wrz 2014, 19:06

Czy mi się zdaje, czy w kolejnym temacie zdublowałeś post, który dziś przeniosłem do Twojego dziennika? No i co to ma wspólnego z systemem emerytalnym?
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin Nowogórski
Publicysta Comparic.pl

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

wtorek 09 wrz 2014, 13:47

Marcin_N pisze:Czy mi się zdaje, czy w kolejnym temacie zdublowałeś post, który dziś przeniosłem do Twojego dziennika? No i co to ma wspólnego z systemem emerytalnym?
Drogi Marcinie,
powiedz to osobom co dostały emerytury po 23 zł brutto z najnowszego systemu emerytalnego, a nie mnie ....,ponieważ ja wiem gdzie leży problem...
chyba dla każdego jest oczywiste że
tematy typu ,obniżenie podatku o ok. 50 tyś funt,czyli ok na nasze ok. ćwierć miliona złotych rocznie ,oraz ten temat
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 664#p36664
ma wpływ dla osób które dostały po 23 zł emerytury z nowego systemu.
Jeżeli to jest dla Ciebie za trudne, doprecyzuj konkretnie pytania, postaram się na ile umiem odpowiedzieć.

Pozdrawiam,

PS, zdaję sobie sprawę, że temat jest piekielnie trudny,moja pisanina sprowadza się tylko do tego że nie jest niemożliwe zrobienie w tym temacie,czegoś sensownego...

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

wtorek 09 wrz 2014, 14:28

Marcinie

Sprawa jest na tyle powazna ze nalezy pisac o tym w kazdym temacie

Na kazdym forum.

Moge Ci to wytlumaczyc! :)
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

wtorek 09 wrz 2014, 14:35

Marcin,
...
Mam nadzieję że wspólnie tą patologię w Polsce sprowadzimy do parteru....,
czego Tobie i sobie po 26 latach życzę....

Pozdrawiam,

...

PS, wiem ,że USA i UK już w tej sprawie podjęły działania...,
Moim marzeniem w tym temacie, jest to aby taką patologię w jakiś fizyczny sposób eliminować poprzez poprzez Dood Frank oraz G-7

Pozdrawiam.

...

Pozdrawiam

mod: a ja mam nadzieję, że przez te 30 dni spokoju od forum nabierzesz nieco więcej ogłady. Niniejszym otrzymujesz trzecie ostrzeżenie - do zobaczenia za miesiąc.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

piątek 23 sty 2015, 16:04

Myślę że większość Polaków wreszcie po 27 latach zrozumiała ten temat, oraz tematy
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 810#p43810

Zapraszam do merytorycznej dyskusji.

Całkowite i słuszne jest zrozumienie tego tematu przez USA,Izrael oraz Muzułmanów
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php?f=15&t=3501
Bardzo, przykre jest , że nasze banki z tym nie nadążają.

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

wtorek 24 lut 2015, 14:13

Połowie Polaków grożą głodowe emerytury
Dziś niespełna 1 procent emerytów otrzymuje minimalne świadczenie. Za 60 lat może być ich nawet 50 proc.
W przyszłości wysokość emerytury w Polsce będzie na poziomie nie większym niż 40 procent naszych ostatnich zarobków. To oznacza, że osoba, która dzisiaj zarabia 1 tys. zł na emeryturze, będzie dostawać nie więcej niż 400 zł - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych. - Co jest równie ważne, dzisiaj tylko niespełna 1 proc. osób otrzymuje minimalną emeryturę. A za około 60 lat odsetek ten ma wzrosnąć do prawie 50 proc.
http://www.biztok.pl/gospodarka/polowie ... ury_a20352

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

czwartek 09 kwie 2015, 15:21

Mój Kolega, z którym się tym zajmuję, znalazł ciekawe uzupełnienie tego tematu,
Myślimy błędy, które wykoleić emeryturę są te, które są narzucone na nas: inwestycja, która implodes; Doradca, który nas powtórzeń; krach na które dziesiątkuje naszą skarbonkę. W rzeczywistości najbardziej kosztownych błędów są te, które podejmujemy sami, często bez wiedząc jak wiele szkody robimy. Oto cztery z największych, a także wskazówki, jak ich uniknąć.
http://time.com/money/3772044/4-retirem ... imetwitter

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

środa 15 kwie 2015, 15:13

Tomasz Frankowski:
Dostałem świstek z ZUS-u, że czeka na mnie… siedem złotych emerytury,
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/to ... lat/3mgccp
Cieszę się że coraz więcej osób to dostrzega.
Pozdrawiam,

Ps, jeżeli wybitnemu Polakowi,wybitnemu reprezentantowi Polski wyliczyli 7... zł emerytury,
nietrudno sobie wyobrazić, ile dostaną nie..., wybitni Polacy.....a, w perspektywie 7-15 lat podatek katastralny..
Bardzo proszę, aby nie pisać w tym temacie, że jest to debilizm totalny, ponieważ jest to oczywiste..
Bardzo proszę, abyśmy w tym temacie,próbowali na miarę naszych możliwości , budować wartość dodaną w oparciu o te tematy
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 683#p47683
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 379#p47379
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 380#p47380
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 681#p47681
http://forum.comparic.pl/viewtopic.php? ... 705#p47705

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

sobota 25 kwie 2015, 14:04

Ciekawe uzupełnienie tematu
http://www.moneynews.com/MKTNewsIntl/st ... m=referral


Faber nie waha się postawić winę na politykę wielkich rządowych prezydenta Obamy i polityki ryzykownych niskich stóp procentowych Rezerwy Federalnej, która, jak mówi, "karać zarabiających, oszczędzających, którzy zaoszczędzić, rodzice - Dlaczego, do rodziców być zmuszeni do spekulacji akcjami oraz w nieruchomości i wszystko co pod spekulacje pochodzi./

Zgadzam się z autorem w 100%
tylko, ani ten autor, ani ja tego nie zmienimy na świcie, ponieważ świat z zgodą najmożniejszych, poszedł tą drogą i z niej nie zawróci,,\
jedyną szansą na zrównoważenie tego problemu jest stosować zalecenia G-20 oraz Basel III
czyli zbudować prawdziwą i transparentną bankowość np. na bazie FX CME.
Pozdrawiam

no avatar
Bobry
Stały Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 22:07

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

piątek 01 maja 2015, 13:54

Pisałem powyżej o podatku katastralnym...
teraz to się urzeczywistnia
emerytury policzyli T. Frakowskiemu 7zł..miesięcznie,
a, podatek katastralny może wynosić nawet 0,98-2,84% wartości nieruchomości,
w skrajnym przypadku ,byle jaką nieruchomość ocenią na pół miliona zł , to max podatek może wynosić 14 200 zł...
http://strefynieruchomosci.blog.pl/2015 ... korzystny/

no avatar
bor
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2015, 17:07

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

poniedziałek 04 maja 2015, 19:51

OECD zaleca Polsce wprowadzenie podatku katastralnego



"Wprowadzenie podatku katastralnego i znaczącego ekonomicznie podatku węglowego, likwidacja obniżonych stawek VAT, cięcia zwolnień i ulg podatkowych oraz podniesienie tzw. podatków ekologicznych – to niektóre z propozycji rozwiązań podatkowych dla Polski, zawartych w przedstawionym w poniedziałek raporcie pn. „OECD Economic Survey: Poland 2014”."
to już kolejny artykuł o katastralnym w ostatnich dniach. Czyżby PO przymierzało się do jego wprowadzenia? Zadłużone miasta POtrzebują forsy by móc skorzystać z funduszy unijnych. Chyba znalazły źródło... Przypomnę że katastralny jest liczony od wartości nieruchomości a że wartość nieruchomości w przeciwieństwie do płac osiągnęła już poziom Zachodni to możecie się domyślić jak wzrosną obciążenia podatkowe. Ku uciesze liberałów. zwiń to już kolejny artykuł o katastralnym w ostatnich dniach. Czyżby PO przymierzało się do jego wprowadzenia? Zadłużone miasta POtrzebują forsy by móc skorzystać z funduszy unijnych. Chyba znalazły źródło... Przypomnę że katastralny jest liczony od wartości nieruchomości a że wartość nieruchomości w przeciwieństwie do płac osiągnęła już poziom Zachodni to możecie się domyślić jak wzrosną obciążenia podatkowe. Ku uciesze liberałów.

http://biznes.pl/kraj/gminy-sa-bogate-m ... cow/20dq3r

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości