Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwestycyj

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

środa 06 lut 2013, 10:34

PS,teraz czytam że Tajwan też się do tego przyłącza...

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

środa 06 lut 2013, 18:36

http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,C ... omosc.html

Jednym z rekordzistów, o którym informowały media, jest 65-letni mieszkaniec Rzymu, przyłapany niedawno przez Gwardię Finansową, gdy chodził po ulicy, machając z dezynwolturą laską inwalidzką. Przez 23 lata oszust pobierał rentę, która ostatnio wynosiła 1000 euro miesięcznie

w tym temacie nie chodzi o to aby zazdrościć 1 000 Euro miesięcznie renciście we Włoszech....,chodzi o to aby uczciwie pracujący w Polsce miał możliwość aby Polak uczciwie pracujący miał możliwość zarobku ok. 2 000 tyś Euro,a następnie aby się to przełożyło na przynajmniej 1 000 Euro emerytury.../// a,nie 23 zł... miesięcznie...//

Pozdrawiam.

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

środa 06 lut 2013, 19:39

powiedz mi, skąd Ty masz te 23 zł emerytury? Sam to obliczyłeś?

Od kwietnia będzie na GPW dostępne HFT...,czyli fundusze i inwestorzy światowi będą w ułamkach sekund przerzucać kapitał między np. GPW w Warszawie ,a Australią ,CME ,Chinami itp...,oraz będą mieli duże ulgi podatkowe lub całkowicie zwolnienie z podatku...
A,co my?.My możemy się temu tylko przyglądać...


nie pozostaje Ci nic innego jak zostać światowym inwestorem! wtedy będziesz miał to samo co oni!
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

czwartek 07 lut 2013, 20:10

macierewicz pisze:powiedz mi, skąd Ty masz te 23 zł emerytury? Sam to obliczyłeś?

Od kwietnia będzie na GPW dostępne HFT...,czyli fundusze i inwestorzy światowi będą w ułamkach sekund przerzucać kapitał między np. GPW w Warszawie ,a Australią ,CME ,Chinami itp...,oraz będą mieli duże ulgi podatkowe lub całkowicie zwolnienie z podatku...
A,co my?.My możemy się temu tylko przyglądać...


nie pozostaje Ci nic innego jak zostać światowym inwestorem! wtedy będziesz miał to samo co oni!
Dokładnie o to mi chodzi.Cieszę się że wreszcie się zrozumieliśmy.

Pozdrawiam.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

czwartek 07 lut 2013, 20:13

PS, 23zł to są pierwsze emerytury w Polsce z funduszy emerytalnych,to jest wiadomość oficjalna i publiczna//np. RMF cały dzień o tym mówił../// .Nie są to żadne moje wyliczenia.

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

poniedziałek 25 lut 2013, 22:46

Szwedzi będą dłużej pracować

Szwedzkie władze chcą przesunąć wiek emerytalny do 69 lat zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Obecnie wynosi on 67 lat.

Komentatorzy zwracają uwagę, że w ten sposób Szwedzi powoli zbliżają się do osiągnięcia idealnej dla finansów państwa granicy wieku emerytalnego jaką nakreślił premier kraju, Fredrik Reinfeldt, czyli do 75 lat.

http://biznes.onet.pl/szwedzi-beda-dluz ... news-detal

Pozdrawiam.

PS, Tak,idealne dla finansów państwa do 75 lat.... !Dobrze! !Brwoo! !Dobrze! !Brwoo! !bzdura!

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

wtorek 26 mar 2013, 15:06

Premier dzisiaj na konferencji był zdziwiony informacją że OFE będą płaciły emeryturę tylko prze 10 lat.
Jeżeli to wszystko prawda i rzeczywiście z ofe mielibyśmy dostać tej emerytury po parędziesiąt złotych miesięcznie tylko przez 10 lat to należy to zlikwidować i bardziej na poważnie zająć się tym tematem....

Pozdrawiam

no avatar
zyzyzy
Posty: 22
Rejestracja: piątek 22 mar 2013, 12:34

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

wtorek 26 mar 2013, 18:13

Dzis dowiedzialem sie ze ma byc u nas wprowadzony system szwedzki /// czy to bedzie dobra droga ?

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

środa 27 mar 2013, 09:41

Potwierdzenie słów Premiera

///Emerytura tylko na 10 lat! Pożyjesz dłużej? Radź sobie sam
Donald Tusk: To intrygujące propozycje///

Najlepiej to określił Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha
Cytuję //Zdaniem Sadowskiego dopóty Polacy nie będą mogli sam decydować, w co i jak inwestować, pieniądze na emeryturę, dopóty propozycje zmian w OFE nie mają znaczenia. ///

i o tym jest ten temat..... !Dobrze!

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

wtorek 09 kwie 2013, 19:59

24,5 mln zł zarobili w zeszłym roku łącznie członkowie zarządów OFE - dowiedziała się "Gazeta". Przeciętnie dostali też po 6 tys. zł podwyżki. Tak wynika ze sprawozdań przesyłanych do Komisji Nadzoru Finansowego. Poznaliśmy zbiorcze informacje z tych dokumentów. W zarządach towarzystw emerytalnych zasiada ok. 40 osób. Według zbiorczych informacji KNF członek zarządu OFE zarobił w 2012 r. średnio 636 tys. zł. Oficjalnie nie można tych danych potwierdzić, bo wynagrodzenia szefów OFE nie są jawne. Na tę sumę składają się nie tylko pensje, ale też premie roczne i inne świadczenia - średnio 53 tys. zł miesięcznie. W 2011 r. było to 47 tys. zł, czyli wzrost wyniósł 13 proc. W 2012 r. przeciętne zarobki w Polsce zwiększyły się tylko o 3,5 proc. do 3591 zł. Inflacja w tym czasie wzrosła o 3,6 proc. Wczoraj "Dziennik Gazeta Prawna" napisał, że ujawniania pensji zarządów OFE domaga się minister finansów Jacek Rostowski, od dawna ostro krytykujący OFE. Z jego inicjatywy dwa lata temu obniżono składkę do OFE z 7,3 do 2,3 proc. (a różnicę zaczęto zapisywać w ZUS na subkontach). Tydzień temu pisaliśmy o nieoficjalnych planach rządu dalszego przesuwania składek z OFE do ZUS. - Wynagrodzenia w OFE powinny być jawne, przecież są częścią publicznego systemu emerytalnego. Tak orzekł Sąd Najwyższy w 2008 r. Zarządzające nimi osoby powinni być jak najbardziej transparentne - mówi nasz rozmówca z rządu. Jego zdaniem szefowie OFE musieli składać oświadczenia majątkowe tak samo jak urzędnicy państwowi, członkowie zarządów państwowych firm czy giełdowych spółek. Dzięki temu wiemy np., że Zbigniew Jagiełło, prezes notowanego na giełdzie banku PKO BP, zarobił w zeszłym roku 2,5 mln zł. Jak na standardy rynkowe pensje w OFE do najwyższych nie należą. Np. prezes kontrolowanego przez skarb państwa KGHM zarobił w 2012 r. 1,8 mln zł, o 100 tys. mniej niż w 2011 r. Tak wynika z raportu rocznego spółki. Z kolei prezes PZU Andrzej Klesyk zarobił w ubiegłym roku 2,1 mln zł.

Jeżeli zważymy że każdy z nas dostanie za 40 lat pracy ok.. 1.5 - 2 zł zł za każdy miesiąc pracy pracy // ok. 800-900 zł // jednocześnie wpłacając w sumie ok. 1.500 000 - 4 5 00 000 zł //

To musi budzić zgorszenie...

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

środa 17 kwie 2013, 18:45

dziś średnią krajową, czyli 3500 zł, dostanie na starość 610 zł brutto czyli netto to jest 488 zł miesięcznie...
Nie bardzo mnie się chce w to wierzyć ponieważ pierwsze emerytury z OFE wynoszą ok...4 Euro miesięcznie
http://emerytury.wp.pl/kat,7531,title,N ... &_ticrsn=3

Pozdrawiam

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

czwartek 18 kwie 2013, 08:01

czyli 3500 zł, dostanie na starość 610 zł brutto czyli netto to jest 488 zł miesięcznie...
No i dlaczego tak perfidnie klamiesz? W artykule, do ktorego sam link podajesz masz wyrazna tabelke. Przy 3500 miesiecznie emerytury bedziesz mial 2975 zł

Obrazek

co za matol
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

czwartek 25 kwie 2013, 20:28

Aby nie popaść w propagandę sukcesu..,przypominam wszystkim że realnie jednak...,pierwsze emerytury wynosża 23 zł.. czyli brutto,czyli 18.5 zł... netto ,a to oznacza emerytury... ok. 5 Euro miesięcznie..

no avatar
macierewicz
Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 12:59

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

czwartek 25 kwie 2013, 21:07

daj jakies zrodlo tych rewelacji, bo jak widze twoje poprzednie posty i stan faktyczny jaki jest, to az sie boje...
"...nie pytaj mnie kto , z zarządzających NBP ,czy zarządzających funduszami leczy się na to,ponieważ są to rzeczy intymne i NIGDY ich nie ujawnię !!!," - zz

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 05 maja 2013, 16:09

macierewicz,nie ma co dawać.Oficjalna jest informacja że pierwsze emerytury wynoszą 23 zł.. !pukpuk! i te 23 zł emerytury nie będzie rewaloryzowane... !pukpuk!

Emeryci będą tracić mieszkania!

Emerytura z ZUS i OFE może już nie wystarczyć na godną starość. I nie pomoże nawet wydłużenie wieku emerytalnego do 67. roku życia.
Rząd przyspieszył prace przy przepisach, dzięki którym banki będą mogły przejmować mieszkania starszych osób jeszcze za ich życia. W zamian będą właścicielom wypłacać co miesiąc rodzaj dodatku do emerytury.

http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,E ... omosc.html

Najlepsza jest wypowiedz jednego forumowicza na dole... cytuję...

///Do osob ktore jeszcze nie slyszlay o NWO czyli New Worl Order czyli Nowy Porzadek Swiata ktory chca wprowadzic Illuminati-Bilderberg, jest to kilka zydowskich rodzin Bankierow, ktorzy chca rzadzic calym Swiatem, wedlug ich systemu ktory ma wejsc w zycie juz za kilkanascie lat, NIC NIE BEDZIE NASZA WLASNOSCIA!!!. Poogladajcie na You Tube film " Wezwanie do przebudzenia lektor-pl". Zrozumiecie co sie dzieje!////

Średnia LEGALNA pensja 2500zł (odkładanie na zusy itp) i na emeryturze , to w PL będzie Tajwan, a ludzie będą żebrać na każdym rogu. Obecnie każą zaciskać pasa (zamiast dawać możliwości oszczędzania na przyszłość), podnoszą podatki.

Reasumując,jedyne wyjście jest rozwinięcie tego tematu... !Brwoo! i dawać możliwości inwestowania na CME na przyszłość..plus inwestycje zwolnione z podatku całkowicie,lub do jakieś sensownej wysokości np. wzorem UK do 11 000 Funt rocznie...

Pozdrawiam

no avatar
zzz

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

sobota 18 maja 2013, 22:33

Pieniądze, które odkładasz w OFE i ZUS, nie są twoje

Liczysz na emeryturę z ZUS? Możesz się przeliczyć. Sąd Najwyższy orzekł, że składki emerytalne, które odprowadzamy do państwowego ubezpieczyciela, nie są naszą własnością i nie podlegają konstytucyjnej ochronie własności. Oznacza to, że rząd może z nimi zrobić mu się podoba.

http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,P ... omosc.html

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

sobota 18 maja 2013, 23:15

Absurdow ciag dalszy
Jesli odkladam swoje pieniadze na emeryture to jesli nie moje to CZYJE one sa ?
System w ktorym zyjemy jest tak glupi ze szkoda slow
Nie bylo by wiekszego problemu gdyby nie jedna fundamentalna rzecz
PRZYMUS oplacania skladek

Gdyby nie ten jeden fakt to kazdy myslacy czlowiek inwestowal by swoje pieniadze w rozsadny sposob a jesli nie potrafil by tego zrobic to oddal by swoje pieniadze w rece bezpiecznego funduszu (celowo pomijam na razie kwestie wyboru bezpiecznego i skutecznego funduszu ktory inwestowal by jedynie w najpewniejsze walory o obnizonej rentownosci PO TO aby na kilka lat przed osiagnieciem wieku emerytalnego nie wzyerowal 40 lat oplacania skladek poprzez gwaltowne zalamanie rynku)
Z innej strony prywatna emerytura ma jedna NIEPODWAZALNA zalete - mianowicie na emeryture przejde kiedy JA chce a nie kiedy RZAD mnie do tego zmusi

Na przestrzeni lat wielokrotnie wyliczano ze inwestujac prywatnie te same pieniadze ktore laduja w ZUS osiagamy wiekszy depozyt koncowy i przedewszytskim z NASZYMI pieniedzmi robimy co nam sie zywnie podoba

Tak jak pisalem wczesniej, gdyby mozna byla zrezygnowac ze skladek ZUS to sprawa byla by powiedzmy na 0
ZUS nadal bylby zlodziejem ale obywatel mialby wybor i swoista wolnosc
Niestety tak sie nie da bo skladki odprowadzac trzeba co jest czystym wyzyskiwaniem obywateli
OBYWATELE RP sa okradani przez wlasne panstwo

Uprzywilejowani sa tutaj inwestorzy tacy jak my ktorzy nie maja przymusu oplacania skladek (jak dlugo jeszcze ?) wiec moga oni prywatnie odkladac swoje zyski

Pozowale sobie na male podsumowanie naszego uroczego kraju
1. Brak sluzby zdrowia - Za te same albo mniejsze pieniadze mozna wykupic prywatne ubezpiecznie (bylem u ubezpieczyciela 2 tygodnie temu i sprawdzalem osobiscie) jakos takiej uslugi stoi na 100 razy lepszym poziomie niz publiczna "Łaska Zdrowia" bo sluzba tego nazwac nie moge, wszytsko bylo by pieknie gdyby nie wlasnie PRZYMUS oplacania skladek przez przedsiebiorce ktory nas zatrudnia
2. System emerytalny - czyli okradanie nas wszytskich przez ZUS, pieniadze ktore odkladamy nigdy nie sa nasze, swiadczenie w wypadku wiekszosci jest glodowe, wiek emerytalny jest podnoszony, wielu nigdy nie dozyje merytury. I raz jeszcze ta sama kwestia czyli PRZYMUS oplacania skladek przez przedsiebiorcow itp. gdyby nie to, kazdy znalazl by cos lepszego
3. Przerosnieta biurokracja - nie czepiam sie ze urzednikow jest za duzo i odkladam ten bardzo szeroki aspekt, chodzi o zalatwienie czegokolwiek w urzedzie, jest lepiej i to jest dobre ale nadal zalatwienie sprawy w urzednie to masa papierow, jezdzenia zalatwiania i laski ze strony wielu urzednikow, ja problemu nie mam, wylaczam platforme i jade ale ososba pracujaca na etacie musi wziasc wolne na dzien lub nawet 3 zeby zdazyc do urzedu i zalatwic komplikacje ktore bardzo czesto sie pojawiaja nawet przy blachych sprawach
4. Masa innych spraw jak opodatkowanie przedsiebiorcow, pracownikow, konsumentow ITP na szczescie podatek od zyskow gieldowych w polsce jest na akceptowalnym poziomie pytanie jak dlugo

chetnie nawiaze dyspute na ten team i poszerze swoja wiedze
byle by w rzeczowy i kulturalny sposob
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 19 maja 2013, 00:36

Dagu pisze:Absurdow ciag dalszy
Jesli odkladam swoje pieniadze na emeryture to jesli nie moje to CZYJE one sa ?
System w ktorym zyjemy jest tak glupi ze szkoda slow
Nie bylo by wiekszego problemu gdyby nie jedna fundamentalna rzecz
PRZYMUS oplacania skladek

Gdyby nie ten jeden fakt to kazdy myslacy czlowiek inwestowal by swoje pieniadze w rozsadny sposob a jesli nie potrafil by tego zrobic to oddal by swoje pieniadze w rece bezpiecznego funduszu (celowo pomijam na razie kwestie wyboru bezpiecznego i skutecznego funduszu ktory inwestowal by jedynie w najpewniejsze walory o obnizonej rentownosci PO TO aby na kilka lat przed osiagnieciem wieku emerytalnego nie wzyerowal 40 lat oplacania skladek poprzez gwaltowne zalamanie rynku)
Z innej strony prywatna emerytura ma jedna NIEPODWAZALNA zalete - mianowicie na emeryture przejde kiedy JA chce a nie kiedy RZAD mnie do tego zmusi

Na przestrzeni lat wielokrotnie wyliczano ze inwestujac prywatnie te same pieniadze ktore laduja w ZUS osiagamy wiekszy depozyt koncowy i przedewszytskim z NASZYMI pieniedzmi robimy co nam sie zywnie podoba

Tak jak pisalem wczesniej, gdyby mozna byla zrezygnowac ze skladek ZUS to sprawa byla by powiedzmy na 0
ZUS nadal bylby zlodziejem ale obywatel mialby wybor i swoista wolnosc
Niestety tak sie nie da bo skladki odprowadzac trzeba co jest czystym wyzyskiwaniem obywateli
OBYWATELE RP sa okradani przez wlasne panstwo

Uprzywilejowani sa tutaj inwestorzy tacy jak my ktorzy nie maja przymusu oplacania skladek (jak dlugo jeszcze ?) wiec moga oni prywatnie odkladac swoje zyski

Pozowale sobie na male podsumowanie naszego uroczego kraju
1. Brak sluzby zdrowia - Za te same albo mniejsze pieniadze mozna wykupic prywatne ubezpiecznie (bylem u ubezpieczyciela 2 tygodnie temu i sprawdzalem osobiscie) jakos takiej uslugi stoi na 100 razy lepszym poziomie niz publiczna "Łaska Zdrowia" bo sluzba tego nazwac nie moge, wszytsko bylo by pieknie gdyby nie wlasnie PRZYMUS oplacania skladek przez przedsiebiorce ktory nas zatrudnia
2. System emerytalny - czyli okradanie nas wszytskich przez ZUS, pieniadze ktore odkladamy nigdy nie sa nasze, swiadczenie w wypadku wiekszosci jest glodowe, wiek emerytalny jest podnoszony, wielu nigdy nie dozyje merytury. I raz jeszcze ta sama kwestia czyli PRZYMUS oplacania skladek przez przedsiebiorcow itp. gdyby nie to, kazdy znalazl by cos lepszego
3. Przerosnieta biurokracja - nie czepiam sie ze urzednikow jest za duzo i odkladam ten bardzo szeroki aspekt, chodzi o zalatwienie czegokolwiek w urzedzie, jest lepiej i to jest dobre ale nadal zalatwienie sprawy w urzednie to masa papierow, jezdzenia zalatwiania i laski ze strony wielu urzednikow, ja problemu nie mam, wylaczam platforme i jade ale ososba pracujaca na etacie musi wziasc wolne na dzien lub nawet 3 zeby zdazyc do urzedu i zalatwic komplikacje ktore bardzo czesto sie pojawiaja nawet przy blachych sprawach
4. Masa innych spraw jak opodatkowanie przedsiebiorcow, pracownikow, konsumentow ITP na szczescie podatek od zyskow gieldowych w polsce jest na akceptowalnym poziomie pytanie jak dlugo

chetnie nawiaze dyspute na ten team i poszerze swoja wiedze
byle by w rzeczowy i kulturalny sposob

Dagu zgadza się ale :

Prywatna opieka medyczna, jaka jest oferowana to raczej dodatkowa, nie mamy kolejek, badania niezbyt skomplikowane itd, specjalista, czy pobyt w lepszych warunkach w szpitalu. Niestety, ta prywatna opieka medyczna nie obejmuje skomplikowanych operacji czy dłuższego leczenia np. rak, przeszczepy itd, sprawdzałem ze dwa lata temu i szczegółowo pytałem co i jak. Koszta takich zabiegów są bardzo spore i nie było ( nie wiem jak teraz ) takich ubezpieczeń. Rozwiązanie jakby były prywatne kasy chorych , niestety na samym początku zostało to zablokowane przez Państwo. Problem jest większy, wbrew pozorom, ( poza kolejkami ) nie ma tak źle z opieką medyczną ( poziom ) w Polsce w porównaniu z niektórymi krajami UE czy USA. Mam rodzinę w USA i wiem jak to wygląda. Tam nie masz kasy to zdychasz, to co zapewnia Państwo to pierwsza pomoc jak padasz, potem jak potrzeba leczenia a nie masz kasy ( ubezpieczenia ) zdychasz. Głupie szczepienia dziecka, które w PL masz za free, tam ok 100-300 USD za jedno, mimo ubezpieczenia jakie ma szwagier i jego żona. Jestem za tym, by wzorem np. Singapuru, gdzie jest bardzo wysoki poziom usług medycznych, pierwsza wizyta była zawsze płatna np. 50 zł, problem z babciami co się nudzą rozwiązany od ręki.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Dagu
Moderator Sub-Forum
Posty: 428
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:15
skype: dagtagend
Lat na Forex: 1
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Slask

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 19 maja 2013, 01:29

Ten medal ma wiele stron
1. Wiele rzeczy przez NFZ nie jest refundowanych
2. Szpitale maja ograniczone srodki na leczenie pacjentow przy okreslonych dolegliwosciach/chorbach
3. Wiem ze w USA ciezko z UZ ale czy zawsze musimy sie porownywac do najgorszych ?
4. Piszesz ze nie jest zle, ja uwazam ze jest, pol roczne czekanie na badanie to w niektorych wypadkach wyrok, takie badanie mozna zrobic za kase prywatnie od reki, po co w takim razie NFZ skror zeby sie wyleczyc i tak trzeba placic. policz koszt skladek + koszt wizyt i masy dodatkow za ktore muszisz placic w szpitalach PATRZ leki chciazby, co to za patologia zeby w szpitalu nie bylo lekow i zeby trzeba bylo jedzic po wszytskich aptekach dookola zeby znalezc to czego szukamy + problem czy taki lek bedzie refundowany ?
5. Jezeli chodzi o powazne schorzenia/operacje specjalistyczne MASZ RACJE ale prywatna opieka zaspokaja 70 - 80% zapotrzebowania na poziomie podstawowym i sredniozaawansowanym
dwa - wszytsko sie zmienia w tej gestii na plus, jak sadzisz ile potrwa zanim takie powazne operacje i zaawansowane leczenie bedzie wliczone w abonament prywatnej opieki medycznej ?

BTW w szpitalu nie daleko mnie dyrektor spoznil sie z wyslaniem oferty do NFZ za
opieka swiateczna/weekendowa - wiec takie swiadczenia nie sa dostepne - madre to jest ?

Prywatna opieka jest swietnym rozwiazaniem dla ososb ktore nie sa zmuszone do oplacania skladek ZUSowi, inni musieli by placic podwojnie - raz pracodawca do zusu dwa pracownik prywatnie
Wada tego typu rozwiazania jest to co napisales czyli leczenie powaznych schorzen/operacji

Jezeli ktos jest w temacie i moze dodac kilka madrych rzeczowych faktow to zapraszam do dyskusji
copyright© by Dagu, All rights reserved
Szkolenia Forex | Tanio | Rzetelnie | Gwarancja Zyskow | Ogromne Zarobki do 250 tys. juz przy kapitale 1 000 zl
Koszt szkolenia JEDYNE 247 zl SPRAWDZ SAM http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Zmiana systemu emerytalnego pod FOREX i bankowość inwest

niedziela 19 maja 2013, 09:04

Dagu pisze:Ten medal ma wiele stron
1. Wiele rzeczy przez NFZ nie jest refundowanych
2. Szpitale maja ograniczone srodki na leczenie pacjentow przy okreslonych dolegliwosciach/chorbach
3. Wiem ze w USA ciezko z UZ ale czy zawsze musimy sie porownywac do najgorszych ?
4. Piszesz ze nie jest zle, ja uwazam ze jest, pol roczne czekanie na badanie to w niektorych wypadkach wyrok, takie badanie mozna zrobic za kase prywatnie od reki, po co w takim razie NFZ skror zeby sie wyleczyc i tak trzeba placic. policz koszt skladek + koszt wizyt i masy dodatkow za ktore muszisz placic w szpitalach PATRZ leki chciazby, co to za patologia zeby w szpitalu nie bylo lekow i zeby trzeba bylo jedzic po wszytskich aptekach dookola zeby znalezc to czego szukamy + problem czy taki lek bedzie refundowany ?
5. Jezeli chodzi o powazne schorzenia/operacje specjalistyczne MASZ RACJE ale prywatna opieka zaspokaja 70 - 80% zapotrzebowania na poziomie podstawowym i sredniozaawansowanym
dwa - wszytsko sie zmienia w tej gestii na plus, jak sadzisz ile potrwa zanim takie powazne operacje i zaawansowane leczenie bedzie wliczone w abonament prywatnej opieki medycznej ?

BTW w szpitalu nie daleko mnie dyrektor spoznil sie z wyslaniem oferty do NFZ za
opieka swiateczna/weekendowa - wiec takie swiadczenia nie sa dostepne - madre to jest ?

Prywatna opieka jest swietnym rozwiazaniem dla ososb ktore nie sa zmuszone do oplacania skladek ZUSowi, inni musieli by placic podwojnie - raz pracodawca do zusu dwa pracownik prywatnie
Wada tego typu rozwiazania jest to co napisales czyli leczenie powaznych schorzen/operacji

Jezeli ktos jest w temacie i moze dodac kilka madrych rzeczowych faktow to zapraszam do dyskusji

Dagu, masz rację, organizacja NFZ jest tragiczna, kasa ucieka bokami. Znam jednego ( ciekawe czy jeszcze jest ) człowieka który jest dyrektorem placówki medycznej, trochę z nim rozmawiałem na tematy związane z finansowaniem przez kasę chorych potem NFZ. Człowiek ten rozbudował unowocześnił swój ośrodek którym zarządzał, sprzęt medyczny, specjaliści itd, i co? Kłody pod nogi bo wychodził przed szereg.Bo się da, powiedział mądrą rzecz, kasy nie brakuje w NFZ, ona jest marnowana, i to świadomie. Ludziom którzy chcą postawić to na nogi bezczelnie się przeszkadza.
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości