Internet mobilny z routerem wifi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Internet mobilny z routerem wifi

poniedziałek 02 mar 2015, 13:29

witam

prosze o porade. Poszukuje internetu mobilnego z routerem wifi. Kompletnie nie orientuje sie w ofertach w kraju wiec pytam - moze ktos takowy sam uzywa. Do rozwazenia dwie opcje (obie z routerem wifi):

1. limit internetu ok 10gb/miesiecznie (czy jest doplata za przekroczenie limitu czy poprostu net jest wylaczany)
2. internet nielimitowany

Z gory bardzo dziekuje za udzielone odpowiedzi. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
akhh
Moderator Forum
Posty: 4450
Rejestracja: czwartek 07 cze 2012, 08:46
skype: ComparicFX
Lat na Forex: 12
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Internet mobilny z routerem wifi

poniedziałek 02 mar 2015, 13:40

Sam jestem ciekawy czy internet mobilny może być już alternatywą dla stacjonarnego. Sam niestety nie mogę podłączyć nic wiecej niż 20mb przepustowości, a chciałbym i potrzebuję dużo więcej.
Comparic - Portal o rynku Forex, Opcjach Binarnych i CFD na akcje.

Więcej na Comparic.pl

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Internet mobilny z routerem wifi

poniedziałek 02 mar 2015, 13:46

porownuje wlasnie oferty tmobile, play i plus. Mnie specjalnie na szybkosci nie zalezy wiec spokojnie wystarczy.

Co do alternatywy mysle, ze jest juz tuz tuz - mobilny internet jest coraz szybszy. Teraz jeszcze widoczna jest roznica pomiedzy kablem ale...
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Internet mobilny z routerem wifi

poniedziałek 02 mar 2015, 13:52

w Play po wykorzystaniu limitu dalej mamy internet (bez dodatkowych oplat) ale zwalniaja szybkosc do 16 kbps. Normalna predkosc do do 70 Mbps


Aby skorzystać z zamówienia przez e-shop należy przekazać kurierowi kserokopię dowodu osobistego i jednego z poniższych dokumentów:

* Bieżący rachunek za telewizję kablową
* Bieżący rachunek za internet
* Bieżący rachunek za telefon komórkowy
* Bieżący rachunek za telefon stacjonarny
* Bieżący rachunek za prąd
* Bieżący rachunek za gaz
* Zaświadczenie o zatrudnieniu
* Decyzja o przyznaniu emerytury
* Legitymacja emeryta
* Decyzja o przyznaniu renty
* Legitymacja rencisty
* Legitymacja studencka
* Zaświadczenie z dziekanatu
* Legitymacja studium policealnego lub szkoły policealnej, kolegium
* Legitymacja służbowa
* Legitymacja służb mundurowych
* Zasiłek przedemerytalny wystawiony przez ZUS lub Urząd Pracy
* Nakaz płatniczy na zobowiązanie pieniężne w sprawie wymiaru podatku rolnego wystawione przez Urząd Gminy
* Decyzja w sprawie podatku rolnego wystawione przez Urząd Gminy
* Zaświadczenie o wielkości użytków rolnych wystawione przez Urząd Gminy
* Wpłata ZUS
* Wpłata KRUS
* Potwierdzenie wpłaty KRUS
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

Awatar użytkownika
wdfx
Gaduła
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 08 lis 2012, 12:01

Re: Internet mobilny z routerem wifi

poniedziałek 02 mar 2015, 20:42

Nie wiem jak teraz ale kiedyś play dawał router na kilka dni żeby sobie sprawdzić. Dobra sprawa bo to różnie z zasięgiem bywa. Oni na mapie pokazują swoje ale rzeczywistość to co innego. I dzięki temu nie nadziałem się, bo okazało się tam gdzie chciałem korzystać net jest ale jedynie EDGE. Na twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia jakie pokrycie będzie u operatorów.
The Winner Takes It All

no avatar
Adam45
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 11:36
Lat na Forex: 2
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Internet mobilny z routerem wifi

środa 04 mar 2015, 10:52

internet mobilny jako tzw. "łącze zapasowe" jak najbardziej jest ok powiem więcej jest wskazany dla komfortu pracy w razie nagłego problemu ze stałym łączem. Ja mam stały internet w UPC 60 MB/s nie mogę narzekać przerwy zdarzają się sporadycznie raz lub dwa w roku w czasie konserwacji ale o tym zawsze uprzedzają. Internetu mobilnego używam na działce i tutaj mam dwa źródła karta orange ( kupiona na allegro z transferem 25-50 GB w zależności która jest najtańsza) Karta cały czas siedzi w laptopie i gdy jestem poza domem to działa.Jestem z tego zadowolony nowe karty sim ob sługują wszystkie prędkości i w zależności co na danym terenie jest dostępne tak działa. Jako rezerwę mam internet z komórki w Play 3 GB transferu w abonamencie łączony przez wi-fi z laptopem. Gdy mam otwarte pozycje staram się mieć pod ręką drugie rezerwowe łącze żeby uniknąć stresu w razie awarii.
„Inwestowanie jest jak wchodzenie po drabinie, każdy człowiek wie jak się to robi, lecz nie każdy wie gdzie ją przystawić” Warren Buffet

Awatar użytkownika
Microbi
Główny Moderator
Posty: 1223
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 16:12
Lat na Forex: 5
Rodzaj rachunku: Rachunek rzeczywisty

Re: Internet mobilny z routerem wifi

czwartek 05 mar 2015, 17:44

Mam w play mobilny zapasowy. Jestem mega zadowolony. przez 6 mc miałem LTE bez limitu danych, po promocji dokupiłem za 10 zł no limit LTE i śmiga tak że zastanawiam się po co mi neostrada :-)
Nie zarabiasz na FX ? Zmień nastawienie, nie kombinuj , to wszystko prostsze niż Ci się wydaje.

http://demotywatory.pl/1420500/Hulk-Im-your-father

Awatar użytkownika
Tomasz-20021
Główny Moderator
Posty: 1707
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 10:42

Re: Internet mobilny z routerem wifi

czwartek 05 mar 2015, 17:49

wlasnie play przeszedl pierwsze testy - chodzi super. Dodatkowo jako pierwsi w Pl wprowadzili internet bez limitu bez umowy - mozna wykupic na miesiac albo dodawac po miesaicu wedle swojego uznania - jak dla mnie lepiej niz rewelacja! Oferuja tez router wifi za 150zl - mozliwosc podlaczenia do 10 urzadzen. Z routrem dostajemy karte starter - wystarczy dokupic taryfe za 45zl i w droge plus nie trzeba sie martwic o ilosc danych - wszystko bez limitu. Na ten moment zdecydowanie play choc zaraz pojawia sie podobne oferty u innych operatorow - wszystko z korzyscia dla nas.

Dziekuje za sugestie i odpowiedzi. Pzdr
"Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości