Przepisanie działalności gospodarczej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zdr
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2018, 07:09

Przepisanie działalności gospodarczej

piątek 07 maja 2021, 07:33

Hej,
czy jest możliwość przejęcia (przepisania) jednoosobowej DG razem z zobowiązaniami tj. kredytem firmowym, czy kredyt firmowy zostanie na aktualnym właścicielu firmy?
Chcę wiedzieć czy może przepisać na mnie dg razem z zadłużeniem, a ja będę kontynuował jego spłatę (mBank)

Awatar użytkownika
trybs
Gaduła
Posty: 281
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:52

Re: Przepisanie działalności gospodarczej

piątek 07 maja 2021, 09:16

Możesz tylko po kolei przepisywać zobowiązania i aktywa, ale żeby to zrobić musisz mieć zdolność. Nie możesz wykorzystać „poprzedniej firmy”.
To olbrzymia ułomność w Polsce. To samo się dzieje przy śmierci. Nikt nie może kontynuować tej działalności. Umiera właściciel, wygasa NIP i można przejąć takie coś, ale tylko pojedynczo, tj. własność gruntu, budynku, samochodów, zobowiązania, etc. Nie dziedziczymy, ani nie przejmujemy firmy. Jakbyś chciał to kontynuować to musisz otworzyć nowa i od nowa budować wiarygodność finansowa swojej nowej działalności lub już co lepsze spółki, np. z o.o. I takie podmioty, czyli spółki kapitałowe można zbywać z majątkiem i ze zobowiązaniami. To osobne osoby prawne i zbywając udziały w spółce stajesz się jej właścicielem. Jeśli ma kredyt to z kredytem, jak ma nieruchomość to z nieruchomością.
https://lodzkiekspert.pl/blog/na-jakie- ... t-firmowy/

Na stronie jest rownież sporo informacji o tym na jakie cele mozna wziąc taki kredyt firmowy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości