Prowadzenie księgowości

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zdr
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2018, 07:09

Prowadzenie księgowości

środa 11 sie 2021, 10:38

KSIĘGOWOŚĆ-DRUKOWANIE-ARCHIWIZACJA-US
Mam kilka tematów z małym znakiem zapytania i chciałbym prosić o potwierdzenie czy dobrze myślę:
Co miesiąc trzeba wydrukować KPIR, i rejestry Vat aby mieć to w wersji papierowej u siebie?
Co jeszcze powinienem mieć u siebie, o każdej porze "dnia i nocy" w wersji papierowej, na wypadek kontroli?
Nie trzeba drukować fv sprzedażowych do klienta?
Nie trzeba drukować fv zakupowych z hurtowni?
Jak rozwiązujecie kwestię archiwizacji dokumentów? Mam program wFirma i czy to już wystarczy, czy trzeba mieć jeszcze PDF u siebie?

Awatar użytkownika
trybs
Gaduła
Posty: 281
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:52

Re: Prowadzenie księgowości

środa 11 sie 2021, 12:30

Znalazłem taki zapis: "Na ten temat milczą także przepisy dyrektywy 2006/112/WE Rady z dnia 28 listopada 2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej. Można powołać się stanowisko Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zawarte w wyroku z dnia 8 kwietnia 2010 r. sygn. akt III SA/Wa 396/10, w którym to WSA wskazał, że w żadnym przepisie rozporządzenia nie mówi się o drukowanej kopii faktury, co oznacza, że prawodawca nie zastrzegł formy drukowanej jako jedynej możliwej do przechowywania"
Odpowiednia księgowość jest bardzo ważna:
http://www.asystent4you.pl/sposoby-prow ... iegowosci/

Na stronie jest opisane, jak wybrać dla siebie sposób prowadzenia księgowości.

no avatar
alex111
Pasjonat Forex
Posty: 614
Rejestracja: czwartek 07 mar 2019, 18:03

Re: Prowadzenie księgowości

czwartek 02 wrz 2021, 07:04

Prowadzenie księgowości nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlatego ja polecam zgłosić się do specjalistów z tej dziedziny do firmy https://www.gardeprofit.pl/ która za was zajmie sie księgowością i kadrami waszej firmy. To dobra i rzetelna firma działająca już od bardzo dawna.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości