Wycena nieruchomości

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trybs
Gaduła
Posty: 281
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:52

Wycena nieruchomości

poniedziałek 03 sty 2022, 11:44

Bardzo proszę o pomoc!
Co powinien obejmować operat szacunkowy nieruchomości zabudowanej pawilonem handlowym?
Przedmiotem sprzedaży jest działka, która jest cała zabudowana pawilonem handlowym , w KW również znajduje sie informacja o zabudowaniu nieruchomości.
Działka należy do JST, a pawilon jest własnością osoby fizycznej, która dzierżawi grunt pod nim. Dzierżawca wystąpił o możliwość zakupu gruntu pod pawilonem.
Czy operat powinien obejmować również wartość pawilonu (ktory później powinien być traktowany jako wkład własny), czy tylko gruntu? Czy określenie wartości pawilonu jest niezbędne do zawarcia aktu notarialnego?
Z góry dziękuje za informacje.

Awatar użytkownika
zdr
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2018, 07:09

Re: Wycena nieruchomości

poniedziałek 03 sty 2022, 12:43

Pawilon jest nakładem dzierżawcy, ale sprzedana powinna zostać działka wraz z pawilonem - a wartość pawilonu rozliczona jako nakład dzierżawcy - finalnie zapłaci tyle co za grunt. Budynek stanowi część składową gruntu, a więc stanowi własność właściciela gruntu, a nie najemcy.
Ja bym określiła nie tylko grunt, ale również wysokość tych nakładów - czyli wartość pawilonu

Zerknij sobie jeszcze na strone
https://homly.to/wycena-mieszkania

Znajdziesz tutaj więcej informacji w zakresie wyceny mieszkania. Jest tutaj dokładnie opisane jak to ogarnąć.

no avatar
alex111
Pasjonat Forex
Posty: 614
Rejestracja: czwartek 07 mar 2019, 18:03

Re: Wycena nieruchomości

czwartek 13 sty 2022, 18:16

Kto z Was planuje sprzedać nieruchomość? Zdecydowanie chciałbym Wam polecić oferte 123skupnieruchomosci.pl , poniewaz sam z niej skorzystałem i jestem bardzo zadowolony z uzyskanej cenie. Jeżeli jesteście zainteresowani ich ofertą to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości