Dobór warstw styropianu na podłogę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trybs
Gaduła
Posty: 281
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:52

Dobór warstw styropianu na podłogę

wtorek 28 cze 2022, 07:24

Chciałem się poradzić w kwestii doboru grubości warstw styropianu oraz ewentualnych instalacji w nim (na chudziaku).
Do dyspozycji mam 15 cm na ocieplenie.
Plan jest taki; chudziak zabezpieczyć przeciwwilgociowo odpowiednim preparatem bezrozpuszczalnikowym, na niego instalacja elektryczna poprowadzona w korytach 100x60mm plus ewentualna korekta kanalizacji w pomieszczeniach z nią - wszystko uzupełnić styro 60mm, na to hydraulika w tych kolorowych otulinach uzupełniona styro 40mm, warstwa ostatnia 50mm styro, folia budowlana, folia aluminiowa pod podłogówkę

Awatar użytkownika
zdr
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2018, 07:09

Re: Dobór warstw styropianu na podłogę

wtorek 28 cze 2022, 07:49

Tak jak mówisz jest jak najbardziej ok. Szczególnie że masz wtedy rury w grubej otulinie styropianu, bo te kolorowe śmieszne izolacje to jest śmiech - później płacz że cyrkulacja wychładza zasobnik, bo ciepło idzie w chudziak. Zresztą rozmawiałem z wieloma wykonawcami i żaden z nich nie poleca tych cienkich otulin. Kup wiekszą ilość styropianu i poświęć kilka dni na dokładniejsze ocieplenie:
https://www.leroymerlin.pl/izolacja-bud ... ,a394.html

Najlepiej zobacz sobie do Leroy Merlin, obecnie maja tam każdą grubość styropianu (styropian 5 i 10....).
Oczywiście jest trochę więcej pracy, ale jak terminy nie gonią żeby poświęcić jeden dzień więcej i robisz to sam, to nie jest to żaden problem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości